Küçük Tokyo Harekatı (1991)
Los Angeles'ta iyice kök salmaya başlayan Japon uyuşturucu mafyasını durdurmak için mücadele veren iki kahramanın amansız savaşı konu ediliyor. Acaba Chris ve Johnny, 'Küçük Tokyo Harekatı Tokto ' da yumrukları ve inançları sayesinde, uyuşturucu tüccarlarını yok edebilecek mi? Aksiyon türünün en iyi örneklerinden biri olarak kabul edilen filmde; iki usta oyuncu Dolph Lundgren ve Brandon Lee rol alıyor.
Director: Mark L. Lester
Dolph Lundgren Sgt. Chris Kenner |
|
Brandon Lee Johnny Murata |
|
Cary-Hiroyuki Tagawa Funekei Yoshida |
|
Tia Carrere Minako Okeya |
|
Philip Tan Tanaka |
|
Rodney Kageyama Eddie |
|
Ernie Lively Detective Nelson |
|
Renee Griffin Angel Mueller |
|
Reid Asato Muto |
|
Takayo Fischer Mama Yamaguchi |
|
Simon Rhee Ito |
|
Vernee Watson-Johnson Nonnie Russell - Coroner |
|
Gerald Okamura Hagata, the Torturer |
|
Toshishiro Obata Sato |
|
Lenny Imamura Kickboxer #1 |
|
Roger Yuan Kickboxer #2 |
|
Susan E. Cox Mrs. Kenner |
|
Rick Cramer Mr. Kenner |
|
Keith Boldroff Kenner as a Young Boy |
|
R. David Smith Hell's Angel #1 |
|
Anthony Maccario Hell's Angel #2 |
|
Rome Viharo Hispanic Gang Leader |
|
Keenan Thomas Crip Gang Leader |
|
Steve Park Asian Cop #1 |
|
Jim Ishida Asian Cop #2 |
|
Rachen Assapiomonwait Bath House Attendant |
|
Ryan Ryusaki Son at Parade with Mama Yamaguchi |
|
Jeff Ramsey Samurai Horseman |
|
Phil Chong Samurai Horseman |
|
Al Leong Yoshida's Man (uncredited) |
|
Branscombe Richmond Man in Door (uncredited) |
|
James Lew Yoshida's Man (uncredited) |
|
George Cheung Yoshida's Man (uncredited) |
|
Jimmy Taenaka Hardboy (uncredited) |
|
Bill Saito Yoshida's Man (uncredited) |
|
Al Goto Yoshida's Man (uncredited) |
|
Stuart Quan Yoshida's Man (uncredited) |
|
Nathan Jung Bonsai Club Manager (uncredited) |
|
Leo Lee Yoshida's Man (uncredited) |
|
Kenny Endoso Yoshida's Man (uncredited) |
|
Robert Gatewood Parade Goer (uncredited) |
|
Steven A. Hite Patron (uncredited) |
|
Steven Ito Yoshida's Man (uncredited) |
|
Tori Sinclair Topless Girl at Bonsai Club (uncredited) |
Crew | Fred C. Blau Jr. | Tattooist |
Editing | Stuart Baird | Editor |
Costume & Make-Up | Patrick Tatopoulos | Tattoo Designer |
Crew | Bill M. Ryusaki | Stunts |
Camera | Mark Irwin | Director of Photography |
Editing | Steven Kemper | Editor |
Art | Craig Stearns | Production Design |
Sound | Walter Goss | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Simone Boisseree | Stunts |
Crew | George Cheung | Stunts |
Editing | Robert A. Ferretti | Editor |
Crew | Terry Leonard | Stunt Coordinator |
Directing | Terry Leonard | Second Unit Director |
Production | Markus Zimmer | Location Manager |
Sound | David Michael Frank | Original Music Composer |
Camera | Eric J. Goldstein | Camera Operator |
Sound | Eric J. Goldstein | Boom Operator |
Editing | Jeff Gullo | First Assistant Editor |
Crew | Al Leong | Stunts |
Directing | Mark L. Lester | Director |
Production | Mark L. Lester | Producer |
Crew | Darryl Chan | Stunts |
Crew | Will Leong | Stunts |
Crew | Brian Imada | Stunts |
Crew | Pat E. Johnson | Fight Choreographer |
Crew | Joseph Hieu | Stunts |
Crew | Branscombe Richmond | Stunts |
