Düşüş (2006)
Video klip ve reklamların usta yönetmeni Singh'in odağında bu kez, sakat bir adam ile küçük bir kızın bir hastanede yaşadıkları olağandışı aşk hikâyesi var. Adam ve kız kendi aralarında, intikam peşindeki beş kahraman hakkında bir masal uydururlar: Maskeli bir kabadayı, Afrikalı kaçak bir köle, Hintli bir mistik, İtalyan bir anarşist ve bir doğabilimci, ıssız bir adaya sürgün edilmişlerdir. Düşüş, akıl almaz sahnelerin rengârenk canlandırma planlarıyla harmanlandığı son dönem filmler arasında, izleyiciyi görselliğiyle yakalayacak, akıllardan kolay silinmeyecek bir yapıt.
Director:
Tarsem Singh
Writers:
Tarsem Singh, Dan Gilroy.
Lee Pace Roy Walker / Black Bandit |
|
Catinca Untaru Alexandria |
|
Jeetu Verma Indian / Orange Picker |
|
Marcus Wesley Otta Benga / Ice Delivery Man |
|
Leo Bill Darwin / Orderly |
|
Julian Bleach Mystic / Orange Picker |
|
Justine Waddell Nurse Evelyn / Sister Evelyn |
|
Kim Uylenbroek Doctor / Alexander The Great |
|
Aiden Lithgow Alexander's Messenger |
|
Emil Hostina Alexandria's Father / Blue Bandit |
|
Sean Gilder Walt Purdy |
|
Daniel Caltagirone Sinclair / Governor Odious |
|
Robin Smith Luigi / One Legged Actor |
|
Ronald France Otto |
|
Andrew Roussouw Mr. Sabatini |
|
Michael Huff Dr. Whitaker |
|
Grant Swanby Father Augustine |
|
Ayesha Verman Indian's Bride |
Production | Dan Hubbard | Casting |
Production | Spike Jonze | Executive Producer |
Crew | Spike Jonze | Presenter |
Production | Uma Da Cunha | Casting Associate |
Production | David Fincher | Executive Producer |
Crew | David Fincher | Presenter |
Production | Christa Schamberger | Casting |
Visual Effects | Alain Carsoux | Visual Effects Supervisor |
Sound | Vincent Guillon | Sound Designer |
Sound | Vincent Guillon | Supervising Sound Editor |
Editing | Robert Duffy | Editor |
Writing | Tarsem Singh | Screenplay |
Directing | Tarsem Singh | Director |
Production | Tarsem Singh | Producer |
Writing | Dan Gilroy | Screenplay |
Production | Charles Wang | Line Producer |
Production | Nico Soultanakis | Producer |
Writing | Nico Soultanakis | Writer |
Sound | Krishna Levy | Original Music Composer |
Costume & Make-Up | Eiko Ishioka | Costume Design |
Production | Tommy Turtle | Executive Producer |
Camera | Colin Watkinson | Director of Photography |
Art | Ged Clarke | Production Design |
Production | Kelly Valentine Hendry | Casting Associate |
Production | Ajit Singh | Executive Producer |
Production | Lionel Kopp | Producer |
Production | Ray Leakey | Producer |
Production | Josh Robertson | Producer |
Production | Michele Anzalone | Line Producer |
Production | Roberto Bakker | Line Producer |
Production | Mine Kalpakcioglu | Line Producer |
Production | Laurette Marais | Line Producer |
Production | Mourad Moussauwi | Line Producer |
Production | Carlos Paiva | Line Producer |
Production | Alejandro Ruax | Line Producer |
Production | Tino Saroengallo | Line Producer |
Production | Valeria Satas | Line Producer |
Production | Michal Škop | Line Producer |
Art | Cynthia Sleiter | Set Decoration |
Costume & Make-Up | Rebecca Duncan | Costume Supervisor |
Camera | Simon Christidis | Underwater Camera |
Directing | Morag Cameron | Script Supervisor |
Editing | Bridget O'Driscoll | Dialogue Editor |
Sound | Dean Humphreys | Sound Re-Recording Mixer |
Camera | Mark Silk | Camera Operator |
Lighting | Michael McDermott | Gaffer |
Crew | Marcelo Durst | Second Unit Cinematographer |
Sound | Gérard Hardy | Sound Designer |
Sound | Gérard Hardy | Sound Editor |
Editing | Nicolas Dambroise | Dialogue Editor |
Sound | Catherine Le Mignant-Labye | Music Editor |
Visual Effects | Séverine De Wever | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Edouard Valton | Visual Effects Producer |
Art | Riccardo Pugliese | Set Decoration |
Visual Effects | Fabirne Guilliani | 3D Supervisor |
Visual Effects | Adam Howarth | Special Effects Supervisor |
Visual Effects | Emmanuelle Carlier | Visual Effects Coordinator |
Costume & Make-Up | Nicola Rapley | Assistant Costume Designer |
Costume & Make-Up | Faldela Abrahams | Seamstress |
Costume & Make-Up | Josephine Pegram | Seamstress |
Costume & Make-Up | Gisa Rinaldi | Seamstress |
Camera | Andrew Elliott | Camera Operator |
Crew | Hernán Bouza | Second Unit Cinematographer |
Lighting | Stefano Marino | Gaffer |
Lighting | Don Reid | Gaffer |
Camera | Rajiv Sharma | First Assistant Camera |
Costume & Make-Up | Kevin Epstein | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Leon von Solms | Makeup Designer |
Costume & Make-Up | Kerry September | Makeup Artist |
Art | Tiffany M. Carpenter | Graphic Designer |
Art | Steven Saunders | Props |