Erica Leerhsen Nina Papas |
|
Henry Rollins Dale Murphy |
|
Texas Battle Jake Washington |
|
Aleksa Palladino Mara |
|
Daniella Alonso Amber |
|
Steve Braun Jonesy |
|
Yan-Kay Crystal Lowe Elena |
|
Kimberly Caldwell Kimberly |
|
Matthew Currie Holmes Michael |
|
Wayne Robson Old Man |
|
Ken Kirzinger Pa |
|
Ashlea Earl Ma |
|
Clint Carleton Brother |
|
Rorelee Tio Sister |
|
Patton Oswalt Tommy (voice) |
|
Jeff Scrutton Three Finger |
|
Cedric De Souza Neil |
|
John Stewart Wojo |
|
Bro Gilbert Chris |
|
Joe Lynch Guy on TV Screen (uncredited) |
Production | Robert Kulzer | Executive Producer |
Production | Nancy Nayor | Casting |
Production | Erik Feig | Executive Producer |
Production | Kelly Wagner | Casting |
Crew | Marny Eng | Stunts |
Costume & Make-Up | Christopher Mark Pinhey | Special Effects Key Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Bill Terezakis | Makeup Designer |
Costume & Make-Up | Maureen Terezakis | Makeup Supervisor |
Editing | Ed Marx | Editor |
Writing | Alan B. McElroy | Characters |
Sound | Bear McCreary | Music |
Art | Brentan Harron | Production Design |
Crew | Darryl Quon | Stunts |
Writing | Turi Meyer | Writer |
Writing | Alfredo Septién | Writer |
Directing | Joe Lynch | Director |
Production | Jeff Freilich | Producer |
Crew | John Wardlow | Stunts |
Crew | Hugo Steele | Stunts |
Crew | Rikki Gagne | Stunts |
Crew | Jacob Rupp | Stunt Coordinator |
Sound | Stephen Cheung | Dialogue Editor |
Crew | Dan Rizzuto | Stunt Double |
Crew | Larissa Stadnichuk | Stunts |
Costume & Make-Up | Stan Edmonds | Makeup Designer |
Production | Corinne Clark | Casting |
Visual Effects | Andrew Karr | Visual Effects Supervisor |
Production | Jennifer Page | Casting |
Camera | J. B. Bivens | Dolly Grip |
Art | Kirsten Franson | Art Direction |
Camera | Robin Loewen | Director of Photography |
Art | George Neuman | Set Decoration |
Costume & Make-Up | Hisami Yamamoto | Costume Design |
Art | Tyler Bishop Harron | Assistant Art Director |
Costume & Make-Up | Margaret Yaworski | Special Effects Key Makeup Artist |
Art | Dean McQuillen | Construction Coordinator |
Sound | Clive Turner | Sound Effects Editor |
Sound | Greg Stewart | Sound Re-Recording Mixer |
Visual Effects | Pauline Burns | Visual Effects Coordinator |
Lighting | Darren McLean | Gaffer |
Costume & Make-Up | Angelina P. Cameron | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Angelina P. Cameron | Key Hair Stylist |
Crew | Bob Comer | Special Effects Coordinator |
Costume & Make-Up | Monique Venier | Special Effects Makeup Artist |
Crew | Vicki Syskakis | Makeup Effects |
Costume & Make-Up | Vince Yoshida | Special Effects Makeup Artist |
Sound | Ian Emberton | Sound Re-Recording Mixer |
Camera | Junichi Hosoi | Steadicam Operator |
Visual Effects | Eric Bates | Animation |
Crew | Angela Uyeda | Stunts |
Camera | Bradley S. Creasser | Camera Operator |
Lighting | Keith Woods | Rigging Gaffer |
Crew | Laura Lee Connery | Stunts |
Lighting | Herb DeWaal | Rigging Grip |
Sound | Charles O'Shea | Boom Operator |
Lighting | Jesse Deacon | Best Boy Electric |
Sound | Don Harrison | Foley |
Sound | Ian Mackie | Foley |
Production | Celeste Leger | Casting Associate |
Directing | Ken Shane | First Assistant Director |
Directing | Jen Oberem | Script Supervisor |
Directing | David Heimbecker | Third Assistant Director |
Crew | Jon Kralt | Stunts |
Camera | Satu Bell | Still Photographer |
Art | David Sinclair | Property Master |
Visual Effects | Kirsten Meekison | Visual Effects Coordinator |
Lighting | Steve McGuire | Rigging Grip |
Camera | Geoff Brown | Dolly Grip |
Camera | Brian Smith | Key Grip |
Crew | Brian Lydiatt | Stunts |
Visual Effects | Olivia Barratier | VFX Artist |
Directing | Janine Law | Second Assistant Director |
Crew | Caroline Field | Stunts |