Lego Filmi (2014)
AnimasyonAileMaceraKomediFantastik
Sıradan, kurallara her zaman uyan, ortalama bir Lego minifigürü olan Emmet, yanlışlıkla dünyayı kurtaracak bir süper kahramana dönüşür... Emmet kötü kalpli bir tiranı durdurmak için çıkılan destansı serüvende yer alacak bir grup yabancıya katılmaya çağrılır; oysa bu serüven için tamamen hazırlıksızdır.
Directors:
Phil Lord, Christopher Miller.
Writers:
Phil Lord, Christopher Miller.
Chris Pratt Emmet Brickowski (voice) |
|
Elizabeth Banks Wyldstyle / Lucy (voice) |
|
Will Ferrell Lord Business / President Business / The Man Upstairs |
|
Morgan Freeman Vitruvius (voice) |
|
Will Arnett Batman / Bruce Wayne (voice) |
|
Liam Neeson Bad Cop/Good Cop / Pa Cop (voice) |
|
Alison Brie Unikitty (voice) |
|
Nick Offerman Metal Beard (voice) |
|
Charlie Day Benny (voice) |
|
Channing Tatum Superman (voice) |
|
Jonah Hill Green Lantern (voice) |
|
Cobie Smulders Wonder Woman (voice) |
|
Anthony Daniels C-3PO (voice) |
|
Billy Dee Williams Lando (voice) |
|
Keith Ferguson Han Solo (voice) |
|
Shaquille O'Neal Shaq (voice) |
|
Will Forte Abraham Lincoln (voice) |
|
Dave Franco Wally (voice) |
|
Jake Johnson Barry (voice) |
|
Keegan-Michael Key Foreman Jim (voice) |
|
Todd Hansen Gandalf / Additional Voices (voice) |
|
David Burrows Octan Robot / Additional Voices (voice) |
|
Chris McKay Larry the Barista / Additional Voices (voice) |
|
Jorma Taccone Shakespeare / Additional Voices (voice) |
|
Christopher Miller TV Presenter (voice) |
|
Chris Romano Joe (voice) |
|
Kelly Lafferty Lord Business' Assistant (voice) |
|
Graham Miller Duplo (voice) |
|
Amanda Farinos Mom (voice) |
|
Craig Berry Blake / Additional Voices (voice) |
|
Doug Nicholas Surfer Dave / Additional Voices (voice) |
|
Chris Paluszek Robot Foreman (voice) |
|
Melissa Sturm Gail / Ma Cop (voice) |
|
Leiki Veskimets Computer (voice) |
|
Jadon Sand Finn |
Production | Bruce Berman | Executive Producer |
Sound | Mark Mothersbaugh | Original Music Composer |
Production | Michael Uslan | Executive Producer |
Production | Benjamin Melniker | Executive Producer |
Production | Mary Hidalgo | Casting |
Writing | Ken Mitchroney | Story Artist |
Production | David Siegel | Production Manager |
Art | Sue Chan | Art Direction |
Production | Roy Lee | Producer |
Production | Allison Abbate | Executive Producer |
Camera | Barry Peterson | Director of Photography |
Writing | Igor Khait | Storyboard |
Production | Dan Lin | Producer |
Writing | Theresa Cullen | Storyboard |
Sound | Phil Heywood | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Ricky Edwards | Orchestrator |
Production | Amber Naismith | Associate Producer |
Art | Phil Rynda | Conceptual Design |
Art | Mike Medina | Construction Coordinator |
Writing | Phil Lord | Screenplay |
Directing | Phil Lord | Director |
Writing | Phil Lord | Story |
Production | Jill Wilfert | Executive Producer |
Editing | Chris McKay | Editor |
Visual Effects | Chris McKay | Animation Supervisor |
Crew | James T. Sale | Additional Music |
Sound | James T. Sale | Orchestrator |
Writing | Christopher Miller | Screenplay |
Directing | Christopher Miller | Director |
Writing | Christopher Miller | Story |
Visual Effects | Dan Lane | Animation |
Directing | Tim Gaul | Layout |
Sound | Wayne Pashley | Sound Re-Recording Mixer |
Art | Grant Freckelton | Production Design |
