Şaşkın Dedektif (1999)
Başarılı bir elmas hırsızı olan Miles Logan (MartinLawrance), olaylı bir soygunla çaldığı elmasları o civardaki inşaatıdevam eden bir binanın havalandırma kanalına saklar. Polis onu tutukladığıanda, kendi kendine devamlı olarak "üçüncü kat, kuzey tarafı,beşinci köşe ve büyük kanal" diyerek elması koyduğu yeriezberlemeye çalışır.Miles, iki yıl hapis yattıktan sonra salıverilir. Tabi kihapishaneden çıkar çıkmaz elmasları koyduğu yere gider. Ama gittiğindetam bir şok geçirir. Elmasları koyduğu inşaat, Los Angles Polisinin 37. BölgeMerkezi olmuştur. Zaman geçmeden kendini toplayan Miles, elmaslarıalmanın yollarını denemeye başlar.
Director:
Les Mayfield
Writers:
Stephen Carpenter, Michael Berry, John Blumenthal.
Martin Lawrence Miles Logan |
|
Luke Wilson Carlson |
|
Dave Chappelle Tulley |
|
Peter Greene Deacon |
|
Nicole Ari Parker Mellisa Green |
|
William Forsythe Detective Hardcastle |
|
Graham Beckel Rizzo |
|
Robert Miranda Glenfiddish |
|
Olek Krupa Jean LaFleur |
|
Saverio Guerra Benny |
|
Tamala Jones Janiece |
|
John Hawkes Eddie |
|
Billy 'Sly' Williams Cop in Gem Store Elevator |
|
Brandon de Paul Little Friend |
|
Richard C. Sarafian Uncle Lou |
|
Julio Oscar Mechoso Detective Diaz |
|
Steve Rankin FBI Agent Gray |
|
Carmen Argenziano Captain Penelli |
|
Frank Medrano Frank |
|
Octavia Spencer Shawna |
|
Timothy Dale Agee Cop in Alley |
|
Bayani Ison Uniform Outside Station |
|
Scott Sowers Prison Guard #37 |
|
Christopher Stapleton K-9 Cop |
|
Eddy Donno Guard #1 |
|
Troy Gilbert Guard #2 |
|
Kenny Endoso Clerk |
|
Googy Gress Desk Sergeant |
|
Robert LaSardo Twitchy Suspect |
|
Bill Ferrell Cop in Elevator |
|
Greg Montgomery Cop in Precinct |
|
Jason Kravits Customs Guy |
|
Eidan Hanzei FBI Tech |
|
James W. Gavin Helicopter Pilot |
|
Anne Marie Howard Female Officer |
|
Jane Carr Museum Official |
|
Amy Oberer Terrified Woman |
|
Ash Winfield Briefing Room Detective |
|
Erik Rondell Francois |
|
J. Kenneth Campbell Peterson, FBI |
|
Joel Hurt Jones Tipsy Cop |
|
Darryl Brunson Office Porter |
|
Shawn Elaine Brown Chiquette Friendly Officer |
|
Christian Christiansen S.W.A.T. Team Member |
|
Michael Grasso S.W.A.T. Team Member |
|
John McCarthy S.W.A.T. Team Member |
|
Jeff Xander Thug |
|
Damian Foster Thug |
|
Yetta Ginsburg Repelled Passerby |
|
Daniel Rogerson Chinese Delivery Man |
|
Roger Willie Cashier (uncredited) |
Editing | Michael Tronick | Editor |
Sound | Ed Shearmur | Original Music Composer |
Directing | David R. Ellis | Second Unit Director |
Production | Michael Fottrell | Unit Production Manager |
Production | Neal H. Moritz | Producer |
Production | Daniel Melnick | Executive Producer |
Crew | Freddie Hice | Stunts |
Costume & Make-Up | Denise Wingate | Costume Design |
Camera | David Eggby | Director of Photography |
Lighting | Steve Reinhardt | Assistant Chief Lighting Technician |
Art | Bill Brzeski | Production Design |
Production | Toby Jaffe | Producer |
Directing | Les Mayfield | Director |
Writing | Stephen Carpenter | Screenplay |
Editing | Greg Parsons | Additional Editing |
Production | Allen Shapiro | Executive Producer |
Art | Brana Rosenfeld | Set Decoration |
Writing | Michael Berry | Screenplay |
Writing | John Blumenthal | Screenplay |
Sound | Kim H. Ornitz | Production Sound Mixer |
Crew | Jimmy N. Roberts | Stunts |
Directing | Bruce Franklin | First Assistant Director |
Sound | Brydon Baker III | Boom Operator |
Crew | Bob Brown | Stunts |
Crew | John C. Meier | Stunts |
Sound | Gary A. Hecker | Foley Artist |
Lighting | Jeff Murrell | Chief Lighting Technician |
Sound | John Joseph Thomas | Sound Editor |
Art | Philip Toolin | Art Direction |
Costume & Make-Up | Anthony J. Scarano | Wardrobe Supervisor |
Sound | Tom Kramer | Music Editor |
Sound | Jeffrey J. Haboush | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Michael Magill | Sound Editor |
Crew | Mike Fenster | Transportation Co-Captain |
Crew | Michael Antunez | Transportation Captain |
Art | A. Todd Holland | Set Designer |
Crew | Troy Robinson | Stunts |
Sound | Michael J. Broomberg | Foley Artist |
Sound | Susan Dudeck | ADR Supervisor |
Art | Fanée Aaron | Set Designer |
Sound | Amanda Goodpaster | Music Editor |
Sound | Bill W. Benton | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Greg Orloff | Sound Re-Recording Mixer |
Art | Wayne Shepherd | Leadman |
Art | John H. Samson | Construction Coordinator |
Editing | Heather Goodwin | Assistant Editor |
Sound | Richard Burton | Sound Editor |
Art | Tommy Tomlinson | Property Master |
Sound | Alison Fisher | Sound Editor |
Crew | Carol McConnaughey | Unit Publicist |
Sound | Thom Brennan | Sound Editor |
Crew | Henry Kingi Jr. | Stunts |
Directing | Jeanne Byrd | Script Supervisor |
Art | Kris Peck | Assistant Property Master |
Sound | Melodee Sutton | Music Coordinator |
Sound | John Morris | Supervising Sound Editor |
Camera | Nicola Goode | Still Photographer |
Editing | James Andrykowski | Assistant Editor |
Sound | Mark Pappas | Foley Supervisor |
Editing | Mike Stanwick | Color Timer |
Crew | Richard Cody | Craft Service |
Editing | Aaron Brock | Assistant Editor |
Sound | Tricia Linklater | First Assistant Sound Editor |
Camera | Audie Aragon | Dolly Grip |
Directing | Conte Mark Matal | Second Assistant Director |
Sound | Ken Ross | Music Supervisor |
Sound | Richard Duarte | Foley Mixer |
Crew | Annie Ellis | Stunts |
Crew | Tony R. Medina | Propmaker |
Camera | Butch Von Bulow | Dolly Grip |
Visual Effects | Clayton Pinney | Special Effects Supervisor |