Kult (2006)
Policjant Edward Malus zostaje poproszony przez byłą kochankę, by pomógł jej odnaleźć córkę. Willow mieszka na prywatnej wyspie Summersisle, na której matriarchalna społeczność żyje zgodnie z naturą, kultywując dawne tradycje. Kobietom zajmującym się produkcją miodu usługują mężczyźni. Najważniejszą uroczystością w ciągu roku jest "święto śmierci i odrodzenia". Edward, chłodno traktowany przez mieszkańców wyspy, wkrótce doświadcza z ich strony otwartej wrogości. Policjant podejrzewa, że córka Willow mogła paść ofiarą kultu.
Director:
Neil LaBute
Writer:
Neil LaBute
Nicolas Cage Edward Malus |
|
Ellen Burstyn Sister Summersisle |
|
Kate Beahan Sister Willow |
|
Frances Conroy Dr. Moss |
|
Molly Parker Sister Rose / Sister Thorn |
|
Leelee Sobieski Sister Honey |
|
Diane Delano Sister Beech |
|
Michael Wiseman Officer Pete |
|
Erika-Shaye Gair Rowan Woodward |
|
Christa Campbell Truck Stop Waitress |
|
Emily Holmes Station Wagon Mom |
|
Zemphira Gosling Station Wagon Girl |
|
Matthew Walker Sea Plane Pilot |
|
Mary Black Sister Oak |
|
Christine Willes Sister Violet |
|
Sophie Hough Daisy |
|
David Purvis Ivy |
|
Xantha Radley Village Sister #1 |
|
Tania Saulnier Attendant #1 |
|
Anna Van Hooft Attendant #2 |
|
Moraea Bieber School Girl #1 |
|
Jayda Bieber School Girl #2 |
|
Talia Ranger School Girl #3 |
|
Kendall Cross Female Cop |
|
Simon Longmore Village Male #1 |
|
Andre Danyliu Village Male #2 |
|
Jacqueline Robbins Blind Twin #1 |
|
Joyce Robbins Blind Twin #2 |
|
Aaron Eckhart Truck Stop Patron |
|
James Franco Bar Guy #1 |
|
Jason Ritter Bar Guy #2 |
|
Monique Ganderton Rams Horn Woman (uncredited) |
|
George A. Murphy Villager (uncredited) |
|
Linley Subryan Villager (uncredited) |
Production | Heidi Levitt | Casting |
Production | Nicolas Cage | Producer |
Production | JoAnne Sellar | Executive Producer |
Sound | Angelo Badalamenti | Original Music Composer |
Production | Simon Franks | Co-Producer |
Production | Zygi Kamasa | Co-Producer |
Writing | Anthony Shaffer | Original Film Writer |
Art | Michael Diner | Art Direction |
Production | Boaz Davidson | Producer |
Directing | Boaz Davidson | Second Unit Director |
Costume & Make-Up | Ilona Herman | Hairstylist |
Production | Avi Lerner | Producer |
Production | George Furla | Executive Producer |
Production | Randall Emmett | Producer |
Production | Norman Golightly | Producer |
Crew | Garvin Cross | Stunts |
Production | John Thompson | Producer |
Production | Brad Van Arragon | Unit Production Manager |
Production | Brad Van Arragon | Line Producer |
Production | Shawn Williamson | Co-Producer |
Production | Trevor Short | Executive Producer |
Production | Danny Dimbort | Executive Producer |
Production | Elisa Salinas | Executive Producer |
Production | Josef Lautenschlager | Executive Producer |
Production | Andreas Thiesmeyer | Executive Producer |
Camera | Paul Sarossy | Director of Photography |
Production | Gerd Koechlin | Co-Producer |
Production | Manfred D. Heid | Co-Producer |
Production | Manfred D. Heid | Head of Production |
Writing | Neil LaBute | Screenplay |
Directing | Neil LaBute | Director |
Production | Colleen Bolton | Casting Associate |
Editing | Joel Plotch | Editor |
Production | Louise Smith | Assistant Accountant |