Art | Simon Whiteley | Conceptual Design |
Production | Zareh Nalbandian | Executive Producer |
Editing | David Burrows | Editor |
Editing | Robert Fisher Jr. | Additional Editor |
Sound | Sonal Joshi | Dialogue Editor |
Writing | Dan Hageman | Story |
Writing | Kevin Hageman | Story |
Art | John Yost | Conceptual Design |
Sound | Andrew Dorfman | Supervising Music Editor |
Directing | Gareth Young | Layout |
Costume & Make-Up | Bridget Cook | Hairstylist |
Visual Effects | Stuart Willis | Layout Supervisor |
Production | Jon Burton | Executive Producer |
Editing | Marcus Newman | Digital Intermediate Assistant |
Crew | Jacob Esquivel | Set Production Assistant |
Writing | Sharon Colman | Storyboard |
Art | Chris Reccardi | Conceptual Design |
Production | John Powers Middleton | Co-Producer |
Visual Effects | Beorn Leonard | Animation |
Camera | Ben Glass | Still Photographer |
Visual Effects | James Lorimer | Special Effects Supervisor |
Camera | Pablo Plaisted | Director of Photography |
Visual Effects | Pablo Plaisted | Layout Supervisor |
Sound | John Simpson | Foley Artist |
Sound | Gregg Rudloff | Additional Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Emma Mitchell | Sound Effects Editor |
Sound | Glenn Butler | Sound Mix Technician |
Production | James Packer | Executive Producer |
Writing | Craig Berry | Storyboard |
Visual Effects | Amanda Farinos | Animation Coordinator |
Editing | Todd Hansen | Additional Editor |
Directing | Kelly Lafferty | Script Coordinator |
Editing | Doug Nicholas | Additional Editor |
Writing | Chris Paluszek | Story Artist |
Production | Leiki Veskimets | Production Coordinator |
Art | Christopher Neely | Leadman |
Sound | Michael Semanick | Additional Sound Re-Recording Mixer |
Lighting | Ross Anderson | Lighting Artist |
Art | Wendy Means | Props |
Sound | Damian Candusso | Sound Effects Editor |
Sound | Derryn Pasquill | Supervising Dialogue Editor |
Visual Effects | Kirsty Millar | Visual Effects Supervisor |
Sound | Fabian Sanjurjo | Supervising Sound Effects Editor |
Art | Trish Gallaher Glenn | Property Master |
Crew | Damien Gray | CG Supervisor |
Art | Denis Cordova | Props |
Directing | Lori Grabowski | Script Supervisor |
Visual Effects | Rob Coleman | Head of Animation |
Visual Effects | Mike Cottee | Animation |
Production | Steven Mnuchin | Executive Producer |
Camera | Tyler Allison | First Assistant "B" Camera |
Camera | Jacob Pinger | Camera Operator |
Camera | Kurt Grossi | Key Grip |
Art | Andy Bialk | Conceptual Design |
Directing | Pablo Calvillo | Layout |
Directing | Egbert Tjong | Layout |
Visual Effects | Neil Kennedy | Animation |
Visual Effects | Stewart Alves | Animation |
Visual Effects | John Turello | Animation |
Visual Effects | Simon Bull | Animation |
Crew | Jarrod Anderson | Technical Supervisor |
Art | Shane Prigmore | Conceptual Design |
Lighting | Steve Agland | Lighting Artist |
Lighting | Shane Aherne | Lighting Artist |
Visual Effects | Jhon Alvarado | Animation |
Visual Effects | Nicklas Andersson | Animation |
Directing | Laurence Andrews | Layout |
Lighting | Shannon Armstrong | Lighting Coordinator |
Visual Effects | Simon Ashton | Animation |
Visual Effects | Sven Assmuss | Animation |
Lighting | Kevin Baker | Lighting Artist |
Visual Effects | Benjamin Bigiel | Modeling |
