Ekip 49 (2004)
Ladder 49 adlı bir itfaiye istasyonunda çalışan Jack Morrison, işine çok özen gösteren ve insanları kurtarmak için hayatını tehlikeye atan bir görevlidir. Hayatlar kurtaran ve işini çok iyi yapan Jack, bunun karşılığını alamadığı için kendisini sorgulamaya başlar. Hem kariyeri, hem de ailesi açısından tatmin olmayan Jack, birgün yangının ortasında çaresiz kalır ve tüm bu sorularla yüzleşir.
Director:
Jay Russell
Writer:
Lewis Colick
Joaquin Phoenix Jack Morrison |
|
John Travolta Captain Mike Kennedy |
|
Jacinda Barrett Linda Morrison |
|
Robert Patrick Lenny Richter |
|
Morris Chestnut Tommy Drake |
|
Billy Burke Dennis Gauquin |
|
Balthazar Getty Ray Gauquin |
|
Tim Guinee Tony Corrigan |
|
Kevin Chapman Frank Mckinny |
|
Jay Hernandez Keith Perez |
|
Kevin Daniels Don Miller |
|
Steve Maye Pete Lamb |
|
Robert Lewis Ed Reilly |
|
Brooke Hamlin Katie Morrison |
|
Yvonne Erickson Alice |
Writing | Lewis Colick | Screenplay |
Crew | John A. Amicarella | Post Production Supervisor |
Art | Tony Burrough | Production Design |
Production | Nancy Foy | Casting |
Costume & Make-Up | Renee Ehrlich Kalfus | Costume Design |
Directing | M. James Arnett | Second Unit Director |
Sound | Doc Kane | ADR Mixer |
Sound | William Ross | Original Music Composer |
Sound | William Ross | Conductor |
Production | Marty P. Ewing | Executive Producer |
Sound | Bunny Andrews | Music Editor |
Art | Gregory Bolton | Art Direction |
Art | Hugo Santiago | Assistant Art Director |
Art | Kevin Constant | Art Direction |
Editing | Bud S. Smith | Editor |
Production | Casey Silver | Producer |
Editing | M. Scott Smith | Editor |
Production | Chris Salvaterra | Co-Producer |
Production | Armyan Bernstein | Executive Producer |
Directing | Jay Russell | Director |
Camera | James L. Carter | Director of Photography |
Production | Anson Downes | Associate Producer |
Production | Nancy Rae Stone | Executive In Charge Of Production |
Production | Amy Herman | Unit Production Manager |
Production | Linda Favila | Associate Producer |
Production | Don Miller | Production Accountant |
Crew | Peter Epstein | Stunts |
Crew | John Cenatiempo | Stunts |
Sound | Peter Thomas | Location Sound Mixer |
Sound | John Bissell | Music Supervisor |
Production | Barbara Harris | ADR Voice Casting |
Costume & Make-Up | Terri Trupp | Assistant Makeup Artist |
Art | Maggie Martin | Set Decoration |
Crew | G. A. Aguilar | Stunt Coordinator |
Visual Effects | Chris Flynn | Digital Compositors |
Production | Manny Chavez | Associate Producer |
Crew | David 'Goldy' Goldsmith | Video Assist Operator |
Art | Paul D. Kelly | Set Designer |
Editing | David Bernstein | Colorist |
Crew | Larry Fioritto | Special Effects Coordinator |
Lighting | Newton TerMeer | Gaffer |
Costume & Make-Up | Gail A. Fitzgibbons | Wardrobe Supervisor |
Costume & Make-Up | David Atherton | Makeup Artist |
Sound | Paul Timothy Carden | Sound Editor |
Sound | Gary Coppola | Foley Mixer |
Crew | Philippe Gallichet | Chef |
Sound | Aynee Osborn | First Assistant Sound Editor |
Crew | Roy Farfel | Stunts |
Sound | Edward M. Steidele | Foley Artist |
Costume & Make-Up | Catharine Fletcher Incaprera | Costume Supervisor |
Crew | Miller Drake | Visual Effects Editor |
Production | Charles Thomas Baxter | Location Manager |
Directing | Deirdre Horgan | Script Supervisor |
Sound | Lauren Stephens | Supervising Sound Editor |
Costume & Make-Up | Mara Majorowicz | Key Costumer |
Camera | Ron Phillips | Still Photographer |
Sound | Rickley W. Dumm | Sound Effects Editor |
Crew | Peter J. Silbermann | Unit Publicist |
Camera | Ronald Hersey | Helicopter Camera |
Crew | Gary Duncan | Picture Car Coordinator |
Visual Effects | Peter Donen | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Darin McCormick-Millett | Visual Effects Producer |
