Romy i Michele na zjeździe absolwentów (1997)
Romy i Michelle to najlepsze przyjaciółki od kilkunastu lat. Razem kończyły liceum, razem mieszkają, razem chodzą potańczyć, razem projektują swoje ubrania. A mimo to w ich życiu czegośc brak. Romy - ekspedietka sklepowa i bezrobotna Michele z nostalgią wspominają lata liceum - uważają je za najpiękniejszy okres w życiu. były wtedy młode, piękne i lubiane...tak przynajmniej im się wydaje. Prawda jest taka, że traktowano je jak dziwaczki, więc gdy nadchodzi zaproszenie na bal absolwentów dziewczyny postanawiają zadziwić dawnych kolegów i zaimponować im....wymyślonymi biografiami.....
Director:
David Mirkin
Writer:
Robin Schiff
Mira Sorvino Romy White |
|
Lisa Kudrow Michele Weinberger |
|
Janeane Garofalo Heather Mooney |
|
Alan Cumming Sandy Frink |
|
Julia Campbell Christy Masters |
|
Mia Cottet Cheryl Quick |
|
Kristin Bauer Kelly Possenger |
|
Elaine Hendrix Lisa Luder |
|
Vincent Ventresca Billy Christianson |
|
Camryn Manheim Toby Walters |
|
Justin Theroux Cowboy |
|
Jacob Vargas Ramon |
|
Tami-Adrian George 'Singled Out' Receptionist |
|
Neil Dickson Boutique Manager |
|
E.J. Callahan Mr Lish |
|
Kathy Long Kick Boxing Instructor |
|
Betsy Folsom Spinning Instructor |
|
Zack Phifer Head of Personnel |
|
Ricky Paull Goldin Guy at Rehab Meeting |
|
Robb Skyler Creepy Manager |
|
Deezer D Service Guy |
|
Kivi Rogers Service Guy |
|
Brian McGregor Brat |
|
Pat Crawford Brown Truck Stop Waitress |
|
Victor Wilson Bartender Vic |
|
Paul Keeley Suit Salesman |
|
Amelinda Embry Reunion Guest |
|
Keana Hall Reunion Guest |
|
Alison Gale Reunion Guest |
|
Anne Jensen Reunion Guest |
|
Elizabeth Norment Irate Customer |
|
Rick Pasqualone Mark |
|
Tate Taylor Casey |
|
Linda Clements Beverly Hills Lady |
|
Adam Brooks Boyfriend (uncredited) |
|
Will Klipstine Loud Dancer (uncredited) |
|
William R Phillips Man at Diner (uncredited) |
|
Mary Ann Schmidt Beach Bunny (uncredited) |
|
Brian Stover Man at gym (uncredited) |
|
Tim Weber Fred Madison (uncredited) |
|
Jonathan Adler Reunion Guest (uncredited) |
|
Gina Aponte Workout Girl (uncredited) |
Art | Mayne Berke | Production Design |
Production | Philip Steuer | Production Supervisor |
Sound | Doc Kane | ADR Mixer |
Art | Jackie Carr | Set Decoration |
Production | Barry Kemp | Executive Producer |
Production | Laurence Mark | Producer |
Camera | Reynaldo Villalobos | Director of Photography |
Editing | David Finfer | Editor |
Crew | Larz Anderson | Special Effects Coordinator |
Costume & Make-Up | Mona May | Costume Design |
Sound | Steve Bartek | Original Music Composer |
Production | Marcia Ross | Casting |
Sound | Earl Sampson | Boom Operator |
Directing | David Mirkin | Director |
Writing | Robin Schiff | Screenplay |
Production | Robin Schiff | Executive Producer |
Writing | Robin Schiff | Theatre Play |
Costume & Make-Up | Gary Archer | Prosthetics |
Directing | Basil Grillo | Assistant Director Trainee |
Sound | Joan Rowe | Foley Artist |
Sound | Sean Rowe | Foley Artist |
Crew | Carl Ciarfalio | Stunt Driver |
Production | Richard Luke Rothschild | Unit Production Manager |
Production | Richard Luke Rothschild | Co-Producer |
Sound | Bob Costanza | Sound Effects Editor |
Sound | David C. Eichhorn | Supervising Sound Editor |
Crew | Smith Wordes | Choreographer |
Costume & Make-Up | Thomas E. Surprenant | Makeup Artist |
Crew | Randy Fife | Stunt Coordinator |
Sound | Anton Holden | Dialogue Editor |
Production | Donna Morong | Casting Associate |
Sound | John K. Adams | Foley Editor |
Crew | Robert 'Bobby Z' Zajonc | Pilot |
Costume & Make-Up | Susan A. Cabral | Key Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Donna Marcione Pollack | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Kevin Haney | Hair Designer |
