Zehirli Sokaklar (1991)
Nino Brown (Wesley Snipes) bir gangsterdir ve başarılı suç patronudur. Kankası "Cash Money Kardeşler" ile 80'lerden 90'lara kadar New York şehrine uyuşturucu satmaktadırlar. Yanında bir çok kişi çalışmıştır. Kendisi şu an daha büyük bir işin peşindedir. Bir gün İtalyan mafyasıyla anlaşmazlık yaşar ve Nino onlara uymaz. Bu uyuşmazlık İtalyanlar'ın Nino'yu ortadan kaldırmak istemesine yol açar.
Director:
Mario Van Peebles
Writers:
Thomas Lee Wright, Barry Michael Cooper.
Wesley Snipes Nino Brown |
|
Ice-T Scotty Appleton |
|
Allen Payne Garald "Gee Money" Welles |
|
Chris Rock Pookie |
|
Mario Van Peebles Stone |
|
Michael Michele Selina |
|
Bill Nunn Duh Duh Duh Man |
|
Russell Wong Park |
|
Bill Cobbs Old Man |
|
Christopher Williams Kareem Akbar |
|
Judd Nelson Nick Peretti |
|
Vanessa Williams Keisha |
|
Tracy Camilla Johns Uniqua |
|
Anthony DeSando Frankie Needles |
|
Nick Ashford Reverend Oates |
|
Phyllis Yvonne Stickney Prosecuting Attorney Hawkins |
|
Thalmus Rasulala Police Commissioner |
|
John Aprea Don Armeteo |
|
Fab 5 Freddy Master of Ceremonies |
|
Flavor Flav D.J. |
|
Clebert Ford Frazier |
|
Laverne Hart Prom Queen |
|
Eek-A-Mouse Fat Smitty |
|
Gregg Smrz Biff |
|
Erica McFarquhar Teacher |
|
Keith Sweat Singer at Wedding |
|
Max Rabinowitz Gigantor |
|
Marcella Lowery Woman in Hallway |
|
Manuel E. Santiago Judge |
|
Ben Gotlieb Prosecuting Attorney |
|
Thelma Louise Carter Reporter |
|
Linda Froehlich Reporter |
|
Christopher Michael Bailiff |
|
Kelly Jo Minter Recovering Addict |
|
Tina Lifford Recovering Addict |
|
Erik Kilpatrick Recovering Addict |
|
Ron Millkie Assistant DA |
|
Harold Baines Kid on Stoop |
|
Sekou Campbell Kid on Stoop |
|
Garvin Holder Kid on Stoop |
|
Teddy Riley New Year's Eve Band - (Guy) |
|
Aaron Hall New Year's Eve Band - (Guy) |
|
Damion Hall New Year's Eve Band - (Guy) |
|
Rodney Benford Singers - Spring - (Troop) |
|
John Harrell Singers - Spring - (Troop) |
|
Gerald Levert Singers - Winter - (Levert) |
|
Sean Levert Singers - Winter - (Levert) |
|
Jimmy Cummings Butchie The Doorman |
|
Akosua Busia Courtroom Spectator (uncredited) |
|
Lia Chang Prostitute in The Pool (uncredited) |
|
Jake LaMotta Gangster Standing at Bar (uncredited) |
|
Larry M. Cherry Barber (uncredited) |
|
Cynthia Elane Brides Maid (uncredited) |
|
Toni Ann Johnson Girl in the Window (uncredited) |
|
Candece Tarpley Connie The Waitress (uncredited) |
|
Chris Thornton C.M.B. Member (uncredited) |
Sound | Bub Asman | Sound Editor |
Directing | Mario Van Peebles | Director |
Production | Pat Golden | Casting |
Editing | Steven Kemper | Editor |
Sound | Robert Deschaine | ADR Mixer |
Sound | Carl Zittrer | Supervising Music Editor |
Costume & Make-Up | Larry M. Cherry | Hairstylist |
Visual Effects | Steven Kirshoff | Special Effects Supervisor |
Crew | Andy Duppin | Stunts |
Editing | Kevin Stitt | Additional Editing |
Editing | Kevin Stitt | First Assistant Editor |
Camera | Francis Kenny | Director of Photography |
Costume & Make-Up | Ellie Winslow | Assistant Makeup Artist |
Art | Barbra Matis | Art Direction |
Camera | John Newby | Camera Operator |
Crew | Danny Aiello III | Stunts |
Sound | Michel Colombier | Original Music Composer |
Production | Preston L. Holmes | Unit Production Manager |
Production | Preston L. Holmes | Co-Producer |
Editing | Jeff Gullo | Assistant Editor |
Writing | Thomas Lee Wright | Screenplay |
Writing | Thomas Lee Wright | Story |
Production | Doug McHenry | Producer |
Sound | Doug McHenry | Music Supervisor |
Camera | Ted Churchill | Steadicam Operator |
Sound | Dan Wallin | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Jalil Jay Lynch | Stunts |
