Dehşet Sokağı (2005)
13 Kasım 1974’te, polis 112 Ocean Avenue, Long Island, New York adresinden korku dolu bir telefon çağrısı aldı. Polis oraya ulaştığında bütün aileyi yataklarında katledilmiş olarak buldu. Günler sonra, Ronald DeFeo, evdeki bir takım “seslerin” onu, anne ve babası ile 4 kardeşini öldürmeye ittiğini itiraf etti.Bir yıl sonra, George Lutz, Kathy Lutz ve çocukları hayallerindeki evi bulduklarını düşünerek aynı eve taşındılar. Taşınmalarından kısa bir süre sonra açıklanamaz ve acaip olaylar evde gerçekleşmeye başlar ev canlanır ve sonsuza kadar “Amityville Horror” diye bilinecek olan tüy ürpertici olaylar birbiri arkasına sıralanır.
Director:
Andrew Douglas
Writers:
Scott Kosar, Sandor Stern.
Ryan Reynolds George Lutz |
|
Melissa George Kathy Lutz |
|
Jesse James Billy Lutz |
|
Jimmy Bennett Michael Lutz |
|
Chloë Grace Moretz Chelsea Lutz |
|
Rachel Nichols Lisa |
|
Philip Baker Hall Father Callaway |
|
Isabel Conner Jodie Defeo |
|
Brendan Donaldson Ronald Defeo |
|
Annabel Armour Realtor |
|
Rich Komenich Chief of Police |
|
David Gee ER Doctor |
|
Danny McCarthy Officer Greguski |
|
Nancy Lollar Librarian |
|
José Taitano Stitch |
|
Lenore Thomas Nurse Fuller |
|
Marie Joelyn Store Patron |
|
Dorian Kingi Scary Leashed Indian |
|
Alan Koeppen Paramedic |
|
Ryan Kross Restaurant patron |
|
Sam Raysby New York State Trooper |
|
Jenny Strubin Grocery Cashier |
Sound | Harry Cohen | Sound Effects Editor |
Production | Michael Bay | Producer |
Costume & Make-Up | David C. Robinson | Costume Design |
Editing | Christian Wagner | Editor |
Production | Ted Field | Executive Producer |
Editing | Roger Barton | Editor |
Art | Jennifer Williams | Production Design |
Sound | Paul Flinchbaugh | Assistant Sound Editor |
Sound | Robert Deschaine | ADR Mixer |
Sound | Tami Treadwell | ADR Recordist |
Production | David Crockett | Executive Producer |
Production | David Crockett | Unit Production Manager |
Production | George Furla | Co-Executive Producer |
Production | Randall Emmett | Co-Executive Producer |
Costume & Make-Up | Ellen Ryba | Assistant Costume Designer |
Sound | Steve Jablonsky | Original Music Composer |
Camera | Peter Lyons Collister | Director of Photography |
Art | Daniel B. Clancy | Set Decoration |
Writing | Scott Kosar | Screenplay |
Writing | Sandor Stern | Screenplay |
Production | Paul Mason | Co-Executive Producer |
Directing | Mark Palansky | Second Unit Director |
Production | Andrew Form | Producer |
Production | Bradley Fuller | Producer |
Crew | Jim Dooley | Additional Music |
Writing | Jay Anson | Novel |
Directing | Andrew Douglas | Director |
Production | Matthew Cohan | Associate Producer |
Production | Stefan Sonnenfeld | Associate Producer |
Editing | Stefan Sonnenfeld | Colorist |
Art | Marco Rubeo | Art Direction |
Production | Steve Whitney | Co-Executive Producer |
Production | Lisa Fields | Casting |
Art | Timothy W. Tiedje | Property Master |
Costume & Make-Up | Dominic Mango | Key Hair Stylist |
Production | Danny Roth | Additional Casting |
Crew | Kurt Bryant | Stunt Coordinator |
Editing | Chris Regan | Color Timer |
Sound | Bruce Fowler | Conductor |
Visual Effects | Kimberly Adams | Visual Effects Producer |
Camera | Peter Iovino | Still Photographer |
Editing | Leigh Folsom Boyd | First Assistant Editor |
Costume & Make-Up | Suzi Ostos | Key Makeup Artist |
Visual Effects | Nathan McGuinness | Senior Visual Effects Supervisor |
Production | Meagan Lewis | Casting Assistant |
Art | Kevin Cross | Set Designer |
Sound | Blair Scheller | Boom Operator |
Sound | Diane Marshall | Foley Artist |
Sound | Tom Trafalski | Music Editor |
Sound | Michael J. Broomberg | Foley Mixer |
Art | Steve Koch | Production Illustrator |
Camera | Peter Mercurio | Camera Operator |
Crew | Tim Pedegana | Post Production Supervisor |
Visual Effects | Kathleen Lynch | Visual Effects Coordinator |
Art | Mitch Devane | Painter |
Sound | Chris Hogan | ADR Supervisor |
Sound | Hector C. Gika | Dialogue Editor |
Sound | Trevor Ward | Dolby Consultant |
Crew | Kosta Saric | Visual Effects Editor |
Art | Tyler Osman | Construction Coordinator |