Writing | Robin Hardy | Novel |
Crew | Monique Ganderton | Stunts |
Crew | Monique Ganderton | Stunt Double |
Production | Lauren Fernandes | Casting Assistant |
Crew | Mike Carpenter | Stunts |
Crew | Jordan Kessler | Post Production Supervisor |
Visual Effects | Scott Coulter | Visual Effects Producer |
Crew | Darryl Scheelar | Stunts |
Production | Lucie Guest | Producer's Assistant |
Crew | Eddie Yansick | Stunt Coordinator |
Crew | Eddie Yansick | Stunt Double |
Crew | Scott J. Ateah | Stunt Coordinator |
Crew | Rikki Gagne | Stunts |
Art | Peter Stratford | Art Department Assistant |
Costume & Make-Up | Lynette Meyer | Costume Design |
Art | Phillip Barker | Production Design |
Sound | Ryan Maguire | Foley Mixer |
Costume & Make-Up | Michele Maillet | Costume Set Supervisor |
Crew | Greg Ng | Post Production Assistant |
Crew | Tom Glass | Stunts |
Crew | Ryan Ennis | Stunts |
Camera | David Cameron | Key Grip |
Costume & Make-Up | Francesca von Zimmermann | Key Makeup Artist |
Sound | Paul Timothy Carden | Dialogue Editor |
Visual Effects | Stanislav Draganov | 3D Animator |
Crew | Jak Osmond | Special Effects Coordinator |
Crew | David Crone | Steadycam |
Camera | David Crone | "A" Camera Operator |
Sound | Steve Pederson | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Ronald Eng | Sound Designer |
Sound | Ronald Eng | Supervising Sound Editor |
Sound | Willard Overstreet | Foley Editor |
Art | Sharon Thompson | Art Department Coordinator |
Visual Effects | Ralph Maiers | Visual Effects Supervisor |
Art | Doug Girling | Set Designer |
Sound | Steve Tushar | Sound Effects Editor |
Art | Gideon Hay | Props |
Directing | Susan Lambie | Script Supervisor |
Art | John Beatty | Construction Manager |
Camera | Ian Seabrook | Underwater Director of Photography |
Production | Lorraine Jamison | Publicist |
Camera | Sean M. Harding | First Assistant "A" Camera |
Lighting | Burton 'Joe' Kuchera | Gaffer |
Camera | Alan Markfield | Still Photographer |
Camera | Andrew D. Wilson | "B" Camera Operator |
Crew | Paul Becker | Choreographer |
Crew | Paul Becker | Stunts |
Sound | David A. Cohen | ADR Supervisor |
Crew | Jessica Drake | Dialect Coach |
Sound | James Simcik | ADR Editor |
Editing | Kate Crossley | Digital Intermediate Editor |
Crew | John Johnston | Transportation Coordinator |
Sound | Howard London | ADR Mixer |
Sound | Gary Ritchie | Sound Recordist |
Art | Shannon Murphy | Set Decoration |
Costume & Make-Up | John L. Healy | Prosthetic Designer |
Camera | Rob Crone | Grip |
Costume & Make-Up | Anne Carroll | Key Hair Stylist |
Crew | Vicky Lambert | Associate Choreographer |
Sound | Selena Arizanovic | Music Coordinator |
Editing | Eric Osmond | First Assistant Editor |
Production | Trevor Westerhoff | Assistant Production Coordinator |
Sound | Dana LeBlanc Frankley | Assistant Sound Editor |
Crew | Rob Fournier | Armorer |
Costume & Make-Up | Nancy Duggan | Assistant Costume Designer |
Sound | Darren Brisker | Sound Mixer |
Art | Adam Catt | Set Dresser |
Sound | Brian Robinson | Utility Sound |
Sound | Buck Robinson | Production Sound Mixer |
Editing | Corinne Bogdanowicz | Digital Intermediate Colorist |
Sound | Jeff MacFarlane | Boom Operator |
Sound | Ashley Waldron | Music Supervisor |
Camera | Sacha Fassaert | First Assistant "C" Camera |
