Josh McConville Seth |
|
Bonnie Sveen Rebecca |
|
Hugh Sheridan Josh |
|
Firass Dirani Welshy |
|
Steve Le Marquand Carl Boddi |
|
Rena Owen Michelle Pennyshaw |
|
Jessi Robertson Lizzy |
|
Warwick Comber Father Batty |
|
Lydia Mocerino Imogen |
|
Jai Godbold Tan |
|
Oliver Wenn Phil |
|
Juwan Sykes Stretch |
|
Hayley Collins Dining Patron |
|
Sonny Le Thong |
|
Jett Lowen Bo |
|
Leah Ashwood Restaurant Waitress |
|
Natalie Rees Sarah |
|
Gus Bohn Billy |
|
Sen Shao Japanese Bartender |
|
Sam Northfield Fat Biker |
|
Wayne Huang Burmese Soldier (uncredited) |
|
T. Maxwell Smith Soldier (uncredited) |
|
Jason Virgil Bar Patron (uncredited) |
Production | Gregory Apps | Casting |
Editing | Marcus D'Arcy | Editor |
Art | Michael Turner | Production Design |
Production | Bryce Menzies | Executive Producer |
Visual Effects | Clint Ingram | Special Effects Supervisor |
Production | Phil Hunt | Executive Producer |
Production | Compton Ross | Executive Producer |
Crew | Danny Baldwin | Stunt Coordinator |
Camera | Craig 'Bart' Bartlett-Sweiger | Key Grip |
Art | Lenny Holmdahl | Set Decoration |
Camera | Wade Muller | Director of Photography |
Camera | Damien King | Steadicam Operator |
Production | Rosslyn Abernethy | Line Producer |
Costume & Make-Up | Sean Genders | Special Effects Makeup Artist |
Sound | Andrew Rice | ADR Mixer |
Art | Marianne Evans | Art Direction |
Crew | Allan Mowbray | Armorer |
Camera | Dan Clark | Assistant Camera |
Directing | Storm Ashwood | Director |
Writing | Storm Ashwood | Writer |
Directing | Robert Donaldson | First Assistant Director |
Production | Tom Harberd | Associate Producer |
Camera | Dan Berghofer | Digital Imaging Technician |
Editing | Dan Berghofer | Additional Editor |
Costume & Make-Up | Mariel McClorey | Special Effects Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Andrew Infanti | Costume Design |
Directing | Jackie Murray | Third Assistant Director |
Production | Tom Byrnes | Associate Producer |
Production | Jane Corden | Producer |
Production | Clement Dunn | Executive Producer |
Production | David Gross | Executive Producer |
Production | Jaiden Zengming Huang | Executive Producer |
Production | Mark Xinhai Ma | Executive Producer |
Production | Blake Northfield | Producer |
Costume & Make-Up | Katrina Anger | Key Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Kate Bohn | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Billie Weston | Makeup Department Head |
Costume & Make-Up | Billie Weston | Makeup Designer |
Production | Annalisa Brown | Production Supervisor |
Directing | Michael Bate | Second Assistant Director |
Lighting | Alan Willis | Gaffer |
Editing | Marcus Friedlander | Digital Intermediate Colorist |
Camera | Robbie MacKinnon | First Assistant Camera |
Visual Effects | Kurt Royan | Visual Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Victoria Gridley | Key Costumer |
Camera | Emily Murray | Second Assistant Camera |
Camera | Jaiden Huang | Still Photographer |
Camera | Mark Ma | Still Photographer |
Directing | Danielle Zvirzdinas | Script Supervisor |
Editing | Samantha Keough | Assistant Editor |
Sound | Leah Gersteling | Boom Operator |
Crew | Jack Rodruiguez | Cableman |
Sound | Chris Keros | Sound Recordist |
Art | Cornelis Van Den Boogaart | Construction Manager |