Haley Pullos Miriam Weeks |
|
Sasha Clements Jolie |
|
Judd Nelson Don |
|
Alyson Bath Dora |
|
Jacky Lai Amy |
|
Jessica Lu Amanda |
|
Rachelle Gillis Jen |
|
Sarah Porchetta Roxy |
|
Imali Perera Mrs. Harcharan Weeks |
|
Peter Graham-Gaudreau Dr. Kevin Weeks |
|
Garrett Black Paul Weeks |
|
Piers Morgan Himself |
|
Sherri Shepherd Herself |
|
Jenna Romanin Sara |
|
Cardi Wong Jeff |
|
Ty Wood Gavin |
|
Andrea Stefancikova Natalie |
|
Alex Pangburn Josh |
|
Liam Hall James |
|
Natalie von Rotsburg Sienna |
|
Greg Polak Porno Director |
|
Deborah Finkel Moderator |
Art | Eric Norlin | Production Design |
Production | Paul Weber | Casting |
Production | Kim Roberts | Producer |
Production | Sheri Singer | Executive Producer |
Visual Effects | Mike Ritchie | Visual Effects Supervisor |
Sound | Kelly Cole | Sound Mixer |
Editing | Rob Grant | Editor |
Directing | Vanessa Parise | Director |
Camera | Bruce Worrall | Director of Photography |
Crew | Paul Lowey | Post Production Supervisor |
Directing | Andrew Suttar | Third Assistant Director |
Camera | Dan Funk | Second Assistant "A" Camera |
Crew | Craig Mathers | Driver |
Sound | Justin R. Durban | Music |
Camera | Morgan Schmidt | Grip |
Production | Bri Neal | Casting Assistant |
Sound | Shane Shemko | Foley Artist |
Editing | Jay Harada | Online Editor |
Production | Costa Vassos | Production Manager |
Crew | Derek Keillor | Transportation Captain |
Crew | Belle Knox | Thanks |
Writing | Anne-Marie Hess | Writer |
Production | Anne-Marie Hess | Associate Producer |
Production | Tina Pehme | Producer |
Camera | Björn Hermannes | Key Grip |
Camera | Bob Akester | Still Photographer |
Production | John Bolton | Associate Producer |
Camera | Ritchie Lyon | Best Boy Grip |
Sound | Ken Cade | Sound Designer |
Camera | Christopher Charles Kempinski | "A" Camera Operator |
Costume & Make-Up | Liene Dobrāja | Costume Design |
Crew | Dean Fitzpatrick | Transportation Coordinator |
Directing | Greg Polak | Second Assistant Director |
Sound | May Guimarães | ADR Mixer |
Sound | Mark Angly | Sound Mixer |
Production | Catharine Falcon | Casting |
Camera | Vincent Oosterhof | Best Boy Grip |
Art | Leon Sher | Art Direction |
Art | Leon Sher | Property Master |
Sound | Matt Dawson | Sound Supervisor |
Production | Bim Narine | Casting |
Production | Shane Lennox | Location Manager |
Costume & Make-Up | Mia Fiddis | Costumer |
Camera | Jay Clennan | Camera Operator |
Directing | Derek Filiatrault | First Assistant Director |
Sound | Barton Hewett | Sound Mixer |
Editing | Alli MacKay | Assistant Editor |
Editing | Sean Flotre | First Assistant Editor |
Sound | Laurie Melhus | Audio Post Coordinator |
Sound | Elaine Stef | Foley Artist |
Sound | Kevin Morales | Foley Mixer |
Sound | Tony Rodney | Assistant Sound Editor |
Crew | Jim Malmgren | Generator Operator |
Crew | Sean Hanlin | Security Coordinator |
Camera | Christian Cummins | First Assistant "A" Camera |
Sound | Darryl Isaacs | Assistant Sound Editor |
Directing | Damion Harper | Assistant Director Trainee |
Costume & Make-Up | Miranda Upton | Key Hair Stylist |
Art | Kaayla Whachell | Assistant Property Master |
Camera | Sean Fidler | Grip |
Editing | Andrea Dixon | Colorist |
Costume & Make-Up | Jessica Crippen | Key Makeup Artist |
Directing | Krista Steele | Script Supervisor |
Production | Millan Tesfazgi | Production Assistant |
Art | Joshua Callagan | On Set Props |
Art | Brannoch Moon | Set Decoration |
Costume & Make-Up | Alysha McLoughlin | Assistant Hairstylist |
Costume & Make-Up | Samantha Burke | Assistant Makeup Artist |
Art | Joe Hinks | Set Dresser |
Art | Sam Kantrowiz | Set Dressing Buyer |
Art | Jovan Manimtim | Set Dresser |
Costume & Make-Up | David Pfrimmer | On Set Dresser |
Art | Amanda Teo | Assistant Set Decoration |
Art | Mike Thornquist | Art Department Coordinator |
Visual Effects | Tianlun Jiang | Visual Effects |
Visual Effects | Kyle Richtsfeld | Visual Effects |
Sound | Kevin Barron | Sound Effects Editor |
Sound | Albert Chan | Boom Operator |
Sound | Anton Thomas | Boom Operator |
Costume & Make-Up | Eira Alexandra Kottmeier | Assistant Costume Designer |
Costume & Make-Up | Stephanie Mawdsley | Truck Costumer |
Costume & Make-Up | Adam Reinsma | Costume Set Supervisor |
Costume & Make-Up | Cassandra Shier | Costumer |
Camera | Jesse Copeland | Epk Producer |
Production | Jesse Copeland | Post Production Coordinator |
Production | Garrett VanDusen | Assistant Location Manager |
Directing | Ben Johnstone | Script Supervisor |
Crew | Manjot Buttar | Driver |
Crew | Andrew Mafflang | Driver |
Crew | Benot Matias | Driver |
Crew | Jim Omphrey | Driver |
Crew | Mike Priddy | Driver |
Crew | Alyssa Biller | Other |
Crew | Eduardo Canchola | Chef |
Crew | Dave Carlson | Chef |
Production | Ellen Curham | Producer's Assistant |
Production | Maddy Eagen | Accountant |
Production | Nicola Eagen | Assistant Accountant |
Production | Dustin Garrett | Production Assistant |
Directing | Josh Havelka | Other |
Production | Trevor Hinuz | Key Production Assistant |
Production | Illiana Martinez | Production Assistant |
Production | Elisha Matic | Production Assistant |
Production | Blair Mercer | Production Assistant |
Production | Natalie Miles | First Assistant Production Coordinator |
Crew | Melissa Muller | Craft Service |
Production | Michelle O'Rourke | Production Assistant |
Production | Vanessa Pileggi | Second Assistant Production Coordinator |
Production | Virginia Prasad | Production Accountant |
Production | Sara Soares | Production Assistant |
Production | Gregory Victor | Production Consultant |
Production | Jessica Wadsworth | Production Coordinator |
Production | Kai Williams | Production Assistant |
Camera | Dmitry Burenok | Digital Imaging Technician |
Camera | Adrien Cote | First Assistant "B" Camera |
Camera | Kevin Martells | Second Assistant "B" Camera |
Camera | Jay Glennan | "B" Camera Operator |
Camera | Daniel Howard | Other |
Camera | Kelso Lenz | Other |
Camera | Miguel Helu Lopez | Dolly Grip |
Lighting | Chris Tobiesen | Gaffer |