34. Cadde'de Mucize (1994)
Noel sırasında bir mağazada Noel Baba olarak çalışmaya başlayan Kriss Kringle adlı ak saçlı, ak sakallı, tonton bir dede, gerçek Noel Baba’nın ta kendisi olduğunu iddia etmektedir. Genç bir avukat bu iyi niyetli ihtiyarı mahkemede savunmaya ve onun gerçek Noel Baba olduğunu ispatlamaya karar verir. İnsanların inançlarında özgür olmaları gerektiğini vurgulayan filmin finalinde, Amerikan doları üzerinde yazılı olan “In God We Trust” cümlesi mahkemeye delil olarak sunulur.
Director:
Les Mayfield
Writers:
John Hughes, George Seaton.
Mara Wilson Susan Walker |
|
Richard Attenborough Kris Kringle |
|
Dylan McDermott Bryan Bedford |
|
Elizabeth Perkins Dorey Walker |
|
J.T. Walsh Ed Collins |
|
James Remar Jack Duff |
|
Robert Prosky Judge Henry Harper |
|
Jack McGee Tony Falacchi |
|
Jennifer Morrison Denice |
|
Jane Leeves Alberta Leonard |
|
Joss Ackland Victor Landbergh |
|
Allison Janney Woman in Christmas Shop |
|
Simon Jones Donald Shellhammer |
|
Kathrine Narducci Mother |
|
Mary McCormack Myrna Foy |
|
Rosanna Scotto News Anchor |
|
Michele Marsh News Anchor |
|
Susie Park Newscaster |
|
Janet Kauss Newscaster |
|
Eliza Harris Iceskater (uncredited) |
|
Peter Siragusa Cabbie |
|
Samantha Krieger Sami |
|
Horatio Sanz Orderly |
|
Lisa Sparrman Mrs. Collins |
|
Kimberly Smith Court Clerk |
|
Mike Bacarella Santa |
|
Bianca Rose Pucci Little Girl |
|
Jimmy Joseph Meglio Little Boy |
|
Margo Buchanan Another Mother |
|
Alexandra Michelle Stewart Child |
|
Paige Walker Leavell Tricia |
|
Joe Moskowitz News Anchor |
|
Lester Holt Newscaster |
|
Joss Ackland Victor Landbergh (uncredited) |
|
Melinda Chilton Reporter (uncredited) |
Editing | Raja Gosnell | Editor |
Production | Janet Hirshenson | Casting |
Production | Jane Jenkins | Casting |
Sound | Gloria S. Borders | Supervising Sound Editor |
Costume & Make-Up | Kathy O'Rear | Costume Designer |
Art | Leslie E. Rollins | Set Decoration |
Sound | Dennie Thorpe | Foley Artist |
Sound | Tony Eckert | Foley Recordist |
Sound | Tim Holland | Sound Effects Editor |
Art | Steve Arnold | Art Direction |
Writing | John Hughes | Screenplay |
Production | John Hughes | Producer |
Camera | Julio Macat | Director of Photography |
Art | James Nedza | Assistant Art Director |
Sound | Sandina Bailo-Lape | Foley Editor |
Art | Keith P. Cunningham | Art Department Coordinator |
Art | Doug Kraner | Production Design |
Sound | Bruce Broughton | Original Music Composer |
Sound | Bruce Broughton | Orchestrator |
Sound | Randy Thom | Sound Mixer |
Sound | Randy Thom | Sound Re-Recording Mixer |
Writing | George Seaton | Screenplay |
Writing | George Seaton | Original Film Writer |
Costume & Make-Up | Ben Nye Jr. | Key Makeup Artist |
Art | Daniel B. Clancy | Leadman |
Production | William S. Beasley | Executive Producer |
Production | William S. Beasley | Unit Production Manager |
Lighting | Mike Moyer | Gaffer |
Directing | Les Mayfield | Director |
Writing | Valentine Davies | Story |
Production | William Ryan | Executive Producer |
Crew | Paul Allen | Transportation Coordinator |
Costume & Make-Up | Dominic Mango | Hairstylist |
Sound | Phil Benson | Assistant Sound Designer |
Costume & Make-Up | Jamie Sue Weiss | Makeup Artist |
