Wolfen (1981)
New York’lu bir polis, hayvan saldırılarına benzeyen vahşi ölümler dizisini araştırmaya başlar ve Kızılderili efsanedesindeki kurt ruhlarını öğrenir ve peşlerine düşer.
Director:
Michael Wadleigh
Writers:
Michael Wadleigh, David Eyre.
Albert Finney Dewey Wilson |
|
Diane Venora Rebecca Neff |
|
Edward James Olmos Eddie Holt |
|
Gregory Hines Whittington |
|
Tom Noonan Ferguson |
|
Dick O'Neill Warren |
|
Dehl Berti Old Indian |
|
Peter Michael Goetz Ross |
|
Sam Gray Mayor |
|
Ralph Bell Commissioner |
|
Max M. Brown Christopher van der Veer |
|
Anne Marie Pohtamo Pauline van der Veer |
|
Sarah Felder Cicely Rensselaer |
|
Reginald VelJohnson Morgue Attendant (as Reginald Vel Johnson) |
|
James Tolkan Baldy |
|
John McCurry Sayad Alve |
|
Chris Manor Janitor |
|
Donald Symington Lawyer |
|
Jeffery Ware Interrogation Operator |
|
E. Brian Dean Fouchek |
|
Jeffery V. Thompson Harrison (as Jeffery Thompson) |
|
Victor Arnold Roundenbush |
|
Frank Adonis Scola |
|
Richard Minchenberg Policeman |
|
Raymond Serra Detective (as Ray Serra) |
|
Thomas Ryan Detective |
|
Tony Latham Victim |
|
David Connell Victim |
|
Jery Hewitt Victim |
|
Roy Brocksmith Fat Jogger in Park (as Ray Brocksmith) |
|
Michael Wadleigh Terrorist Informer |
|
Joaquin Rainbow Native American |
|
John Ferraro Native American |
|
Rino Thunder Native American |
|
Glenn Benoit Native American |
|
Eddy Navas Native American |
|
Ricky Hawkeye Native American |
|
Pete Dyer Native American |
|
Paul Skyhorse Native American |
|
Gordon Eagle Native American |
|
Javier First-Day-Of-Light Native American |
|
George Stonefish Native American |
|
Julie Evening Lilly Native American |
|
Jane Lind Native American |
|
Annie Gagen ESS Operator |
|
Max Goff ESS Operator |
|
Cullen Johnson ESS Operator |
|
Robert L. King ESS Operator |
|
Robert Moberly ESS Operator |
|
Caitlin O'Heaney ESS Operator |
|
Tony Stratta ESS Operator |
|
William Sheridan ESS Operator |
|
Linda Gary ESS Voice (voice) |
|
Charles Howerton ESS Voice (voice) (as Charles Howerdton) |
|
Burr DeBenning ESS Voice (voice) |
|
Corey Burton ESS Voice (voice) |
|
Patricia Parris ESS Voice (voice) (as Pat Parris) |
|
Andre Stojka ESS Voice (voice) |
|
Dan Sturkie ESS Voice (voice) |
|
Mel Welles ESS Voice (voice) |
|
Diane Bivens Revolutionary Woman (uncredited) |
|
Robert Dahdah Crowd (uncredited) |
|
Daniel D. Halleck (uncredited) |
|
Angel Ramirez Jr. Wild Boy (uncredited) |
|
Tom Waits Drunken Bar Owner (uncredited) |
Writing | Eric Roth | Writer |
Editing | Chris Lebenzon | Editor |
Art | Herbert F. Mulligan | Set Dresser |
Sound | James Horner | Original Music Composer |
Sound | James Horner | Conductor |
Art | David Chapman | Art Direction |
Production | Cis Corman | Casting |
Sound | Samuel C. Crutcher | Sound Editor |
Production | Alan King | Executive Producer |
Sound | Jay Cassidy | Dialogue Editor |
Camera | Tom Priestley Jr. | Camera Operator |
Sound | Scott A. Hecker | Foley Editor |
Crew | Edward Garzero | Scenic Artist |
Sound | Andrew London | Sound Effects Designer |
Sound | Lon Bender | Sound Effects Editor |
Art | Alan Hicks | Set Decoration |
