James H. Newman Self - Mission Specialist, STS-88 |
|
Jerry L. Ross Self - Mission Specialist, STS-88 |
|
Robert D. Cabana Self - Commander, STS-88 |
|
Koichi Wakata Self - Mission Specialist, STS-92 |
|
Brian Duffy Self - Commander, STS-92 |
|
Pamela Ann Melroy Self - Pilot, STS-92 |
|
Marc Garneau Self - Mission Specialist, STS-97 |
|
Joseph R. Tanner Self - Mission Specialist, STS-97 |
|
Brent W. Jett Jr. Self - Commander, STS-97 |
|
Michael J. Bloomfield Self - Pilot, STS-97 |
|
Marsha Ivins Self - Mission Specialist, STS-98 |
|
Yuri Valentinovich Lonchakov Self - Mission Specialist, STS-100 |
|
Thomas D. Jones Self - Mission Specialist, STS-98 |
|
John L. Phillips Self - Mission Specialist, STS-100 |
|
Kent V. Rominger Self - Commander, STS-100 |
|
James D. Wetherbee Self - Commander, STS-102 |
|
James M. Kelly Self - Pilot, STS-102 |
|
Michael L. Gernhardt Self - Mission Specialist, STS-104 |
|
Janet Lynn Kavandi Self - Mission Specialist, STS-104 |
|
Steven W. Lindsey Self - Commander, STS-104 |
|
Charles Owen Hobaugh Self - Pilot, STS-104 |
|
Yuri Pavlovich Gidzenko Self - Soyuz Commander, Expedition One |
|
Sergei Krikalev Self - Flight Engineer, Expedition One |
|
William M. Shepherd Self - Commander, Expedition One |
|
Susan Helms Self - Flight Engineer, Expedition Two |
|
James S. Voss Self - Flight Engineer, Expedition Two |
|
Yury Usachev Self - Commander, Expedition Two |
|
Greg Jurls Self - Video Producer |
|
James Arnold Self |
|
Leroy Chiao Self |
|
Kenneth D. Cockrell Self |
|
Robert L. Curbeam Jr. Self |
|
Umberto Guidoni Self |
|
Chris Hadfield Self |
|
Michael E. López-Alegría Self |
|
William Surles McArthur Jr. Self |
|
Scott E. Parazynski Self |
|
Mark L. Polnaksy Self |
|
James F. Reilly II Self |
|
Paul William Richards Self |
|
Andrew S.W. Thomas Self |
|
Peter J.K. Wisoff Self |
Sound | Goro Koyama | Foley Artist |
Sound | Andy Malcolm | Foley Artist |
Directing | Toni Myers | Director |
Editing | Toni Myers | Editor |
Production | Toni Myers | Producer |
Writing | Toni Myers | Writer |
Crew | Dustin Harris | Score Engineer |
Production | Judy Carroll | Associate Producer |
Production | Graeme Ferguson | Consulting Producer |
Sound | Micky Erbe | Original Music Composer |
Sound | Maribeth Solomon | Original Music Composer |
Sound | Bruce Nyznik | ADR Supervisor |
Sound | Cory Mandel | Sound Re-Recording Mixer |
Camera | Christopher Tate | Camera Technician |
Sound | Ed Douglas | Sound Editor |
Camera | Billy MacTavish | Dolly Grip |
Camera | James Neihouse | Director of Photography |
Directing | James Neihouse | Assistant Director |
Sound | Kevin Globerman | Sound Engineer |
Sound | Christopher Miller | Sound Editor |
Sound | Jeff Wolpert | Scoring Mixer |
Crew | Steven Ito | Stunt Coordinator |
Lighting | Barry Strickland | Electrician |
Sound | Ron Korb | Musician |
Sound | Alek Bromke | ADR Recordist |
Sound | Cornelia Mariana Gavrilescu | Foley Recordist |
Production | Charlie Fuguet | Post Producer |
Crew | William Nixon | Software Engineer |