Tepki (1996)
Bir grup bilim adamı, sudan enerji elde etmenin çok basit bir yöntemini keşfederler ancak bir süre sonra zincirleme bir reaksiyon başlar. Bilim adamı Lilly ve öğrenci Eddie olayın iç yüzünü araştırmaya karar verir.
Director:
Andrew Davis
Writers:
J.F. Lawton, Michael Bortman.
Keanu Reeves Eddie Kasalivich |
|
Morgan Freeman Paul Shannon |
|
Rachel Weisz Dr. Lily Sinclair |
|
Fred Ward FBI Agent Leon Ford |
|
Kevin Dunn FBI Agent Doyle |
|
Brian Cox Lyman Earl Collier |
|
Joanna Cassidy Maggie McDermott |
|
Chelcie Ross Ed Rafferty |
|
Nicholas Rudall Dr. Alistair Barkley |
|
Tzi Ma Lu Chen |
|
Krzysztof Pieczyński Lucasz Screbneski |
|
Julie Pearl Emily Pearl |
|
Godfrey Chidi Egbuna |
|
Gene Barge James Washington |
|
Nathan Davis Morris Grodsky |
|
Aaron Williams Lab Techie #3 |
|
Daniel H. Friedman Video Dan |
|
Johnny Lee Davenport Caleb Williams |
|
James Sie Ken Lim |
|
Joan Kohn Sarah Fine |
|
Juan Ramírez Raymond Peña |
|
Nydia Rodriguez Terracina Gabrielle Guerrera |
|
Scott Benjaminson Stuart Showcroft |
|
Ned Schmidtke Wisconsin Chief Schmidke |
|
Randall Arney DC Technician |
|
Noelle Bou-Sliman DC Technician |
|
Joseph F. Kosala Sergeant Joe Byczkowski |
|
Ron Dean Sergeant Nick Zingaro |
|
Miguel Nino Officer Miguel |
|
Turk Muller Dane County Cop |
|
Neil Flynn State Trooper Nemitz |
|
Michael Skewes State Trooper Schwartz |
|
Margaret Travolta Anita Fermi |
|
Jacqueline G. Arthur Jackie Mann |
|
Tom Mula Chicago Administrator |
|
Denise Price Receptionist |
|
Rick LeFevour Matthew Haig |
|
Charley Sherman Justin Tidy |
|
Gina Raffin Colleen Dryden |
|
Pam Zekman Rita Bliss |
|
Lisa Tejero Dolores Enrique |
|
David Pasquesi Al Vanzetti |
|
John Drummond Drummond |
|
Cathy Herd TV Reporter |
|
Tell Draper TV Reporter |
|
Danny Goldring Clancy Butler |
|
Eddie Bo Smith Jr. Yusef Reed |
|
Michael Gaylord James Jim Gaylord |
|
Ken Moreno Naldo Partida |
|
Allen Hamilton Senator Phil Schmidt |
|
Dick Cusack Senate Chairman |
|
Nicholas Kusenko Staff Member Stennis |
|
David Michael Gee Senate Guard |
|
Stanley M. Span Firechief #1 |
|
Ann Whitney Barkley's Lawyer |
|
Rich Komenich Bar Patron |
|
Afram Bill Williams Bridge Controller |
|
Will Zahrn Bridge Controller |
|
John W. Hardy Train Porter |
|
Mary Seibel Older Woman on Train |
|
Nina Beesley Flower Shop Owner |
|
Michael Shannon D.C. Flower Delivery Man |
|
Billy Haynes Doorman |
|
Walter Doggett Gate Guard |
|
Jack Kandel Panhandler |
|
Timothy J. Maxwell Homeless Husband |
|
Leslie Mikol Homeless Wife |
|
Rio Zavala Homeless Man |
|
Mark Morettini Romano |
|
Soseh Kevorkian Evelyn |
|
Christopher Holloway Max Holloway |
|
Jim Ortlieb Orbit |
|
Cheryl Hamada Hamada |
|
Mike Gray Swizlard |
|
Joe Guastaferro Tunnel Foreman |
Editing | Arthur Schmidt | Editor |
Art | David J. Bomba | Art Direction |
Writing | Josh Friedman | Story |
Writing | J.F. Lawton | Screenplay |
Production | Richard D. Zanuck | Executive Producer |
Sound | Jerry Goldsmith | Original Music Composer |
Sound | Jerry Goldsmith | Conductor |
Editing | Mark Stevens | Editor |
Art | Gene Serdena | Set Decoration |
Production | Erwin Stoff | Executive Producer |
Crew | Roy Arbogast | Special Effects Coordinator |
