Bruce Willis Hubert |
|
Dave Bautista Stockwell |
|
Christopher Meloni Montgomery |
|
Danny A. Abeckaser Antonio Leon |
|
Lydia Hull Agent Chase |
|
Tyler Jon Olson Zach Derohan |
|
Christopher Rob Bowen Bradley Teegan |
|
Johnathon Schaech Mims |
|
Adrian Grenier Agent wells |
|
Richie Chance Dagley |
|
Texas Battle T. J. Jackson |
|
Tara Holt Vanessa Adler |
|
Alyshia Ochse Jill |
|
Carolyn Alise Martha |
|
Kristen Rae Myers Michelle |
|
Michael Urriquia Velasquez |
|
David Gordon Senator Cook (as Dr. David Gordon) |
|
Ryan O'Nan Chris Hall |
|
Joe Gelchion O' Connell |
|
John Dauer Anderson |
|
Alora Catherine Smith Jamie |
|
Charlotte Kirk Vanessa's Receptionist |
|
Jesse Pruett Carl Bartender |
|
Derek DuChesne Jared |
|
Kayla Perkins Hubert's Wife (uncredited) |
|
Samantha Russell Bank Employee (uncredited) |
|
Ming Wang Bank Hostage (uncredited) |
|
Shea Buckner Agent Sanders |
Production | Victoria Burrows | Casting |
Sound | Roland N. Thai | Sound Designer |
Production | George Furla | Producer |
Production | Randall Emmett | Producer |
Directing | Steven C. Miller | Director |
Production | Vance Owen | Executive Producer |
Writing | Chris Sivertson | Writer |
Editing | Vincent Tabaillon | Editor |
Production | Kirk Shaw | Executive Producer |
Production | Corey Large | Executive Producer |
Production | Stan Wertlieb | Executive Producer |
Production | Jared Underwood | Executive Producer |
Production | Susan J. Bonno-Buckner | Production Accountant |
Production | Tarek Anthony Jabre | Executive Producer |
Directing | Jonathan Southard | First Assistant Director |
Sound | Mike Burns | Music Supervisor |
Sound | David Barber | Supervising Sound Editor |
Sound | David Barber | Recording Supervision |
Costume & Make-Up | Bonnie Stauch | Costume Design |
Camera | Brandon Cox | Director of Photography |
Art | John C. Champion | Set Dresser |
Production | Wayne Marc Godfrey | Executive Producer |
Sound | Ryan Dodson | Original Music Composer |
Art | Niko Vilaivongs | Production Design |
Art | Aaron Bautista | Art Direction |
Costume & Make-Up | Karri Farris | Makeup Department Head |
Crew | Michael J. Urann | Post Production Supervisor |
Sound | Chris Welcker | Boom Operator |
Directing | Karla Strum | Second Assistant Director |
Writing | Michael Cody | Writer |
Crew | Ken Gorrell | Special Effects Coordinator |
Sound | Geoff Maxwell | Sound Mixer |
Camera | Brian Douglas | Still Photographer |
Camera | Amy Faust | First Assistant Camera |
Crew | Chick Bernhard | Stunts |
Production | Mary C. Rolfes | Unit Production Manager |
Crew | Michael Vehar | Stunts |
Crew | Chad Knorr | Stunts |
Production | Steven Saxton | Executive Producer |
Sound | Ashley Waldron | Music Supervisor |
Crew | Will F. Moore | Stunts |
Lighting | Russ Faust | Gaffer |
Crew | Brian Searle | Stunts |
Costume & Make-Up | Joy Galbraith | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Scott H. Reeder | Hair Department Head |
Production | Nicholas Deroo | Location Manager |
Crew | Stuart F. Wilson | Stunt Coordinator |
Art | Brock Komon | Set Decoration |
Costume & Make-Up | Rachel Lisa | Key Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Jodi Byrne | Makeup Artist |
Art | Amy Cluxton | Set Dresser |
Crew | Brian Peters | Stunts |
Crew | Kenny Richards | Stunts |
Crew | Richard Fike | Stunt Driver |
Crew | Rosie Bernhard | Stunts |
Crew | Jonathan Yurco | Stunt Double |
Crew | Thom Allport | Stunts |
Production | Jason Trawick | Executive Producer |
Crew | Eric Toulouse | Stunt Double |
Production | Jack Silberman | Executive Producer |