Alamo (2004)
1836 yılının bahar aylarında; 200 sıradan adam, yaşadıkları küçük Teksas toprağını korumak için, Meksika'nın diktatör liderinin komutasındaki binlerce eğitimli askere karşı savaştılar. Özgürlükleri için kahramanca savaşan insanların gerçeklere dayanan destansı hikayesi...
Director:
John Lee Hancock
Writers:
Stephen Gaghan, John Lee Hancock, Leslie Bohem.
Dennis Quaid Sam Houston |
|
Billy Bob Thornton Davy Crockett |
|
Jason Patric James Bowie |
|
Patrick Wilson William Travis |
|
Emilio Echevarría Antonio Lopez de Santa Ana |
|
Edwin Hodge Joe |
|
Emily Deschanel Rosanna Travis |
|
Jordi Mollà Juan Seguin |
|
Leon Rippy Sgt. William Ward |
|
Tom Davidson Colonel Green Jameson |
|
Marc Blucas James Bonham |
|
Robert Prentiss Albert Grimes |
|
Kevin Page Micajah Autry |
|
Joe Stevens Mial Scurlock |
|
Stephen Bruton Captain Almeron Dickinson |
|
Laura Clifton Susanna Dickinson |
|
Ricardo Chavira Private Gregorio Esparza |
|
Steven Chester Prince Lieutenant John Forsythe |
|
Estephania LeBaron Juana |
|
Brandon Smith Lieutenant Colonel J.C. Neill |
|
Elena Hurst Stunning Tejana |
|
Rance Howard Governor Smith |
|
Nathan Price Charlie Travis |
Production | Ronna Kress | Casting |
Sound | Carter Burwell | Original Music Composer |
Sound | Carter Burwell | Conductor |
Writing | Stephen Gaghan | Screenplay |
Camera | Dean Semler | Director of Photography |
Production | Mark Johnson | Producer |
Production | Philip Steuer | Executive Producer |
Production | K.C. Hodenfield | Associate Producer |
Directing | K.C. Hodenfield | First Assistant Director |
Production | Ron Howard | Producer |
Production | Todd Hallowell | Executive Producer |
Production | Kathleen McGill | Unit Production Manager |
Production | Louisa Velis | Associate Producer |
Crew | David Alvarado | Stunts |
Art | Michael Corenblith | Production Design |
Costume & Make-Up | Daniel Orlandi | Costume Design |
Art | Dan Webster | Art Direction |
Visual Effects | Patrick Loungway | Visual Effects Camera |
Sound | Tami Treadwell | ADR Recordist |
Editing | Steve Bowen | Digital Color Timer |
Editing | Ben Estrada | Digital Colorist |
Editing | Jordan Ford | Digital Intermediate Assistant |
Editing | Eric L. Beason | Editor |
Crew | Larz Anderson | Special Effects Coordinator |
Art | Lauren E. Polizzi | Art Direction |
Writing | John Lee Hancock | Screenplay |
Directing | John Lee Hancock | Director |
Writing | Leslie Bohem | Screenplay |
Crew | Keith Woulard | Stunt Coordinator |
Art | Carla Curry | Set Decoration |
Costume & Make-Up | Thomas Real | Key Hair Stylist |
Sound | David E. Fluhr | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Chris Silver Finigan | Production Accountant |
Production | Shauna L. Kroen | Assistant Accountant |
Crew | Ernie Malik | Unit Publicist |
Camera | Brown Cooper | Additional Camera |
Art | John Brian King | Title Designer |
Sound | Charles Maynes | Sound Effects Designer |
Costume & Make-Up | Greg Funk | Key Makeup Artist |
Art | Al Hobbs | Assistant Art Director |
Art | Mark Lambert Bristol | Storyboard Artist |
Art | Charisse Cardenas | Set Designer |
Sound | Keith Bilderbeck | Sound Editor |
Directing | Gina Grande | Script Supervisor |
Sound | George Doering | Musician |
Sound | John Roesch | Foley |
Production | Eric A. Williams | Location Manager |
Crew | Richard Bucher | Stunt Double |
Costume & Make-Up | Angela Angel | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Annette Hoffman | Seamstress |
