Quatermain i Zaginione Miasto Złota (1986)
PrzygodowyAkcjaKomediaTajemnica
W kontynuacji z 1985 roku "Kopalnie króla Salomona", nieustraszony poszukiwacz przygód Allan Quatermain (Richard Chamberlain) otrzymuje tajemniczy kawałek złota od umierającego człowieka. Czy może to być wskazówką, która zaprowadzi Allana do jego brata, Robesona (Martin Rabbett)? Wraz ze swoją dziewczyną archeologiem Jesse Huston (Sharon Stone), Quatermain wyrusza do Wschodniej Afryki w poszukiwaniu swego zaginionego brata.
Director:
Gary Nelson
Writers:
Gene Quintano, Lee Reynolds.
Richard Chamberlain Allan Quatermain |
|
Sharon Stone Jesse Huston |
|
James Earl Jones Umslopogaas |
|
Henry Silva Agon |
|
Robert Donner Swarma |
|
Doghmi Larbi Nasta |
|
Cassandra Peterson Sorais |
|
Martin Rabbett Robeson Quatermain |
|
Alex Heyns Dutchman |
|
Themsie Times Nurse |
|
Aileen Marson Queen Nyleptha |
|
Rory Kilalea Dumont |
|
Philip Boucher Bartender |
|
Stuart Goakes Trader |
|
Fidelis Cheza Esbowe Warrior Chief |
|
Nic Lesley Toothless Arab |
|
George Chiota George |
Camera | Frederick Elmes | Director of Photography |
Camera | Frederick Elmes | Camera Technician |
Crew | Frederick Elmes | Cinematography |
Art | Leslie Dilley | Production Design |
Editing | Scott Stevenson | First Assistant Editor |
Sound | Dane A. Davis | Sound Effects Editor |
Sound | Dane A. Davis | Sound Effects |
Visual Effects | Eric Allard | Special Effects Supervisor |
Lighting | Greg Gardiner | Gaffer |
Costume & Make-Up | Michèle Burke | Makeup Artist |
Sound | Ron Bartlett | Assistant Sound Editor |
Production | Avi Lerner | Executive Producer |
Production | Menahem Golan | Producer |
Production | Yoram Globus | Producer |
Art | Trevor Williams | Production Design |
Production | Robert MacDonald | Casting |
Directing | Gary Nelson | Director |
Production | Gary Nelson | Finance |
Crew | Peter Diamond | Stunts |
Writing | Gene Quintano | Screenplay |
Sound | Michael Linn | Music |
Editing | Gary Griffin | Editor |
Editing | Alain Jakubowicz | Editor |
Editing | Daniel Loewenthal | Editor |
Writing | H. Rider Haggard | Novel |
Editing | Marcelo Sansevieri | First Assistant Editor |
Directing | Newt Arnold | Second Unit Director |
Crew | Rick Avery | Stunts |
Crew | William Butler | Makeup Effects |
Costume & Make-Up | Bridget Bergman | Makeup Artist |
Crew | Jon H. Epstein | Stunts |
Sound | Lesley Topping | Sound Editor |
Directing | Cedric Sundstrom | Assistant Director |
Camera | Ricardo Jacques Gale | Steadicam Operator |
Crew | Colin Arthur | Makeup Effects |
Costume & Make-Up | Colin Arthur | Special Effects Makeup Artist |
Crew | Solly Marx | Stunt Coordinator |
Camera | Sandi Sissel | Camera Operator |
Crew | Diane Peterson | Stunts |
Crew | Bob Brown | Stunts |
Costume & Make-Up | Moni Mansano | Makeup Supervisor |
Crew | Bob Minor | Stunts |
Production | Christopher Pearce | Unit Production Manager |
Crew | Scott J. Ateah | Stunts |
Crew | Melvin Jones | Stunts |
Sound | Jim Borgardt | Sound Editor |
Production | John Stodel | Production Supervisor |
Art | David Barkham | Property Master |
Camera | Álex Phillips Jr. | Director of Photography |
Directing | Antonio Tarruella | First Assistant Director |
Directing | Antonio Tarruella | Second Unit Director |
Art | Edward L. Rubin | Draughtsman |
Art | Wenden K. Baldwin | Title Designer |
Sound | Barbara Pokras | Music Editor |
Costume & Make-Up | Tami Mor | Wardrobe Supervisor |
Production | Michael Greenburg | Line Producer |
Sound | James Matheny | Sound Editor |
Editing | Mary Ann Skweres | Assistant Editor |
Camera | Daniel Hainey | Camera Operator |
Art | Douglas Dick | Construction Coordinator |
Art | David B. Long | Construction Foreman |
Sound | Richard King | Supervising Sound Editor |