Directing | Joel Segal | First Assistant Director |
Crew | James Lew | Stunts |
Costume & Make-Up | David P. Barton | Special Effects Makeup Artist |
Art | David Elliott | Construction Coordinator |
Production | John C. Broderick | Unit Production Manager |
Production | John C. Broderick | Co-Producer |
Crew | Troy Brown | Stunts |
Sound | Jerry Trent | Foley Artist |
Crew | Russell Solberg | Stunts |
Crew | Bill Saito | Stunts |
Crew | Jim Ishida | Stunts |
Crew | Jeff Imada | Stunts |
Crew | Leo Lee | Stunts |
Crew | Larry Roberts | Special Effects Coordinator |
Writing | Stephen Glantz | Writer |
Production | Cathy Henderson | Casting |
Crew | Donna Evans | Stunts |
Crew | Jimmy Taenaka | Stunts |
Crew | Debbie Lynn Ross | Stunts |
Crew | Terry Jackson | Stunt Double |
Crew | Eric Lee | Stunts |
Art | John Tyler | Standby Painter |
Sound | Frank Sacco | ADR Editor |
Art | Peter Mitchell Rubin | Storyboard Artist |
Directing | Jules Stewart | Script Supervisor |
Production | Michelle Guillermin | Casting |
Sound | Joseph Holsen | Sound Effects Editor |
Crew | Steve Akahoshi | Stunts |
Costume & Make-Up | Dean Gates | Special Effects Makeup Artist |
Writing | Caliope Brattlestreet | Writer |
Directing | Dirk Craft | Assistant Director Trainee |
Camera | Stephen Wong | First Assistant Camera |
Costume & Make-Up | Michelle Vittone | Makeup Artist |
Sound | Karola Storr | Foley Editor |
Art | Roger Nall | Standby Painter |
Crew | William Washington | Stunts |
Sound | Michael P. Redbourn | Sound Effects Editor |
Lighting | Neil Holcomb | Best Boy Electric |
Sound | Robert L. Sephton | Sound Effects Editor |
Lighting | Austin Goss | Gaffer |
Art | Anthony Maccario | Property Master |
Editing | Michael Eliot | Editor |
Sound | Paul Heslin | Foley Editor |
Sound | Michael Jiron | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Tracy Hutchinson | Stunts |
Crew | Nancy Hancock | Tattooist |
Sound | Mike Le Mare | Sound Designer |
Sound | Mike Le Mare | Supervising Sound Editor |
Sound | Edmund J. Lachmann | Sound Effects Editor |
Costume & Make-Up | Jeri Baker | Key Makeup Artist |
Sound | Virginia S. Ellsworth | Music Editor |
Camera | Monty Rowan | Camera Operator |
Crew | Michael Hancock | Tattooist |
Directing | Elizabeth Ludwick-Bax | Script Supervisor |
Costume & Make-Up | Thomas Floutz | Prosthetic Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Todd Masters | Prosthetic Designer |
Costume & Make-Up | Robyn Williams | Costume Design |
Art | Ellen Totleben | Set Decoration |
Crew | Al Goto | Stunts |
Sound | Tom Beckert | Sound Re-Recording Mixer |
Camera | James Sprattley | First Assistant Camera |
Production | Paul Hargrave | Location Manager |
Art | Peter Mitchell | Storyboard Artist |
Crew | Kenny Endoso | Stunts |
Camera | Darwin Montana Browne | Best Boy Grip |
Crew | Leland Sun | Stunts |
Sound | Armond Ghzanian | Assistant Sound Editor |
Crew | Stuart Quan | Stunts |
Sound | Cynthia Haagens | Sound Effects Editor |
Sound | Franklin Jones Jr. | Sound Re-Recording Mixer |
Art | David McKlveen | Construction Foreman |
Crew | Gary Toy | Stunts |
Crew | Vernon Rieta | Stunts |
Crew | Daniel Wong | Stunts |
