Pierce Brosnan Mike Regan |
|
Stefanie Scott Kaitlyn Regan |
|
James Frecheville Ed Porter |
|
Michael Nyqvist Henrik |
|
Anna Friel Rose Regan |
|
Jay Benedict Detective Unrein |
|
Eric Kofi Abrefa Detective Kayden |
|
Bruce Lester-Johnson Detective Metzger |
|
Clare-Hope Ashitey Joan |
|
Martin Hindy Joey |
|
Jason Barry Patrick |
|
Brian F. Mulvey George |
|
David McSavage Andy |
|
Kai Ryssdal Kai Ryssdal |
|
Rico Hizon Rico Hizon |
|
Gina Cervetti Gina Cervetti |
|
Michael Lysak Bloomberg Radio Guest |
|
Olivia Romao Heather |
|
Adam Fergus Sullivan |
|
Austin Swift Lance |
|
Melissa Veszi Linda Martinez |
|
Robyn Dempsey Lil Eva |
|
Steve Hartland Policeman |
|
Rico Simonini Detective |
|
Patrik Vrbovský Undercover |
|
John D. Hickman Police Detective (uncredited) |
|
Vincent Murphy Business Man |
Production | Pierce Brosnan | Executive Producer |
Production | John Hubbard | Casting |
Writing | William Wisher | Screenplay |
Production | William Wisher | Co-Executive Producer |
Production | Sigurjón Sighvatsson | Co-Producer |
Production | Ros Hubbard | Casting |
Sound | Lee Herrick | Supervising Sound Editor |
Sound | Peter Burgis | Foley Artist |
Production | David T. Friendly | Producer |
Directing | John Moore | Director |
Production | Peter Veverka | Co-Executive Producer |
Production | Beau St. Clair | Producer |
Production | Léonard Glowinski | Co-Producer |
Camera | Ekkehart Pollack | Director of Photography |
Art | Tamara Conboy | Set Decoration |
Art | Tamara Conboy | Supervising Art Director |
Production | Eyde Belasco | Casting |
Sound | Derek Vanderhorst | Sound Re-Recording Mixer |
Writing | Daniel Kay | Screenplay |
Writing | Daniel Kay | Story |
Production | Daniel Kay | Co-Producer |
Production | Elika Portnoy | Executive Producer |
Production | Macdara Kelleher | Co-Executive Producer |
Production | Nicolas Chartier | Producer |
Production | Craig J. Flores | Producer |
Lighting | Garret Baldwin | Chief Lighting Technician |
Production | Frank Hildebrand | Executive Producer |
Sound | Jason Swanscott | Foley Artist |
Art | Mick Flood | Property Master |
Sound | Glen Gathard | Foley Mixer |
Sound | Peter Hanson | Foley Editor |
Visual Effects | Ed Bruce | Visual Effects Supervisor |
Sound | Wayne Lemmer | Sound Re-Recording Mixer |
Costume & Make-Up | Fiona Connon | Makeup Department Head |
Camera | Ciarán Barry | Camera Operator |
Directing | Renee Burke | Script Supervisor |
Visual Effects | Kevin Byrne | Special Effects Supervisor |
Camera | Pete Cavaciuti | Camera Operator |
Sound | Joseph Stracey | Sound Designer |
Production | Dominic Rustam | Executive Producer |
Crew | Tobias Pfeiffer | Visual Effects Editor |
Visual Effects | Jörn Großhans | Visual Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Lorraine Brennan | Hairstylist |
Camera | Jonathan Hession | Still Photographer |
Sound | Tim Williams | Original Music Composer |
Production | Babacar Diene | Co-Executive Producer |
Production | Valentina Gardani | Executive Producer |
Production | Romilda De Luca | Co-Producer |
Production | Martin Ware | Casting Associate |
Visual Effects | Marina Winter | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Alexander Wlk | Visual Effects Producer |
Camera | Simon Firsht | Additional Photography |
Visual Effects | John O'Connell | 3D Artist |
Editing | Ivan Andrijanic | Editor |
Costume & Make-Up | Driscoll Calder | Costume Design |
Editing | Michelle McCormack | Dialogue Editor |
Costume & Make-Up | Sandra Kelly | Hair Department Head |
Sound | Scott Schirle | Music Editor |
Editing | Michelle Fingleton | Dialogue Editor |
Art | Colm Bassett | Construction Coordinator |
Costume & Make-Up | Judith Devlin | Costume Supervisor |
Camera | Cormac O'Omáille | First Assistant Camera |
Camera | Conor Kelly | First Assistant Camera |
Camera | Andrew Friswell | Russian Arm Operator |
Visual Effects | Sebastian Hofmann | 3D Animator |
Visual Effects | Bernd Nalbach | 3D Animator |
Visual Effects | Kenneth Coyne | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Nicola Pillai | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Nicholas Murphy | Visual Effects Supervisor |
Sound | Enda Callan | Boom Operator |
Costume & Make-Up | Lorraine McCrann | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Shirley Talbot | Makeup Artist |
Sound | Jacob Houchen | Sound Editor |
Costume & Make-Up | Emma Moffat | Makeup Artist |