Sevginin Gücü (1994)
Mathilda, New York'ta yaşayan ailesi dağılmış 12 yaşında küçük bir kızdır. Ailesini sevmeyen Mathilda için en değerli varlığı küçük kardeşidir. Babası uyuşturucu işlerine bulaşınca mafya ailenin tüm bireylerini öldürür. O sırada alışverişte olan Mathilda ise olaydan kılpayı kurtulur ve Leon'un kaldığı daireye saklanır. Leon ise çok soğukkanlı bir katildir. Ancak Mathilda'ya karşı içten bir sevgi besler ve ona kol kanat gerer. Aslında babalık, arkadaşlık gibi kavramlar ona çok yabancıdır.
Director:
Luc Besson
Writer:
Luc Besson
Jean Reno Léon Montana |
|
Natalie Portman Mathilda Lando |
|
Gary Oldman Norman Stansfield |
|
Danny Aiello Tony |
|
Peter Appel Malky |
|
Michael Badalucco Mathilda's Father |
|
Ellen Greene Mathilda's Mother |
|
Elizabeth Regen Mathilda's Sister |
|
Carl J. Matusovich Mathilda's Brother |
|
Eric Challier Bodyguard Chief |
|
Willi One Blood 1st Stansfield Man |
|
Don Creech 2nd Stansfield man |
|
Keith A. Glascoe 3rd Stansfield man (Benny) |
|
Jernard Burks Stansfield man |
|
Matt De Matt Stansfield man |
|
Frank Senger Fatman |
|
Stuart Rudin Leon's Taxi driver |
|
Lucius Wyatt Cherokee Tonto |
|
Maïwenn Blond Babe |
|
Luc Bernard Mickey |
|
Joseph Malerba Stairway Swat |
|
Adam Busch Manolo |
|
Jessie Keosian Old Lady |
|
George Martin Receptionist |
|
Alex Dezen Ball Kid |
|
Michael Mundra Cigarette Kid |
|
Kent Broadhurst 1st Policeman |
|
Tommy Hollis 2nd Policeman |
|
Peter Linari 1st Security man |
|
Betty Miller Orphanage Headmistress |
|
Arsène Jiroyan Swat Hostage |
|
Geoffrey Bateman Swat Chief |
|
Peter Vizard Doctor |
|
David W. Butler Important Jogger |
|
Robert LaSardo Client #1 |
|
Steve Gonnelo 3rd Security Guard |
|
William James Stiggers Jr. Subway Rapper |
|
Sonny Zito DEA Security Guard |
|
Randy Pearlstein Security Guard |
|
Jeff McBride Bodyguard |
|
Fred Fischer Newspaperman |
|
Crystal Blake Girl |
|
Cary Wong Chinatown Boss' sidekick |
|
Mario Todisco Tony's Barber |
|
Samy Naceri Swat 1 |
|
Christophe Gautier Swat 2 |
|
Junior Almeida Swat 3 |
|
David Gregg Swat 4 |
|
Michel Montanary Swat 5 |
|
Hervé Husson Swat 6 |
|
Didier Legros Swat 7 |
|
Marc Andréoni Swat 8 |
|
Gilles Kleber Swat 9 |
|
Jean-Hugues Anglade Extra (uncredited) |
|
Michael Wehrhahn Jimmy, SWAT Team Member (uncredited) |
Writing | Luc Besson | Screenplay |
Directing | Luc Besson | Director |
Production | Patrice Ledoux | Producer |
Sound | Éric Serra | Original Music Composer |
Camera | Thierry Arbogast | Director of Photography |
Editing | Sylvie Landra | Editor |
Art | Dan Weil | Production Design |
Production | Bernard Grenet | Line Producer |
Directing | Pascal Chaumeil | First Assistant Director |
Costume & Make-Up | Magali Guidasci | Costume Design |
Production | Todd M. Thaler | Casting |
Art | Gerard Drolon | Art Direction |
Art | Françoise Benoît-Fresco | Set Decoration |
Production | Claude Besson | Executive Producer |
Crew | Manny Siverio | Stunts |
Crew | Neil Corbould | Special Effects Assistant |
Sound | François Groult | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Bruno Tarrière | Sound Re-Recording Mixer |
Writing | John Cassavetes | Original Film Writer |
Crew | Patrick Cauderlier | Stunt Coordinator |
Art | Carolyn Cartwright | Set Decoration |
Art | Wing Lee | Assistant Art Director |
Sound | Gérard Lamps | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Peter Bucossi | Stunt Coordinator |
Crew | Frank Ferrara | Stunts |
Crew | Don Picard | Stunts |
Crew | Michael Russo | Stunts |
Crew | Gino Lucci | Stunts |
Production | John Garland | Line Producer |
Crew | Michael E. Phillips | Post Production Consulting |
Costume & Make-Up | Peggy Nicholson | Hairstylist |
Directing | Sylvette Baudrot | Script Supervisor |
Production | Cecilia Kate Roque | Production Manager |
Crew | Nick Allder | Special Effects |
Visual Effects | Nick Allder | Special Effects Supervisor |
Crew | Roy Farfel | Stunts |
Production | Thierry Guilmard | Unit Manager |
Directing | Camille Lipmann | Second Assistant Director |
Crew | Gregg Smrz | Stunts |
Costume & Make-Up | Gigi Williams | Makeup Artist |
Crew | Garry Pastore | Stunts |
Crew | Al Griswold | Special Effects |
Crew | Norman Douglass | Stunts |
Sound | Patrice Grisolet | Sound Editor |
Camera | Patrick Camboulive | Still Photographer |
Crew | Claude Serra | Executive Music Producer |
Art | Carol Nast | Art Direction |
Crew | Miguel Ángel Poveda | Post Production Supervisor |
Directing | Eric McGinty | First Assistant Director |
Production | Sylvie Menard | Assistant Unit Manager |
Costume & Make-Up | Geneviève Peyralade | Makeup Artist |