Redacted (2007)
Irak’daki bir yerde konuşlanmış olan küçük bir Amerikan askeri birliği üzerine odaklanan REDACTED, farklı bakış açıları ile bu askerlerin karşılaştıkları durumlara verdikleri tepkileri, yerel Irak halkına karşı tutumları ve her iki taraftaki medyanın bu olayları nasıl yansıttığını konu alıyor.
Director: Brian De Palma
Izzy Diaz Angel Salazar |
|
Rob Devaney Lawyer McCoy |
|
Ty Jones Master Sergeant Sweet |
|
Anas Wellman Soldier |
|
Mike Figueroa Sergeant Jim Vasquez |
|
Yanal Kassay Soldier |
|
Dhiaa Khalil Soldier |
|
Kel O'Neill Gabe Blix / Criminal Investigation Agent #2 |
|
Daniel Stewart Sherman B.B. Rush |
|
Patrick Carroll Reno Flake |
|
Qazi Freihat Hadi |
|
Adel Odai Interpreter |
|
Helen Zamel Date Girl |
|
Hiyam Abdel Karim Pregnant Woman |
|
Issam Shamary Pregnant Woman's Brother |
|
Shukraya Maran Young Screaming Woman |
|
Sahar Alloul Arab News Reporter |
|
Happy Anderson Battalion Commander / Prosecutor |
|
Mazen Zoubi Company Commander |
|
Zahra Zubaidi Farah |
|
Sabrine Munther Farah's Little Sister |
|
Shatha Haddad Embedded Journalist |
|
Karima Attayey Farah's Mother |
|
Suhail Abdel Hussein Farah's Father |
|
Hameed Sahi Farah's Grandfather |
|
Bridget Barkan Judy McCoy |
|
Ohad Knoller Army Psychiatrist |
|
Paul O'Brien McCoy's Father |
|
Paul Hijazin English Newscaster |
|
Jafar Zoubi ATV Anchorman |
|
Nick Seeley Criminal Investigation Agent #1 |
|
Don McKellar Criminal Investigator (voice) |
|
Abigail Savage Tattooed Kid |
|
Andrew Cullen Buddy #1 |
|
Francois Caillaud Buddy #2 |
|
Lara Atalla Buddy #3 |
|
Julie Thiery "Barrage" Narrator |
Directing | Brian De Palma | Director |
Writing | Brian De Palma | Writer |
Editing | Bill Pankow | Editor |
Production | Billy Hopkins | Casting |
Visual Effects | David Harris | Special Effects Supervisor |
Art | Michael Diner | Art Direction |
Production | Jason Kliot | Producer |
Production | Joana Vicente | Producer |
Production | Paul Schnee | Casting |
Production | Simone Urdl | Producer |
Production | Jennifer Weiss | Producer |
Production | Mark Cuban | Executive Producer |
Production | Todd Wagner | Executive Producer |
Sound | Randall Poster | Music Supervisor |
Sound | Jim Dunbar | Music Supervisor |
Art | Paul Vernon | Property Master |
Sound | Paula Fairfield | Sound Designer |
Sound | Carla Murray | Sound Effects Designer |
Art | Rana Abboot | Set Decoration |
Art | Phillip Barker | Production Design |
Art | Phillip Barker | Title Designer |
Camera | Jonathon Cliff | Director of Photography |
Lighting | Bart Grieb | Lighting Technician |
Production | Stephen Traynor | Production Manager |
Art | Nasser Zoubi | Assistant Property Master |
Sound | Steve Baine | Foley Artist |
Costume & Make-Up | Jamila Aladdin | Costume Design |
Production | Lara Atalla | Casting |
Sound | Jill Purdy | Supervising ADR Editor |
Sound | Kevin Banks | Music Editor |
Camera | Kit Pennebaker | Assistant Camera |
Sound | Keith Elliott | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Mark Zsifkovits | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Todd Beckett | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Jamie Gould | Sound Re-Recording Assistant |
Editing | Patrick Duchesne | Digital Intermediate Producer |
Editing | Alex Yalakidis | Assistant Editor |
Sound | Colin McLellan | ADR Recordist |
Costume & Make-Up | Phaedra Dahdaleh | Costumer |
Camera | Duraid Munajim | Camera Operator |
Art | Samy Keilani | Construction Coordinator |
Sound | Stephanie Diaz-Matos | Music Supervisor |
Directing | Winnifred Jong | Script Supervisor |
Art | Martha Sparrow | Assistant Art Director |
Crew | Charles Taylor | Armorer |
Sound | John J. Thomson | Sound Mixer |
Sound | Alan Zielonko | Boom Operator |
Sound | Jason Perreira | Sound Re-Recording Assistant |
Production | David H. Kramer | ADR Voice Casting |
Sound | Peter Persaud | Foley Recordist |
Costume & Make-Up | Orly Ronen | Key Hair Stylist |
Camera | Michael Bailey | Second Assistant Camera |
Editing | Louis Casado | Color Timer |
Directing | John M. Tyson | First Assistant Director |
Art | John Moran | Graphic Designer |
Editing | Rob Gyorgy | Digital Intermediate Editor |
Art | Sana'a Jaber | Set Dresser |
Production | George Naouri | Casting Assistant |
Costume & Make-Up | Abd Elfattah Rayyan | Wardrobe Assistant |
Sound | Gina Gyles | Foley |
Costume & Make-Up | Tamer Alsalaita | Assistant Hairstylist |
Crew | Laurence Laufer | Tattooist |
Sound | Jan Petrov | ADR Recordist |
Camera | Alex Gomez | First Assistant Camera |
Lighting | Osama Namrouqa | Gaffer |
Costume & Make-Up | Fikreyeh Abu Kheit | Assistant Costume Designer |
Costume & Make-Up | Nooredin Abedrabboh Sufian | Wardrobe Assistant |
Production | Fuad Khalil | Location Manager |
Crew | Adel Adawi | Transportation Captain |
Crew | Omar Ayesh | Transportation Co-Captain |
Production | Doug Gillespie | Production Accountant |
Production | Beisan Elias | Production Assistant |
Production | Mohammad Majali | Production Assistant |
Production | Dana Silverman | Production Assistant |
Production | Reem Bandak | Production Coordinator |
Production | Alice Wickwire Foster | Production Coordinator |
Production | Virginia A. Williams Wetteborn | Production Executive |
Directing | Francois Caillaud | Second Assistant Director |