Talihsiz Serüvenler Dizisi (2004)
Birbirinden zeki ve özel yetenekleri olan üç yetim kardeşin mirasına konmak isteyen Kont Olaf amacına ulaşmak için çılgın planlar kurmaktadır fakat işi sandığı kadar kolay olmayacaktır.
Director:
Brad Silberling
Writer:
Robert Gordon
Emily Browning Violet Baudelaire |
|
Liam Aiken Klaus Baudelaire |
|
Jim Carrey Count Olaf / Dr. Stephano / Captain Sham |
|
Meryl Streep Josephine Anwhistle |
|
Jude Law Lemony Snicket (voice) |
|
Kara Hoffman Sunny Baudelaire |
|
Shelby Hoffman Sunny Baudelaire |
|
Timothy Spall Mr. Poe |
|
Billy Connolly Dr. Montgomery Montgomery |
|
Luis Guzmán Bald Man |
|
Jennifer Coolidge White-Faced Women |
|
Jane Adams White-Faced Women |
|
Craig Ferguson Person of Indeterminate Gender |
|
Jamie Harris Hook-Handed Man |
|
Catherine O'Hara Justice Strauss |
|
Cedric the Entertainer Constable |
|
Bob Clendenin Grocery Clerk |
|
Lenny Clarke Gruff Grocer |
|
Fred Gallo Le juge |
|
John Dexter Gustav |
|
Deborah Theaker Mrs. Poe |
|
Wayne Flemming Captain Sam |
|
Jaimarie Bjorge Dream Gypsy (uncredited) |
|
Helena Bonham Carter Beatrice Baudelaire (uncredited) |
|
Amy Brenneman Mrs. Baudelaire (uncredited) |
|
Julius Callahan Davidious Augustine / Bohemian (uncredited) |
|
François Duhamel French Radio Reporter (voice) (uncredited) |
|
Gilbert Gottfried Duck (voice) (uncredited) |
|
Rick Heinrichs Mr. Baudelaire (uncredited) |
|
Alan Heitz Police Photographer (uncredited) |
|
Rob Hinderstein Banker (uncredited) |
|
Dustin Hoffman The Critic (uncredited) |
|
Michael Earl Lane Ferry Boat Captain (uncredited) |
|
Jane Lynch Realtor (uncredited) |
|
Nick Meaney Voice over (uncredited) |
|
Christopher Metas Wedding Audience (uncredited) |
|
Crystal Rivers Bohemian #1 (uncredited) |
|
Lidia Sabljic Woman in Audience (uncredited) |
Sound | Thomas Newman | Original Music Composer |
Sound | Thomas Newman | Conductor |
Production | Avy Kaufman | Casting |
Art | Rick Heinrichs | Production Design |
Editing | Michael Kahn | Editor |
Art | John Dexter | Supervising Art Director |
Costume & Make-Up | Colleen Atwood | Costume Design |
Editing | Dylan Tichenor | Additional Editing |
Production | Walter F. Parkes | Producer |
Crew | Anastasia Emmons | Projection |
Production | Scott Rudin | Executive Producer |
Art | Cheryl Carasik | Set Decoration |
Camera | Emmanuel Lubezki | Director of Photography |
Production | Barry Sonnenfeld | Executive Producer |
Camera | Robert D. Yeoman | Additional Director of Photography |
Art | Tony Fanning | Art Direction |
Production | Laurie MacDonald | Producer |
Directing | Brad Silberling | Director |
Lighting | John Buckley | Chief Lighting Technician |
Editing | Jim Passon | Color Timer |
Costume & Make-Up | Richard Alonzo | Prosthetic Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Bill Corso | Makeup Designer |
Production | Scott Aversano | Co-Producer |
Art | Mauro Borrelli | Production Illustrator |
Production | Jim Van Wyck | Producer |
Costume & Make-Up | Valli O'Reilly | Makeup Department Head |
Visual Effects | Stefen Fangmeier | Visual Effects Supervisor |
Crew | Chris Palermo | Stunts |
Writing | Robert Gordon | Screenplay |
Crew | Pat Banta | Stunts |
Art | Martin Whist | Art Direction |
Sound | David Lucarelli | ADR Recordist |
Art | William Hawkins | Art Direction |
Writing | Daniel Handler | Novel |
