Kurtlar Sofrası (1984)
Gençlik masumiyetinin kaybı, genç bir kızın yetişkinlik eşiğinde cinsellikle tanışması üzerine kurulu bu büyüme hikayesi... Aynı zamanda romancı Neil Jordan'ın ilk kez denediği "Angel"dan sonraki ikinci filmi. Masalların düz anlatımını benimsemese de, düpedüz bir masal; kurtadam hikâyeleriyle desteklenmiş bir "Kırmızı Başlıklı Kız" masalı.
Director:
Neil Jordan
Writers:
Neil Jordan, Angela Carter.
Sarah Patterson Rosaleen |
|
Angela Lansbury Granny |
|
David Warner Father |
|
Graham Crowden Old Priest |
|
Brian Glover Amorous Boy's Father |
|
Kathryn Pogson Young Bride |
|
Stephen Rea Young Groom |
|
Tusse Silberg Mother |
|
Micha Bergese Hunstman |
|
Georgia Slowe Alice |
|
Susan Porrett Amorous Boy's Mother |
|
Shane Johnstone Amorous Boy |
|
Dawn Archibald Witch Woman |
|
Richard Morant Wealthy Groom |
|
Danielle Dax Wolfgirl |
|
Vincent McClaren Devil Boy |
|
Ruby Buchanan Dowager |
|
Jimmy Gardner Ancient |
|
Roy Evans Eyepatch |
|
Edward Marksen Lame Fiddler |
|
Jim Brown Blind Fiddler |
|
Jim Carter Second Husband (uncredited) |
|
Terence Stamp The Devil (uncredited) |
Production | Susie Figgis | Casting |
Sound | George Fenton | Original Music Composer |
Art | Anton Furst | Production Design |
Editing | Justin Krish | First Assistant Editor |
Production | Stephen Woolley | Producer |
Production | Stephen Woolley | Executive Producer |
Writing | Neil Jordan | Screenplay |
Directing | Neil Jordan | Director |
Art | Nigel Phelps | Draughtsman |
Costume & Make-Up | Elizabeth Waller | Costume Design |
Editing | Rodney Holland | Editor |
Production | Nik Powell | Executive Producer |
Crew | Marc Boyle | Stunt Coordinator |
Crew | Nick Hobbs | Stunts |
Art | Stuart Rose | Art Direction |
Crew | Bill Weston | Stunts |
Writing | Charles Perrault | Writer |
Camera | Bryan Loftus | Director of Photography |
Writing | Angela Carter | Screenplay |
Writing | Angela Carter | Novel |
Art | Philip Elton | Draughtsman |
Crew | Tex Fuller | Stunts |
Sound | Anthony Sloman | Supervising Sound Editor |
Crew | Gareth Milne | Stunts |
Directing | Paul Frift | Third Assistant Director |
Directing | Paul Tivers | Second Assistant Director |
Sound | Neil Kingsbury | Sound Recordist |
Directing | Simon Hinkly | First Assistant Director |
Sound | Bryan Tilling | Sound Editor |
Directing | Alison Thorne | Continuity |
Camera | Ian Foster | Clapper Loader |
Camera | Mike Roberts | Camera Operator |
Crew | Graeme Crowther | Stunts |
Sound | Paul Carr | Sound Mixer |
Crew | Dinny Powell | Stunts |
Costume & Make-Up | Stephanie Kaye | Hairdresser |
Costume & Make-Up | Pauline Heys | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Christopher Tucker | Makeup Designer |
Costume & Make-Up | Christopher Tucker | Special Effects Key Makeup Artist |
Sound | David John | Sound Mixer |
Sound | Alan Bell | Sound Editor |
Costume & Make-Up | Jane Royle | Makeup Supervisor |
Camera | Tom Collins | Still Photographer |
Costume & Make-Up | Paula Gillespie | Hair Supervisor |
Production | Vivien Pottersman | Production Manager |
Art | Ray Perry Sr. | Property Master |
Camera | Eamonn O'Keeffe | Focus Puller |
Camera | Tony Cridlin | Grip |
Editing | Tim Arrowsmith | Assistant Editor |
Camera | John Campbell | Camera Operator |
Camera | Frank Batt | Grip |
Costume & Make-Up | Sylvia Croft | Makeup Artist |
Crew | Terry Cade | Stunts |
Crew | Lynda Levy | Unit Publicist |
Production | Chris Brown | Producer |
Camera | Brian Herlihy | Focus Puller |
Costume & Make-Up | Mark Nelson | Hairdresser |
Art | Geoff Kingsley | Construction Manager |
Costume & Make-Up | Pauline Lewington | Wardrobe Master |
Visual Effects | Alan Whibley | Special Effects Supervisor |
Camera | Sue Knight | Clapper Loader |
Crew | Tony Common | Scenic Artist |
Production | Norma Brusa | Production Coordinator |
Costume & Make-Up | John Birkinshaw | Wardrobe Assistant |
Art | John O'Connor | Storyboard Artist |
Sound | John Chandler | Boom Operator |
Sound | Mike Saxton | Assistant Sound Editor |
Production | David Saggs | Production Accountant |
Crew | Mike Culling | Animal Coordinator |
Lighting | John Harman | Gaffer |
Crew | Shirley Draffan | Chaperone Tutor |