Göç: Tanrılar ve Krallar

Göç: Tanrılar ve Krallar (2014)

MaceraDramAksiyon

Ünlü yönetmen Ridley Scott'ın yönetmenliğini yaptığı film, Hz. Musa'nın hayatının önemli dönüm noktalarını konu ediniyor. Tevrat'ın bazı bölümlerinden esinlenerek yazılan hikaye, Musa'nın doğumu ve Mısır kraliyet ailesi tarafından evlat edilişiyle başlıyor. Sonrasında ise firavuna baş kaldırıp Mısır'da köle olarak çalıştırılan İbraniler'i serbest bırakılmasını sağlamasıyla başlayan ve ölümüne kadar geçen sürece odaklanıyor. Senaryosunu Bill Collage, Adam Cooper ve Steven Zaillian'ın senaryosunu kaleme aldığı filmin başrollerini Christian Bale, Aaron Paul ve Ben Kingsley paylaşıyor.

Director: Ridley Scott
Writers: Steven Zaillian, Jeffrey Caine, Adam Cooper, Bill Collage.

Release Date: 2014-12-03
Status: Released
Run time: 150 min / 2:30
Budget: $140,000,000
Revenue: $268,031,828
Production Companies : Volcano Films, Chernin Entertainment, Scott Free Productions, Babieka Films
Production Countries: Spain, United Kingdom, United States of America

IMDB

http://www.exodusgodsandkings.com/


Casts

Christian Bale
Moses
Joel Edgerton
Ramses II
John Turturro
Sethos I
Aaron Paul
Joshua
Ben Mendelsohn
Viceroy Hegep
María Valverde
Séfora
Sigourney Weaver
Tuja
Ben Kingsley
Nun
Hiam Abbass
Bithia
Isaac Andrews
Malak
Ewen Bremner
Expert
Indira Varma
High Priestess
Golshifteh Farahani
Nefertari
Ghassan Massoud
Ramses' Grand Vizier
Tara Fitzgerald
Miriam
Dar Salim
Commander Khyan
Andrew Tarbet
Aaron
Ken Bones
Ramses' Scribe
Hal Hewetson
Gershom
Christopher Sciueref
Stonework Guard
Emun Elliott
Abiram
Kevork Malikyan
Jethro
Alejandro Naranjo
Egyptian Soldier 4
Philip Arditti
Viceroy Hegep's Aide
Giannina Facio
Jethro's Sister

