Miasteczko Halloween (1993)
Jack Skelleton znany również jako Pumpkin King to szef grupy potworów, duchów, czarownic, wampirów i innych straszydeł, które przez cały rok przygotowują się do swojego wielkiego święta - Halloween, w czasie którego mogą do woli straszyć i przerażać. Jednak przez przypadek Jack trafia do kolorowego i wesołego Miasteczka Bożonarodzeniowego, w którym prym wiodą Mikołaj i mali pomocnicy pomagający mu wręczać dzieciom prezenty. Jack wpada na diaboliczny pomysł - tegoroczne Boże Narodzenie zostanie zorganizowane przez mieszkańców Miasteczka Halloween!
Director:
Henry Selick
Writer:
Caroline Thompson
Danny Elfman Jack Skellington (singing) / Barrel / Clown with the Tear away Face (voice) |
|
Chris Sarandon Jack Skellington (voice) |
|
Catherine O'Hara Sally / Shock (voice) |
|
William Hickey Dr. Finkelstein (voice) |
|
Glenn Shadix Mayor (voice) |
|
Paul Reubens Lock (voice) |
|
Ken Page Oogie Boogie (voice) |
|
Edward Ivory Santa Claus (voice) |
|
Susan McBride Big Witch / WWD. (voice) |
|
Debi Durst Corpse Kid / Corpse Mom / Small Witch (voice) |
|
Greg Proops Harlequin Demon / Devil / Sax Player (voice) |
|
Kerry Katz Man Under Stairs / Vampire / Corpse Dad (voice) |
|
Randy Crenshaw Mr. Hyde / Behemoth / Vampire Corpse Dad (voice) |
|
Sherwood Ball Mummy / Vampire (voice) |
|
Carmen Twillie Undersea Gal / Man Under the Stairs (voice) |
|
Glenn Walters Wolfman (voice) |
|
Mia Brown Additional Voices (voice) |
|
L. Peter Callender Additional Voices (voice) |
|
Ann Fraser Additional Voices (voice) |
|
Jennifer Levey Additional Voices (voice) |
|
Jesse McClurg Additional Voices (voice) |
|
John Morris Santa Boy (voice) |
|
Robert Olague Additional Voices (voice) |
|
Bobbi Page Additional Voices (voice) |
|
Elena Praskin Additional Voices (voice) |
|
Trampas Warman Additional Voices (voice) |
|
Judi M. Durand Additional Voices (voice) |
|
Doris Hess Additional Voices (voice) |
|
Daamen J. Krall Additional Voices (voice) |
|
Christina MacGregor Additional Voices (voice) |
|
David McCharen Additional Voices (voice) |
|
Gary Raff Additional Voices (voice) |
|
David J. Randolph Additional Voices (voice) |
|
Gary Schwartz Additional Voices (voice) |
|
Tim Burton Zero (voice) (uncredited) |
|
Joe Ranft Igor (voice) (uncredited) |
Production | Tim Burton | Producer |
Writing | Tim Burton | Characters |
Writing | Tim Burton | Writer |
Writing | Tim Burton | Story |
Sound | Danny Elfman | Original Music Composer |
Sound | Danny Elfman | Songs |
Sound | Richard L. Anderson | Supervising Sound Editor |
Production | Denise Di Novi | Producer |
Writing | Caroline Thompson | Screenplay |
Sound | Bob Badami | Music Editor |
Art | Norm DeCarlo | Sculptor |
Visual Effects | Daniel Mason | Animation |
Production | Jeffrey Katzenberg | Executive In Charge Of Production |
Art | Kelly Asbury | Assistant Art Director |
Sound | Ezra Dweck | Foley |
Production | Don Hahn | Producer |
Editing | Edie Ichioka | Associate Editor |
Sound | Greg P. Russell | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Mary Gail Artz | Casting |
Production | Barbara Cohen | Casting |
Sound | Chris Boardman | Conductor |
Camera | Pete Kozachik | Director of Photography |
Visual Effects | Mike Johnson | Animation |
Writing | Michael McDowell | Adaptation |
Art | Deane Taylor | Art Direction |
Editing | Stan Webb | Editor |
Directing | Henry Selick | Director |
Production | Kevin Reher | Production Accountant |
Art | Barry E. Jackson | Art Department Manager |
Sound | Mark McKenzie | Orchestrator |
Camera | Eric Swenson | Camera Operator |
