Kış Masalı (2014)
1916 yılının New York şehrindeyiz... İrlanda göçmeni bir ailenin oğlu olarak dünyaya gelen Peter Lake şimdilerde yetenekli bir hırsız olarak hayatını sürdürmek zorundadır. Göreve çıktığı evlerden birinde güzel ev sahibesi Beverly Penn ile karşı karşıya gelir ve o anda genç kadına aşık olur. Ne var ki aşkları pek de uzun ömürlü olamayacaktır; zira Beverly bu olayın hemen ardından hayatını kaybeder. Beverly'i bir türlü aklından çıkaramayan Peter yakın gelecekte yaşayacağı doğaüstü bir olay sonrasında kendini başka zaman bir zaman diliminde, kim olduğunu hatırlamadığı bir hal içerisinde bulur. Dahası ölüleri diriltmeyle ilgili gizli bir gücü olduğunu keşfetmiştir...
Director:
Akiva Goldsman
Writer:
Akiva Goldsman
Colin Farrell Peter Lake |
|
Jessica Brown Findlay Beverly Penn |
|
Russell Crowe Pearly Soames |
|
William Hurt Isaac Penn |
|
Jennifer Connelly Virginia Gamely |
|
Will Smith Judge |
|
Eva Marie Saint Willa (Adult) |
|
Graham Greene Humpstone John |
|
Matt Bomer Young Man |
|
Kevin Durand Cesar Tan |
|
Kevin Corrigan Romeo Tan |
|
Lucy Griffiths Mrs. Lake |
|
Finn Wittrock Gabriel |
|
Neka Zang Ballroom Dancer |
|
Michael Crane Ellis Isle Doctor |
|
Brian Hutchison Ellis Isle Official |
|
Alan Doyle Dingy Worthington |
|
Jon Patrick Walker Optometrist |
|
Maurice Jones Cecil Mature |
|
Mckayla Twiggs Young Willa |
|
Matthew R. Staley Oyster Boy |
|
Scott Grimes Carriage Driver |
|
Brenda Wehle Governess |
|
Tom Morrissey Butler |
|
Joshua Henry Gravesman |
|
Ripley Sobo Abby |
|
Maggie Geha Girl in Bed |
|
Caitlin Dulany Librarian |
|
Norm Lewis Custodian |
|
Harriett D. Foy Receptionist |
|
Rob Campbell Gwathmi |
|
Scott Dillin Grand Central Short Tail |
|
Luis Augusto Figueroa Ballroom Dancer |
|
April Grace Dr. Elizabeth Lee |
|
Michelle Simone Miller Humpstone John's Wife |
|
Aidan Zusin Immigrant Boy at Ellis Island |
Art | Naomi Shohan | Production Design |
Sound | Hans Zimmer | Original Music Composer |
Costume & Make-Up | Michael Kaplan | Costume Design |
Production | Bruce Berman | Executive Producer |
Editing | Tim Squyres | Editor |
Sound | Rupert Gregson-Williams | Original Music Composer |
Production | Lora Kennedy | Casting |
Directing | David R. Ellis | Second Unit Director |
Sound | Dan Korintus | Dialogue Editor |
Sound | David Boulton | ADR Mixer |
Writing | Akiva Goldsman | Screenplay |
Directing | Akiva Goldsman | Director |
Production | Akiva Goldsman | Producer |
Art | Leslie E. Rollins | Set Decoration |
Editing | Wayne Wahrman | Editor |
Production | William M. Connor | Co-Producer |
Directing | William M. Connor | First Assistant Director |
Camera | Caleb Deschanel | Director of Photography |
Costume & Make-Up | John Caglione Jr. | Makeup Department Head |
Sound | Lon Bender | Sound Designer |
Sound | Lon Bender | Sound Supervisor |
Production | Ray Quinlan | Unit Production Manager |
Production | Ray Quinlan | Associate Producer |
Production | Michael Tadross | Producer |
Production | Michael Tadross | Unit Production Manager |
Production | Marc Platt | Producer |
Costume & Make-Up | Alan D'Angerio | Hair Designer |
Sound | Robert Fernandez | Sound Re-Recording Mixer |
Costume & Make-Up | Pierce Austin | Hairstylist |
Sound | Nick Glennie-Smith | Conductor |
Camera | Gary Capo | Second Unit Director of Photography |
Crew | Judy Dickerson | Dialect Coach |
Art | Peter Rogness | Art Direction |
Sound | Marko Costanzo | Foley Artist |
Sound | Nicholas Renbeck | Supervising ADR Editor |
Production | Cindy Tolan | Casting |
Crew | Doug Coleman | Stunt Coordinator |
Directing | Doug Coleman | Second Unit Director |
