Grindsploitation (2016)
Directors: Robert Tinnell, Lloyd Kaufman, Caleb Emerson, Donald Farmer, Todd Sheets, Scarlet Fry, Alexander Emmert, Tommy Pistol, Shane Ryan-Reid, Nick Principe, Dustin Austen, Kapel Furman, Laume Conroy, Tony Masiello, Jason Impey, MJ Dixon, James Cullen Bressack, Jason Figgis, Evan Makrogiannis, Brandon Bassham, Peter Goddard, Dan Brownlie, Andy Edwards, Izzy Lee, James Atkins, Emir Skalonja, Martin Sonntag, Ruben Rodriguez, Reyna Young, Tony Newton, Chris Gierowski, Nicole McClure, Antoni McVay, Robert Peacock, Gary Baxter.
P.J. Soles Dr. Ramone (segment "Arbor Day") |
|
Lloyd Kaufman (segment: "Hamburger! The Rapist?") |
|
Shawn C. Phillips Shawn (segment "Deathrealm") |
|
Shane Ryan-Reid (segment "Arbor Day") |
|
Nathan Head Nathan (segment "Deathrealm") |
|
Jessica Ann Brownlie The Ugly Duckling (segment "The Ugly Duckling") |
|
Scarlet Fry The Gardener (segment "The Gardener") |
|
Sadie Katz Allie (segment "Arbor Day") |
|
Nicola Fiore (segment "Stripper Ripper") |
|
Bryan Hanna Narrator / Lumberjack (segment "Arbor Day") |
|
Rami Hilmi Eli (segment "Impotent Killer") |
|
Melissa Hollett Melissa (segment "Deathrealm") |
|
Maxine Wasa Sonya Moonshadow (segment "The Wendigo") |
|
Jason Impey Woods walker / Mob Member (segment "Slaypril Fools Day Part V The Last Laugh") |
|
Caleb Emerson Peanutch (segment "Hamburger! The Rapist?") |
|
Dean Sills Amos (segment "Last Cabin in the Woods...of Death!") |
|
Sarah Nicklin Josie La Femme (segment "Hamburger! The Rapist?") |
|
Rebecca Gruss Aurora (segment "Grave of the Gods") |
|
Tommy Pistol Charlie Freak (segment "Hamburger! The Rapist?") |
|
Shaun Diston Black Maniac (segment "The Annum Triple Feature") |
|
Sophia Disgrace | |
Michael J. Epstein Bad Guy #1 (segment "John Smith") |
|
Sophia Cacciola Post-Apocalyptic Lady Cowboy (segment "John Smith") |
|
Fiona Fox Jane (segment "The Power Tool Rapist") |
|
Dani Thompson The Producer (segment "Alice in the Ultrabeyond") |
Directing | Robert Tinnell | Director |
Directing | Lloyd Kaufman | Director |
Directing | Caleb Emerson | Director |
Directing | Donald Farmer | Director |
Directing | Todd Sheets | Director |
Directing | Scarlet Fry | Director |
Directing | Alexander Emmert | Director |
Directing | Tommy Pistol | Director |
Directing | Shane Ryan-Reid | Director |
Directing | Nick Principe | Director |
Directing | Dustin Austen | Director |
Directing | Kapel Furman | Director |
Directing | Laume Conroy | Director |
Directing | Tony Masiello | Director |
Writing | Jim Towns | Writer |
Directing | Jason Impey | Director |
Directing | MJ Dixon | Director |
Directing | James Cullen Bressack | Director |
Directing | Jason Figgis | Director |
Directing | Evan Makrogiannis | Director |
Directing | Brandon Bassham | Director |
Directing | Peter Goddard | Director |
Directing | Dan Brownlie | Director |
Directing | Andy Edwards | Director |
Directing | Izzy Lee | Director |
Directing | James Atkins | Director |
Directing | Emir Skalonja | Director |
Directing | Martin Sonntag | Director |
Directing | Ruben Rodriguez | Director |
Directing | Reyna Young | Director |
Directing | Tony Newton | Director |
Directing | Chris Gierowski | Director |
Directing | Nicole McClure | Director |
Directing | Antoni McVay | Director |
Directing | Robert Peacock | Director |
Writing | Martyn John Armstrong | Writer |
Directing | Gary Baxter | Director |