Seann William Scott Doug Glatt |
|
Marc-André Grondin Xavier Laflamme |
|
Alison Pill Eva |
|
Jay Baruchel Pat |
|
Liev Schreiber Ross Rhea |
|
Eugene Levy Dr. Glatt |
|
Kim Coates Ronnie Hortense |
|
Nicholas Campbell Rollie Hortense |
|
Richard Clarkin Gord Ogilvey |
|
Jonathan Cherry Marco Belchoir |
|
Ricky Mabe John Stevenson |
|
George Tchortov Evgeni |
|
Karl Graboshas Oleg |
|
David Paetkau Ira |
|
Larry Woo Park Kim |
|
Stephen Sim Backup Goalie |
|
Ellen David Mrs. Glatt |
|
Mike Bell Donovan |
|
Jeff Strome Oldfield |
|
Jeff Wahl Reg |
|
Bryan Clark Bartender |
|
David Duncan Darren |
|
James Durham Customer |
|
Jeff Bromley Guy |
|
Don Carmody Guy in Leather Jacket |
|
Kalyn Bomback Kelly |
|
Dominick Blais O'Sullivan |
|
Curt Keilback Rod McCaudry |
|
James Knight Ref / ND Halifax Player #1 |
|
Tom Anniko Shamrock's Coach |
|
Amy Groening Teenage Singer |
|
Ali Hassan Uncle Stevie |
|
Sean Skene Assassin #1 / Concord Player #2 |
|
Gabriel Daniels Blanko |
|
Ken St. Mars Hamilton Defenseman |
|
Derek Poplawski Lowell Kings Opponent |
|
Tim Kiriluk Mirimachi Opponent #1 |
|
Lance Cartwright Mirimachi Opponent #2 |
|
Georges Laraque Huntington |
|
Geoff Banjavich Brandon |
|
David Lawrence Richard |
|
Brandy Jaques Stripper |
|
Howard Jerome Albee Cohen |
|
Aron Tager Mr. Goldsmith |
|
Sidney Leeder Young Woman |
|
Sarah Scheffer Barbara Cohen |
|
Darren Ross Lineman #1 |
|
Andrew Degryse Lineman #2 |
|
Mark Dann Iroquius #4 |
|
Robert Borges Iroquius #5 |
|
Jodi Stecyk Assassin #2 |
|
Christian Fraser Assassin #3 |
|
Glen Thompson Assassin #7 |
|
Brent Poplawski Concord Player #4 |
|
Braeley Hobbs Rachel (uncredited) |
|
Mitchell Kummen Autograph Seeker (uncredited) |
|
Christian Lalonde Simard (uncredited) |
|
Adam McCort Drunkard (uncredited) |
|
Lorrie Papadopoulos Restaurant Patron / Team Supporter (uncredited) |
|
Terry Ray Assassin Player (uncredited) |
|
Clayton T. Stewart Crazy Fan (uncredited) |
|
Jacob Klick Agin (uncredited) |
|
Veronica Malinowski Paris Hilton Lookalike |
|
John Paul Tremblay Production Assistant #3 |
|
Robb Wells Production Assistant #1 |
Writing | Jay Baruchel | Screenplay |
Production | Jay Baruchel | Producer |
Production | Lucie Robitaille | Casting |
Production | Don Carmody | Producer |
Writing | Evan Goldberg | Screenplay |
Costume & Make-Up | Don Greenberg | Makeup Effects Designer |
Production | André Rouleau | Producer |
Art | Gordon Wilding | Production Design |
Directing | Michael Dowse | Director |
Production | Hartley Gorenstein | Unit Production Manager |
Production | Hartley Gorenstein | Line Producer |
Costume & Make-Up | Brenda Magalas | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Doug Morrow | Makeup Effects Designer |
Visual Effects | Jessica Kardos | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Mathieu Lavoie | Visual Effects Supervisor |
Editing | Reginald Harkema | Editor |
Visual Effects | Pierre Bonnette | Visual Effects |
Production | Mark Slone | Executive Producer |
Camera | Bobby Shore | Director of Photography |
Sound | Ramachandra Borcar | Original Music Composer |
Production | Lori Stefaniuk | Casting |
Production | Ian Dimerman | Producer |
Costume & Make-Up | Heather Neale | Costume Design |
Production | Kyle Hunter | Associate Producer |
Production | Ariel Shaffir | Associate Producer |
Art | Andrea Spakowski | Set Decoration |
Directing | Lisa Burling | Script Supervisor |
Production | David Gross | Producer |
Production | Jesse Shapira | Executive Producer |
Sound | Pierre-Jules Audet | Sound Designer |
Sound | Pierre-Jules Audet | Sound Effects Editor |
Sound | Pierre-Jules Audet | Sound Supervisor |
Sound | Jean-François Sauvé | Sound Designer |
Sound | Jean-François Sauvé | Sound Effects Editor |
Production | Michael Cowles | Location Manager |
Art | Scott Rossell | Art Direction |
Production | Jesse Chabot | Associate Producer |
Sound | Evan Dubinsky | Music Supervisor |
Sound | Mathieu Beaudin | Sound Effects Editor |
Sound | Bernard Gariépy Strobl | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Melany Bourgouin | Post Production Supervisor |
Art | Robb Paraskevopoulos | Set Decoration |
Production | Valérie d'Auteuil | Associate Producer |
Production | Theodore Bressman | Associate Producer |
Production | Eve Stewart | Production Coordinator |
Visual Effects | Darren Wall | Visual Effects Supervisor |
Production | Ben Silverman | Associate Producer |
Sound | Cedric Marin | Sound Effects Editor |
Visual Effects | Anouk Azuelos | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Jessica Kardos | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Serge Perreault | Visual Effects Coordinator |