Crew | David Schmalz | Video Assist Operator |
Visual Effects | Sean Andrew Faden | Visual Effects Supervisor |
Crew | Laura Torrance | Studio Teacher |
Lighting | Chris Mulsoff | Best Boy Electric |
Art | Michael D. Gianneschi | Assistant Property Master |
Crew | John J. Slove Jr. | Propmaker |
Art | Scott Troha | Leadman |
Camera | Faires A. Sekiya | Steadicam Operator |
Directing | Dru Anne Carlson | Script Supervisor |
Art | Jeff Dieter | Greensman |
Sound | Kelly Oxford | Supervising Sound Editor |
Costume & Make-Up | Patrick Caulfield | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Miriam Hoffman-Durand | Seamstress |
Sound | Jim Stuebe | Production Sound Mixer |
Crew | Kamar Bitar | Makeup Effects |
Crew | John D. Milinac | Special Effects Coordinator |
Crew | P.J. Haines | Chef |
Crew | Andy Barrios | Compositor |
Art | Carrie Goodman | Location Scout |
Crew | James Hogan | Transportation Coordinator |
Crew | Joseph Paoletti | Transportation Captain |
Camera | Cortland Boyd | Key Grip |
Camera | Robert C. Carlson | First Assistant Camera |
Costume & Make-Up | Gina Panno | Costume Supervisor |
Lighting | Shane D. Kelly | Chief Lighting Technician |
Crew | John M. Pisani | Unit Publicist |
Production | Jen Hutchinson | Controller |
Crew | Shauna Duggins | Stunts |
Production | Scott Litsinger | Finance |
Crew | Maurice Brunson | Security |
Production | Jeff Valeri | Production Coordinator |
Production | Desiree Varni | Accountant |
Editing | Mo Henry | Negative Cutter |
Crew | Armand Paoletti | Transportation Co-Captain |
Production | Brady Breen | Location Manager |
Lighting | Dawn Copeland | Electrician |
Editing | Fulvio Valsangiacomo | Assistant Editor |
Camera | Jaime Dawkins | Additional Grip |
Costume & Make-Up | Jon Nicholson | Set Dressing Artist |
Camera | Fernando M. Briones | Dolly Grip |
Lighting | Steve Alessi | Key Rigging Grip |
Production | Matt McKinney | Art Department Production Assistant |
Production | Patrick Cunningham | Key Production Assistant |
Directing | Craig A. Pinckes | First Assistant Director |
Visual Effects | Patrick Tubach | Compositing Supervisor |
Camera | Steven Matthys | Best Boy Grip |
Crew | Dennis J. Leahy | Generator Operator |
Crew | Linda Perlin | Stunts |
Art | Joeseph H. Gilmartin | Construction Foreman |
Camera | Mark E. Matthys | Second Company Grip |
Camera | Joe Carpita | Camera Intern |
Art | Frank D. Dambra | Lead Painter |
Editing | David Feldman | Digital Intermediate Producer |
Costume & Make-Up | Helen Marchfield | Makeup Artist |
Art | Ashley Eden Kessler | Art Department Coordinator |
Crew | Nathan Mack | Carpenter |
Art | Freddie Mikels | Standby Painter |
Lighting | Mark Castelaz | Gaffer |
Camera | Christopher M. Collar Jr. | Grip |
Editing | Gerald Ragland | Digital Intermediate Assistant |
Crew | Bob Myers | Cableman |
Crew | Barbara Doherty | Craft Service |
Crew | Dan Urbain | Loader |
Crew | Senica Billingsley | Set Production Assistant |
Crew | Robert Amico | Stand In |
Art | Jonathan Gesinski | Storyboard Artist |
Visual Effects | Timothy Clark | Matte Painter |
Production | Olivier Agostini | Production Assistant |
Camera | Gregg Gannett | Second Assistant Camera |
Editing | Mark Todd Osborne | Additional Colorist |
Art | Shannon Fortune | Art Department Assistant |
Directing | Thomas Coe | Second Assistant Director |
Directing | Jeremy Oswald | Second Second Assistant Director |
Art | Pam Gauss | Graphic Designer |
Sound | Robert Bruce Myers | Utility Sound |
Crew | Jay Appleberry | Special Effects Technician |
Camera | Ken Little Jr. | Assistant Camera |
Costume & Make-Up | Jonathan Kinnas | Wardrobe Assistant |
Production | Rosa Yang Kato | Assistant Location Manager |
Production | Clayton Hauck | Additional Production Assistant |
Production | Sandy Sfeir | Assistant Accountant |
Production | Jeremy Beiermann | Assistant Production Coordinator |
Production | Elise Dagley | Extras Casting Assistant |
Production | Jacquelyn Conard | Extras Casting Coordinator |
Production | Helen Stergiou | Payroll Accountant |
Production | Matt Miller | Casting Associate |