Visual Effects | Paul Braddock | Modeling |
Lighting | Simon Bunker | Lighting Technician |
Visual Effects | Blair Burke | Animation |
Visual Effects | Lexie Busby | Animation Coordinator |
Visual Effects | Dug Calder | Animation |
Visual Effects | Marco Carpagnano | Animation |
Lighting | Amanda Collins | Lighting Coordinator |
Visual Effects | Tristan Connors | Modeling |
Directing | Vernessa Cook | Layout |
Directing | Gareth Cowen | Layout |
Lighting | Nicholas Cross | Lighting Artist |
Directing | Omar Dabbagh | Layout |
Lighting | Vivian David | Lighting Artist |
Lighting | Nick DeBoar | Lighting Artist |
Visual Effects | Elise Deglau | Animation |
Visual Effects | Sergio Delfino | Animation |
Visual Effects | Jérôme Dernoncourt | Animation |
Visual Effects | Mathieu Dimuro | Lead Animator |
Visual Effects | Jim Dodd | Lead Animator |
Visual Effects | Jeff Driver | Modeling |
Visual Effects | Patricio Ducaud | Animation |
Visual Effects | Mike Dugard | Animation |
Lighting | Rachael Dunk | Lighting Artist |
Visual Effects | Chris Ebeling | Animation |
Directing | D. Edwardz | Layout |
Lighting | Matt Estela | Lighting Artist |
Visual Effects | Matt Everitt | Animation |
Visual Effects | Matt Farell | Animation |
Crew | Raffaele Fragapanan | Technical Supervisor |
Visual Effects | Nam Gyu Gang | Modeling |
Visual Effects | Kayn Garcia | Animation |
Visual Effects | Tim Gibson | Lead Animator |
Lighting | Carine Gillet | Lighting Artist |
Lighting | Natalia Gubareva | Lighting Artist |
Visual Effects | David Hansen | Animation |
Lighting | Herbert Heinsche | Lighting Artist |
Lighting | Aaron Hoffman | Lighting Artist |
Visual Effects | Andrew Hunt | Animation |
Visual Effects | Scott Hunter | Animation |
Writing | Scott Hurney | Storyboard |
Lighting | Timothy Kenyon | Lighting Artist |
Lighting | Ryan Kirby | Lighting Artist |
Visual Effects | Loïc Miermont | Animation |
Visual Effects | Christel Pougeoise | Animation |
Writing | David Tuber | Story Artist |
Costume & Make-Up | Robert Hallowell II | Hair Department Head |
Sound | Brad Haehnel | Scoring Mixer |
Camera | Jason Gary | Best Boy Grip |
Art | Kristen Anderson | Conceptual Design |
Art | Jay Pelissier | Art Direction |
Camera | Mark Goellnicht | Camera Operator |
Sound | Greg P. Fitzgerald | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Peter Purcell | Additional Sound Re-Recording Mixer |
Art | Mark Ackland | Conceptual Design |
Sound | Rick Lisle | Sound Effects Editor |
Camera | Michole Bergstrom | First Assistant "A" Camera |
Editing | Rob Zeigler | Assistant Editor |
Visual Effects | Suzanne Evans-Booth | Animation Supervisor |
Crew | Brian Feola | Propmaker |
Art | Steven Light-Orr | Set Dresser |
Art | Larry Guy Clause | Construction Foreman |
Crew | Mark Locke | Transportation Captain |
Sound | Tim Ryan | Music Editor |
Costume & Make-Up | Tammy Ashmore | Makeup Department Head |
Sound | Sam Hayward | Sound Mix Technician |
Production | Will Allegra | Associate Producer |
Production | Matthew Ashton | Executive Producer |
Visual Effects | Linda Luong | Animation Coordinator |
Sound | Andrew Miller | Sound Effects Editor |
Sound | Robert Eber | Sound Mixer |
Art | Scott Edward Collins | Set Dresser |
Visual Effects | Craig Peck | Animation |
Production | Ross Jensen | Production Accountant |
