Evelin Võigemast Lotte (voice) |
|
Margus Tabor Klaus (voice) |
|
Mikk Jürjens Tik (voice) |
|
Tõnu Oja Rihv / Additional Voices (voice) |
|
Priit Võigemast Paul (voice) |
|
Tiit Sukk Voldemar (voice) |
|
Merle Palmiste Benita (voice) |
|
Lembit Ulfsak Fred / Oskar (voice) |
|
Mait Malmsten Jaak (voice) |
|
Garmen Tabor Anna / Dream Giraffe (voice) |
|
Tõnu Kark Ville (voice) |
|
Elina Reinold Ernst / Uno (voice) |
|
Hannes Kaljujärv Leo / Hannes (voice) |
|
Anne Reemann Matilda (voice) |
|
Veiko Tubin Tuhh (voice) |
|
Anu Lamp Parrot / Additional Voices (voice) |
|
Jaak Prints Additional Voices (voice) |
|
Sandra Uusberg Additional Voices (voice) |
|
Kristjan Üksküla Additional Voices (voice) |
|
Jaan Lätti Additional Voices (voice) |
|
Aldo Jakovlev Additional Voices (voice) |
|
Lemme Vaher Additional Voices (voice) |
|
Emma Koppel Additional Voices (voice) |
Sound | Renārs Kaupers | Songs |
Directing | Janno Põldma | Director |
Editing | Janno Põldma | Editor |
Writing | Janno Põldma | Writer |
Directing | Heiki Ernits | Director |
Art | Heiki Ernits | Art Direction |
Writing | Heiki Ernits | Writer |
Writing | Andrus Kivirähk | Dialogue |
Writing | Andrus Kivirähk | Writer |
Production | Riina Sildos | Producer |
Visual Effects | Tauno Ööbik | Visual Effects Compositor |
Sound | Olger Bernadt | Foley |
Sound | Sven Grünberg | Songs |
Sound | Sven Grünberg | Music |
Sound | Horret Kuus | Sound |
Visual Effects | Marje Ale | Animation |
Visual Effects | Ülle Metsur | Animation |
Visual Effects | Tarmo Vaarmets | Animation |
Art | Tarmo Vaarmets | Painter |
Production | Kalev Tamm | Producer |
Production | Vilnis Kalnaellis | Co-Producer |
Production | Vilnis Kalnaellis | Production Coordinator |
Crew | Viesturs Jansons | Choreographer |
Art | Greet Kallikorm | Assistant Art Director |
Crew | Andris Akmentiņš | Translator |
Art | Laima Puntule | Assistant Art Director |
Art | Katri Haarde | Assistant Art Director |
Art | Katri Haarde | Background Designer |
Art | Sigrun Alaots | Painter |
Art | Valter Uusberg | Storyboard Artist |
Crew | Peeter Tammisto | Translator |
Art | Leo Lätti | Storyboard Artist |
Visual Effects | Valentina Lietuviete | Animation |
Art | Sarmite Pape | Painter |
Visual Effects | Taiga Zīle | Animation |
Art | Mārtiņš Veļa | Painter |
Visual Effects | Annely Põldsaar | Animation |
Art | Annely Põldsaar | Painter |
Art | Dāvis Tenteris | Painter |
Visual Effects | Tiina Ubar | Animation |
Directing | Ere Tött | Assistant Director |
Production | Rutt Raudkivi | Production Coordinator |
Art | Mauri Viilma | Painter |
Art | Riste Lehari | Painter |
Art | Lilli-Krõõt Repnau | Assistant Art Director |
Art | Lilli-Krõõt Repnau | Storyboard Artist |
Art | Laura Linna | Assistant Art Director |
Art | Sander Taal | Assistant Art Director |
Art | Anu Unnuk | Painter |
Visual Effects | Mariann Joa | Character Modelling Supervisor |
Art | Eve Luup | Painter |
Directing | Sanda Biteniece | Assistant Director |
Art | Ave Lainesaar | Painter |
Visual Effects | Dace Dārzniece | Animation |
Crew | Krista Kaer | Translator |
Art | Maare Liiv | Painter |
Art | Maris Liekninš | Painter |
Visual Effects | Karina Golovin | Animation |
Art | Karina Golovin | Painter |
Visual Effects | Aleksandrs Šehovcevs | Animation |
Visual Effects | Maigurs Prūsāns | Animation |
Visual Effects | Mairis Naglis | Animation |
Art | Mairis Naglis | Painter |
Visual Effects | Elmars Līcītis | Animation |
Crew | Kaja Lindal | Choreographer |
Crew | Jaan Ulst | Choreographer |
Crew | Silva Valdt | Choreographer |
Visual Effects | Maido Hollo | 3D Animator |
Visual Effects | Maido Hollo | 3D Modeller |
Visual Effects | Maido Hollo | Visual Effects Compositor |
Visual Effects | Albert Kerstna | 3D Modeller |
Visual Effects | Albert Kerstna | Visual Effects Compositor |
Art | Sirje Aasrand | Painter |
Art | Mariann Drell | Painter |
Art | Sander Ernits | Painter |
Art | Ellen Massur | Painter |
Art | Gerda Märtens | Painter |
Art | Grete-Maarja Tött | Painter |
Art | Zane Biteniece | Painter |
Art | Vadims Žuks | Painter |
Art | Roberts Stankevičs | Painter |