Ludzkie Dzieci (2006)
Od 2008 r. przez kilkanaście lat na Ziemi nie rodzi się ani jedno dziecko. Większość ludzi żyje z dnia na dzień, bez nadziei na ocalenie gatunku. Są jednak tacy, którzy walczą o godność i prawa ginącej populacji. Pogrążony w alkoholizmie brytyjski urzędnik państwowy Theodore Faron zostaje poproszony przez dowódcę ruchu oporu - swoją dawną miłość, o pomoc czarnoskórej Kee w ucieczce z wyspy. Theo, początkowo niechętny, w końcu się zgadza. Wkrótce okazuje się, że kobieta jest w ósmym miesiącu ciąży.
Director:
Alfonso Cuarón
Writers:
Alfonso Cuarón, David Arata, Timothy J. Sexton, Mark Fergus, Hawk Ostby.
Clive Owen Theo Faron |
|
Clare-Hope Ashitey Kee |
|
Chiwetel Ejiofor Luke |
|
Julianne Moore Julian Taylor |
|
Michael Caine Jasper Palmer |
|
Pam Ferris Miriam |
|
Charlie Hunnam Patric |
|
Danny Huston Nigel |
|
Peter Mullan Syd |
|
Oana Pellea Marichka |
|
Jacek Koman Tomasz |
|
Phaldut Sharma Ian |
|
Juan Gabriel Yacuzzi Baby Diego |
|
Mishal Husain Newsreader |
|
Rob Curling Newsreader |
|
Maria McErlane Shirley |
|
Michael Haughey Mr. Griffiths |
|
Tehmina Sunny Zara |
|
Michael Klesic Rado |
|
Ilario Bisi-Pedro Cigar Man |
|
Caroline Lena Olsson Caroline |
|
Dhafer L'Abidine Dhafer |
|
Jon Chevalier Café Customer |
|
Rita Davies Café Customer |
|
Kim Fenton Café Customer |
|
Chris Gilbert Café Customer |
|
Phoebe Hawthorne Café Customer |
|
Rebecca Howard Cafe Customer |
|
Atalanta White Café Customer |
|
Laurence Woodbridge Café Customer |
|
Miriam Karlin Caged German Grandmother |
|
Philippa Urquhart Janice |
|
Jody Halse Immigration Policeman |
|
Martina Messing Birgit |
|
Simon Poland Preacher Trafalgar Square |
|
Barnaby Edwards Ministry Official |
|
Ed Westwick Alex |
|
Valerie Griffiths Dog Track Woman |
|
Billy Cook Bookmaker |
|
Gary Hoptrough Simon |
|
Rob Inch Road Traffic Police |
|
Jamie Kenna Road Traffic Police |
|
Maurice Lee Samir |
|
Bruno Ouvrard Bruno |
|
Denise Mack Emily |
|
Joy Richardson Joy |
|
Milenka James Milenka |
|
Somi De Souza Somi |
|
Francisco Labbe Francisco |
|
Thorston Manderlay Thorston |
|
Georgia Goodman Georgette |
|
Dorothy Grumbar German Bus Passenger |
|
Barry Martin German Bus Passenger |
|
Keith Dunphy Bexhill Immigration Officer |
|
Raymond Trickitt Bexhill Immigration Officer |
|
Nabil Shaban Bexhill Market Hustler |
|
Goran Kostić Bexhill Market Hustler |
|
Faruk Pruti Sirdjan |
|
Yolanda Vazquez Spanish Woman |
|
Andrew Brooke Soldier |
|
Andy Callaghan Riot Policeman / Soldier (uncredited) |
|
Forbes KB Elite Soldier (uncredited) |
|
P. D. James Café Customer (uncredited) |
|
Jamie Lengyel First Human Project Professor (uncredited) |
|
João Costa Menezes Terrorist (uncredited) |
|
Vidal Sancho Basque Rebel (uncredited) |
|
John Warman Taxi Driver (uncredited) |
|
Paul Warren Injured Refugee (uncredited) |
|
Yana Yanezic Woman (uncredited) |
|
Michael Snelders Newsreader (uncredited) |
|
Steve Murphy Soldier (uncredited) |
Production | Avy Kaufman | Casting |
Production | Iain Smith | Producer |
Production | Lucinda Syson | Casting |
Art | Jim Clay | Production Design |
Crew | Kim McGarrity | Stunts |
Sound | Richard Beggs | Sound Designer |
Sound | Richard Beggs | Supervising Sound Editor |
Sound | Tom Johnson | Sound Re-Recording Mixer |