Production | Arne Schmidt | Producer |
Writing | Arne Schmidt | Story |
Sound | Craig Berkey | Sound Effects Editor |
Writing | Rick Seaman | Story |
Costume & Make-Up | Jodie Lynn Tillen | Costume Design |
Art | Maher Ahmad | Production Design |
Production | Maher Ahmad | Associate Producer |
Directing | Andrew Davis | Director |
Production | Andrew Davis | Producer |
Sound | Kenneth Hall | Music Editor |
Editing | Dov Hoenig | Editor |
Crew | Walter Scott | Stunt Coordinator |
Sound | Randy Thom | Sound Designer |
Crew | Lowell D. Blank | Post Production Supervisor |
Editing | R. Orlando Duenas | First Assistant Editor |
Sound | R.J. Kizer | ADR Supervisor |
Editing | Don Brochu | Editor |
Camera | Frank Tidy | Director of Photography |
Writing | Michael Bortman | Screenplay |
Art | Ann Harris | Assistant Art Director |
Production | Don H. Julien | Production Assistant |
Sound | Arthur Morton | Orchestrator |
Sound | Vanessa Theme Ament | Foley Artist |
Crew | Cliff Fleming | Pilot |
Directing | Matt Earl Beesley | First Assistant Director |
Directing | Matt Earl Beesley | Second Unit Director |
Production | Terri Douglas | ADR Voice Casting |
Visual Effects | Nick Davis | Visual Effects Supervisor |
Camera | Bob Rose | Key Grip |
Sound | Ric Coken | ADR Recordist |
Crew | Connie Kallos | Makeup Effects |
Production | Marcie Friedman | Location Coordinator |
Production | Sarayu Blue | Extras Casting Assistant |
Lighting | Alphonse Blumenthal | Gaffer |
Production | Erica Arvold | Casting Associate |
Crew | David Isyomin | Digital Effects Supervisor |
Camera | Murray Close | Still Photographer |
Visual Effects | David Sanger | Visual Effects Coordinator |
Art | Richard Fernandez | Set Designer |
Sound | John A. Larsen | Sound Supervisor |
Camera | Frank M. Holgate | Aerial Director of Photography |
Camera | George Kohut | Camera Operator |
Sound | Paul Apted | Assistant Sound Editor |
Sound | David A. Arnold | Dialogue Editor |
Visual Effects | Thom Randmaa | Visual Effects Producer |
Art | Kirk Corwin | Property Master |
Costume & Make-Up | Fríða Aradóttir | Key Hair Stylist |
Costume & Make-Up | Deena Adair | Hairstylist |
Art | Bruce J. Gfeller | Construction Coordinator |
Sound | David E. Stone | Supervising Sound Editor |
Crew | John J. Slove Jr. | Propmaker |
Production | Stephen Lim | Unit Production Manager |
Sound | Kenneth C. Mantlo | Boom Operator |
Editing | Jeffrey Kalmus | Color Grading |
Sound | Cliff Latimer | ADR Editor |
Crew | Marian Green | Stunts |
Costume & Make-Up | Michael Hancock | Makeup Artist |
Art | Timothy Burgard | Storyboard Artist |
Production | Teresa Tucker-Davies | Associate Producer |
Production | Anthony Medina | Art Department Production Assistant |
Production | Carlos H. Sánchez | Associate Producer |
Crew | Daniel H. Friedman | Video Assist Operator |
Costume & Make-Up | Patrick Caulfield | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Jane Blank | Costumer |
Lighting | John P. Friday | Rigging Gaffer |
Production | Joan Philo | Extras Casting |
Crew | Don Riozz McNichols | Key Special Effects |
Crew | Deborah Simmrin | Unit Publicist |
Costume & Make-Up | Alexandria Forster | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Gina Panno | Key Set Costumer |