Crew | Simon Walton | Systems Administrators & Support |
Costume & Make-Up | Leeann Radeka | Costumer |
Production | Courtney Bright | Casting Assistant |
Costume & Make-Up | Edouard F. Henriques | Makeup Department Head |
Costume & Make-Up | Mitchell Ray Kenney | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Dan Bronson | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Elaine Ramires | Costume Supervisor |
Art | Raul V. Carrera | Greensman |
Art | Kevin Cross | Assistant Art Director |
Sound | David M. Roberts | Boom Operator |
Camera | Glen Moorman | Camera Production Assistant |
Sound | Adam Milo Smalley | Music Editor |
Sound | Robert Troy | Dialogue Editor |
Sound | Christian P. Minkler | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Austin Anderson | Utility Stunts |
Crew | Austin Anderson | Animal Coordinator |
Art | Randall D. Wilkins | Set Designer |
Production | Robbie Friedmann | Assistant Location Manager |
Sound | Mark Gordon | Dialogue Editor |
Crew | Lonnie Nelson | Transportation Captain |
Crew | Phil Neilson | Stunt Coordinator |
Directing | Phil Neilson | Second Unit Director |
Camera | Van Redin | Still Photographer |
Production | Joshua D. Clark | Location Assistant |
Crew | Meg Beatty | Set Production Assistant |
Sound | Bryan Lawson | Music Editor |
Camera | Mark O'Kane | Camera Operator |
Art | Ana Martinez | Art Department Coordinator |
Art | Tom Ward | Construction Coordinator |
Art | Don Miloyevich | Property Master |
Art | Kenneth Garrett | Sculptor |
Art | Dewey Rash | Sculptor |
Art | Randy Severs | Sculptor |
Art | Patrick Thornton | Sculptor |
Sound | Jon Johnson | Supervising Sound Editor |
Sound | Alyson Dee Moore | Foley Artist |
Sound | Gabriel Guy | Sound Recordist |
Visual Effects | Craig Barron | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Kip Larsen | Visual Effects Producer |
Crew | Ken Rogerson | Visual Effects Editor |
Camera | Deana Newcomb | Still Photographer |
Lighting | James J. Gilson | Gaffer |
Lighting | John L. Lewis | Gaffer |
Costume & Make-Up | Stephany Baskin | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Laura Hodges | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Yvonne Wilburn | Set Costumer |
Crew | Phil Schriber | Transportation Coordinator |
Crew | Jerry Evans | Choreographer |
Crew | Laura Gary | Studio Teachers |
Art | Bart Brown | Set Dresser |
Costume & Make-Up | Kim Santantonio | Hair Department Head |
Art | Steve Sawhill | Swing |
Production | Mika Saito | Production Coordinator |
Editing | Lorene Simpson | Digital Intermediate Producer |
Editing | Paul Covington | Assistant Editor |
Sound | Brian W. Jennings | Sound Effects Editor |
Sound | William Jacobs | Foley Editor |
Art | Kelley A. Hankins | Painter |
Art | Margaret Johnson | Greensman |
Camera | Tony Rivetti | Steadicam Operator |
Directing | Chris Castaldi | Second Second Assistant Director |
Lighting | Troy Anderson | Electrician |
Costume & Make-Up | Carol F. Doran | Wigmaker |
Costume & Make-Up | Nanrose Buchman | Assistant Costume Designer |
Editing | Mark Rathaus | Associate Editor |
Sound | Monica Zierhut | Music Supervisor |
Camera | Fred L. McLane | First Assistant Camera |
Art | Terry Scott | Construction Coordinator |
Costume & Make-Up | Chelsea Carpenter | Hairstylist |
Sound | Sonny Kompanek | Orchestrator |
Sound | John Pritchett | Production Sound Mixer |
Art | Dwayne Grady | Props |
Lighting | Kim Heath | Key Rigging Grip |
Crew | Jeff Schweikart | Post Production Assistant |
