Thomas Mann Thomas Kub |
|
Oliver Cooper Costa |
|
Jonathan Daniel Brown JB |
|
Dax Flame Dax |
|
Kirby Bliss Blanton Kirby |
|
Brady Hender Everett |
|
Nick Nervies Tyler |
|
Alexis Knapp Alexis |
|
Miles Teller Miles Teller |
|
Peter MacKenzie Dad |
|
Caitlin Dulany Mom |
|
Rob Evors Rob |
|
Rick Shapiro T-Rick |
|
Martin Klebba Angry Little Person |
|
Pete Gardner Older Guy |
|
Nichole Sakura JB's Girl |
|
Sam Lant Freshman Party Crasher |
|
Henry Michaelson Freshman Party Crasher |
|
Brendan Miller Brendan |
|
Brent Tarnol Locker Room Guy |
|
Kyle Kwasnick Locker Room Guy |
|
David Sanchez High School Student |
|
Ayydé Vargas High School Student |
|
Chelsea Carbaugh-Rutland High School Student |
|
Zach Lasry High School Student |
|
Michael C. Stretton High School Student |
|
Andrew Harbour High School Student |
|
Allan Chanes High School Student |
|
Holden Morse High School Student |
|
Raz Mataz Partygoer |
|
Briana Mari Wilde Partygoer |
|
Jarod Einsohn Partygoer |
|
Chet Hanks Party Goer |
|
Julian Evans Partygoer |
|
Jesse Marco DJ |
|
Chic Daniels Police Officer |
|
Kevin Dunigan Police Officer |
|
Colleen Flynn Mrs. Stillson |
|
Sophia Santi Hispanic Neighbor |
|
Jodi Harris Older Guy's Wife |
|
Frank Buckley Channel 6 Reporter |
|
Serene Branson Channel 8 Reporter |
|
Robb Reesman Police Captain |
|
Kevin Ryder Kevin |
|
Gene Baxter Bean |
|
Big Boy Big Boy |
|
Jimmy Kimmel Jimmy Kimmel |
|
Jillian Warry Barberie Herself |
|
Ciara Hanna Ecstasy Girl (uncredited) |
|
Catherine Lidstone Partygoer (Uncredited) |
|
Patrick Phan Partygoer (uncredited) |
|
Shawn Turner Party Jock (uncredited) |
Production | Joel Silver | Executive Producer |
Crew | Todd Bryant | Stunts |
Crew | Eugene Collier | Stunts |
Sound | Dane A. Davis | Sound Designer |
Production | Marty P. Ewing | Executive Producer |
Production | Juel Bestrop | Casting |
Crew | Allan Graf | Stunt Coordinator |
Directing | Allan Graf | Second Unit Director |
Production | Steve Richards | Executive Producer |
Art | Bill Brzeski | Production Design |
Production | Todd Phillips | Producer |
Writing | Michael Bacall | Screenplay |
Writing | Michael Bacall | Story |
Production | Scott Budnick | Executive Producer |
Production | Seth Yanklewitz | Casting |
Production | Andrew Rona | Executive Producer |
Crew | Danny Downey | Stunts |
Crew | Derek Graf | Stunts |
Crew | Lauren Mary Kim | Stunts |
Crew | Zack Duhame | Stunts |
Crew | Natascha Hopkins | Stunts |
Writing | Matt Drake | Screenplay |
Production | Alex Heineman | Executive Producer |
Costume & Make-Up | Keith Sayer | Makeup Department Head |
Camera | Ken Seng | Director of Photography |
Editing | Jeff Groth | Editor |
Crew | Jessie Graff | Utility Stunts |
Crew | Terry Jackson | Stunts |
Crew | Harry Wowchuk | Stunt Driver |
Visual Effects | Harold Parker | VFX Artist |
Costume & Make-Up | Rebecca DeHerrera | Makeup Artist |
Directing | Nima Nourizadeh | Director |
Crew | Ashton Moio | Stunts |
Visual Effects | Bryan Godwin | Visual Effects Supervisor |
Crew | Sara Holden | Stunts |
Art | Timothy M. Earls | Set Designer |
Crew | Timothy Eulich | Stunt Double |
Sound | Tom Ozanich | Sound Re-Recording Mixer |
Costume & Make-Up | Amy Lederman | Makeup Artist |
Sound | Bill R. Dean | Sound Effects Editor |
Art | Lisa K. Sessions | Set Decoration |
Sound | Mark Larry | Supervising Sound Editor |
Sound | Brad Sherman | Sound Re-Recording Mixer |
Visual Effects | Jamison Huber | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Richard Malzahn | VFX Artist |
Visual Effects | Brian Drewes | Visual Effects Producer |
Art | Desma Murphy | Art Direction |
Visual Effects | Connor Meechan | Visual Effects Supervisor |
Crew | Nico Woulard | Stunts |
Crew | Danielle Taddei | Stunts |
Crew | Jessica Harbeck | Stunts |
Visual Effects | Joe Henke | Visual Effects Supervisor |
Crew | Katie Eischen | Stunts |
Crew | Courtney Schwartz | Stunts |
Crew | Jeffrey G. Barnett | Stunts |
Art | Darren Patnode | Set Dresser |
Crew | Seth Duhame | Stunts |
Costume & Make-Up | Nezha Dakil | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Alison McCosh | Costume Design |
Crew | Riley Harper | Stunts |
Visual Effects | P. Whitney Gearin | Visual Effects Producer |
Art | Kiel Gookin | Assistant Art Director |
Crew | Jim Stephan | Stunt Double |
Visual Effects | Robby Geis | VFX Artist |
Crew | Brian Munce | Stunts |
Crew | Chris Brewster | Stunts |
Visual Effects | Arnon Manor | Visual Effects Producer |
Art | Adan Avila | Set Dresser |
Art | Michael Mestas | Set Dresser |
Crew | Luci Romberg | Stunts |
Crew | William R. Spencer | Stunts |
Crew | Zac Henry | Stunt Double |
Crew | Suzanne Reed | Stunts |
Art | Raymond Waff | Set Dresser |
Costume & Make-Up | Jessie Delmore | Set Costumer |
Crew | Naomi Peters | Stunts |