Crew | Gay Perello | Craft Service |
Camera | Loren Corl | Key Grip |
Sound | David Chornow | Production Sound Mixer |
Art | Kurt Verbaarschott | Set Dresser |
Sound | Rubén Domingo | Assistant Sound Editor |
Crew | Roger Ito | Stunts |
Art | Billy Baker | Set Dresser |
Crew | Steven Ito | Stunts |
Production | Martin E. Caan | Producer |
Art | Bill Rea | Art Direction |
Art | William Maccario | Assistant Property Master |
Art | Douy Swofford | Title Designer |
Production | Jacque Allen | Casting Coordinator |
Camera | Keith Banks | Camera Operator |
Camera | Gary Farr | Still Photographer |
Camera | Rob Forrest | Dolly Grip |
Crew | Rose Marie Echeverria | Special Effects |
Sound | Jennifer Hortin | ADR Editor |
Sound | Keith Gardner | Boom Operator |
Sound | Asher Yates | Dialogue Editor |
Sound | Audrey Trent | Foley Artist |
Sound | Mary Louise Rodgers | Foley Artist |
Sound | Michael Salvetta | Foley Artist |
Sound | Tom Scurry | Foley Editor |
Crew | Hiroshi Tom Tanaka | Stunts |
Production | Mary Jo Ballerini | Production Coordinator |
Visual Effects | Dave Gregory | Effects Supervisor |
Crew | Daniel W. Blaha | Propmaker |
Crew | Brian Burrows | Stunts |
Crew | Marlo Hellerstein | Transportation Coordinator |
Art | David W. Ford | Leadman |
Crew | David Turner | Transportation Captain |
Costume & Make-Up | Sybil Gray | Costumer |
Sound | Donlee Jorgensen | Dialogue Editor |
Sound | Horace Manzanares | Assistant Sound Editor |
Editing | Ray Martin | Color Timer |
Crew | Kraig Kishi | Stunts |
Art | J. Gregory Evans | Set Dresser |
Art | Joshua Warner | Set Dresser |
Lighting | Scott Webb | Best Boy Electric |
Crew | Eddie Wong | Stunts |
Production | Mariann H.W. Lee | Extras Casting |
Crew | Lyndell Wolff | Carpenter |
Crew | Ron Ervin | Carpenter |
Camera | Steven Kline | Second Assistant Camera |
Editing | Richard L. McCullough | Assistant Editor |
Directing | Eric Jones | Second Assistant Director |
Editing | Julia Gray | Assistant Editor |
Art | Christopher Gilman | Props |
Crew | Danny Wong | Stunts |
Art | Tom Craig | Set Dresser |
Crew | Warren Koga | Stunts |
Crew | Barbara Bernhardt | Fight Choreographer |
Crew | R.J. Chambers | Stunts |
Sound | Elijah Schkeiban | Assistant Sound Editor |
Crew | Sonia Izzolena | Stunts |
Crew | Jimmy Joe | Stunts |
Crew | Lenny Imamura | Stunts |
Crew | Clint Cadinha | Martial Arts Choreographer |
Crew | Jayleen Sun | Stunts |
Crew | Mick Rossman | Scenic Artist |
Sound | Bill Ward | Assistant Sound Editor |
Crew | Peter Lai | Stunts |
Art | Linda S. Brown | Assistant Decorator |
Crew | Freddie Jin | Stunts |
Crew | Daniel Lee | Stunts |
Art | Tim Wahlberg | Sign Painter |
Crew | Brent White | Scenic Artist |
Crew | T.K. Anthony | Stunts |
Crew | Gloria Hann | Stunts |
Crew | Bobby Itaya | Stunts |
Crew | Hwang Joon | Stunts |
Crew | Tony Kahana | Stunts |
Crew | Steve Martinez | Stunts |
Crew | Paul Kiyoshi Pouchay | Stunts |
Crew | Tommy Taenaka | Stunts |
Crew | Hiro Tawaka | Stunts |
Crew | Randy Toyota | Stunts |
Crew | Bruce Yamane | Stunts |
Crew | Roger Schweitzer | Playback Coordinator |
Sound | K.K. Wilde | Vocals |
Production | Cathy McManus | Assistant Production Coordinator |