Alex – sam w domu (1997)
Ośmioletni Alex dostaje prezent - zdalnie sterowany samochód, w którym ukryto komputerowy mikrochip należący do bandytów. Kiedy przestępcy się o tym dowiadują, postanawiają odzyskać swoją własność.
Director: Raja Gosnell
Alex D. Linz Alex Pruitt |
|
Olek Krupa Peter Beaupre |
|
Rya Kihlstedt Alice Ribbons |
|
Lenny Von Dohlen Burton Jernigan |
|
David Thornton Earl Unger |
|
Haviland Morris Karen Pruitt |
|
Kevin Kilner Jack Pruitt |
|
Marian Seldes Mrs. Hess |
|
Seth Smith Stan Pruitt |
|
Scarlett Johansson Molly Pruitt |
|
Christopher Curry Agent Stuckey |
|
Baxter Harris Police Captain |
|
James Saito Chinese Mob Boss |
|
Kevin Gudahl Techie |
|
Richard Hamilton Cab Driver |
|
Freeman Coffey Recruiting Officer |
|
Krista Lally Dispatcher |
|
Neil Flynn Police Officer #1 |
|
Tony Mockus Jr. Police Officer #2 |
|
Pat Healy Agent Rogers |
|
James Chisem Police Officer #3 |
|
Darwin Harris Photographer (as Darwin L. Harris) |
|
Adrianne Duncan Flight Attendant |
|
Sharon Sachs Annoying Woman |
|
Joseph Luis Caballero Security Guard (as Joseph L. Caballero) |
|
Larry C. Tankson Cart Driver |
|
Jennifer A. Daley Police Photographer #2 |
|
Darren T. Knaus Parrot (voice) |
|
Nick Jantz Police Officer #4 |
|
Andy-John Police Officer #1 (uncredited) |
|
Caryn Cheever Ticketing Agent (uncredited) |
|
Sarah Godshaw Latchkey Girl (uncredited) |
|
Jerod Howard Airline Traveler (uncredited) |
|
Scott Prestin Head Airport Security Officer (uncredited) |
|
Dominic Paolo Testa Airline Passenger (uncredited) |
Production | Suzanne Smith Crowley | Casting |
Art | Henry Bumstead | Production Design |
Art | Jack G. Taylor Jr. | Art Direction |
Directing | Raja Gosnell | Director |
Production | Nilo Rodis-Jamero | Associate Producer |
Production | Billy Hopkins | Casting |
Production | Kerry Barden | Casting |
Sound | Laura Perlman | Music Editor |
Production | Hilton A. Green | Producer |
Sound | Catherine Harper | Foley |
Costume & Make-Up | Jodie Lynn Tillen | Costume Design |
Production | John Hughes | Producer |
Writing | John Hughes | Writer |
Camera | Julio Macat | Director of Photography |
Editing | Malcolm Campbell | Editor |
Sound | José Antonio García | Sound Mixer |
Sound | Jonathan Fuh | Boom Operator |
Sound | Dino DiMuro | Sound Effects Editor |
Sound | Tony Lamberti | Supervising Sound Effects Editor |
Editing | Bruce Green | Editor |
Crew | R.A. Rondell | Stunt Coordinator |
Art | Richard C. Goddard | Set Decoration |
Crew | Freddie Hice | Stunt Coordinator |
Crew | Eddie J. Fernandez | Stunts |
Editing | John Axelrad | First Assistant Editor |
Editing | David Rennie | Editor |
Art | A. Leslie Thomas | Set Designer |
Sound | Nick Glennie-Smith | Music |
Production | Ricardo Mestres | Executive Producer |
Visual Effects | Matthew Ferro | Visual Effects Producer |
Art | Paul Allen | Set Dresser |
Costume & Make-Up | Tania McComas | Makeup Department Head |
Visual Effects | Adam Savage | Modeling |
Costume & Make-Up | Linda Rizzuto | Hairstylist |
Crew | Ernie Malik | Unit Publicist |
Sound | James Moriana | Foley |
Sound | Bruce Fowler | Orchestrator |
Costume & Make-Up | Lucia Mace | Hairstylist |
Crew | Rick LeFevour | Stunts |
Crew | Brian Christensen | Stunts |
Lighting | Brian Christensen | Rigging Grip |
Sound | Paul Timothy Carden | Sound Editor |
Sound | Dan O'Connell | Foley |
Art | Kevin Cross | Set Designer |
Crew | Thomas Robinson Harper | Stunts |
Sound | John T. Cucci | Foley |
Crew | Troy Robinson | Stunts |
Lighting | Bob E. Krattiger | Gaffer |
Sound | Gregg Barbanell | Foley |
Sound | Dale E. Turner | Playback Singer |
Camera | Stephen S. Campanelli | Camera Operator |
Camera | Stephen S. Campanelli | Steadicam Operator |
Camera | David E. Diano | Additional Camera |
Sound | Robert Renga | Sound Recordist |
Sound | Bill W. Benton | Sound Re-Recording Mixer |
Art | Jim Wallis | Set Designer |
Production | Deborah Maxwell Dion | Casting Assistant |
Sound | Richard Dwan Jr. | Dialogue Editor |
Sound | Richard Dwan Jr. | ADR Editor |
Camera | George Kohut | Camera Operator |
Sound | Craig Heath | Sound Recordist |
Art | Cate Bangs | Set Designer |
Camera | Philip C. Pfeiffer | Director of Photography |
Camera | Philip C. Pfeiffer | Second Unit Director of Photography |
Sound | Michael D. Wilhoit | Supervising Sound Editor |
Sound | David Stanke | Assistant Sound Editor |
Crew | Ron Bolanowski | Special Effects Coordinator |
Sound | Scott Sanders | Sound Effects Editor |
Sound | Jennifer Mann | ADR Editor |