Sound | Ken Dufva | Foley Artist |
Writing | Lee Reynolds | Screenplay |
Sound | Ed Callahan | Sound Editor |
Art | Renee Prince | Sculptor |
Crew | Paul Fisher | Transportation Coordinator |
Sound | Jessica Gallavan | ADR Editor |
Production | Michael L. Games | Unit Production Manager |
Sound | Stanley B. Gill | Sound Recordist |
Sound | Barbara Barnaby | Sound Editor |
Art | Michael Philips | Assistant Art Director |
Sound | Bobbi Banks | Assistant Sound Editor |
Sound | Ray West | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Virginia S. Ellsworth | Music Editor |
Sound | Cliff Latimer | ADR Supervisor |
Crew | Eddie Braun | Stunts |
Costume & Make-Up | Medusah | Hairstylist |
Sound | Mark Ulano | Sound Mixer |
Sound | Ann Ducommun | Assistant Sound Editor |
Production | Marc Kunis | Production Accountant |
Crew | Richard L. Hill | Special Effects Coordinator |
Lighting | Avraham Leibman | Gaffer |
Lighting | Avi Avrahami | Best Boy Electric |
Sound | Oscar Mitt | Assistant Sound Editor |
Sound | Tracey Smith | Foley Editor |
Directing | Juli Lotter | Script Supervisor |
Directing | Doug Gardner | Second Assistant Director |
Art | Roger Horn | Property Master |
Camera | Hans Kühle Jr. | Second Unit Director of Photography |
Sound | Elliot Deitch | Sound Editor |
Sound | Christine Danelski | Assistant Sound Editor |
Art | Kyle Seidenbaum | Title Designer |
Sound | Joseph D. Citarella | Sound Re-Recording Mixer |
Directing | Nicholas Batchelor | First Assistant Director |
Camera | Jerry Chan | Second Assistant Camera |
Directing | Valerie E. Norman | Script Supervisor |
Crew | Isaac Mavimbela | Stunts |
Camera | Paul Miros | Steadicam Operator |
Sound | Trevor Keates | Sound Editor |
Editing | Kobi Dagan | Associate Editor |
Production | Avner Peled | Location Manager |
Camera | Clive Lawrie | First Assistant Camera |
Crew | Michael R. Sloan | Post Production Supervisor |
Camera | Jacob Bukman | Key Grip |
Costume & Make-Up | Steve Olson | Set Dressing Artist |
Sound | David Jones | Sound Mixer |
Crew | Peter Church | Scenic Artist |
Sound | Ralph Stuart | Assistant Sound Editor |
Art | Janet Kusnick | Storyboard Artist |
Writing | Janet Kusnick | Story Artist |
Costume & Make-Up | Dale Brady | Makeup Supervisor |
Sound | Grover B. Helsley | Sound Re-Recording Mixer |
Lighting | Jack Yanekian | Best Boy Electric |
Art | Patrick Willis | Set Decoration |
Sound | Dennis Diltz | Sound Editor |
Sound | John Duvall | Foley Editor |
Camera | Anthony F. Balderrama | First Assistant Camera |
Sound | David A. Fechtor | Foley Editor |
Art | Portia Iverson | Set Decoration |
Visual Effects | Ermando Biamonte | Visual Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Marianne Fassler | Costume Design |
Costume & Make-Up | Michel Azuolay | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Robert Miscia | Hairstylist |
Camera | Umberto Adaggi | Still Photographer |
Directing | Steve Fillis | Second Assistant Director |
Directing | Stephen Chigorimbo | Second Assistant Director |
Camera | Tony Baggot | Second Assistant Camera |
Editing | Sarah Bergman | Assistant Editor |
Costume & Make-Up | Maria Lesebo | Wardrobe Master |
Production | Liz James | Casting |
Production | Barbara Bergman | Production Accountant |
Crew | Debbie Warren | Stunts |
Crew | Isaac Mabhike | Stunts |
Art | Ken Chang | Construction Manager |
Crew | Lize Odendaal | Unit Publicist |
Camera | Doug Wood | Dolly Grip |
Camera | Doug Wood | Key Grip |
Production | J. Marina Muhlfriedel | Production Coordinator |
Production | Jane Siegel | Casting Coordinator |
Crew | Anthony Coke | Scenic Artist |
Editing | Galit Lidsky | Assistant Editor |
Sound | Paula Greatbatch | Assistant Sound Editor |
Sound | Karen Gebura | Assistant Sound Editor |