Camera | Emmanuel Lubezki | Director of Photography |
Crew | Adam Kirley | Stunts |
Art | Malcolm Middleton | Supervising Art Director |
Costume & Make-Up | Lorna McGowan | Makeup & Hair |
Crew | Greg Powell | Stunts |
Crew | Nick Dudman | Animatronics Supervisor |
Writing | Alfonso Cuarón | Screenplay |
Directing | Alfonso Cuarón | Director |
Editing | Alfonso Cuarón | Editor |
Sound | David Evans | Supervising Sound Editor |
Art | Jennifer Williams | Set Decoration |
Directing | Terry Needham | Assistant Director |
Directing | Terry Needham | First Assistant Director |
Crew | Eunice Huthart | Stunts |
Crew | Rob Inch | Stunts |
Crew | Andy Smart | Stunts |
Crew | Matthew Stirling | Stunts |
Crew | Rocky Taylor | Stunts |
Sound | Andie Derrick | Foley Artist |
Sound | Peter Burgis | Foley Artist |
Crew | Roy Alon | Stunts |
Sound | Nigel Heath | Foley Recordist |
Editing | Curtis Lindersmith | Digital Intermediate Editor |
Production | Marc Abraham | Producer |
Production | Eric Newman | Producer |
Writing | David Arata | Screenplay |
Editing | Alex Rodríguez | Editor |
Costume & Make-Up | Shaune Harrison | Special Effects Makeup Artist |
Art | Stuart Rose | Art Direction |
Sound | Jamie Roden | ADR Recordist |
Crew | Bill Weston | Stunts |
Art | Simon McGuire | Concept Artist |
Visual Effects | Paul Corbould | Special Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Neill Gorton | Prosthetic Supervisor |
Art | Paul Inglis | Art Direction |
Art | Geoffrey Kirkland | Production Design |
Production | Armyan Bernstein | Executive Producer |
Sound | Peter Gleaves | ADR Recordist |
Camera | Peter Hannan | Second Unit Director of Photography |
Writing | Timothy J. Sexton | Screenplay |
Production | Thomas A. Bliss | Executive Producer |
Production | Pablo Casacuberta | Producer |
Production | Hilary Shor | Producer |
Production | Tony Smith | Producer |
Sound | John Tavener | Original Music Composer |
Art | Keith Slote | Standby Art Director |
Crew | Marvin Campbell | Stunts |
Directing | Alex Oakley | Second Unit First Assistant Director |
Writing | Mark Fergus | Screenplay |
Writing | Hawk Ostby | Screenplay |
Art | Philip Elton | Assistant Art Director |
Art | Lee Edwards | Supervising Carpenter |
Sound | Tony Currie | Dialogue Editor |
Crew | Derek Lea | Stunts |
Crew | Martin Pemberton | Stunts |
Art | James Foster | Assistant Art Director |
Sound | Michael Price | Music Editor |
Crew | Andy Bradshaw | Stunts |
Writing | P. D. James | Novel |
Production | Kristel Laiblin | Associate Producer |
Art | Mike Stallion | Art Direction |
Camera | George Richmond | Camera Operator |
Crew | Mark Henson | Stunts |
Crew | Bill Davey | Stunts |
Production | Sally French | Unit Production Manager |
Crew | C.C. Smiff | Stunts |
Sound | Andy Thompson | ADR Recordist |
Crew | Mark Sanger | Visual Effects Editor |
Art | Ray Chan | Art Direction |
Crew | David Garrick | Stunts |
Editing | Peter Lambert | Assistant Editor |
Crew | Robin Lough | Scenic Artist |
Costume & Make-Up | Janey Temime | Costume Design |
Crew | David Anders | Stunts |
Crew | Peter Miles | Stunts |
Crew | Frank Henson | Stunts |
Crew | Nick Chopping | Stunts |
Crew | Dave Holland | Stunts |
Camera | Will Humphris | Second Assistant Camera |