Art | Paul Sylbert | Production Design |
Production | G. Mac Brown | Assistant Production Manager |
Camera | Gerry Fisher | Director of Photography |
Writing | Michael Wadleigh | Screenplay |
Directing | Michael Wadleigh | Director |
Production | Michael Wadleigh | Producer |
Writing | Michael Wadleigh | Screenstory |
Writing | David Eyre | Screenplay |
Writing | David Eyre | Screenstory |
Writing | Whitley Strieber | Novel |
Production | Rupert Hitzig | Producer |
Directing | Rupert Hitzig | Second Unit Director |
Editing | Marshall M. Borden | Editor |
Editing | Martin J. Bram | Editor |
Editing | Dennis Dolan | Editor |
Camera | Ted Churchill | Steadicam Operator |
Costume & Make-Up | Frank Bianco | Hairstylist |
Sound | Dennis Maitland | Sound Mixer |
Sound | Marvin Walowitz | Sound Effects Editor |
Sound | James Bryan | Sound Editor |
Sound | John Fundus | Boom Operator |
Costume & Make-Up | John Boxer | Costume Design |
Production | William C. Gerrity | Unit Production Manager |
Sound | Gary A. Hecker | Foley Artist |
Sound | Joanne D'Antonio | Dialogue Editor |
Sound | John Roesch | Foley Supervisor |
Sound | Burton Weinstein | Dialogue Editor |
Directing | Steven Felder | First Assistant Director |
Sound | John Duffy | Sound Effects Editor |
Sound | Anthony Milch | Sound Effects Editor |
Sound | Robert Grieve | Sound Effects Designer |
Costume & Make-Up | Michael R. Thomas | Special Effects Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Carl Fullerton | Special Effects Makeup Artist |
Sound | Randy Kelley | Sound Effects Editor |
Sound | Michael Minkler | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Garrett Brown | Steadycam |
Sound | Ken S. Polk | Sound Re-Recording Mixer |
Camera | Chris Hayes | First Assistant Camera |
Sound | Kim Maitland | Sound Recordist |
Directing | Sidney Gecker | Script Supervisor |
Costume & Make-Up | Allen Weisinger | Makeup Artist |
Sound | Stan Gilbert | Sound Effects Editor |
Crew | Carlos Quiles | Carpenter |
Sound | Robert R. Rutledge | Foley Editor |
Sound | Robert R. Rutledge | Foley Supervisor |
Sound | Bruce Richardson | Sound Effects Editor |
Art | Jimmy Raitt | Property Master |
Crew | George Kousoulides | Scenic Artist |
Sound | Allan Bromberg | Sound Editor |
Directing | Steve Barnett | First Assistant Director |
Camera | Dan Lerner | Steadicam Operator |
Sound | James A. Corbett | Sound Re-Recording Mixer |
Art | Eoin Sprott | Special Props |
Directing | Alex Hapsas | First Assistant Director |
Sound | Jill Demby Guest | Dialogue Editor |
Art | James Halligan | Construction Grip |
Directing | Stephen A. Glanzrock | Second Assistant Director |
Directing | Deborah L. Marrs | Assistant Director Trainee |
Art | Richard M. Kristy | Leadman |
Crew | Richard Hughes | Scenic Artist |
Camera | Fredric Abeles | Director of Photography |
Camera | Jim Hovey | First Assistant Camera |
Directing | Hall Hitzig | Second Assistant Director |
Art | Billy Bishop | Assistant Property Master |
Art | Bobby Wilson | Assistant Property Master |
Crew | Polly Wood-Holland | Scenic Artist |
Art | Richard Shelton | Painter |
Sound | Charles McCann | Dialogue Editor |