Erika Linder Dallas |
|
Natalie Krill Jasmine |
|
Sebastian Pigott Rile |
|
Mayko Nguyen Joslyn |
|
Tommie-Amber Pirie Quinn |
|
Melanie Leishman Claire |
|
Andrea Stefancikova M.J. |
|
Daniela Barbosa Desiree |
|
Elise Bauman Bridget |
|
Jocelyn Hudon Nikki |
|
Karl Campbell Security Guard |
|
Anastasia Marinina Bartender |
|
Ian Matthews Roofer 1 |
|
John White Roofer 2 |
|
Jennifer Krukowski Exotic Dancer 1 |
|
Dawne Furey Exotic Dancer 2 |
|
Aneesa Badshaw Exotic Dancer 3 |
Crew | Douglas Wilkinson | Post Production Supervisor |
Production | Holly Uloth | Location Manager |
Production | Jason Knight | Local Casting |
Directing | April Mullen | Director |
Production | John Buchan | Local Casting |
Sound | Jane Tattersall | Sound Effects Editor |
Sound | Noia | Original Music Composer |
Camera | Maya Bankovic | Director of Photography |
Production | Yesi Ramirez | Local Casting |
Editing | Michelle Szemberg | Editor |
Sound | Matthew Chan | Sound Re-Recording Mixer |
Camera | Sue Johnson | Camera Operator |
Sound | Sandra Fox | Foley |
Camera | Sophie Giraud | Still Photographer |
Crew | Alison Reid | Stunt Coordinator |
Costume & Make-Up | Jessica Shannon | Key Hair Stylist |
Writing | Stephanie Fabrizi | Writer |
Sound | Kathy Choi | Dialogue Editor |
Production | Karen Shaw | Location Manager |
Directing | Jennifer Capraru | Script Supervisor |
Visual Effects | Mark Ahee | Special Effects Supervisor |
Sound | Martyne Morin | Sound Mixer |
Camera | Erin Simkin | Still Photographer |
Art | Faye Mullen | Production Design |
Production | Melissa Coghlan | Producer |
Sound | Krystin Hunter | Sound Effects Editor |
Camera | Cait Lusk | Key Grip |
Editing | Michelle Hwu | Assistant Editor |
Production | Erin Smithee | Production Manager |
Directing | Filomena Guarasci | First Assistant Director |
Directing | Lyndsay Leahy | Second Assistant Director |
Directing | Jennifer Gillespie | Third Assistant Director |
Production | Megan Watson | Casting Assistant |
Production | Christine Rochon | Production Coordinator |
Production | Madison Helpert | Assistant Production Coordinator |
Editing | Orlee Buium | First Assistant Editor |
Camera | Cheryl Sileikis | First Assistant Camera |
Camera | Augustina Saygnavong | First Assistant Camera |
Crew | Clayton Kelly | Production Office Assistant |
Art | Juliann Wilding | Property Master |
Costume & Make-Up | Keirsten Morris | Key Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Julianne Costigan | Assistant Costume Designer |
Sound | Erika Schengili-Roberts | Sound Mixer |
Sound | Camille Kennedy | Boom Operator |
Sound | Julia Innes | Boom Operator |
Lighting | Anya Shor | Gaffer |
Lighting | Simona Analte | Best Boy Electric |
Production | Chris Martin | Location Manager |
Production | Quincy Morgan | Location Manager |
Crew | Sabreena Peters | Transportation Coordinator |
Crew | Jacqueline Koka | Driver |
Crew | Clara Chan | Driver |
Crew | Gillian Ashton | Driver |
Crew | Ginnie Woodley | Craft Service |
Crew | Emma Sanders Finlayson | Post Production Supervisor |
Costume & Make-Up | Zeina Esmail | Costume Design |
Sound | Graham Rogers | Sound Re-Recording Mixer |
Visual Effects | Gary Couto | Visual Effects Supervisor |
Camera | Russ De Jong | Steadicam Operator |