Art | Jack Evans | Set Dresser |
Crew | Bradford Ralston | Video Assist Operator |
Editing | Daniel O'Brien | Assistant Editor |
Writing | Lizzie Sam | Story Coordinator |
Visual Effects | Julien Leveugle | Compositing Supervisor |
Lighting | Cinzia Pegorin | Lighting Artist |
Lighting | Georgina Lovering | Lighting Coordinator |
Directing | Steve Day | First Assistant Director |
Writing | Yoriaki Mochizuki | Story Artist |
Visual Effects | Dan Bethell | VFX Artist |
Art | Vivienne To | Conceptual Design |
Directing | Cara McCastlain Fisher | Second Assistant Director |
Crew | Chance Tassone | Craft Service |
Camera | Dwight Joseph Lavers | Dolly Grip |
Sound | Ryan Squires | Foley Mixer |
Sound | Thomas J. O'Connell | ADR Mixer |
Lighting | Matthieu Molina | Lighting Artist |
Visual Effects | Christian So | Animation |
Art | Matt Hatton | Conceptual Design |
Lighting | Lucinda Glenn | Lighting Manager |
Art | Toby Grime | Conceptual Design |
Lighting | Craig Welsh | Lighting Supervisor |
Camera | Tim Christie | Dolly Grip |
Sound | Scott Edelson | Boom Operator |
Art | Deirdre Jernigan | Art Department Assistant |
Crew | Brian Ulrich | Scenic Artist |
Camera | Doug Price | Second Assistant "A" Camera |
Crew | Henry Karjalainen | Post Production Supervisor |
Sound | Duncan McRae | Sound Mix Technician |
Visual Effects | Jerome Moo | Matte Painter |
Editing | Courtney O'Brien Brown | Assistant Editor |
Visual Effects | David Cunningham | VFX Artist |
Art | Michael Fuller | Art Direction |
Visual Effects | Miles Green | VFX Artist |
Visual Effects | Matthew Gidney | Stereoscopic Supervisor |
Art | Charles Santoso | Conceptual Design |
Crew | Hayley Beisler | Post Production Assistant |
Directing | Lachlan Phillips | Layout |
Editing | Jonathan Tappin | First Assistant Editor |
Editing | Sam Chynoweth | Colorist |
Visual Effects | Gregory Naud | Animation |
Visual Effects | Alfie Olivier | Animation Supervisor |
Directing | Ned Walker | Layout |
Production | Alyssia Sharpe | Accountant |
Visual Effects | Sotiris Bakosis | VFX Artist |
Visual Effects | Raphaël Gadot | VFX Artist |
Production | Kathleen Fleming | Executive Producer |
Crew | Kathleen Fleming | In Memory Of |
Production | Matt Skiena | Executive Producer |
Production | Seanne Winslow | Executive Producer |
Costume & Make-Up | Julie-Marie Robar | Costume Supervisor |
Crew | Brian Steagall | Transportation Coordinator |
Camera | Jennifer Bell | Second Assistant "B" Camera |
Art | Chris Georgiou | Conceptual Design |
Art | Donald Walker | Conceptual Design |
Art | Felicity Coonan | Conceptual Design |
Art | Mike Zarb | Conceptual Design |
Art | Nadia Attlee | Conceptual Design |
Art | Nori Tominaga | Conceptual Design |
Art | Pavel Elagin | Conceptual Design |
Art | Phil Whiteley | Conceptual Design |
Art | Tim Pyman | Conceptual Design |
Art | Jane Milledge | Art Department Manager |
Editing | Luke MacKay | Assistant Editor |
Editing | Keiran Lee | Digital Intermediate Assistant |
Production | Allison Cain | Production Manager |
Production | Alice S. Kim | Production Supervisor |
Art | Brett Fernandez | Props |
Art | Mario A. Arce | Props |
Art | Ronnie Fernandez | Props |
Art | Alfonso Mediano | Props |
Art | John Bratton | Set Dresser |
Art | David L. Bush | Set Dresser |
Writing | Virginie Strub | Story Coordinator |
