Yarının Dünyası (2015)
Bilime çok meraklı bir genç olan Casey Newton (Britt Robertson) ile mucit Frank Walker (George Clooney) yalnızca hafızalarında yer alan bir yer ve zamana, gizemli bir yolculuğa çıkarlar.
Director:
Brad Bird
Writers:
Brad Bird, Damon Lindelof.
Britt Robertson Casey Newton |
|
George Clooney Frank Walker |
|
Raffey Cassidy Athena |
|
Hugh Laurie David Nix |
|
Tim McGraw Eddie Newton |
|
Chris Bauer Frank's Dad |
|
Shiloh Nelson Young Casey Newton |
|
Kathryn Hahn Ursula |
|
Keegan-Michael Key Hugo |
|
Thomas Robinson Young Frank Walker |
|
Pierce Gagnon Nate Newton |
|
Matthew MacCaull Dave Clark |
|
Judy Greer Jenny Newton |
|
Matthew Kevin Anderson Bus Driver |
|
Michael Giacchino Small World Operator |
|
D. Harlan Cutshall Skyscraper Foreman |
|
Xantha Radley History Teacher |
|
David Nykl Science Teacher |
|
Paul McGillion English Teacher |
|
Pearce Visser Beefy Cop |
|
Garry Chalk Jail Desk Jockey |
|
Dagan Nish Jail Punk |
|
Yusuf A. Ahmed Jetpack Dexter |
|
Alex Barima Jetpack Buddy |
|
Jedidiah Goodacre Jetpack Buddy |
|
Kate Crutchlow Monorail Mother |
|
Priya Rajaratnam Young Astronaut |
|
Parm Soor Astronaut's Father |
|
Leena Manro Astronaut's Mother |
|
Rick Pearce Pickup Driver |
|
Tom Butler Police Captain |
|
Michael Rowe Deputy |
|
Tim Perez Deputy |
|
Patrick Sabongui Eiffel Tower Guard #1 |
|
Romuald Hivert Eiffel Tower Guard #2 |
|
Mathieu Lardier Pierre Clark |
|
Fraser Corbett Jensen |
|
Darren Shahlavi Tough Guard |
|
Aidan Gemme Young British Recruiter |
|
Takayuki Oki Guitar Player |
|
Natasha Davidson GM Plant Worker |
|
Liliane Leilan Juma Haitian Woman |
|
Paul Anthony Thick Glasses (uncredited) |
|
Kenia Arias DQ Patron (uncredited) |
|
Kimberly Arklie Hero Bus Patron (uncredited) |
|
Nicholas Barrera World's Fair Patron (uncredited) |
|
Barbara Keegan World's Fair Patron (uncredited) |
|
Jason Bell Dave Clark #7 (uncredited) |
|
Wendy Bell Guest (uncredited) |
|
Aimee Bowen Pedestrian (uncredited) |
|
Chrystall Friedemann World's Fair Lady (uncredited) |
|
PewDiePie PewDiePie (uncredited) |
|
Darien Provost Mikey (uncredited) |
|
Jackson Tessmer 1964 World's Fair Boy (uncredited) |
|
Marcus Rosner Handsome Harry (uncredited) |
|
Julie Johnson Harry's Girlfriend (uncredited) |
|
Marshall Archibald Justin (uncredited) |
|
Clint Carleton Pierre Clark (uncredited) |
|
Luis Castilleja Gentleman - 1964 World Fair (uncredited) |
|
Ellen Marguerite Cullivan Neighbor (uncredited) |
|
Leslie Danielsen DQ Patron (uncredited) |
|
Michael Ray Davis Lonely Man (uncredited) |
|
Peter Dwerryhouse Nix Six (Scientist Financier) (uncredited) |
|
Lindsey Elizabeth Alice (uncredited) |
|
Amy Esterle Greyhound Girl (uncredited) |
|
Monique Ganderton Dave Clark #1 (uncredited) |
|
Glen Gordon Donnie / Science Kid (uncredited) |
|
Kory Grim Dave Clark Henchman (uncredited) |
|
Raiden Integra Pedestrian (uncredited) |
|
Anthony J. James DQ Patron (uncredited) |
|
Tomas Johansson 1964 World's Fair Patron (uncredited) |
|
Kenneth Kantymir Nix Six (uncredited) |
|
Andrew Kerr 1964 World's Fair Attendee (uncredited) |
|
Joshua Lagos Neighbor (uncredited) |