Lighting | Morgan Michael Lewis | Key Rigging Grip |
Crew | Joni Avery | Stunts |
Art | Kathleen Beall | Location Scout |
Editing | Bob Putynkowski | Color Timer |
Crew | George DiLeonardi | Transportation Coordinator |
Lighting | Scott Baehrend | Rigging Grip |
Production | B. Ted Deiker | Assistant Production Coordinator |
Crew | William Morts | Stunt Double |
Lighting | Anthony J. Lullo | Best Boy Electric |
Crew | Kieran Woo | Production Controller |
Production | Brady Breen | Location Assistant |
Sound | Robert J. Anderson Jr. | Sound Mixer |
Editing | Donah Bassett | Negative Cutter |
Visual Effects | James Reedy | Special Effects Supervisor |
Sound | Sonny Pettijohn | First Assistant Sound Editor |
Art | John Mikels | Standby Painter |
Crew | Ken Cabrera | Craft Service |
Art | Carlos Medina Jr. | Greensman |
Camera | Steven Silverstein | Camera Loader |
Visual Effects | Andre Bustanoby | VFX Artist |
Editing | Erin Michelle Hopkins | Assistant Editor |
Production | Michael Salven | Key Set Production Assistant |
Camera | Fernando M. Briones | Dolly Grip |
Production | Laurence Byrne | Assistant Location Manager |
Crew | Tommy Dorsett | Visual Effects Editor |
Art | Dana Armonda | Art Department Coordinator |
Art | Joel Prihoda | Leadman |
Art | James Cimbalista | Painter |
Camera | Donald Carlson | First Assistant Camera |
Camera | Dennis De La Mata | Grip |
Costume & Make-Up | Jacqueline S. Beatka | Seamstress |
Costume & Make-Up | Tighe Barry | Set Dressing Artist |
Crew | Frank Battaglia | Carpenter |
Crew | Justine A. Bello | Post Production Assistant |
Crew | Jeff Manimbo | Production Intern |
Crew | D.B. Griffith | Projection |
Crew | Janet L. Contursi | Set Medic |
Sound | Gregory Cheever | Sound Recordist |
Crew | William T. Hogan III | Transportation Captain |
Crew | Michael P. Deal | Transportation Co-Captain |
Crew | Kent Shelton | Utility Stunts |
Editing | Renée Bergan | Editorial Production Assistant |
Lighting | Lawrence J. Anderson Jr. | Electrician |
Production | K. Lenna Katich | Production Accountant |
Production | Lisa A. Becker | Production Coordinator |
Visual Effects | Dennis Davis | Digital Compositors |
Crew | Linda Perlin | Stunts |
Art | Troy Borisy | Assistant Property Master |
Camera | John S. Robertson | Key Grip |
Production | Patricia S. Kingery | Payroll Accountant |
Production | Suzanne De Grandis | First Assistant Accountant |
Art | Matt Codd | Conceptual Illustrator |
Crew | Michael Ahasay | Special Effects Technician |
Camera | Gregg Gannett | Second Assistant Camera |
Directing | Ken Paull | Second Assistant Director |
Directing | James A. Dennett II | Second Second Assistant Director |
Sound | Chuck Rapp | ADR Mixer |
Sound | Karin Roulo | Foley Mixer |
Sound | Sandy Garcia | Foley Recordist |
Visual Effects | Russell j Lyster | VFX Director of Photography |
Visual Effects | Andrew Garcia-Price | Visual Effects Production Assistant |
Camera | Erich O. Rose | Best Boy Grip |
Production | Jean Nakahara | Post Production Coordinator |
Production | Malisa Caroselli | Assistant Accountant |
Crew | Karin Anderson | Assistant Craft Service |
Crew | Joseph M. Brennan | Technical Advisor |