Elm Sokağında Kabus 5: Hayal Çocuk (1989)
Freddy Krueger, en şeytani planlarıyla dehşetin hiç görmediğiniz yepyeni bir yüzü ile tanıştırıyor. Elm Sokağı 4'te kendisini yenmeyi başaran Rüya Ustası'nın güçlerini aşamayan Freddy (Robert Englund), onun doğmamış çocuğunun rüyalarına girmeye ve en yakın arkadaşlarını avlamaya başlar. Çocuk, Freddy'nin yeni silahı olmaktan kurtarılabilecek midir yoksa psikopat Freddy efsanevi kötülüklerine geri mi dönecektir? Sizi koltuklarınıza çivileyecek bu korku klasiği için yönetmen Stephen Hopkins (Lost in Space, Predator 2), Freddy'nin suratının orijinal yaratıcısı, makyaj ustası David Miller (The Terminator) ile çalıştı. Sonuç: öz annesinin bile sevemeyeceği bir surat ve en korkunç rüyalarınızdan bile daha korkunç bir dehşet!
Director:
Stephen Hopkins
Writer:
Leslie Bohem
Robert Englund Freddy Krueger |
|
Lisa Wilcox Alice Johnson |
|
Erika Anderson Greta Gibson |
|
Valorie Armstrong Mrs. Jordan |
|
Michael Ashton Gurney Orderly |
|
Kelly Jo Minter Yvonne |
|
Danny Hassel Dan Jordan |
|
Nicholas Mele Dennis Johnson |
|
Joe Seely Mark Gray |
|
Burr DeBenning Mr. Jordan |
|
Clarence Felder Mr. Gray |
|
Beatrice Boepple Amanda Krueger |
|
Matt Borlenghi Jock |
|
Noble Craig Merging Freddy |
|
E.R. Davies Delivery Doctor |
|
Beth DePatie Anne |
|
Will Egan Semi-Truck Driver |
|
Stacey Elliott Girl in Locker |
|
Steven Grives Dr. Moore |
|
Whit Hertford Jacob |
|
Jennifer Honneus Asylum Girl |
|
Jake Jacobs Trendy Guest |
|
Annie Lamaje Elm Street Kid |
|
Gerry Loew Orderly #1 |
|
Kara Marie Baby Jacob |
|
Roxanne Mayweather Delivery Nurse |
|
Don Maxwell Coach Ostrow |
|
John R. Murray Customer |
|
Marnette Patterson Little Girl |
|
Cameron Perry Guest |
|
Marc Siegler Thirty-Something |
|
Michael Bailey Smith Super Freddy |
|
Pat Sturges Racine Gibson |
|
Cesar Anthony Torres Cop |
|
Peter Trencher Trendy |
|
Wally George Wally George |
|
Ron Armstrong Hot Seat Band Member |
|
Ted Nugent Hot Seat Band Member |
|
Rudy Sarzo Hot Seat Band Member |
|
Jill Adler Dinner Guest (uncredited) |
|
Victor A. Haddox Asylum Inmate (uncredited) |
|
James Vallo Paramedic (uncredited) |
|
Eric Singer Hot Seat Band Member |
Directing | Stephen Hopkins | Director |
Camera | Peter Levy | Director of Photography |
Crew | Vince Deadrick Jr. | Stunts |
Production | Michael De Luca | Production Executive |
Writing | Wes Craven | Characters |
Production | Robert Shaye | Producer |
Production | Sara Risher | Executive Producer |
Production | Annette Benson | Casting Director |
Production | Deborah Moore | Executive In Charge Of Production |
Crew | Joe Fineman | Post Production Supervisor |
Crew | Bobby Porter | Stunts |
Sound | Jay Ferguson | Original Music Composer |
Production | Rupert Harvey | Producer |
Editing | Heidi Scharfe | Assistant Editor |
Sound | Charleen Richards-Steeves | ADR Mixer |
Writing | Leslie Bohem | Screenplay |
Writing | Leslie Bohem | Story |
Visual Effects | Greg Nicotero | Visual Effects Supervisor |
Editing | Chuck Weiss | Editor |
Writing | John Skipp | Story |
Writing | Craig Spector | Story |
Production | Jon Turtle | Executive Producer |
Editing | Brent A. Schoenfeld | Editor |
Crew | George P. Wilbur | Stunts |