|
Tommy Lentsch Driver (uncredited) |
|
Laura MacKillop Betsy (uncredited) |
|
Grae Marino Motorist (uncredited) |
|
Catherine Michaud Young Attendee (uncredited) |
|
Jaeda Lily Miller Young Casey (uncredited) |
|
Lochlyn Munro Uncle Anthony (uncredited) |
|
Aliyah O'Brien Functionary (uncredited) |
|
Eddie Perez Dick Clark #2 (uncredited) |
|
Marc Primiani World's Fair Patron (uncredited) |
|
Kinley Rice 1964 World Fair Girl (uncredited) |
|
Kelly Riese Woman in Car (uncredited) |
|
Robin T. Rose Game Warden (uncredited) |
|
Bruce Salomon Max / Louis (uncredited) |
|
Ranjit Samra Pilot (uncredited) |
|
Manoj Sood Economics Teacher (uncredited) |
Editing | Craig Wood | Editor |
Editing | Walter Murch | Editor |
Sound | Gary Rydstrom | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Kyrsten Mate | Sound Designer |
Production | April Webster | Casting |
Costume & Make-Up | Jeffrey Kurland | Costume Design |
Sound | Juan Peralta | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Joey Box | Stunt Coordinator |
Art | Lin MacDonald | Set Decoration |
Sound | Teresa Eckton | Foley |
Sound | Michael Giacchino | Original Music Composer |
Art | Scott Chambliss | Production Design |
Production | Bernard Bellew | Executive Producer |
Writing | Brad Bird | Screenplay |
Directing | Brad Bird | Director |
Production | Brad Bird | Producer |
Writing | Brad Bird | Story |
Art | Jeremy Stanbridge | Art Direction |
Art | Geoff Wallace | Art Direction |
Production | Jeffrey Chernov | Producer |
Camera | Claudio Miranda | Director of Photography |
Crew | Krista Bell | Stunt Double |
Art | Ramsey Avery | Supervising Art Director |
Crew | Clint Carleton | Stunt Double |
Writing | Damon Lindelof | Screenplay |
Production | Damon Lindelof | Producer |
Writing | Damon Lindelof | Story |
Art | Luke Freeborn | Art Direction |
Crew | Monique Ganderton | Stunts |
Lighting | Rick Climenhaga | Rigging Gaffer |
Art | Dianne Chadwick | Graphic Designer |
Production | Alyssa Weisberg | Casting |
Art | Todd Cherniawsky | Art Direction |
Art | Don MacAulay | Supervising Art Director |
Production | Corinne Clark | Casting |
Art | Laurel Bergman | Assistant Art Director |
Art | Tim Flattery | Conceptual Design |
Production | Jennifer Page | Casting |
Camera | BJ McDonnell | Steadicam Operator |
Art | Stephen Christensen | Art Direction |
Crew | Jason Bell | Stunts |
Directing | Jeffrey Lynch | Second Unit Director |
Crew | Owen Walstrom | Stunts |
Crew | Janene Carleton | Stunts |
Art | Natasha Gerasimova | Assistant Art Director |
Art | Andrew Li | Assistant Art Director |
Art | Martina Javorova | Art Direction |
Art | Margot Ready | Assistant Art Director |
Art | Dídac Bono | Art Direction |
Art | Kelvin Humenny | Art Direction |
Costume & Make-Up | Anthony Almaraz | Set Costumer |
Art | Charles Leitrants | Construction Coordinator |
Art | Tex Kadonaga | Set Designer |
Crew | Bruce McCleery | Second Unit Cinematographer |
Editing | Cheryl Nardi | Dialogue Editor |
Sound | Gwendolyn Yates Whittle | Supervising Sound Editor |
Camera | Stephen S. Campanelli | Camera Operator |