Crew | Peter Epstein | Stunts |
Costume & Make-Up | Judy Murdock | Makeup Artist |
Directing | Dianne Dreyer | Script Supervisor |
Sound | Mariusz Glabinski | Sound Effects Editor |
Sound | George A. Lara | Foley Mixer |
Crew | Aaron Vexler | Stunts |
Costume & Make-Up | Carmia Marshall | Hairstylist |
Editing | Tim Stipan | Digital Intermediate Colorist |
Sound | Mary Ellen Porto | Sound Effects Editor |
Writing | Mark Helprin | Novel |
Art | Lauren Buckley | Art Department Coordinator |
Costume & Make-Up | Kevin Draves | Costume Supervisor |
Sound | Dave Paterson | Sound Re-Recording Mixer |
Costume & Make-Up | Judy Chin | Makeup Artist |
Production | Meredith Jacobson Marciano | Extras Casting |
Crew | Drew Leary | Stunt Coordinator |
Visual Effects | Richard E. Hollander | Visual Effects Supervisor |
Sound | Kris Fenske | Sound Designer |
Art | Joseph A. Alfieri Jr. | Construction Coordinator |
Camera | Bruce MacCallum | "A" Camera Operator |
Visual Effects | Jeff Brink | Special Effects Supervisor |
Production | Noa Franco | Casting Associate |
Sound | Bill R. Dean | Sound Editor |
Art | Mark Pollard | Graphic Designer |
Camera | John S. Moyer | Steadicam Operator |
Camera | John S. Moyer | "B" Camera Operator |
Lighting | Steve Ramsey | Chief Lighting Technician |
Editing | Kevin Vale | Digital Intermediate Producer |
Costume & Make-Up | Bert Reo Anderson | Hairstylist |
Art | Dick Tice | Leadman |
Sound | Patrick Cicero | Sound Effects Editor |
Crew | Amy Leigh Johnson | Unit Publicist |
Sound | Krissopher Chevannes | ADR Mixer |
Sound | Glynna Grimala | ADR Editor |
Production | Steven Mnuchin | Executive Producer |
Sound | Christopher Brooks | Music Editor |
Camera | Eric Swanek | First Assistant "A" Camera |
Crew | Whitney Coleman | Stunt Double |
Crew | Eliza Coleman | Stunts |
Costume & Make-Up | Mary Aaron | Key Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Suzy Freeman | Costume Supervisor |
Sound | Katie Greathouse | Music Editor |
Camera | David Lee | Still Photographer |
Editing | Don Ciana | Color Timer |
Art | Peter Gelfman | Property Master |
Sound | Rachel Chancey | Foley Editor |
Sound | Michael Barosky | Production Sound Mixer |
Production | Betty Chin | Production Coordinator |
Sound | Linda Murphy | Boom Operator |
Crew | Steven R. Hammond | Transportation Captain |
Production | Adam Caldwell | Casting Associate |
Art | Tobin Ost | Assistant Art Director |
Sound | Bill Sweeney | Sound Effects Editor |
Art | Michael Auszura | Assistant Art Director |
Costume & Make-Up | Patrick Wiley | Assistant Costume Designer |
Costume & Make-Up | Jasen Joseph Sica | Key Hair Stylist |
Costume & Make-Up | Jon Jordan Dibartolomeo | Hairstylist |
Lighting | Steve Comesky | Assistant Chief Lighting Technician |
Camera | Andrew Peck | Second Assistant "A" Camera |
Costume & Make-Up | Staci Greenbaum | Assistant Costume Designer |
Sound | Thomas J. O'Connell | ADR Mixer |
Production | Kip Myers | Location Manager |
Sound | Eric McAllister | Assistant Sound Editor |
Sound | Andy Stallabrass | ADR Mixer |
Camera | Meg Kettell | Second Assistant "B" Camera |
Directing | Derek Wimble | Second Assistant Director |
Crew | Don Hewitt Sr. | Stunts |
Camera | Chris Silano | First Assistant "B" Camera |
Production | Peter McManus | Production Accountant |
Costume & Make-Up | Mike Marino | Prosthetic Makeup Artist |
Art | Jeffrey D. MacDonald | Assistant Art Director |
Camera | Amber Rosales | Camera Loader |
Crew | Peter Clores | Transportation Co-Captain |
Editing | Eric Leverenz | Digital Intermediate Editor |