Bad Ass: Twardziel (2012)
Weteran wojny w Wietnamie - Frank Vega (Danny Trejo) staje się lokalnym bohaterem po tym jak do internetu trafia film, na którym ratuje w autobusie mężczyznę przed dwoma oprychami. Gdy jego przyjaciel zostaje zamordowany, a policja nie robi nic, by złapać przestępcę, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce.
Director: Craig Moss
Danny Trejo Frank Vega |
|
Charles S. Dutton Panther |
|
Ron Perlman Mayor Williams |
|
Joyful Drake Amber Lamps |
|
Patrick Fabian Officer Malark |
|
John Duffy Martin |
|
Winter Ave Zoli Tatiana |
|
Danny Woodburn Sluggy Korn-Nuts |
|
Richard Riehle Father Miller |
|
Harrison Page Klondike Washington |
|
Andy Davoli Renaldo |
|
Patricia De Leon Marissa |
|
Jillian Murray Lindsay Kendall |
|
Frank Maharajh Detective Shah |
|
Craig Sheffer Attorney |
|
Shalim Ortiz Frank Vega-young |
|
Tonita Castro Juanita Vega |
|
Olivia Moss Emily Kendall |
|
Makenzie Moss Nikki Kendall |
|
Jessica Lee Woman in Purple |
|
Chris Spencer Martin Sr. |
|
Jennifer Blanc Frances |
|
Davenia McFadden Rita |
|
Austin Michael Scott Austin Linkler |
|
Craig Johnson Sebastian |
|
Erik Betts Terence |
|
Heidi Kramer Rebecca Parker |
|
Christine Clayburg News Anchor |
|
Sam Rubin Male Interviewer |
|
Ezra Buzzington Store Clerk |
|
Kevin Patrick Burke Skinhead #2 |
|
Anthony Martins Gang Banger #1 |
|
Chad Guerrero Gang Banger #3 |
|
Donzaleigh Abernathy Mother |
|
Duane Whitaker Rex / Pawn Shop Owner |
|
David A. Arnold James Worthy |
|
Norma Michaels Elderly Women |
|
Eddie J. Fernandez Tattoo Guy |
|
Thomas Rosales Jr. Bartender |
|
Tyler Tuione Churchill |
|
C.C. Taylor Militant Guy |
|
Larry Moran Capt. Jenkins |
|
Larry Richardson Calvin |
|
Mackenzie King Girl on Bus |
|
Brian Schlesinger Aldo the Office Boy |
|
Baxter Himself |
|
Joe Holiday Baller |
|
Jack Freshkin Jewish Priest |
|
Sebastian Valdes Guy in Jeep |
|
Isabella Cascarano Agata (uncredited) |
|
Craig Moss Generous Bus Driver (uncredited) |
|
Robert Sean Burke Bus Driver #2 (uncredited) |
|
Brett Friedmann Office Worker (uncredited) |
|
Dorian Kingi Two Dudes #1 (uncredited) |
|
Joe Ordaz Two Dudes #2 (uncredited) |
|
Buddy Sosthand Other Baller #1 (uncredited) |
|
Mark Rhino Smith Other Baller #3 (uncredited) |
|
Esteban Cueto Buffed-Out Guy (uncredited) |
|
Dan Snow TV hockey announcer (voice, uncredited) |
|
John Dixon Skinhead #1 |
Production | Mary Jo Slater | Casting |
Art | Travis Zariwny | Set Decoration |
Production | Ash R. Shah | Producer |
Production | Jeff Olan | Extras Casting |
Editing | Jim Flynn | Editor |
Camera | John Barr | Director of Photography |
Sound | Dennis Grzesik | Sound Mixer |
Production | Shannon Makhanian | Casting |
Costume & Make-Up | Ariyela Wald-Cohain | Costume Design |
Directing | Brian McQuery | First Assistant Director |
Costume & Make-Up | Myke Michaels | Key Makeup Artist |
Visual Effects | Christian Cardona | Visual Effects Supervisor |
Directing | Craig Moss | Director |
Writing | Craig Moss | Writer |
Lighting | Casey Ellison | Best Boy Electric |
Sound | Amber Conroy | Boom Operator |
Costume & Make-Up | Myriam Arougheti | Makeup Department Head |
Writing | Elliot Tishman | Writer |
Production | Jim Busfield | Producer |
Production | Ben Feingold | Producer |
Sound | Todd Haberman | Original Music Composer |
Art | Russell M. Jaeger | Production Design |