Crew | Nathan Earley | Set Production Assistant |
Crew | Carlos Rafael Betancourt | Set Production Assistant |
Production | Gabrielle Desdoigts | Production Assistant |
Production | Emma Siegel | Production Assistant |
Production | Catherine Desmier | Production Coordinator |
Production | Lori Miyakawa | Production Accountant |
Production | Chantal Montesanti | Human Resources |
Production | Claudia Liem | Human Resources |
Production | Claudine Tenana | Human Resources |
Production | Ivana Zivkovich | Human Resources |
Production | Louise Estephan | Human Resources |
Production | Christina Rudd | Accountant |
Production | Claire Wang | Accountant |
Production | Erin Osterlund | Accountant |
Production | Janelle Baker | Accountant |
Production | Lauren Swift | Accountant |
Production | Melinda Dennis | Accountant |
Production | Rob Cornish | Accountant |
Production | Tanya King | Accountant |
Production | Guy Griffiths | Head of Research |
Visual Effects | Jade Taglioli | Animation |
Visual Effects | Jared Sandrew | Stereoscopic Supervisor |
Visual Effects | Adam Ryan | Modeling |
Visual Effects | Andrew McDonald | Modeling |
Visual Effects | Daniel Bryce | Modeling |
Visual Effects | Pierre Salazar | Modeling |
Visual Effects | Michael R.W. Anderson | Modeling |
Visual Effects | David Williams | Lead Animator |
Visual Effects | Sandra Mondange | Animation Coordinator |
Visual Effects | Christopher Potter | Animation |
Visual Effects | Mathieu Walsh | Animation |
Visual Effects | Stein Løtveit | Animation |
Visual Effects | Tim Rowlandson | Animation |
Crew | Aidan Sarsfield | CG Supervisor |
Crew | Alex Lay | Compositor |
Crew | Guido Wolter | Compositor |
Crew | Kazia Roach | Compositor |
Crew | Matt Greig | Compositor |
Crew | Norah Mulroney | Compositor |
Crew | Phillip Lange | Compositor |
Crew | Troy Darben | Compositor |
Crew | Tyson Donnelly | Compositor |
Visual Effects | Alex Halstead | VFX Artist |
Visual Effects | Andrei Allerborn | VFX Artist |
Visual Effects | Christian Epunan Hernandez | VFX Artist |
Visual Effects | Christopher Kilshaw | VFX Artist |
Visual Effects | Danielle Brooks | VFX Artist |
Visual Effects | Jayandera Danappal | VFX Artist |
Visual Effects | Larry Townsend | VFX Artist |
Visual Effects | Matt Ebb | VFX Artist |
Visual Effects | Reza Ghobadinic | VFX Artist |
Visual Effects | Rogier Fransen | VFX Artist |
Visual Effects | Aitor Prieto | Visual Effects Technical Director |
Directing | Eoin Murphy | Layout |
Directing | Hailey White | Layout |
Directing | Heidy Villafane | Layout |
Lighting | Aditya Talwar | Lighting Artist |
Lighting | Celine Velasco | Lighting Artist |
Lighting | Etienne Marc | Lighting Artist |
Lighting | Feargal Stewart | Lighting Artist |
Lighting | Francesco Sansoni | Lighting Artist |
Lighting | Graeme McGirr | Lighting Artist |
Lighting | Guillaume Ruegg | Lighting Artist |
Lighting | Joshua Nunn | Lighting Artist |
Lighting | Khai Tuck Wong | Lighting Artist |
Lighting | Stefan Litterini | Lighting Artist |
Lighting | Tavis Roberts | Lighting Artist |
Lighting | Wayne Osborne | Lighting Artist |
Lighting | Miguel Angel Pérez Tejerina | Lighting Artist |
Visual Effects | Kim Taylor | Matte Painter |
Visual Effects | Michael Halford | Matte Painter |
Visual Effects | Yannick Tan | Matte Painter |
Visual Effects | Kevin Ulrich | Animation |