Gezgin Pantolon Kardeşliği 2 (2008)
Serinin ilk filminde hayatları boyunca birlikte olan 4 kız arkadaşın beraber çıktıkları yolculukta yaşanan maceralar anlatılırken, bu filmde bu yakın arkadaşların 3 yıl sonrasındaki hayatları konu edilir. Kolejde ilk defa özgürlüğü, ayrılığı, aşkı tadan ve hayatın zorluklarıyla tek başına başa çıkan bu 4 arkadaşın yetişkinliğe doğru yolculuklarında, birbirlerinden çok uzak yerlerde hayatlarını da sürdürseler birbirlerinden kopmadan deneyimlerini paylaşmaya devam ederler. Ann Brashares’in en çok satan roman serisinden uyarlanan filmde, arkadaşlığın önemi işlenir.
Director:
Sanaa Hamri
Writer:
Elizabeth Chandler
Amber Tamblyn Tibby Rollins |
|
America Ferrera Carmen Lowell |
|
Blake Lively Bridget Vreeland |
|
Alexis Bledel Lena Kaligaris |
|
Rachel Nichols Julia Beckwith |
|
Tom Wisdom Ian |
|
Rachel Ticotin Christina Lowell |
|
Leonardo Nam Brian McBrian |
|
Michael Rady Kostas Dounas |
|
Shohreh Aghdashloo Professor Nasrin Mehani |
|
Blythe Danner Greta |
|
Jesse Williams Leo |
|
Lucy Hale Effie Kaligaris |
|
Maria Konstadarou Yia Yia |
|
Ernie Lively Franz Vreeland |
|
Stevie Ray Dallimore Nigel O'Bannon |
|
Alison Folland Stage Manager Margaret |
|
Zacharoula Klimatsaki Melia |
|
Paul Coughlan David Breckman |
|
Rebekah Aramini Ariadne Kaligaris |
|
Cory Nichols Nicky Rollins |
|
Carly Rose Sonenclar Katherine Rollins |
|
Adrienne Bailon-Houghton Cute Video Couple Girl |
|
Kiely Williams Yaffa Waitress |
|
Kyle MacLachlan Bill Kerr (uncredited) |
|
Harry L. Seddon Tibby's Dad (uncredited) |
|
Victor Slezak Doctor |
|
Marceline Hugot Nurse |
Production | Denise Di Novi | Producer |
Camera | Jim Denault | Director of Photography |
Sound | Rachel Portman | Original Music Composer |
Art | Tom Warren | Assistant Art Director |
Sound | David Carbonara | Music Editor |
Production | Laura Rosenthal | Casting |
Art | John Kasarda | Assistant Art Director |
Editing | Melissa Kent | Editor |
Production | Ali Farrell | Casting |
Art | George DeTitta Jr. | Set Decoration |
Art | Gae S. Buckley | Production Design |
Art | Andrew Max Cahn | Art Direction |
Production | Broderick Johnson | Producer |
Production | Andrew A. Kosove | Executive Producer |
Writing | Ann Brashares | Novel |
Writing | Elizabeth Chandler | Screenplay |
Production | Debra Martin Chase | Producer |
Production | Kira Davis | Producer |
Production | Alison Greenspan | Executive Producer |
Production | Leslie Morgenstein | Executive Producer |
Directing | Sanaa Hamri | Director |
Sound | Julia Michels | Music Supervisor |
Sound | Rick Canelli | ADR Recordist |
Sound | Jeff Atmajian | Orchestrator |
Costume & Make-Up | Dona Granata | Costume Design |
Production | Steven P. Wegner | Co-Producer |
Art | Regina Graves | Assistant Set Decoration |
Crew | G. A. Aguilar | Stunt Coordinator |
Crew | David Gere | Stunts |
Sound | John Roesch | Foley Artist |
Production | Yolanda T. Cochran | Co-Producer |
Production | Margot Lulick | Unit Production Manager |
Lighting | Scott H. Ramsey | Gaffer |
Production | Bob Levy | Executive Producer |
Costume & Make-Up | Mindy Hall | Makeup Department Head |
Production | Christine A. Sacani | Executive Producer |
Costume & Make-Up | Kate Edwards | Costume Supervisor |
Editing | Lee Wimer | Color Timer |
Sound | Gregory H. Watkins | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | David V. Butler | Supervising Dialogue Editor |
Sound | Ai-Ling Lee | Sound Effects Editor |
Art | David H. Allen | Property Master |
Sound | Tim LeBlanc | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Anthony Vincent | Stunts |
Crew | Paula Jack | Dialogue Coach |
Sound | Alyson Dee Moore | Foley Artist |
Art | Ken Nelson | Construction Coordinator |
Art | Gerald DeTitta | Leadman |
Sound | Jason W. Jennings | Sound Effects Editor |
Camera | David Knox | "B" Camera Operator |
Sound | Mathew Price | Sound Mixer |
Sound | Petra Bach | ADR Supervisor |
Sound | Cameron Frankley | Sound Designer |
Camera | Jim McConkey | Steadicam Operator |
Art | Gay Howard | Art Department Coordinator |
Art | Nora Kasarda | Art Department Coordinator |
Directing | Mariana Hellmund | Script Supervisor |
Costume & Make-Up | Mary Anne Spano | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Michael Kriston | Hair Department Head |
Camera | Aurelia Winborn | First Assistant "A" Camera |
Directing | Richard Patrick | First Assistant Director |
Sound | Linda Murphy | Boom Operator |
Camera | Kurt Rimmel | Key Grip |
Sound | Jon Michaels | Sound Editor |
Directing | Amy Lynn | Second Assistant Director |
Lighting | Robert Kummert | Rigging Grip |
Directing | Colin MacLellan | Second Assistant Director |
Directing | Colin MacLellan | Second Second Assistant Director |
Editing | Trudy Yee | Assistant Editor |
Production | Daniel Coss | Assistant Location Manager |
Directing | Christos Dervenis | Third Assistant Director |
Costume & Make-Up | Emily Gunshor | Assistant Costume Designer |
Camera | Johnny Erbes-Chan | Dolly Grip |
Sound | Thomas J. O'Connell | ADR Mixer |
Lighting | Ben Noble | Best Boy Electric |
Lighting | Rocco Palmieri | Rigging Gaffer |
Production | Melissa Braun | Extras Casting |
Editing | Heather Mullen | First Assistant Editor |
Art | Dan Cooley | Location Scout |
Camera | Pierson Silver | First Assistant "B" Camera |
Crew | Kimberly Shannon Murphy | Stunt Double |
Art | Ruth DiPasquale | Assistant Property Master |
Production | Gaylyn Fraiche | Co-Producer |
Production | Paul Kramer | Location Manager |
Camera | Doug Foote | Second Assistant "A" Camera |
Costume & Make-Up | Jessica Glenn | Costume Coordinator |
Camera | Joe Doughan | Best Boy Grip |
Art | Sergio Kotsovoulos | Production Design |
Art | Susan Kaufman | Assistant Set Decoration |
Camera | Amy Silverman | Second Assistant "B" Camera |
Crew | Edmund Tomaselli | Set Medic |
Costume & Make-Up | Autumn Moultrie | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Kathy Lineberger | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Christine Cantrell | Hairstylist |
Production | Kate Killoran Dowd | Location Coordinator |
Sound | Sierra Drucker | Music Coordinator |
Production | Angela Conde | Extras Casting |