Gizemli Parçalar (2004)
Telly Paretta, 8 yaşındaki oğlunun ölüm acısıyla başa çıkmaya çalışan üzgün bir annedir. Psikiyatrının ona aslında hiç var olmayan bir çocuğun hayalini 8 yıl boyunca yaşattığını söylemesi üzerine büyük bir şaşkınlık yaşar. Fakat Telly, benzer bir olay yaşayan başka bir hastayla karşılaşınca, oğlunun varlığını ve kendisinin deli olmadığını ispatlamaya çalışır.
Director:
Joseph Ruben
Writer:
Gerald Di Pego
Julianne Moore Telly Paretta |
|
Dominic West Ash Correll |
|
Gary Sinise Dr. Munce |
|
Anthony Edwards Jim Paretta |
|
Alfre Woodard Det. Anne Pope |
|
Linus Roache A Friendly Man |
|
Robert Wisdom Carl Dayton |
|
Jessica Hecht Eliot |
|
Christopher Kovaleski Sam |
|
Matthew Pleszewicz Sam at 5 |
|
Katie Cooper Library Clerk |
|
Scott Nicholson Cop |
|
P.J. Morrison Cop |
|
Tim Kang Agent Alec Wong |
|
Kathryn Faughnan Lauren Correll |
|
Felix Solis Brasher |
|
Susan Misner Agent Lisa Franks |
|
Lee Tergesen Al Petalis |
|
Ken Abraham Gas Station Attendant |
|
J. Tucker Smith Sheriff Howell |
|
Ann Dowd Eileen the Accountant |
|
Brielle Barbusca Child Walking with Mother (uncredited) |
|
Dono Cunningham Warehouse Worker (uncredited) |
|
Kathrina Miccio Mrs. Munce (uncredited) |
|
Frank Stellato NSA Agent (uncredited) |
|
Zoë Raye Additional Voices (voice) (uncredited) |
Production | Bruce Cohen | Producer |
Production | Dan Jinks | Producer |
Sound | James Horner | Original Music Composer |
Editing | Richard Francis-Bruce | Editor |
Production | Margery Simkin | Casting |
Sound | Dane A. Davis | Sound Designer |
Sound | Dane A. Davis | Supervising Sound Editor |
Production | Steve Nicolaides | Executive Producer |
Camera | David M. Dunlap | Second Unit Director of Photography |
Production | Todd Garner | Executive Producer |
Crew | Steven Kirshoff | Special Effects Coordinator |
Visual Effects | David S. Dranitzke | Visual Effects Producer |
Art | Susan Bode Tyson | Set Decoration |
Camera | Anastas N. Michos | Director of Photography |
Crew | Terry Leonard | Stunt Coordinator |
Directing | Terry Leonard | Second Unit Director |
Sound | Ramiro Belgardt | Music Editor |
Production | Joe Roth | Producer |
Costume & Make-Up | Benjamin Robin | Makeup Artist |
Crew | Danny Aiello III | Stunts |
Costume & Make-Up | Alan D'Angerio | Hairstylist |
Crew | David Shumbris | Stunts |
Writing | Gerald Di Pego | Screenplay |
Costume & Make-Up | Cindy Evans | Costume Design |
Directing | Joseph Ruben | Director |
Crew | Chuck Zito | Stunts |
Crew | Al Cerullo | Stunts |
Crew | Bill Anagnos | Stunts |
Crew | Frank Ferrara | Stunts |
Crew | Peter Epstein | Stunts |
Crew | Gino Lucci | Stunts |
Crew | John Cenatiempo | Stunts |
Visual Effects | Jonathan Rothbart | Visual Effects Supervisor |
Art | Miguel López-Castillo | Set Designer |
Art | Bill Groom | Production Design |
Crew | Andy Gill | Stunts |
Camera | Daniel Moder | Camera Operator |
Sound | John Roesch | Foley |
Art | Paul D. Kelly | Art Direction |
Art | Lauren Buckley | Art Department Coordinator |
Visual Effects | Matthew Gratzner | Visual Effects Supervisor |
Sound | Eric Lindemann | Sound Effects Editor |
Crew | Guy T. Wiedmann | Visual Effects Editor |
Sound | Joe E. Rand | Music Editor |
Sound | Alyson Dee Moore | Foley |
Camera | Hans Bjerno | Helicopter Camera |
Sound | Michael Minkler | Sound Re-Recording Mixer |
Camera | Garrett Brown | Camera Operator |
Production | Lyn Pinezich | Location Manager |
Sound | Stephanie Flack | Supervising Dialogue Editor |
Sound | Myron Nettinga | Sound Re-Recording Mixer |
Editing | Nathan R. Fitzgerald | Digital Intermediate |
Costume & Make-Up | Margot Boccia | Makeup Artist |
Art | Raymond M. Samitz | Construction Coordinator |
Art | David Gulick | Property Master |
Sound | Craig Mann | Sound Recordist |
Camera | Barry Wetcher | Still Photographer |
Crew | John Copeman | Stunts |
Art | Dick Tice | Leadman |
Costume & Make-Up | Elaine L. Offers | Makeup Artist |
Camera | Will Arnot | Steadicam Operator |
Crew | Matthew Hendershot | CG Supervisor |
Costume & Make-Up | Lyndell Quiyou | Hairstylist |
Art | Amy Safhay | Greensman |
Crew | David Boyd | Scenic Artist |
Crew | Krzysztof J. Bratun | Scenic Artist |
Sound | Eddie Bydalek | Sound Recordist |
Crew | Fred Kraemer | Special Effects Coordinator |
Visual Effects | David Taritero | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Mary Beth Worzella | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Carey Villegas | Visual Effects Supervisor |
Camera | Dane Clarke | Camera Operator |
Lighting | Andy Day | Gaffer |
Lighting | Charlie Grubbs | Rigging Gaffer |
Costume & Make-Up | Marta Font | Set Costumer |
Editing | Jennifer Spenelli | First Assistant Editor |
Directing | Joan Puma | Script Supervisor |
Crew | Kathy Orloff | Unit Publicist |
Crew | Pat Romano | Stunts |
Crew | Chris Cenatiempo | Stunts |
Sound | Michael Barosky | Sound Mixer |
Crew | Angela Meryl | Stunts |
Crew | Ralph Ferrara | Stunts |
Crew | Tony Guida | Stunts |
Crew | Janet Paparazzo | Stunts |
Camera | Peter Masterson | Camera Operator |
Crew | Cinda-Lin James | Stunts |
Crew | Paul Bucossi | Stunts |
Crew | Jodi Michelle Pynn | Stunts |
Crew | Kym Washington Longino | Stunts |
Crew | Tina Mckissick | Stunts |
Crew | Doug Snively | Stunts |
Crew | Aaron Walters | Stunts |
Crew | Andrew Dupin | Stunts |
Crew | Victor Chan | Stunts |