Lighting | Jay Kemp | Rigging Gaffer |
Lighting | Austin Cross | Lighting Technician |
Sound | Kelly Cabral | Supervising Sound Editor |
Sound | Thomas O'Neil Younkman | Sound Designer |
Sound | Bill Meadows | Sound Recordist |
Costume & Make-Up | Sherri Bramlett | Hairstylist |
Production | Whitney Green | Production Executive |
Crew | Jill Brown | Stunts |
Art | Arthur Shippee | Property Master |
Directing | Eric Richard Lasko | Additional Second Assistant Director |
Sound | Kirk Francis | Sound Mixer |
Production | Leigh Simons | Line Producer |
Sound | Elizabeth Kenton | Dialogue Editor |
Editing | Jeff Smithwick | Color Timer |
Art | Ted Lubonovich II | Construction Foreman |
Production | Jennifer Madeloff | Assistant Production Coordinator |
Production | Judith Babcock | Post Production Coordinator |
Sound | Armin Steiner | Scoring Mixer |
Production | Rob Mitchell | Controller |
Crew | Miguel Sánchez | Security |
Sound | Bruce Babcock | Orchestrator |
Lighting | Gary Kangrga | Key Rigging Grip |
Directing | Julian Brain | Second Second Assistant Director |
Costume & Make-Up | Matt Danon | Key Hair Stylist |
Costume & Make-Up | Erik Boring | Set Dressing Artist |
Crew | Gerald Titus | Transportation Captain |
Production | Kim Everett | Casting Associate |
Visual Effects | Patrick Phillips | Visual Effects |
Art | Jane Burka | Art Department Coordinator |
Art | Mike Raybould | Greensman |
Art | Caprice Ericson | Location Scout |
Art | Peter Oktavec | Painter |
Art | Tiffany Zappulla | Set Decoration Buyer |
Camera | Andy Colvin | Camera Operator |
Camera | Vidal Cohen | Grip |
Costume & Make-Up | Lisa Dietrich | Set Costumer |
Crew | Bryan Badman | Carpenter |
Crew | Peter Evangelatos | Craft Service |
Crew | Scott E. Corly | Driver |
Camera | John Hamilton | Camera Loader |
Crew | Jessica Needleman | Post Production Assistant |
Production | Jessica Needleman | Location Assistant |
Crew | Peter Damien | Propmaker |
Production | Matthew Barrabee | Production Assistant |
Crew | Don Austin | Stand In |
Crew | Douglas A. Walk | Transportation Co-Captain |
Crew | Michael Luckeroth | Transportation Coordinator |
Directing | Vincent Lascoumes | First Assistant Director |
Camera | Jonas Lagunoff | Best Boy Grip |
Lighting | Chris Henry | Electrician |
Production | Melissa Stanley Cohen | Production Coordinator |
Production | Michele Giordano | Production Supervisor |
Sound | William L. Kaplan | Boom Operator |
Visual Effects | Collin Fowler | Visual Effects Coordinator |
Art | Joseph Musso | Storyboard Artist |
Directing | Christophe Le Chanu | Second Assistant Director |
Production | Anthea Strangis | Second Assistant Accountant |
Editing | Mary Beth Smith | Negative Cutter |
Crew | Ric San Nicholas | Pyrotechnician |
Camera | Alisa M. Colley | Second Assistant Camera |
Crew | Bob Colletti | Stunt Double |
Editing | Jason Bretz | Assistant Editor |
Art | Michael Davis | Construction Coordinator |
Costume & Make-Up | Deb Dalton | Costumer |
Art | Eric Ladd | Title Designer |
Camera | Ed Nessen | Additional Second Assistant Camera |
Sound | Natalie Baartz | Music Coordinator |
Production | Taffy Schweickhardt | Payroll Accountant |
Camera | Alan Gitlin | Digital Imaging Technician |
Production | Laura Connors | Assistant Accountant |
Costume & Make-Up | Stephanie Karangelen | Costume Coordinator |
Crew | Robert L. Girard | Special Effects Technician |
Production | Cassandra Quigel | Casting Assistant |
Production | Sandra Buttimer | Assistant Location Manager |
Production | Nikki Taylor Roberts | Art Department Production Assistant |
Production | Gail Rose | First Assistant Accountant |
Crew | Mark Yant | Technical Advisor |
Production | Beth Dubber | Travel Coordinator |