Camera | Tyler Woeste | Second Assistant "A" Camera |
Crew | Barb Foster | Chef |
Art | Vaughan V. Baker | Paint Coordinator |
Production | Laura Irvine | Location Manager |
Sound | Micha Liberman | Music Editor |
Writing | David Pinner | Novel |
Costume & Make-Up | Moira Fentum | Truck Supervisor |
Directing | John McKeown | First Assistant Director |
Editing | Cindy Bond | Digital Intermediate Producer |
Sound | Carlie Bergman | ADR Recordist |
Camera | Paul Sheridan | Dolly Grip |
Directing | Dan Mansfield | Third Assistant Director |
Sound | Cameron Foodikoff | Sound Assistant |
Crew | James Barela | Loader |
Visual Effects | Denitsa Dimitrova | Digital Compositor |
Art | Sally Hudson | Graphic Designer |
Crew | Rod Currie | Special Effects Best Boy |
Production | Tsila Adler | Post Production Accountant |
Production | Sheryl Rhodes | Production Coordinator |
Production | Jochen Kamlah | Co-Executive Producer |
Directing | Kathy Houghton | Second Assistant Director |
Production | James Forsyth | Extras Casting |
Camera | Jean-Marc Saldini | Second Assistant "B" Camera |
Crew | Darren Robertson | Playback Coordinator |
Crew | Gilbert Jamault | Generator Operator |
Crew | Claire Webb | Stunts |
Camera | Richard Porta | Second Assistant Camera |
Camera | Cynthia Greer | Camera Trainee |
Crew | Ken Atherton | Driver |
Crew | Tony Alcantar | Dialogue Coach |
Production | Carol Hocking | Production Accountant |
Crew | Larry Sostad | Security Coordinator |
Production | Shannon Harron | Payroll Accountant |
Production | Casey Nelson-Zutter | Assistant Location Manager |
Crew | Ryan Dorney | Visual Effects Editor |
Production | Candice Levy | Post Production Coordinator |
Crew | Donald Bruce | Production Controller |
Visual Effects | Ivaylo Mechkata Ivanov | Modeling |
Art | Rowena O'Connor | Assistant Property Master |
Crew | Brian Beatty | Carpenter |
Art | Conrad Bleich | Painter |
Crew | Herb Burnside | Scenic Artist |
Visual Effects | Eduardo Abon | Digital Compositor |
Lighting | Cameron Beck | Rigging Grip |
Art | Gary Lawrence | Construction Foreman |
Art | Tim Moshansky | Location Scout |
Art | Brent Lane | Property Master |
Crew | Diane Berezay | Craft Service |
Production | Stanley Tepper | Finance |
Crew | Darren Ling | Security |
Art | Ling Yang | Storyboard Artist |
Lighting | John D. Williams | Best Boy Electric |
Costume & Make-Up | Ladan Mojallal | Assistant Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Patrick Jennings | On Set Dresser |
Art | Sarah Martin | Construction Buyer |
Art | Desi Brett | Head Carpenter |
Art | Elizabeth Mackinnon | Lead Set Dresser |
Costume & Make-Up | Debra Torpe | Set Costumer |
Crew | Rob Mackie | Special Effects Assistant |
Visual Effects | Ivet Jordanova | Visual Effects Compositor |
Camera | Che Chomolok | Best Boy Grip |
Camera | Thom Ryan | First Assistant "B" Camera |
Visual Effects | Esteban Mora | CG Animator |
Crew | Garnett Humenick | Assistant Chef |
Crew | Bri Lawrence | Assistant Craft Service |
Production | Andrew Christmas | Key Production Assistant |
Production | Cole Boughton | Production Assistant |
Production | Melissa Jane Brantley | Production Executive |
Crew | Pat Young | Stunts |
Crew | Kevin Schartner | Stunts |
Crew | Mike Birkwieser | Stunts |