Visual Effects | Eric Leighton | Animation Supervisor |
Production | Kathleen Gavin | Co-Producer |
Sound | Terry Porter | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Joan Rowe | Foley |
Sound | Shawn Murphy | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Shawn Murphy | Scoring Mixer |
Visual Effects | Loyd Price | Animation |
Sound | Mary Andrews | Dialogue Editor |
Production | Barbara Harris | ADR Voice Casting |
Visual Effects | Anthony Scott | Animation |
Production | Diane Minter Lewis | Associate Producer |
Art | Jorgen Klubien | Art Department Manager |
Production | Davia Nelson | Casting |
Crew | Sarah Duran | Post Production Supervisor |
Art | Bill Boes | Assistant Art Director |
Visual Effects | Bill Boes | Modeling |
Visual Effects | Timothy Hittle | Animation |
Visual Effects | Mike Belzer | Animation |
Art | Greg Dykstra | Sculptor |
Camera | David Hanks | Camera Operator |
Sound | Mike Chock | Sound Effects Editor |
Sound | Hilda Hodges | Foley |
Camera | Ray Gilberti | Camera Operator |
Visual Effects | Justin Kohn | Animation |
Crew | Ariel Velasco-Shaw | Digital Effects Supervisor |
Crew | Rebecca Ramsey | Executive Visual Effects Producer |
Editing | Dale E. Grahn | Color Timer |
Crew | John Pospisil | Special Sound Effects |
Editing | Michael Kelly | Additional Editing |
Sound | Joe Dorn | Dialogue Editor |
Crew | Jeannine Berger | Post Production Consulting |
Visual Effects | Trey Thomas | Animation |
Writing | Mike Cachuela | Storyboard |
Visual Effects | Joel Fletcher | Animation |
Visual Effects | Rich Zim | Animation |
Visual Effects | Kim Blanchette | Animation |
Visual Effects | Lana Bernberg | Animation |
Visual Effects | Paul Berry | Animation |
Visual Effects | Stephen A. Buckley | Animation |
Visual Effects | Angie Glocka | Animation |
Visual Effects | Paul Jessel | Animation |
Visual Effects | Owen Klatte | Animation |
Visual Effects | Owen Klatte | Visual Effects |
Visual Effects | Harry Walton | Animation |
Visual Effects | Ken Willard | Animation |
Visual Effects | Tamara Khalaf | Animation |
Crew | Peggy Hrastar | Scenic Artist |
Visual Effects | Janeen Elliott | 3D Artist |
Camera | Richard E. Lehmann | Camera Operator |
Visual Effects | Jason Smith | Creature Technical Director |
Production | Phil Lofaro | Production Manager |
Production | Phil Lofaro | Associate Producer |
Sound | James Christopher | Sound Effects Editor |
Visual Effects | Jim Aupperle | Visual Effects Camera |
Art | Shelley Daniels Lekven | Sculptor |
Visual Effects | Paula Lucchesi | Modeling |
Art | Kendal Cronkhite | Assistant Art Director |
Crew | Miguel Ángel Poveda | Post Production Supervisor |
Editing | Theresa Repola Mohammed | Negative Cutter |
Visual Effects | Joel Friesch | Modeling |
Art | Joel Friesch | Set Dresser |
Sound | Ralph Stuart | Assistant Sound Editor |
Crew | Loren Hillman-Morgan | Scenic Artist |
Crew | Linda Overbey | Scenic Artist |
Production | Jill Jacobs | Associate Producer |
Art | B.J. Fredrickson | Background Designer |
Art | Randal M. Dutra | Sculptor |
Art | Gretchen Scharfenberg | Set Dresser |
Camera | Selwyn Eddy | Camera Operator |
Camera | Jo Carson | Camera Operator |
Crew | Tracy Barber | Post Production Assistant |
Crew | Jennifer Clinard | Scenic Artist |
Production | Kat Alioshin | Assistant Production Coordinator |
Production | Jill Ruzicka | Production Coordinator |
Visual Effects | Nick Bogle | Modeling |
Visual Effects | Jeff Brewer | Modeling |
Visual Effects | Marc Ribaud | Modeling |
Production | George Young | Production Coordinator |