Crew | Anthony Martins | Stunts |
Sound | Matt Hovland | ADR Mixer |
Sound | Cory Milano | Music Editor |
Crew | Ron Trost | Special Effects Coordinator |
Art | Carl Hoagland | Art Direction |
Crew | Joe Ordaz | Stunts |
Art | Aaron Becker | Main Title Designer |
Art | Sara Krueger | Art Department Coordinator |
Sound | Tom Boykin | Dialogue Editor |
Sound | Ryan Gegenheimer | Sound Effects Editor |
Sound | Eric Lalicata | Supervising Sound Editor |
Sound | Eric Lalicata | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Mikal Kartvedt | Stunt Coordinator |
Directing | Mikal Kartvedt | Second Assistant Director |
Crew | Mitchell Bergman | Transportation Coordinator |
Directing | Renetta G. Amador | Script Supervisor |
Camera | June Zandona | First Assistant Camera |
Sound | Stacey A. Washer | Boom Operator |
Editing | Matt Blackshear | Digital Intermediate Editor |
Art | Jonathan Buchanan | Property Master |
Costume & Make-Up | Traci E. Smithe | Key Hair Stylist |
Production | Camille LaBry West | Production Manager |
Production | Shawn Griffith | Production Supervisor |
Art | Daniel Troutman | Construction Coordinator |
Sound | Sergio R. Rocha | Sound Effects Editor |
Camera | Ari Robbins | Camera Operator |
Camera | Ari Robbins | Steadicam Operator |
Camera | Jamie Lagerhausen | Camera Operator |
Camera | Conner Vandeer | Camera Operator |
Lighting | Tony Bryan | Gaffer |
Lighting | Dave Muskeni | Gaffer |
Costume & Make-Up | Sahar Halabi | Set Costumer |
Crew | Cecilia Cardwell | Studio Teachers |
Crew | Mara Mark | Studio Teachers |
Production | Melissa Downing | Location Manager |
Costume & Make-Up | Caitlin Martini | Makeup Artist |
Sound | John Sanacore | Foley Mixer |
Editing | Michael Cioni | Digital Intermediate |
Art | Jeffrey Lombardi | Set Dresser |
Sound | Dan Snow | Sound Supervisor |
Sound | Matthew Nicolay | Sound Mixer |
Production | Michyl-Shannon Quilty | Production Coordinator |
Editing | Lissette Rodriguez | Assistant Editor |
Camera | Neil G. Phillips | Best Boy Grip |
Crew | Karin Justman | Stunts |
Camera | John Loveall | Key Grip |
Production | Aaron Hammersley | Production Secretary |
Costume & Make-Up | Cat Elrod | Makeup Artist |
Editing | Kevin London | Digital Intermediate |
Crew | Erin McKenna | Scenic Artist |
Visual Effects | Buddy Gheen | Digital Compositor |
Lighting | Ronald De Torres | Electrician |
Lighting | Amanda Marie Campbell | Electrician |
Art | Chris Maxson | Set Dresser |
Camera | Erica Thurlow | Grip |
Art | Patrick Rourk | Assistant Property Master |
Camera | Kelsey Castellitto | Second Assistant Camera |
Directing | Jeff Weiss | Second Assistant Director |
Camera | Tom Funk | First Assistant Camera |
Camera | Joe Kocsis | Digital Imaging Technician |
Art | Jon De Pabon | Painter |
Art | Julianne Maiello | Painter |
Lighting | Casey Ellison | Best Boy Electric |
Camera | Eric Carballo | Camera Production Assistant |
Camera | Josh Benoit | Grip |
Camera | Nick Cady | Grip |
Camera | Brian Eastveld | Grip |
Camera | Yoshikazu Isomura | Grip |
Camera | Mitchell Ryan Rodriguez | Grip |
Camera | James Valdez | Grip |
Costume & Make-Up | Alison Levine | Assistant Costume Designer |
Production | Zinnia Su | Casting Assistant |
Production | Blaine G. Houserman | Production Accountant |
Production | Bryan Meyers | Production Accountant |