Crew

Camera Dariusz Wolski Director of Photography
Sound Alberto Iglesias Music
Directing Ridley Scott Director
Production Ridley Scott Producer
Costume & Make-Up Janty Yates Costume Design
Art Arthur Max Production Design
Writing Steven Zaillian Screenplay
Art Benjamín Fernández Supervising Art Director
Production Mark Huffam Producer
Writing Jeffrey Caine Screenplay
Crew Rob Inch Stunt Coordinator
Sound Peter Burgis Foley
Production Nina Gold Casting
Sound James Harrison Sound Designer
Art Pilar Revuelta Set Decoration
Production Michael Schaefer Producer
Costume & Make-Up Nicola Buck Hairstylist
Costume & Make-Up Luigi Rocchetti Makeup Artist
Production Jenno Topping Producer
Sound Paul Massey Sound Re-Recording Mixer
Writing Adam Cooper Screenplay
Writing Bill Collage Screenplay
Crew Flavio Martínez Labiano Second Unit Cinematographer
Art Matthew Gray Art Direction
Costume & Make-Up Nana Fischer Hairstylist
Visual Effects Peter Chiang Visual Effects Supervisor
Editing James Long Digital Intermediate
Production Peter Chernin Producer
Art Luigi Marchione Art Direction
Art Celia Bobak Set Decoration
Lighting José Luis Rodríguez Gaffer
Editing Billy Rich Editor
Art James Lewis Art Direction
Camera Tim Wooster Underwater Camera
Art Gavin Fitch Art Direction
Art Matt Wynne Art Direction
Costume & Make-Up Ken Crouch Costume Supervisor
Art Alex Cameron Art Direction
Art Marc Homes Supervising Art Director
Art Alejandro Fernández Art Direction
Crew Dennis Wiseman Property Master
Art Roger Holden Greensman
Art Will Holden Greensman
Sound Michael Fentum Sound Designer
Sound Jason Swanscott Foley
Sound Robert Houston Music Editor
Sound Tony Lewis Music Editor
Art Ashley Winter Art Direction
Art Ravi Bansal Art Direction
Directing Julia Chiavetta Script Supervisor
Costume & Make-Up Denise Kum Hairstylist
Visual Effects Simon Carr Visual Effects Supervisor
Camera Julian Morson Camera Operator
Camera Kerry Brown Still Photographer
Camera Graham Hall Camera Operator
Directing Annie Penn Script Supervisor
Visual Effects Lisa Goldberg Visual Effects Producer
Sound Mark Taylor Sound Effects Editor
Sound Jack Stew Foley
Sound Andrea King Foley
Visual Effects Stefan Drury Visual Effects Producer
Costume & Make-Up Alex Rouse Wigmaker
Crew Xinyi Puah Visual Effects Editor
Visual Effects Stephan Trojansky Visual Effects Supervisor
Camera John Marzano Helicopter Camera
Camera Adam Dale Helicopter Camera
Crew Abi Cadogan Visual Effects Editor
Sound Oliver Tarney Sound Designer
Crew Aled Robinson Visual Effects Editor
Crew Linda Gamble Unit Publicist
Costume & Make-Up Orlando Bassi Wigmaker
Production Matt Jones Location Manager
Production Félix Rosell Location Manager
Costume & Make-Up Ray Marston Wigmaker
Crew Darren Robinson Animatronic and Prosthetic Effects
Costume & Make-Up Tina Earnshaw Makeup Department Head
Crew Nick Dacey Visual Effects Editor
Crew Matthew Ozerski Visual Effects Editor
Crew Peter Hawkins Animatronic and Prosthetic Effects
Art Hayley Easton Street Art Direction
Costume & Make-Up Jessica Brooks Makeup Artist
Camera Stefan Stankowski Camera Operator
Costume & Make-Up Nora Robertson Makeup Artist
Crew Victoria Stokes Special Effects Coordinator
Production Izaskun Montilla Location Manager
Crew Andrew Edmondson Visual Effects Editor
Crew Tim Ledbury Sequence Supervisor
Crew Brian N. Bentley Compositors
Crew Roisin Carty Dialect Coach
Crew Leanne Young Visual Effects Editor
Production Mohamed El Raie Producer
Art Óscar Sempere Art Direction
Costume & Make-Up Carolyn Cousins Hairstylist
Costume & Make-Up Sian Miller Hairstylist
Costume & Make-Up Pippa Woods Hairstylist
Costume & Make-Up Alexis Continente Hairstylist
Costume & Make-Up Eva Marieges Moore Hairstylist
Costume & Make-Up Robb Crafer Makeup Artist
Costume & Make-Up Audrey Doyle Makeup Artist
Costume & Make-Up Kristin Rasch Makeup Artist
Costume & Make-Up Matteo Silvi Makeup Artist
Crew Matthew MacMurray Animatronic and Prosthetic Effects
Crew Rubén Serra Animatronic and Prosthetic Effects
Art Felicity Hickson Art Department Coordinator
Art Quinn Robinson Assistant Art Director
Art Florian Müller Assistant Art Director
Crew Juan Aguirre Property Master
Art Philip Gilmore Assistant Art Director
Art Sarah Hunt Construction Coordinator
Art Alan Gooch Lead Painter
Art Mike Jones Sculptor
Art Elena Machado Hernandez Set Decoration Buyer
Sound Rachael Tate ADR & Dubbing
Editing Rachael Tate Dialogue Editor
Visual Effects Marlene Chazot Animation Director
Visual Effects Paul Chung Animation Supervisor
Visual Effects Stafford Lawrence Animation Supervisor
Crew Shawn Broes Visual Effects Editor
Crew Lauren Camilleri Visual Effects Editor
Visual Effects Pierre Escande Visual Effects Producer
Visual Effects Moriah Etherington-Sparks Visual Effects Producer
Crew Struan Farquhar Visual Effects Editor
Visual Effects Paul Kolsanoff Visual Effects Producer
Visual Effects Daniel Matley Visual Effects Producer
Visual Effects Charlotte Raffi Visual Effects Producer
Visual Effects Jamie Stevenson Visual Effects Producer
Visual Effects Abbie Tucker-Williams Visual Effects Producer
Crew Garrett Wilson Visual Effects Editor
Crew Mark S. Wright Visual Effects Editor
Visual Effects Asregadoo Arundi Visual Effects Supervisor
Visual Effects Jessica Norman Visual Effects Supervisor
Crew Stefano Trivelli Visual Effects Art Director
Crew Claas Henke Visual Effects Art Director
Crew Jennifer Herbert Sequence Supervisor
Crew Tom Rolfe Sequence Supervisor
Crew James Rustad CG Supervisor
Crew Tim Zaccheo CG Supervisor
Crew Lukas Lepicovsky CGI Supervisor
Crew Daniel Pastore CG Supervisor
Camera David Acereto Camera Operator
Camera Al Hindley Camera Operator
Camera Imanol Nabea Camera Operator
Camera Julio Vallejo Camera Operator
Camera Ibon Antuñano Camera Operator
Camera Inesa De La Roche Still Photographer
Costume & Make-Up Cristina Sopeña Costume Supervisor
Costume & Make-Up Amanda Trewin Set Costumer
Editing Laurence Johnson First Assistant Editor
Crew Andrés Leal Chele Transportation Coordinator
Crew Melina Frías Transportation Coordinator
Crew Lee David Hollingsworth Transportation Coordinator
Crew David Louis Jones Transportation Coordinator
Crew Aline Rajan-Harjani Transportation Coordinator
Production Ahmed Sobhy Location Manager
Crew Luis Gamazo Actor's Assistant
Production Sandra Mooney Casting
Crew Liang Yang Stunts
Visual Effects Adrien Flanquart VFX Artist

Similar Movies