Costume & Make-Up | Kevin Haney | Makeup Designer |
Art | John Chichester | Assistant Art Director |
Sound | Jack Levy | Sound Effects Editor |
Art | Ray Maxwell | Construction Coordinator |
Camera | Mark Combs | Key Grip |
Camera | David Crone | Camera Operator |
Camera | David Crone | Steadicam Operator |
Sound | Andy D'Addario | Sound Re-Recording Mixer |
Camera | Kristin R. Glover | "B" Camera Operator |
Sound | Robert Webber | Sound Effects Editor |
Sound | Lou Thomas | Sound Effects Editor |
Crew | Guy Adan | Unit Publicist |
Camera | Mark Fellman | Still Photographer |
Camera | David B. Nowell | Aerial Director of Photography |
Lighting | John 'Fest' Sandau | Chief Lighting Technician |
Crew | Steve Duncan | Transportation Coordinator |
Sound | Gary Macheel | Sound Effects Editor |
Sound | Mark Steele | Dialogue Editor |
Sound | Richard Steele | Sound Effects Editor |
Sound | Tim Terusa | Dialogue Editor |
Sound | Richard D. Rogers | Sound Re-Recording Mixer |
Directing | Nancy Karlin | Script Supervisor |
Costume & Make-Up | Richard Marin | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Vikki Barrett | Assistant Costume Designer |
Costume & Make-Up | Christopher Shihar | Key Hair Stylist |
Art | Jan O'Connell | Art Department Coordinator |
Sound | Angie Rubin | Supervising Music Editor |
Sound | David M. Ronne | Sound Mixer |
Visual Effects | Mark Franco | Visual Effects Producer |
Production | Richard E. Chapla Jr. | Assistant Production Coordinator |
Sound | Michael Lyle | Dialogue Editor |
Sound | Dean Drabin | ADR Mixer |
Camera | Stephen J. Ullman | First Assistant Camera |
Art | Tim Donelan | Leadman |
Sound | Scott A. Tinsley | Dialogue Editor |
Sound | Rich Green | Foley Artist |
Crew | Michelle Sebek | Stunts |
Production | Charles W. Francis | First Assistant Accountant |
Crew | Howard Bachrach | Transportation Captain |
Crew | Peter Evangelatos | Craft Service |
Sound | Kevin Meltcher | Assistant Sound Editor |
Art | Amie McCarthy Winn | Property Master |
Costume & Make-Up | Mira Zavidowsky | Costume Supervisor |
Crew | Anita Hart | Stunts |
Sound | Suzanne Angel | ADR Supervisor |
Crew | Hugh Aodh O'Brien | Stunts |
Lighting | Norman Ash | Electrician |
Sound | Adriane Marfiak | Sound Effects Editor |
Art | Mark Schouten | Construction Foreman |
Costume & Make-Up | Sybil Gray | Set Costumer |
Crew | Cliff McLaughlin | Stunt Coordinator |
Sound | Scott Weber | Foley Mixer |
Art | Michael P. Sweeney | Assistant Property Master |
Sound | Oliver Barth | Dialogue Editor |
Sound | Daniel DiPrima | Music Editor |
Camera | Tony Villalobos | Second Assistant Camera |
Lighting | Colin Mayo | Electrician |
Directing | Jennifer Wilkinson | Second Second Assistant Director |
Directing | Tony Schwartz | Second Assistant Director |
Crew | Peter Sternlicht | Visual Effects Editor |
Production | Byron Macdonald | Production Accountant |
Production | Alex Schwartz | Production Executive |
Directing | Martha Elcan | First Assistant Director |
Editing | Avis Hope | Assistant Editor |
Editing | Linda DeMarco | Color Timer |
Sound | Ivan Johnson | Sound Recordist |
Costume & Make-Up | Leslie Brown | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Collier Strong | Makeup Artist |
Crew | Heidi Arnold | Post Production Supervisor |
Sound | Rusty Tinsley | Dialogue Editor |
Lighting | Willie J. Gray | Electrician |
Production | Colleen Cole | Production Coordinator |
Editing | Ariel Nachmann | First Assistant Editor |
Sound | Joy Ealy | Assistant Sound Editor |
Lighting | Annale Sloat | Assistant Chief Lighting Technician |
Lighting | John 'Skids' Skidmore | Electrician |
Crew | Marty Rosenstock | Visual Effects Editor |
Production | David Pressman | Location Coordinator |
Crew | Gregg Wallace | Transportation Captain |