Sound | Ron Judkins | Sound Mixer |
Camera | Peter Kuttner | First Assistant Camera |
Costume & Make-Up | Bruce R. Hogard | Costume Supervisor |
Directing | Trudy Ramirez | Script Supervisor |
Visual Effects | Gregory L. McMurry | Visual Effects Supervisor |
Sound | Ethan van der Ryn | Sound Effects Editor |
Art | Patricia Klawonn | Set Designer |
Art | John Berger | Set Designer |
Sound | Patricia Carlin | Music Editor |
Sound | Robert Jackson | Boom Operator |
Art | Robert J. Carlyle | Construction Coordinator |
Art | Richard Fernandez | Assistant Art Director |
Sound | Hugh Waddell | ADR Editor |
Sound | Ewa Sztompke | Dialogue Editor |
Camera | George Kohut | Camera Operator |
Costume & Make-Up | Bunny Parker | Key Hair Stylist |
Sound | Dan Garde | Music Editor |
Sound | Barbara McBane | Dialogue Editor |
Sound | Sue Fox | ADR Editor |
Production | Allen E. Taylor | Production Accountant |
Sound | J.R. Grubbs | Assistant Sound Editor |
Sound | Scott Guitteau | Assistant Sound Editor |
Art | Carl J. Stensel | Set Designer |
Costume & Make-Up | Eileen McCahill | Costumer |
Sound | Gary Summers | Sound Re-Recording Mixer |
Costume & Make-Up | Jennifer Jobst | Costume Supervisor |
Sound | Claire Sanfilippo | Dialogue Editor |
Sound | Tom Barwick | Foley Artist |
Lighting | John P. Friday | Electrician |
Crew | John D. Milinac | Special Effects Coordinator |
Sound | Clare C. Freeman | Foley Editor |
Directing | Michele Ziegler | Second Assistant Director |
Crew | James Hogan | Transportation Captain |
Editing | Dennis McNeill | Color Timer |
Costume & Make-Up | Gina Panno | Costumer |
Editing | Gary Burritt | Negative Cutter |
Crew | Armand Paoletti | Transportation Coordinator |
Sound | Susan Sanford | Assistant Sound Editor |
Production | Patty Willett | Production Coordinator |
Crew | Ken Cabrera | Craft Service |
Production | Christine A. Johnston | Production Supervisor |
Production | Bob Hudgins | Location Manager |
Production | Thomas Bianco | Assistant Accountant |
Camera | Steven Silverstein | Camera Loader |
Art | William D'Ambra | Property Master |
Art | David J. Chamerski | Assistant Property Master |
Production | Kimberly Jase | First Assistant Accountant |
Camera | Fernando M. Briones | Best Boy Grip |
Directing | Randy Suhr | First Assistant Director |
Camera | Dennis De La Mata | Grip |
Editing | Penny Lee Hallin | Assistant Editor |
Lighting | Park B. Taylor | Best Boy Electric |
Lighting | Mark R. Lindberg | Gaffer |
Art | Troy Borisy | Set Dresser |
Editing | Fred C. Vitale | First Assistant Editor |
Art | Nancy Mickelberry | Set Designer |
Production | Laura Tiz | Assistant Accountant |
Directing | Scott H.C. Delsner | Second Second Assistant Director |
Camera | John Waldo | Second Assistant Camera |
Sound | Karen Harding | Assistant Sound Editor |
Lighting | Michael Lange | Electrician |
Production | Rich Moskal | Assistant Location Manager |
Lighting | Tyree Miller II | Electrician |
Lighting | Roger G. Anderson | Rigging Gaffer |
Lighting | Peter Donogue | Key Rigging Grip |
Lighting | David Conoghan | Rigging Grip |
Art | Raymond Rarrick | Construction Foreman |
Crew | Kevin J. Maxwell | Transportation Co-Captain |