Rocky V (1990)
Ivan Drago ile yaptığı maçtan galibiyetle çıkan Rocky, Amerika’ya döndüğünde bir kahraman gibi karşılanır. Ancak Ivan Drago ile geçirdiği ağır maçın beyninde kalıcı bir hasar bıraktığı ve bundan sonra dövüşemeyeceğini öğrenir. Ayrıca dolandırıcı muhasebecisi yüzünden bütün servetini de kaybeden Rocky eski mahallesine geri döner ve Mickey'nin eski spor salonunu çalıştırmaya başlar. Çalıştırdığı genç boksörlerden Tommy Gunn’da ki cevheri gören Rocky onu kanatları altına alır. Ancak zamanla şöhret kazanan Tommy, Rocky’i yarı yolda bırakır ve yeni bir menajerle yoluna devam eder. Tommy, Dünya Ağır Sıklet unvanını kazanmış olsa da Rocky ile kıyaslanmaktan kurtulamaz. Eleştirilerden kurtulmak için Tommy, Rocky’e meydan okur.
Director: John G. Avildsen
Art | John M. Dwyer | Set Decoration |
Camera | Steven Poster | Director of Photography |
Sound | Samuel C. Crutcher | Sound Effects Editor |
Sound | Doc Kane | Foley Mixer |
Sound | Bill Conti | Original Music Composer |
Production | Irwin Winkler | Producer |
Sound | Harry B. Miller III | Sound Effects Editor |
Crew | Lou Carlucci | Special Effects |
Costume & Make-Up | Katalin Elek | Makeup Artist |
Editing | Alessandra Carlino | Assistant Editor |
Writing | Sylvester Stallone | Characters |
Writing | Sylvester Stallone | Writer |
Crew | Mark De Alessandro | Stunt Double |
Directing | John G. Avildsen | Director |
Editing | John G. Avildsen | Editor |
Production | Robert Chartoff | Producer |
Production | Caro Jones | Casting |
Art | William J. Cassidy | Production Design |
Costume & Make-Up | Michael Westmore | Special Effects Makeup Artist |
Sound | David B. Cohn | Supervising Sound Editor |
Editing | Robert A. Ferretti | Editor |
Editing | Michael N. Knue | Editor |
Art | William J. Durrell Jr. | Art Direction |
Costume & Make-Up | Sugar Blymyer | Hairstylist |
Production | Michael S. Glick | Executive Producer |
Production | Michael S. Glick | Unit Production Manager |
Sound | Stu Bernstein | Sound Effects Editor |
Sound | Ken Johnson | Music Editor |
Crew | Joe Digaetano | Special Effects Coordinator |
Crew | Bobby Bass | Stunt Coordinator |
Sound | Greg P. Russell | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Terry Funk | Stunts |
Camera | Anastas N. Michos | Camera Operator |
Directing | Clifford C. Coleman | First Assistant Director |
Camera | Victor Hammer | Additional Photography |
Production | Diane Kirman | Extras Casting |
Production | Tony Munafo | Associate Producer |
Costume & Make-Up | Jay Cannistraci | Makeup Artist |
Editing | Trevor Jolly | Editor |
Crew | David Fletcher | Special Effects |
Costume & Make-Up | Colleen Callaghan | Hairstylist |
Sound | James Beshears | ADR Supervisor |
Sound | Barry Thomas | Sound Mixer |
Sound | Julia Evershade | Sound Effects Editor |
Sound | Gary A. Hecker | Foley Artist |
Camera | Robert LaBonge | Camera Operator |
Lighting | James Plannette | Chief Lighting Technician |
Sound | Joseph Holsen | Sound Effects Editor |
Camera | Peter Kuttner | First Assistant Camera |
Costume & Make-Up | Carole Brown-James | Costume Supervisor |
Art | Kent H. Johnson | Property Master |
Production | Lori A. Balton | Assistant Location Manager |
Production | Meredith Jacobson Marciano | Extras Casting |
Sound | Katie Rowe | Foley Artist |
Art | Barton M. Susman | Leadman |
Camera | Sam Emerson | Still Photographer |
Sound | Peter Michael Sullivan | Sound Effects Editor |
Sound | John P. Fasal | Sound Effects |
Sound | Robert J. Litt | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Elliot Tyson | Sound Re-Recording Mixer |
Camera | George Kohut | Camera Operator |
Production | Janice Polley | Location Manager |
Sound | Renée Tondelli | ADR Editor |
Costume & Make-Up | Ed Fincher | Costumer |
Costume & Make-Up | Carol Schwartz | Makeup Artist |
Sound | Simon Coke | Sound Effects Editor |
Directing | Kathryn Weygand | Script Supervisor |
Costume & Make-Up | Leah Brown | Costumer |
Sound | Jack Keller | Sound Recordist |
Editing | Phil Hetos | Color Timer |
Sound | David Behle | Sound Recordist |
Sound | Steve Livingston | Music Editor |
Crew | Dennis Petersen | Special Effects |
Sound | Matthew C. May | First Assistant Sound Editor |
Sound | Robert Martel | Assistant Sound Editor |
Sound | Lauren Palmer | ADR Editor |
Camera | Ben Beaird | Key Grip |
Sound | Sherman Waze | Sound Effects Editor |
Sound | Allan Bromberg | Sound Effects Editor |
Production | Laura Tateishi | Production Coordinator |
Production | Jack Jones | Casting Assistant |
Camera | Michael A. FauntLeRoy Sr. | First Assistant Camera |
Camera | Charles Lantz | Dolly Grip |
Sound | Bob O'Brien | Sound Effects Editor |
Editing | Neil Eric Wenger | First Assistant Editor |
Art | Audrey A. Johnson | Assistant Property Master |
Sound | Forrest Williams | Boom Operator |
Costume & Make-Up | Brad Anderson | Costumer |
Lighting | Danny Buck | Chief Lighting Technician |
Art | Charles Sertin | Set Dresser |
Editing | Brian Ralph | Negative Cutter |
Lighting | Byron White | Best Boy Electric |
Production | Barbara Spitz | Casting Assistant |
Directing | Hope R. Goodwin | Second Assistant Director |
Directing | Richard 'Dub' Wright | Second Second Assistant Director |
Sound | Judy Oseransky | Assistant Sound Editor |
Sound | Ron S. Herbes | Assistant Sound Editor |
Crew | Curtis Lupo | Stunt Double |
Sound | Mark S. Cafolla | Assistant Sound Editor |
Camera | Stephen V. Isbell | Best Boy Grip |
Camera | Kathina Szeto | Second Assistant Camera |
Costume & Make-Up | Barton Kent James | Costume Supervisor |
Editing | Douglas Brumer | Assistant Editor |
Costume & Make-Up | Frank Carrisosa | Makeup Artist |
Production | Missy Pray | Assistant Production Coordinator |
Lighting | Andrew M. Nelson | Best Boy Electric |
Editing | Neil Silver | Assistant Editor |
Editing | Fran Kaplan | Assistant Editor |
Sound | Debra Dobb | Sound Recordist |
Camera | Marty Wayne Eichman | Key Grip |
Crew | Clement Scheaffer | Cableman |
Art | Donald F. Winter | Construction Coordinator |
Camera | Clayton J. Liotta | First Assistant Camera |
Production | Tony Dinizo | Extras Casting |