Art | Gary Freeman | Supervising Art Director |
Editing | Emma Gaffney | Associate Editor |
Art | Lee Sandales | Assistant Set Decoration |
Costume & Make-Up | Annie Crawford | Costume Supervisor |
Crew | Jonathan Fawkner | Compositor |
Art | Peter James | Standby Art Director |
Costume & Make-Up | Laura McIntosh | Makeup & Hair |
Costume & Make-Up | Henrik Svensson | Special Effects Makeup Artist |
Art | Katie Gabriel | Art Department Coordinator |
Art | Hannah Irwing | Construction Coordinator |
Art | Terry Wells Sr. | Property Master |
Sound | Bjorn Ole Schroeder | Sound Effects Editor |
Sound | Sam Southwick | Sound Effects Editor |
Crew | Ian Corbould | Special Effects Coordinator |
Visual Effects | Antony Bluff | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Frazer Churchill | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Lucy Killick | Visual Effects Producer |
Crew | Wayne Smith | Visual Effects Editor |
Art | Emma Hanson | Sculptor |
Art | Roger Holden | Greensman |
Sound | Jason Swanscott | Foley Artist |
Crew | Trevor Steedman | Stunts |
Sound | Steve Browell | Assistant Sound Editor |
Crew | Charles Jarman | Stunts |
Crew | Steve Dent | Stunt Coordinator |
Crew | Rowley Irlam | Stunts |
Camera | David Morgan | Camera Operator |
Costume & Make-Up | Bruno de Santa | Wardrobe Assistant |
Directing | Louise Wade | Script Supervisor |
Sound | Chris Burdon | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Doug Cooper | Sound Mix Technician |
Camera | Jaap Buitendijk | Still Photographer |
Crew | Ray De-Haan | Stunts |
Sound | Mark Paterson | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | John Midgley | Production Sound Mixer |
Art | Andy Evans | Construction Manager |
Lighting | John Higgins | Gaffer |
Crew | Annalisa Bugliani | Thanks |
Visual Effects | Robin Saxen | Visual Effects Producer |
Sound | Nick Lowe | ADR Editor |
Camera | Jonathan 'Chunky' Richmond | First Assistant Camera |
Crew | Brian Baverstock | Transportation Coordinator |
Crew | Matthew Sampson | Stunt Coordinator |
Lighting | Wayne Leach | Rigging Gaffer |
Crew | Kathryn Donovan | Unit Publicist |
Crew | Paul Herbert | Stunts |
Costume & Make-Up | Dorka Nieradzik | Hairstylist |
Production | Emma Mager | Production Manager |
Crew | Cosmo Sarson | Scenic Artist |
Crew | Andy Kind | CG Supervisor |
Visual Effects | Amy Beresford | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Rupert Porter | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Tim Webber | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Barth Maunoury | Animation |
Visual Effects | Pablo Grillo | Animation |
Visual Effects | Paul Claessens | Animation |
Visual Effects | Craig Bardsley | Animation |
Visual Effects | Mike Eames | Animation Supervisor |
Camera | Chas Bain | Camera Operator |
Editing | Josh Sutcliffe | Digital Intermediate Editor |
Production | Simon Crook | Location Manager |
Directing | Ceri Evans | Script Supervisor |
Production | Nick Fulton | Location Manager |
Production | Jamie Lengyel | Location Manager |
Crew | Jill McCullough | Dialect Coach |
Directing | Liz West | Script Supervisor |
Directing | Beverly Winston | Script Supervisor |
Production | Charlotte Wright | Location Manager |
