Gwyneth Paltrow Donna Jensen |
|
Christina Applegate Christine Montgomery |
|
Mark Ruffalo Ted Stewart |
|
Candice Bergen Sally Weston |
|
Joshua Malina Randy Jones |
|
Mike Myers John Witney |
|
Kelly Preston Sherry |
|
Stacey Dash Angela Samona |
|
Rob Lowe Co-Pilot Steve Bench |
|
Marc Blucas Tommy Boulay |
|
Frederick Coffin Mr. Stewart |
|
Jon Polito Roy Roby |
|
Concetta Tomei Mrs. Stewart |
|
Robyn Peterson Donna's Mom |
|
Nadia Dajani Paige |
|
John Francis Daley Rodney |
|
Priscilla Inga Taylor Janette |
|
Matt Roth Greg |
|
DonnaMarie Recco Tammy |
|
Daniel Raymont British Man |
|
Connie Sawyer Grandma Stewart |
|
David Hayward Pete |
|
Chelsey Cole Donna - 6 Years Old |
|
Troy Evans Customer |
|
Merrilee McCommas June |
|
George Kennedy Passenger Requesting Vodka (uncredited) |
|
Candice T. Cain CDG Passenger (uncredited) |
|
Valentin Siroon Flight Attendant Trainee (uncredited) |
|
Jessica Capshaw Royalty International Flight Attendant (uncredited) |
|
Mary McNeal Ted's Study Partner Mary |
|
Stephanie Miller TV Interviewer |
|
Susan Mosher Senior Flight Attendant |
|
Victoria Garcia-Kelleher Clerk #1 (uncredited) |
|
Stephen Tobolowsky Frank Thomas (uncredited) |
|
Anastacia Spiegel Runway Model at Airport (uncredited) |
|
Amanda Wycoff Flight Attendant Trainee (uncredited) |
|
Dawn-Marie Whelan Flight Attendant Trainee Anne (uncredited) |
|
Jeff Yagher Ghost Rider |
|
Greg Bronson Fashion Photographer (uncredited) |
|
Roark Critchlow Tennis Pro (uncredited) |
|
Chad Everett Jack Weston (uncredited) |
|
Wayne Federman Whiskey Sour Man (uncredited) |
|
Clarinda Ross Diaper Woman (uncredited) |
|
Jackie Zane Passenger in Terminal (uncredited) |
Editing | Christopher Greenbury | Editor |
Production | Bobby Cohen | Producer |
Production | Alan C. Blomquist | Executive Producer |
Camera | Affonso Beato | Director of Photography |
Production | Brad Grey | Producer |
Sound | Theodore Shapiro | Original Music Composer |
Costume & Make-Up | Mary Zophres | Costume Design |
Editing | Charles Ireland | Editor |
Art | Dan Davis | Production Design |
Production | Robbie Brenner | Executive Producer |
Directing | Bruno Barreto | Director |
Writing | Eric Wald | Screenplay |
Production | Laura Hopper | Co-Producer |
Crew | Randy Hall | Stunt Coordinator |
Crew | Denney Pierce | Stunts |
Crew | Reuben Langdon | Utility Stunts |
Crew | Donna Evans | Stunt Double |
Production | Francesca Silvestri | Co-Producer |
Editing | Ray Hubley | Editor |
Crew | Sonny Tipton | Stunt Coordinator |
Crew | Dennis Keiffer | Utility Stunts |
Art | Elizabeth Lapp | Art Direction |
Crew | Paul E. Short | Stunts |
Art | Ellen Brill | Set Decoration |
Production | Matthew Baer | Producer |
Production | Amy Slotnick | Executive Producer |
Production | Lizzie Friedman | Co-Producer |
Crew | Lisa Hoyle | Stunt Double |
Crew | Dane Farwell | Stunts |
Directing | Chitra F. Mojtabai | Second Assistant Director |
Crew | Patricia M. Peters | Stunt Double |