Prey for Rock & Roll (2003)
Директор:
Alex Steyermark
Писатели:
Robin Shushan, Cheri Lovedog.
Gina Gershon Jacki |
|
Drea de Matteo Tracy |
|
Marc Blucas Animal |
|
Shelly Cole Sally |
|
Ivan Martin Nick |
|
Lori Petty Faith |
|
Sandra Seacat Jacki's Mom |
|
Ashley Eckstein Punk Rock Girl |
|
Shakara Ledard Jessica |
|
Eddie Driscoll Chuck |
|
Texas Terri Self |
|
Nancy M. Pimental Natalie |
|
Greg Rikaart Scott |
|
Francois Harold Johnny |
|
Joannah Portman Sorority Girl #1 |
|
Hallie King Sorority Girl #2 |
|
Benjamín Benítez Drug Dealer |
Sound | Dan Korintus | Sound |
Sound | David Boulton | ADR Mixer |
Editing | Allyson C. Johnson | Editor |
Sound | Allyson C. Johnson | Music Editor |
Camera | Tom Richmond | Additional Photography |
Production | Sheila Jaffe | Casting |
Production | Georgianne Walken | Casting |
Camera | Scott Andrew Ressler | Additional Camera |
Production | Gina Gershon | Producer |
Production | Meg Morman | Casting Associate |
Camera | Antonio Calvache | Director of Photography |
Directing | Alex Steyermark | Director |
Sound | Linda Cohen | Music Supervisor |
Sound | Stephen Trask | Music |
Crew | Stephen Trask | Additional Music |
Sound | Stephen Trask | Music Arranger |
Production | Gina Resnick | Producer |
Crew | Lynn Salvatori | Stunt Coordinator |
Camera | Chris Lombardi | Camera Operator |
Camera | Chris Squires | Steadicam Operator |
Sound | Mariusz Glabinski | Sound |
Art | Derrick Hinman | Property Master |
Production | Kelly Crean | Co-Producer |
Writing | Robin Shushan | Screenplay |
Production | Robin Shushan | Co-Executive Producer |
Writing | Cheri Lovedog | Screenplay |
Writing | Cheri Lovedog | Theatre Play |
Sound | Cheri Lovedog | Songs |
Art | John Chichester | Production Design |
Art | Maureen Osborne | Set Decoration |
Costume & Make-Up | Vanessa Vogel | Costume Designer |
Production | Gerald Barad | Co-Executive Producer |
Crew | Alexis Magagni-Seely | Post Production Supervisor |
Production | Alexis Magagni-Seely | Co-Producer |
Production | Donovan Mannato | Producer |
Sound | Ryan Collison | Foley Mixer |
Sound | Dominick Tavella | Sound Re-Recording Mixer |
Costume & Make-Up | Staci Witt | Assistant Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Alyson MacInnis | Wardrobe Supervisor |
Sound | Ira Spiegel | Sound |
Writing | Beth Nathanson | Script Consultant |
Directing | Sylvie Chesneau | Script Supervisor |
Sound | Marlena Grzaslewicz | Sound |
Sound | Nancy Cabrera | Foley Artist |
Camera | Heather Page | Additional Camera |
Camera | Cale Finot | Additional First Assistant Camera |
Costume & Make-Up | Sharisse Fine | Key Hair Stylist |
Camera | Jeff Mart | Steadicam Operator |
Costume & Make-Up | Carol Strong | Key Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Heather Cummings | Assistant Makeup Artist |
Sound | Bruce Kitzmeyer | Sound |
Costume & Make-Up | Amy Harmon | Makeup & Hair Assistant |
Production | Pat Scanlon | Line Producer |
Costume & Make-Up | Beverley Woods | Wardrobe Supervisor |
Sound | Brion Condon | Boom Operator |
Costume & Make-Up | Erin Julie Tavin | Assistant Costume Designer |
Camera | Paul Bode | Additional First Assistant Camera |
Camera | Rory Muirhead | First Assistant Camera |
Camera | David Sammons | First Assistant Camera |
Production | Nicole Colombie | Production Coordinator |
Sound | John Werner | Sound |
Directing | Sholto J. Roeg | First Assistant Director |
Camera | Jennifer Bell | Second Assistant Camera |
Camera | Paul Maletich | First Assistant Camera |
Camera | Yen P. Nguyen | Assistant Camera |
Directing | Kathryn Hensel | Second Second Assistant Director |
Camera | Helen Cho Anthos | Additional First Assistant Camera |
Editing | David A. Smith | Assistant Editor |
Sound | Tim O'Heir | Music Editor |
Costume & Make-Up | Lysa Rose | Costumer |
Directing | Leonard E. Reynolds III | Second Assistant Director |
Sound | Steve Weiss | Sound Mixer |
Production | John Bonanno | Executive Producer |
Production | Adam Weiner | Executive Producer |
Production | Gregg Lazarescu | Executive Producer |
Camera | Keith Solomon | Additional Camera |
Camera | Michele McKinley | First Assistant Camera |
Camera | Michele McKinley | Additional First Assistant Camera |
Camera | Charles Clifford Jones Jr. | Additional First Assistant Camera |
Camera | Eric Schilling | Additional First Assistant Camera |
Camera | Keith Jones | Second Assistant Camera |
Camera | Jeffrey Saldin | Assistant Camera |
Art | Leslie Pyles | Art Department Coordinator |
Art | Salvadore Valle | Set Dresser |
Art | Matthew Salata | Set Dresser |
Art | Mike Fritz | Set Dresser |
Art | Matt Vis | Set Dresser |
Costume & Make-Up | Kevin A. Greer | Hair Assistant |
Production | Toni Williams | Casting Associate |
Production | Shawn Gary Davis | Assistant Production Coordinator |
Sound | Ray Guillory | Boom Operator |
Camera | Donnie Molls | Still Photographer |
Sound | Piotr Glabinski | Sound |