Production | Julia Pistor | Executive Producer |
Production | Michele Panelli-Venetis | Associate Producer |
Directing | Michele Panelli-Venetis | First Assistant Director |
Production | Albie Hecht | Executive Producer |
Production | David Witz | Unit Production Manager |
Visual Effects | Colin Brady | Animation Supervisor |
Visual Effects | Howard Berger | Special Effects Supervisor |
Crew | Doug Coleman | Stunt Coordinator |
Crew | Susan Engel | Stand In |
Crew | Jules Sylvester | Animal Coordinator |
Production | Linda Fields | Associate Producer |
Crew | Minor Childers | Post Production Supervisor |
Production | Minor Childers | Co-Producer |
Costume & Make-Up | Vivian Baker | Makeup Artist |
Production | Jason McGatlin | Production Supervisor |
Art | Bill Boes | Assistant Art Director |
Camera | François Duhamel | Still Photographer |
Sound | Thomas Vicari | Scoring Mixer |
Sound | Robin Harlan | Foley Artist |
Production | Scott Baldyga | Casting Assistant |
Sound | Randy Singer | Foley Mixer |
Costume & Make-Up | Carlos Rosario | Costume Illustrator |
Crew | Kurt D. Lott | Stunts |
Costume & Make-Up | Pamela Wise | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Anthony Almaraz | Costumer |
Sound | Richard King | Sound Designer |
Sound | Richard King | Supervising Sound Editor |
Sound | Michael Magill | Dialogue Editor |
Production | Lori A. Balton | Location Manager |
Art | C. Scott Baker | Set Designer |
Sound | Michael W. Mitchell | Sound Effects Editor |
Camera | George Billinger III | Steadicam Operator |
Crew | Judith M. Brown | Studio Teachers |
Art | John Hoskins | Construction Coordinator |
Camera | Pete Romano | Underwater Director of Photography |
Art | Dan Engle | Sculptor |
Editing | Amy Pawlowski | Digital Intermediate Editor |
Sound | Ed Callahan | Sound Editor |
Art | Jerry Moss | Property Master |
Crew | Michael Gleason | Visual Effects Editor |
Editing | Donnie Creighton | Digital Intermediate Assistant |
Crew | Rob Harris | Unit Publicist |
Costume & Make-Up | Linda D. Flowers | Key Hair Stylist |
Sound | Laura Graham | ADR Editor |
Costume & Make-Up | Peter Owen | Wigmaker |
Sound | Thom 'Coach' Ehle | Dolby Consultant |
Camera | Kim Marks | Camera Operator |
Production | Gene Strange | First Assistant Accountant |
Costume & Make-Up | Brenda Donoho | Set Costumer |
Production | Mark Fitzgerald | Assistant Location Manager |
Crew | Robert Martini | Transportation Coordinator |
Crew | Rob Hinderstein | Makeup Effects |
Visual Effects | Jeff Olson | Visual Effects Producer |
Sound | Derek Casari | ADR Engineer |
Production | Elizabeth Lang | Additional Casting |
Visual Effects | Jenn Emberly | Lead Animator |
Sound | Andrew Bock | First Assistant Sound Editor |
Crew | Cameron Baity | Production Artist |
Crew | Robert Alidon | Special Effects Technician |
Crew | Michael Sean Ryan | Transportation Co-Captain |
Production | Elizabeth Greenberg | Casting Associate |
Production | Steven R. Molen | Production Executive |
Costume & Make-Up | Anne Morgan | Hair Designer |
Art | Kathleen Rosen | Set Decoration Buyer |
Art | Gabriel Hardman | Storyboard Artist |
Editing | Patrick Crane | First Assistant Editor |
Sound | Linda Folk | ADR Supervisor |
Sound | Christopher Flick | Foley |
Sound | Christopher Flick | Foley Supervisor |
Crew | Bruce Richter | Carpenter |