Costume & Make-Up | Kate Benton | Makeup & Hair |
Editing | Jane Winkles | Assistant Editor |
Crew | David Vickery | CG Supervisor |
Visual Effects | Claudia Dehmel | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Andrew Lockley | 2D Supervisor |
Production | Hermione Ninnim | Production Coordinator |
Sound | Harry Barnes | Foley Editor |
Crew | Dani Biernat | Stunts |
Visual Effects | Neil Miller | Matte Painter |
Costume & Make-Up | Graham Johnston | Hair Designer |
Costume & Make-Up | Graham Johnston | Makeup Designer |
Camera | Oliver Loncraine | First Assistant Camera |
Visual Effects | Jon Bowen | 2D Artist |
Art | Martin Asbury | Storyboard Artist |
Editing | Lisa Thompson | Assistant Editor |
Visual Effects | Nathan McConnel | Animation |
Visual Effects | Max Solomon | Animation |
Art | Peter Lee | Props |
Crew | Amanda Foster | Stunts |
Production | Kate Ringsell | Casting Assistant |
Sound | Chris Navarro | ADR Recordist |
Costume & Make-Up | Susan Reilly LeHane | Makeup Artist |
Crew | Richard Hooper | Supervising Armorer |
Costume & Make-Up | Nicola Clarke | Hairdresser |
Costume & Make-Up | Sophia Spink | Costume Assistant |
Costume & Make-Up | Sunny Rowley | Wardrobe Assistant |
Sound | Dave Humphries | ADR Recordist |
Crew | Martin Duffy | Carpenter |
Crew | John Whitby | Carpenter |
Sound | Karen Elliott | Music Supervisor |
Art | Nicola De Fresnes | Assistant Set Decoration |
Art | Paul Couch | Standby Painter |
Costume & Make-Up | Richard Davies | Assistant Costume Designer |
Crew | Joss Skottowe | Supervising Armorer |
Visual Effects | Stewart Ash | 3D Artist |
Visual Effects | Nicholas Symons | 3D Artist |
Crew | Pedro Sabrosa | Compositor |
Crew | Gary Hoptrough | Stunts |
Crew | Maurice Lee | Stunts |
Crew | Brian Nickels | Stunts |
Editing | Steven J. Scott | Digital Colorist |
Crew | Michael Saxton | Post Production Supervisor |
Art | Darren Hayward | Supervising Carpenter |
Camera | David Cross | Grip |
Crew | Graham Mitchell | Carpenter |
Art | Julian Caldow | Concept Artist |
Camera | Kenneth Atherfold | Key Grip |
Camera | Marc Atherfold | First Assistant Camera |
Crew | Brian Hathaway | Driver |
Costume & Make-Up | Karen Cohen | Makeup Supervisor |
Crew | Jo McLaren | Stunts |
Camera | Tobias Eedy | Second Assistant Camera |
Costume & Make-Up | Chloe Aubry | Assistant Costume Designer |
Crew | Gary Parnham | Generator Operator |
Camera | Steve Wallace | Additional First Assistant Camera |
Crew | Vincent Wang | Stunts |
Art | Temple Clark | Storyboard Artist |
Camera | Andy Hopkins | Dolly Grip |
Crew | Daniel Naprous | Stunts |
Crew | Holly Lumsden | Stunts |
Crew | Ian Kay | Stunts |
Crew | Wolfgang Osterholzer | Carpenter |
Production | Louis Elman | ADR Voice Casting |
Crew | Sarah Hood | Set Production Assistant |
Production | Jonathan Scott | Assistant Production Coordinator |
Lighting | Gary Nolan | Gaffer |
Crew | Andy Pilgrim | Stunts |
Costume & Make-Up | Maggie Walsh | Costume Coordinator |
Visual Effects | Hitesh Bharadia | 3D Artist |
Directing | Michael Stevenson | Additional Second Assistant Director |
Directing | Michael Michael | Second Assistant Director |
Visual Effects | Judy Barr | 2D Artist |
Crew | Miguel Ángel Poveda | Post Production Supervisor |
Crew | Tony Christian | Stunts |
