Emmanuelle Vaugier Jade |
|
Matthew MacCaull Marco |
|
John Novak Wayne |
|
Jordana Largy Samantha |
|
Karen Holness Chantal |
|
Dan Payne Luke |
|
Michael Kopsa Finch |
|
Anthony Harrison Vance |
|
Gina Stockdale Mrs. Knowles |
|
Jessica Harmon Dr. Harding |
|
Kirsten Van Ritzen Reporter |
|
Susan Wilkey Sally |
|
Erika McKitrick Lacey |
|
Conan Graham Det. Meade |
|
Gig Morton Thomas |
|
Jane Thornthwaite Analyst #1 |
|
Mike De Jong Analyst #2 |
|
Cynde Harmon Mrs. Geigson |
|
Allan Harmon TV Host |
|
Scarlet Redpath Teenage Girl |
|
Jason Stevens Large Man |
|
Joanne Kimm Frail Woman |
Crew | Charles Andre | Stunt Coordinator |
Directing | Allan Harmon | Director |
Production | Allan Harmon | Executive Producer |
Production | Fernando Szew | Executive Producer |
Production | Cynde Harmon | Producer |
Production | Cynde Harmon | Executive Producer |
Production | Kim Arnott | Executive Producer |
Production | Tiffany Mak | Casting |
Camera | Neil Cervin | Director of Photography |
Sound | Jeff Tymoschuk | Original Music Composer |
Editing | Martin Berthiaume | Editor |
Writing | Roslyn Muir | Writer |
Sound | Gregorio Gómez | Sound Effects Editor |
Sound | Don Mann | Sound Mixer |
Directing | Sandra Montgomery | Script Supervisor |
Production | Stephanie Slack | Executive Producer |
Editing | Lorne Wright | Colorist |
Production | Galen Fletcher | Production Manager |
Production | Galen Fletcher | Line Producer |
Sound | Eric Lamontagne | Production Sound Mixer |
Costume & Make-Up | Erin Mackenzie | Key Makeup Artist |
Camera | Christopher C. Fisher | Camera Operator |
Camera | Christopher C. Fisher | Steadicam Operator |
Art | Morgan McConnell | Graphic Designer |
Directing | Mark D. Currie | First Assistant Director |
Sound | Dave Stephens | Music Editor |
Sound | Gilles Maillet | Boom Operator |
Directing | Kelly Marcusson | Second Assistant Director |
Camera | Brian Globus | Second Assistant Camera |
Production | Crystal Holt | Associate Producer |
Art | Yvette Andre | Art Direction |
Costume & Make-Up | Brenda Grantham | Assistant Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Jaimie Ochrey | Assistant Costume Designer |
Costume & Make-Up | Maxime Roux Robert | Costumer |
Production | Julia Niendorf | Additional Post-Production Supervisor |
Production | Ross Viner | Accountant |