Crew | Dotan Bonen | Security |
Editing | Steven J. Scott | Digital Color Timer |
Sound | Erich Gann | Sound Assistant |
Visual Effects | Mimi Abers | Digital Compositors |
Crew | Dan Colegrove | Propmaker |
Visual Effects | Julie Creighton | Visual Effects Coordinator |
Camera | Jamie Felz | First Assistant Camera |
Lighting | Carlos Baker | Electrician |
Camera | Michael Anderson | First Company Grip |
Editing | Mark George Gillard | Assistant Editor |
Visual Effects | Steve Braggs | CG Artist |
Crew | Chris Arnold | Driver |
Art | Carlo Basail | Greensman |
Lighting | Scott Barnes | Lighting Programmer |
Lighting | R. Adam Chambers | Assistant Chief Lighting Technician |
Art | Laura J. DeRosa | Art Department Coordinator |
Crew | Katie Rowe | Stunts |
Art | Guy Efrat | Location Scout |
Crew | Rob Andrews | Technical Supervisor |
Lighting | James Alden | Rigging Grip |
Art | Rick Chavez | Assistant Property Master |
Art | Megan Blake | Art Department Assistant |
Camera | Carolyn Chen | Additional Photography |
Costume & Make-Up | Lisa Buford | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Ann L. Thomas | Seamstress |
Costume & Make-Up | Scott Edward Collins | Set Dressing Artist |
Crew | Todd Avery | Loader |
Crew | Joseph Kelly Padovich | Picture Car Coordinator |
Crew | Jason Bierfeld | Post Production Assistant |
Crew | Robert D. Brugger | Set Medic |
Crew | Christopher Scull | Set Production Assistant |
Crew | Vic Cuccia | Transportation Captain |
Directing | Benjamin Goldman | Layout |
Lighting | Lance Dickinson | Lighting Technician |
Production | Susan Macke | Production Accountant |
Production | Lisa Greenspan | Production Coordinator |
Production | Julia Parfitt | Production Manager |
Production | Colin Davidson | Researcher |
Sound | Dennis Fuller | Boom Operator |
Sound | Michael Boustead | Music Editor |
Sound | Robert J. Anderson Jr. | Sound Mixer |
Visual Effects | Darren Price | 3D Artist |
Writing | Giacomo G. Ghiazza | Storyboard |
Crew | Wilson Tang | Visual Effects Art Director |
Camera | Audie Aragon | Dolly Grip |
Directing | Rusty Mahmood | Second Assistant Director |
Crew | Heidi Ford | Stunt Double |
Sound | Eric Gotthelf | ADR Mixer |
Crew | Karine Mauffrey | Stunts |
Writing | Narges Takesh | Story Editor |
Art | Craig T. Shordon | Decorator |
Visual Effects | John Walker | CG Artist |
Art | Doreen Austria | Graphic Designer |
Sound | Ross Levy | Utility Sound |
Camera | Malcolm Doran II | Second Company Grip |
Crew | James Hayward Brinkley | Additional Dialogue |
Production | Jamie Daddio | Second Assistant Accountant |
Camera | Robert Baek | Second Assistant Camera |
Visual Effects | Ryan Mayeda | Visual Effects Production Assistant |
Production | Lora Marie Taylor | Accountant |
Crew | Dan Duffy | Generator Operator |
Production | Jennifer Bender | Extras Casting |
Production | Carrie Arnold | Production Secretary |
Directing | Timothy R. Price | Second Second Assistant Director |
Art | Peter Chan | Concept Artist |
Production | Brian Buller | Post Production Coordinator |
Production | Joe Beckwith | Assistant Accountant |
Production | Emmanuelle-Claude Heroux | Assistant Production Coordinator |
Production | Stephanie DeTiege | Executive Assistant |
Production | Irina Naydichev | Payroll Accountant |
Production | David Allebe | Production Assistant |