Crew | Jason Hunjan | Stunts |
Production | Abigail Barbier | ADR Voice Casting |
Costume & Make-Up | Vivienne Simpson | Makeup Artist |
Art | Robert Allen | Construction Buyer |
Costume & Make-Up | Shirley Nevin | Wardrobe Supervisor |
Art | Rosie Hardwick | Draughtsman |
Camera | Chris Bain | First Assistant Camera |
Camera | Ron Nicholls | Best Boy Grip |
Production | Finlay Bradbury | Unit Manager |
Crew | Gill Raddings | Animal Coordinator |
Crew | Reg Wayment | Stunts |
Production | Sam Holt | Production Coordinator |
Visual Effects | Vincent Devay | Animation |
Production | Lucy Whitton | Researcher |
Costume & Make-Up | Neil Murphy | Costumer |
Crew | Lucy Thomas | Set Production Assistant |
Sound | James Bennett | ADR Recordist |
Lighting | Mike Parsons | Electrician |
Camera | John Ferguson | First Assistant Camera |
Costume & Make-Up | Victoria Bancroft | Prosthetic Makeup Artist |
Art | Paul Hearn | Set Dresser |
Camera | Joe Buxton | Libra Head Technician |
Production | Reno Logan | Associate Producer |
Art | Stephen Forrest-Smith | Assistant Art Director |
Lighting | Robert Brock | Electrician |
Lighting | John Turner | Electrician |
Production | Rachna Suri | Production Assistant |
Crew | Lee Biggs | Carpenter |
Directing | Richard Goodwin | First Assistant Director |
Crew | Lee Morrison | Stunts |
Visual Effects | Gruff Owen | 2D Artist |
Visual Effects | Claire Inglis | 2D Artist |
Visual Effects | Sarah Lockwood | 2D Artist |
Crew | Giuliano Dionisio Vigano | Compositor |
Crew | Morgan Johnson | Stunts |
Art | Tracey Wilson | Storyboard Artist |
Crew | Chris Newton | Stunts |
Crew | Patricia Llaguno | Compositor |
Crew | Juliette Cheveley | Stunts |
Crew | Arran Topham | Stunts |
Crew | Maxine Whittaker | Stunts |
Crew | Bradley Farmer | Stunts |
Production | Emma Bendell | Production Accountant |
Lighting | Adam Lee | Electrician |
Art | Joe Cassar | Supervising Carpenter |
Art | Julian Wilson | Dressing Prop |
Costume & Make-Up | Anna Cash | Makeup Trainee |
Costume & Make-Up | Mike Skorepa | Costumer |
Crew | Rob Hunt | Stunts |
Camera | Tom Taylor | Camera Loader |
Crew | Anthony Owen | Carpenter |
Camera | Ray Meere | Second Assistant Camera |
Camera | Tim Dean | Libra Head Technician |
Visual Effects | Fred Place | 2D Artist |
Crew | Tony Smart | Stunts |
Crew | Fredrik Nordbeck | Creative Consultant |
Editing | Terra Bliss | Digital Intermediate Producer |
Art | Carol Kupisz | Graphic Designer |
Crew | Kelly Dent | Stunts |
Costume & Make-Up | Peter Edmonds | Costume Assistant |
Crew | Dominic Preece | Stunts |
Crew | Michael Byrch | Stunts |
Art | Terry Wells Jr. | Assistant Property Master |
Production | Karen Birtchnell | Assistant Accountant |
Production | Alexander Hodgson | Second Assistant Production Coordinator |
Art | John Greaves | Storyboard Artist |
Art | Ian Zawadzki | Standby Painter |
Costume & Make-Up | Jo Roderick | Costume Assistant |
Crew | Bruce Cain | Stunts |
Crew | Bill Ridealgh | Unit Medic |
Directing | Andrew McEwan | Second Assistant Director |
Lighting | Garry Hedges | Electrician |
Directing | Paul Bennett | Third Assistant Director |
Sound | Colin Codner | Sound Mixer |
Directing | Kim Whittaker | Second Second Assistant Director |