Directing | Benjamin Rosenberg | First Assistant Director |
Camera | Charles S. Hodes | Still Photographer |
Costume & Make-Up | Gala Autumn | Costume Supervisor |
Art | John Schacht | Leadman |
Costume & Make-Up | Denise Wynbrandt | Makeup Artist |
Crew | Bob MacDougall | Stunts |
Directing | Dru Anne Carlson | Script Supervisor |
Art | David W. Krummel | Set Designer |
Sound | Kelly Oxford | Supervising ADR Editor |
Production | Jennifer McNamara | Casting |
Costume & Make-Up | Linda Boykin-Williams | Makeup Artist |
Art | Laura M. O'Brien | Art Department Coordinator |
Costume & Make-Up | Patrick Caulfield | Set Costumer |
Art | Joe Bristol | Set Dresser |
Crew | Erik Rondell | Stunts |
Lighting | John P. Friday | Best Boy Electric |
Lighting | Charles Jimenez | Rigging Grip |
Sound | Michelle Kuznetsky Silverman | Music Supervisor |
Sound | Mary Ramos | Music Supervisor |
Editing | Matvey Shatz | Color Timer |
Art | Anthony Joseph Fatigato | Painter |
Crew | James Hogan | Transportation Coordinator |
Sound | Victor J. Hernandez | Sound Effects Editor |
Art | Jim Zemansky | Property Master |
Crew | Kevin Boyd | Video Assist Operator |
Sound | Malcolm Luker | Scoring Mixer |
Lighting | Mark N. Woods | Electrician |
Production | Pat Chapman | Production Supervisor |
Camera | Morgan Michael Lewis | Key Grip |
Production | B. Ted Deiker | Assistant Production Coordinator |
Lighting | Art Bartels | Rigging Grip |
Lighting | Terry Dee | Rigging Gaffer |
Sound | James Thatcher | Musician |
Directing | Richard Oswald | Second Assistant Director |
Crew | Ross L. Kulma | Set Medic |
Lighting | Rick Brown | Rigging Grip |
Camera | Kathryn Roberts | Camera Loader |
Lighting | Sam Bertone | Electrician |
Art | Jon Nicholson | Set Dresser |
Camera | Steven Silverstein | Camera Loader |
Lighting | Chris Freres | Rigging Grip |
Camera | Gary Dagg | Key Grip |
Editing | John M. Vitale | Assistant Editor |
Crew | Christopher J. Tuck | Stunts |
Crew | Mitchell Dean | Utility Stunts |
Crew | James Fierro | Stunts |
Crew | Alan Barnett | Digital Effects Supervisor |
Camera | David Morenz | First Assistant Camera |
Lighting | Fernando M. Briones | Electrician |
Costume & Make-Up | Jacqueline S. Beatka | Seamstress |
Production | Lisa A. Becker | Production Coordinator |
Crew | David Sousa | Animal Coordinator |
Editing | Penny Lee Hallin | Assistant Editor |
Art | Chuck Herrmann | Assistant Property Master |
Art | Kim Bolanowski | Assistant Property Master |
Art | Michael V. Nichols | Assistant Property Master |
Camera | Makiko Carlson | Camera Intern |
Crew | Michael Glorioso | Carpenter |
Production | Maryann Scinto | Casting |
Crew | Melissa Davies | Digital Effects Supervisor |
Crew | Rudy Hassen | Digital Effects Supervisor |
Camera | Bradley T. Matthys | Dolly Grip |
Camera | Steven Matthys | Dolly Grip |
Camera | Walter J. Piers | Dolly Grip |
Crew | Robert Wallace | Driver |
Lighting | Andy Mentzer | Electrician |
Lighting | Charles 'Chip' Orr | Electrician |
Lighting | David 'Conman' Conaghan | Electrician |
Lighting | Dennis J. Leahy | Electrician |
Lighting | Greg Van Horn | Electrician |
Lighting | Harry M. James | Electrician |
Lighting | Harry P. Jackson III | Electrician |
Lighting | James Aylward | Electrician |
Lighting | Park B. Taylor | Electrician |
Lighting | Ron Grenko | Electrician |
Lighting | Rory Herbster | Electrician |
Lighting | Steve Seukiw | Electrician |
Lighting | Tim Meehan | Electrician |
Camera | Steve Peterson | First Assistant Camera |
Editing | Mark V. Phillips | First Assistant Editor |
Lighting | Mark R. Lindberg | Gaffer |
Camera | Paul Storino | Grip |
Camera | Danial Miller | Key Grip |
Art | John Vargo | Leadman |
Production | TG Glazer | Location Manager |
Crew | Thomas Griffin | Production Office Assistant |
Lighting | Adam Griswold | Rigging Grip |
Lighting | Glenn Guenther | Rigging Grip |
Lighting | Helmer A. Claesson | Rigging Grip |
Lighting | Jack Sandgren | Rigging Grip |
Lighting | Michael Beavers | Rigging Grip |
Lighting | Sean P. Harvey | Rigging Grip |
Lighting | Steve Lippert | Rigging Grip |
Lighting | Timothy J. Osman | Rigging Grip |
Art | Heidi Hublou | Set Dresser |
Art | John R. Ziganto | Set Dresser |
Art | Timothy McGee | Set Dresser |
Crew | Jennifer A. Daley | Set Production Assistant |
Crew | Julie Justus | Stunts |
Crew | K. Isabel Kimler | Stunts |
Crew | Kay Whipple | Stunts |
Crew | Linda Perlin | Stunts |
Production | Joseph P. Kane | Unit Production Manager |
Crew | Frank Yario Jr. | Video Assist Operator |