SüngerBob KarePantolon (2004)
AileAnimasyonKomediFantastikMacera
King Neptune'ün tacı çalınınca, Bikini Bottom'da her şey alt üst olur. Tüm deliller, suçu Mr. Krabs'ın işlediğini göstermektedir. Buna inanmayan Sponge Bob, en yakın dostu Patrick'i de yanına alarak, Shell City'ye gitmek üzere yola çıkar. Çalınan tacı zamanında bulup geri getirirse Mr. Krabs'ı da kurtaracaktır...Nickelodeon'un sevilen çizgi filmi uzun metraj serüveniyle beyazperdede.
Directors:
Mark Osborne, Stephen Hillenburg.
Writers:
Kent Osborne, Tim Hill, Stephen Hillenburg, Derek Drymon, Paul Tibbitt, Aaron Springer.
Tom Kenny SpongeBob / Narrator / Gary / Various (voice) |
|
Clancy Brown Mr. Krabs (voice) |
|
Rodger Bumpass Squidward / Fish #4 (voice) |
|
Bill Fagerbakke Patrick Star / Fish #2 / Chum Customer / Local Fish (voice) |
|
Mr. Lawrence Plankton / Fish #7 / Attendant #2 (voice) |
|
Jill Talley Karen / Old Lady (voice) |
|
Carolyn Lawrence Sandy (voice) |
|
Mary Jo Catlett Mrs. Puff (voice) |
|
Jeffrey Tambor King Neptune (voice) |
|
Scarlett Johansson Mindy (voice) |
|
Alec Baldwin Dennis (voice) |
|
David Hasselhoff David Hasselhoff |
|
Kristopher Logan Squinty the Pirate |
|
D.P. FitzGerald Bonesy the Pirate |
|
Cole S. McKay Scruffy the Pirate |
|
Dylan Haggerty Stitches the Pirate |
|
Bart McCarthy Captain Bart the Pirate |
|
Henry Kingi Inky the Pirate |
|
Randolph Jones Tiny the Pirate |
|
Paul Zies Upper Deck the Pirate (voice) |
|
Aaron Hendry Tangles the Pirate / Cyclops Diver |
|
Gerard Griesbaum Fingers the Pirate |
|
Maxie J. Santillan Jr. Gummy the Pirate |
|
Peter DeYoung Leatherbeard the Pirate |
|
Gino Montesinos Tango the Pirate |
|
John Siciliano Pokey the Pirate |
|
David Stifel Cookie the Pirate |
|
Alex Baker Martin the Pirate |
|
Robin Russell Sniffy the Pirate |
|
Tommy Schooler Salty the Pirate |
|
Ben Wilson Stovepipe the Pirate |
|
José Zelaya Dooby the Pirate |
|
Mageina Tovah Usher |
|
Chris Cummins Concession Guy |
|
Todd Duffey Concession Guy |
|
Dee Bradley Baker Cop / Phil / Perch / Waiter / Attendant #1 / Various (voice) |
|
Sirena Irwin Reporter / Driver / Ice Cream Lady (voice) |
|
Lori Alan Pearl (voice) |
|
Thomas F. Wilson Fish #3 / Tough Fish #1 (voice) |
|
Carlos Alazraqui King Neptune's Squire (voice) |
|
Joshua Seth Prisoner (voice) |
|
Tim Blaney Singing Goofy Goober (voice) |
|
Derek Drymon The Screamer / Fisherman (voice) |
|
Aaron Springer Laughing Bubble (voice) |
|
Neil Ross Cyclops (voice) |
|
Stephen Hillenburg Parrot (voice) |
|
Mike Bell Fisherman |
Camera | Jerzy Zielinski | Director of Photography |
Art | Chris L. Spellman | Production Design |
Writing | Kent Osborne | Screenplay |
Writing | Tim Hill | Screenplay |
Directing | Mark Osborne | Director |
Production | Mark Osborne | Consulting Producer |
Production | Julia Pistor | Producer |
Production | Andrew Egiziano | Unit Production Manager |
Art | Kathy Lucas | Set Decoration |
Production | Albie Hecht | Producer |
Writing | Stephen Hillenburg | Screenplay |
Directing | Stephen Hillenburg | Director |
Production | Stephen Hillenburg | Producer |
Writing | Stephen Hillenburg | Characters |
Writing | Stephen Hillenburg | Story |
Writing | Derek Drymon | Screenplay |
Production | Derek Drymon | Producer |
Production | Gina Shay | Producer |
Sound | Gregor Narholz | Original Music Composer |
Editing | Lynn Hobson | Editor |
Sound | Tom Kenny | Songs |
Sound | Lemmy | Songs |
Sound | Wilco | Songs |
Writing | Paul Tibbitt | Screenplay |
Writing | Aaron Springer | Screenplay |
Production | Nikki Vanzo | Executive Producer |
Art | Tristan Paris Bourne | Art Direction |
Art | Nick Jennings | Production Design |
Sound | Randy Singer | Foley Mixer |
Crew | Jules Engel | In Memory Of |
Art | Tuck Tucker | Storyboard Artist |
Sound | Eric Freeman | Sound Effects Editor |
Visual Effects | Brad Kuehn | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Carey Yost | Character Designer |
Visual Effects | Roberto Casale | Animation |
Directing | Karen Hamrock | Layout |
Directing | Audrey Stedman | Layout |
Crew | Miae Kim | Digital Effects Supervisor |
Crew | Claire Williams | Compositors |
Directing | Marco Cinello | Layout |
Directing | Casey Alexander | Layout |
Visual Effects | Scott Mansz | Animation Supervisor |
Art | Lisa Leonardi-Knight | Painter |
Visual Effects | Edward P. Pedersen | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Matt Williames | Animation |
Crew | Pat Romano | Stunt Coordinator |
Production | Chul-ho Kim | Production Manager |
Costume & Make-Up | Terri Valazza | Costume Design |
Sound | Timothy J. Borquez | Supervising Sound Editor |
Sound | Timothy J. Borquez | Additional Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Jeff Hutchins | Sound Designer |
Sound | Tom Syslo | Sound Effects Editor |
Sound | The Flaming Lips | Songs |
Crew | Alan J. Hagge | Systems Administrators & Support |