Editing | Don Thompson | First Assistant Editor |
Production | Lola Belsito | Production Secretary |
Camera | Theda Cunningham | Additional Second Assistant Camera |
Camera | William Eddie Paul | Best Boy Grip |
Art | Gloria Ciraolo | Painter |
Art | Craig Byrom | Construction Foreman |
Art | William F. Gambill | Lead Painter |
Art | Shane Patrick | Leadman |
Art | Mateo Barnstone | Location Scout |
Art | Thomas V. Johnson | Standby Painter |
Camera | Trevor Doyle Nelson | Camera Intern |
Camera | Andy deBruyn | Grip |
Costume & Make-Up | Anna Abbey | Set Costumer |
Crew | Vern Crofoot | Armorer |
Crew | Steve Allen | Propmaker |
Crew | Steve Allen | Carpenter |
Crew | Joel Poage | Chef |
Crew | Erick Garibay | Craft Service |
Crew | Charles Coulter | Driver |
Camera | Victoria Gonzales | Camera Loader |
Crew | Susann Jones | Post Production Supervisor |
Crew | Ross Macdonald | Propmaker |
Crew | Kevin Lin | Quality Control Supervisor |
Crew | Wendy Bonn | Scenic Artist |
Art | Wendy Bonn | Assistant Property Master |
Crew | John Arszyla | Set Medic |
Crew | Bert Beatson | Stand In |
Crew | Greg Faucett | Transportation Co-Captain |
Crew | Roger Basquette | Video Assist Operator |
Lighting | Stephen Beasley | Best Boy Electric |
Lighting | Steve Drake | Rigging Grip |
Production | Steve Salada | Production Office Coordinator |
Production | Richard E. Chapla Jr. | Production Supervisor |
Sound | Darrell Hanzalik | Supervising ADR Editor |
Visual Effects | Glenn Cotter | 3D Artist |
Visual Effects | Michael Curtis | Digital Compositors |
Visual Effects | James D. Tittle | Visual Effects Coordinator |
Crew | Keri Moorhouse | Department Administrator |
Art | Byron Scott Thomas | Props |
Costume & Make-Up | Javier Arrieta | Key Costumer |
Art | April Crump | Set Dresser |
Visual Effects | Patrick Phillips | Visual Effects |
Sound | Kay Colvin | Utility Sound |
Directing | Jeff Okabayashi | Second Assistant Director |
Sound | Marshall Bowen | Music Arranger |
Costume & Make-Up | James Irvin Gates | Tailor |
Production | Lauren Swearingen | Assistant Production Coordinator |
Sound | Steven Gerrior | Assistant Sound Editor |
Art | Melissa Binder | Textile Artist |
Production | Karen Wacker | Travel Coordinator |
Visual Effects | Craig Mathieson | Digital Compositor |
Art | Mark Hanks | Set Dresser |
Art | Koen Wooten | Props |
Art | Sonia L. Garcia | Painter |
Camera | Sean Devine | Dolly Grip |
Sound | Eric Gotthelf | ADR Mixer |
Camera | Donald R. Howe Jr. | Second Assistant Camera |
Camera | Megan Forste | Assistant Camera |
Crew | Kevin Bowers | Special Effects Technician |
Visual Effects | Morgan Trotter | 3D Artist |
Camera | John W. Murphy | Dolly Grip |
Visual Effects | Patrick Keenan | Digital Compositor |
Art | Cory Parker | Set Dresser |
Production | Amanda Curry | First Assistant Accountant |
Art | Ross Macdonald | Graphic Designer |
Sound | Jeremiah Clifton | ADR Engineer |
Camera | Thomas Young III | Additional First Assistant Camera |
Production | Teresa Neptune | Location Casting |
Production | Billy Dowd | Extras Casting |
Production | Kira Burns | Extras Casting Assistant |
Production | Rick Roesch | Payroll Accountant |
Production | Amy Bradford | Production Assistant |
Production | Margo Kornemann | Second Assistant Accountant |
Crew | Vicki V. Johnson | Unit Medic |
Art | Robert R. Wonson | Set Dresser |
Art | Michael Leonard | Set Dresser |
Art | Jack Colmenero | Set Dresser |
Visual Effects | Brian Hanable | Digital Compositor |