Directing | Emma Horton | Second Assistant Director |
Crew | Pete White | Stunts |
Costume & Make-Up | Charlotte Sadler | Costume Assistant |
Production | Beth Cleveley-Hutchinson | Extras Casting |
Crew | Laurie Kerr | Carpenter |
Costume & Make-Up | Helen Jerome | Wardrobe Assistant |
Costume & Make-Up | Rupert Steggle | Wardrobe Assistant |
Art | Dominic Sikking | Assistant Set Decoration |
Crew | Will Dent | Stunts |
Crew | Richard Hansen | Stunts |
Camera | Dave Armstrong | Camera Trainee |
Crew | Leonard Woodcock | Stunts |
Crew | Lurye Lomuro | Stunts |
Crew | Marion Lamb | Stunts |
Costume & Make-Up | Kate Roberts | Makeup & Hair |
Art | Amelie von Harrach | Art Department Assistant |
Art | Rory J. Collins | Art Department Assistant |
Art | Jonathan Holbrook | Painter |
Art | Pip Fox | Props |
Art | Harry Franchetti | Sculptor |
Art | Joel Rodgers | Sculptor |
Art | Prudence Hemmings | Assistant Set Decoration |
Art | Steven Rogers | Standby Carpenter |
Art | Jim Kerr | Supervising Carpenter |
Art | Andrew Mash | Supervising Carpenter |
Art | Robert Wishart | Supervising Carpenter |
Camera | Jean-Pierre Nonnet | Assistant Camera |
Camera | Jordan Karr-Morse | Camera Trainee |
Lighting | Niall Higgins | Electrician |
Lighting | Ian Robson | Electrician |
Camera | Michael Hannan | Second Assistant Camera |
Costume & Make-Up | Sara Meek | Assistant Costume Designer |
Costume & Make-Up | Max Jones | Costume Assistant |
Costume & Make-Up | Vikki Illing | Wardrobe Assistant |
Costume & Make-Up | Melissa Layton | Wardrobe Assistant |
Production | Sarah Leung | Casting Assistant |
Visual Effects | Scott Taylor | 2D Artist |
Visual Effects | Niki Wakefield | 2D Artist |
Visual Effects | Tyson Cross | 3D Artist |
Visual Effects | Daniel Evans | 3D Artist |
Crew | Alex Payman | Compositor |
Visual Effects | Alessandro Bonora | Modeling |
Visual Effects | Penny Hayler | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Paul Ladd | Visual Effects Coordinator |
Sound | Naiki Rossell | Assistant Sound Editor |
Crew | Stephen Gilmour | Cableman |
Sound | Martin Seeley | Sound Recordist |
Editing | Supriya Naidu-James | Assistant Editor |
Editing | David Smith | Digital Intermediate Producer |
Crew | Sonia Ortiz Alcon | Creative Consultant |
Crew | Matteo Manzini | Creative Consultant |
Production | Claire Robertson | Production Accountant |
Production | Marcello Paolillo | Researcher |
Art | Tom George | Title Designer |
Crew | Charles Edwards | Clearances Coordinator |
Production | Celeste Talaszek | Post Production Accountant |
Crew | Kevin Jones | Chef |
Costume & Make-Up | Ailie Smith | Makeup Artist |
Art | Ramonde Evangelista | Sculptor |
Art | Simon Cockren | Greensman |
Crew | Grant Boulton | Special Effects Technician |
Production | Faye Morgan | Post Production Coordinator |
Production | Tim Davies | Location Assistant |
Production | Richard Hill | Assistant Location Manager |
Sound | Philippe Ascoli | Music Consultant |
Crew | Shaun Collins | Driver |
Crew | Louise Hills | Transportation Coordinator |
Production | Wayne Moran | Production Driver |
Crew | Vanessa Allen | Stand In |
Production | Sophie Easton | Production Trainee |
Crew | Dave Evans | Armorer |
Crew | Rozza Reader | Catering Head Chef |