Directing | Kristine Peterson | First Assistant Director |
Costume & Make-Up | Roy Knyrim | Special Effects Makeup Artist |
Sound | Albert Gasser | Dialogue Editor |
Editing | Ric Keeley | Assistant Editor |
Crew | Ernie Malik | Unit Publicist |
Sound | Bill Black | Music Editor |
Crew | Steve Kelso | Stunts |
Art | Peter Ramsey | Storyboard Artist |
Crew | Eddie Hice | Stunts |
Crew | Mario Roberts | Stunts |
Crew | Bill McIntosh | Stunts |
Crew | Sharon Schaffer | Stunts |
Crew | Jeff Ramsey | Stunts |
Crew | John Hateley | Stunts |
Art | C.J. Strawn | Production Design |
Production | Mary Jasionowski | Assistant Production Coordinator |
Camera | Krishna Rao | Camera Operator |
Costume & Make-Up | David B. Miller | Makeup Artist |
Art | Anna Czerwatiuk | Set Dresser |
Art | Batia Grafka | Property Master |
Costume & Make-Up | Kathryn Fenton | Key Makeup Artist |
Art | Josh Lusby | Painter |
Sound | Robert Fitzgerald | Supervising Sound Editor |
Crew | Michael Cassidy | Stunt Coordinator |
Crew | Ella St. John Blakey | Carpenter |
Sound | Hari Ryatt | Supervising Sound Editor |
Crew | J. Mark Donaldson | Stunts |
Crew | Lori Lynn Ross | Stunts |
Production | Ralph B. Meyer | Location Manager |
Sound | Brent Brewington | Boom Operator |
Crew | Derek Raser | Transportation Captain |
Camera | Elizabeth Ziegler | Steadicam Operator |
Directing | Helen Caldwell | Script Supervisor |
Sound | Chris Jargo | ADR Editor |
Production | Kool Marder | Production Supervisor |
Sound | Barbara Barnaby | Supervising ADR Editor |
Costume & Make-Up | Lynne K. Eagan | Key Hair Stylist |
Camera | Peter Jensen | Steadicam Operator |
Sound | Bobbi Banks | Assistant Sound Editor |
Crew | Hubie Kerns Jr. | Stunts |
Directing | Allen Kupetsky | Second Second Assistant Director |
Costume & Make-Up | Sara Markowitz | Costume Design |
Visual Effects | Andre G. Ellingson | Special Effects Supervisor |
Crew | Anthony G. Schmidt | Stunts |
Camera | Stuart Abramson | Dolly Grip |
Crew | Joe Feeney | Transportation Coordinator |
Art | Thomas A. O'Conor | Set Designer |
Sound | Dean Drabin | Foley Mixer |
Crew | Don Feeney | Driver |
Crew | Ben Scott | Stunts |
Crew | Paul M. Lane | Stunts |
Production | Elena Azuola | Production Accountant |
Art | Timothy Gray | Art Direction |
Lighting | Foster K. Denker | Gaffer |
Sound | Linda Moss | Dialogue Editor |
Sound | Christine Danelski | Dialogue Editor |
Visual Effects | Alan Munro | Visual Effects Supervisor |
Sound | Rubén Domingo | Assistant Sound Editor |
Art | John P. Jockinsen | Set Decoration |
Crew | Stephanie Epper | Stunts |
Production | Jeffrey J. Kiehlbauch | Production Coordinator |
Crew | Hank Calia | Stunts |
Crew | Carol Neilson | Stunts |
Art | César Díez Álava | Assistant Property Master |
Camera | Rodney Veto | Best Boy Grip |
Costume & Make-Up | Lydia Shiferaw | Costume Supervisor |
Crew | Tracy Thielen | Driver |
Costume & Make-Up | Julie Socash | Makeup & Hair Assistant |
Camera | Marlin Hall | Key Grip |
Directing | Terence J. Edwards | Second Assistant Director |
Visual Effects | Gary Sivertson | Special Effects Supervisor |
Sound | Elijah Schkeiban | Assistant Sound Editor |
Crew | Larry Lee | Carpenter |
Crew | Jon Curtis Price | Special Effects |