Art | Elaine O'Donnell | Set Decoration |
Crew | Lance Guecia | Stunts |
Crew | Bill Anagnos | Stunts |
Sound | Terry Burke | Foley |
Sound | Frank Stettner | Production Sound Mixer |
Production | George Jackson | Producer |
Sound | George Jackson | Music Supervisor |
Crew | Don Picard | Stunts |
Crew | Bruce Smolanoff | Stunts |
Production | Fab 5 Freddy | Associate Producer |
Sound | Patrick Cyccone Jr. | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Lillian Pyles | Production Office Coordinator |
Production | Brent Owens | Production Supervisor |
Camera | Jacek Laskus | Second Unit Director of Photography |
Crew | G. A. Aguilar | Stunts |
Production | Max Van Peebles | Casting Assistant |
Production | Suzanne Broderick | Associate Producer |
Crew | David S. Lomax | Stunts |
Crew | Jeff Ward | Stunts |
Crew | Jery Hewitt | Stunt Coordinator |
Camera | Robert M. Andres | Key Grip |
Production | James Bigwood | Associate Producer |
Art | Kevin Ladson | Assistant Property Master |
Sound | Robert Fitzgerald | Sound Editor |
Sound | Karola Storr | Sound Editor |
Sound | Alan Robert Murray | Supervising Sound Editor |
Crew | Roy Farfel | Stunts |
Sound | Jayme S. Parker | Sound Editor |
Art | Charles C. Bennett | Production Design |
Writing | Barry Michael Cooper | Screenplay |
Production | John McCabe | Casting |
Crew | Wilfred Caban | Special Effects Coordinator |
Sound | Lise Richardson | Music Editor |
Crew | Harry Madsen | Stunts |
Sound | Robert L. Sephton | Sound Editor |
Sound | Robert G. Henderson | Supervising Sound Editor |
Art | Raymond M. Samitz | Construction Coordinator |
Sound | Robert Thirlwell | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Mike Le Mare | Supervising Sound Editor |
Costume & Make-Up | Aaron F. Quarles | Hairstylist |
Production | Dwight Williams | Associate Producer |
Directing | Dwight Williams | First Assistant Director |
Crew | Darrell Carey | Stunts |
Costume & Make-Up | Diane Hammond | Makeup Artist |
Directing | Cornelia 'Nini' Rogan | Script Supervisor |
Costume & Make-Up | Barbara Hause | Wardrobe Supervisor |
Camera | Gregory Irwin | First Assistant Camera |
Camera | Joel David Warren | Still Photographer |
Crew | Elliot Santiago | Stunts |
Costume & Make-Up | Jill E. Anderson | Wardrobe Assistant |
Crew | Norman Douglass | Stunts |
Art | Octavio Molina | Property Master |
Art | Laura Brock | Art Direction |
Art | Douy Swofford | Title Designer |
Sound | Keith Gardner | Boom Operator |
Sound | Brooke Henderson Ward | Assistant Sound Editor |
Sound | Darrin Martin | Assistant Sound Editor |
Crew | Daniel Dod | Stunts |
Crew | Rosa Howell-Thornhill | Cableman |
Crew | Paul Bucossi | Stunts |
Art | Roberta J. Holinko | Art Department Coordinator |
Sound | Janelle Showalter | Assistant Sound Editor |
Directing | Marlene Arvan | Second Second Assistant Director |
Crew | Don Hewitt Sr. | Stunts |
Costume & Make-Up | Bernard Johnson | Costume Design |
Directing | Joseph Ray | Second Assistant Director |
Crew | Jeffrey L. Glave | Charge Scenic Artist |
Camera | Ed Hershberger | Additional Camera |
Camera | Myra-Lee Cohen | Second Assistant Camera |
Camera | Paul Wachter | Best Boy Grip |
Directing | Jeff Lengyel | Second Unit Director |
Lighting | Charles Houston | Gaffer |
Lighting | Val DeSalvo | Best Boy Electric |
Camera | Tom Kudlek | Dolly Grip |
Costume & Make-Up | Jane E. Myers | Wardrobe Supervisor |
Lighting | Martin Andrews | Rigging Gaffer |
Art | Laura Jean West | Assistant Property Master |
Directing | Ed Dessisso | Second Unit First Assistant Director |
Editing | Wade Bartlett | Assistant Editor |
Sound | Rachel Shaw | Assistant Sound Editor |
Production | Parnes Cartwright | Location Manager |