Art | Kris Bergthorson | Set Designer |
Art | Nancy Anna Brown | Set Designer |
Camera | Kimberly French | Still Photographer |
Costume & Make-Up | Silke Guglielmo | Set Costumer |
Sound | Jeremy Bowker | Sound Effects Editor |
Directing | Kimi Webber | Script Supervisor |
Art | Carie Wallis | Art Department Coordinator |
Art | John Burke | Set Designer |
Art | Doug Girling | Set Designer |
Camera | John Clothier | Steadicam Operator |
Sound | Alyson Dee Moore | Foley |
Camera | Hans Bjerno | Helicopter Camera |
Crew | David Nakabayashi | Visual Effects Art Director |
Lighting | David Tickell | Gaffer |
Camera | Łukasz Bielan | Camera Operator |
Camera | David B. Nowell | Helicopter Camera |
Art | Christine Youngstrom | Art Department Coordinator |
Art | David Vyle Levy | Conceptual Design |
Camera | Sean M. Harding | Camera Operator |
Lighting | Jean-François Drigeard | Gaffer |
Visual Effects | Daniel Perez Ferreira | Visual Effects Technical Director |
Sound | Pascal Garneau | Foley |
Sound | J.R. Grubbs | Sound Effects Editor |
Costume & Make-Up | Deborah Rutherford | Makeup Artist |
Camera | Dane Bjerno | Camera Technician |
Lighting | Jarrod Tiffin | Rigging Gaffer |
Art | Mira Caveno | Set Designer |
Costume & Make-Up | Pamela Cameron | Set Costumer |
Crew | Donald Dowd | Technical Advisor |
Art | James Harris | Construction Coordinator |
Art | Juanlo Prada Garrudo | Construction Coordinator |
Costume & Make-Up | Monica Huppert | Makeup Department Head |
Camera | Peter Wilke | Steadicam Operator |
Crew | Robert Alonzo | Stunt Coordinator |
Art | Slava Shmakin | Graphic Designer |
Visual Effects | Kyle Dunlevy | Animation |
Costume & Make-Up | Cristina Sopeña | Costume Supervisor |
Directing | Chris Castaldi | First Assistant Director |
Visual Effects | Mike Marcuzzi | Visual Effects |
Visual Effects | Loren Robinson | VFX Artist |
Visual Effects | Yuhon Ng | Animation |
Writing | Jeff Jensen | Story |
Costume & Make-Up | Anne Carroll | Hairstylist |
Production | Debbi Bossi | Associate Producer |
Lighting | David S. Warner | Gaffer |
Lighting | Erik Messerschmidt | Gaffer |
Lighting | Richard Ramee | Rigging Gaffer |
Art | Kristen Lindberg | Art Department Coordinator |
Art | Zoe Jirik | Art Department Coordinator |
Art | Sean Goojha | Assistant Art Director |
Sound | Warren Brown | Music Editor |
Sound | Alex Levy | Music Editor |
Costume & Make-Up | Joey Campbell | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Lori Ellison | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Mariela Zapata | Set Costumer |
Art | Tara Arnett | Graphic Designer |
Camera | Gil Forrester | Dolly Grip |
Camera | Kim Olsen | Key Grip |
Camera | Julio Fernández Santa | Key Grip |
Directing | Brian Sepanzyk | Third Assistant Director |
Directing | Ian Calip | Second Unit First Assistant Director |
Visual Effects | Brad Kane | Visual Effects Coordinator |
Directing | Rhonda Taylor | Third Assistant Director |
Camera | Gaelle Jego | Camera Trainee |
Directing | Paula Antil | Third Assistant Director |
Directing | Jairo Murray | Second Assistant Director |
Production | John Walker | Executive Producer |