Ada (2005)
AksiyonGerilimBilim-KurguMacera
Armageddon ve Pearl Harbour filmlerinin yönetmeni Michael Bay bu sefer de karşımıza bir distopya filmiyle çıkıyor. 21. yüzyılda ütopik bir toplum... Filmin kahramanı Lincoln ve toplumun diğer üyelerinin tek amacı büyük çekilişi kazanıp, "ada"ya gitmektir. Bu umutla hayatına devam eden genç adam günün birinde olan biten her şeyin bir düzmece olduğunu öğrenir. Lincoln ve diğerleri, aslında dış hayattan soyutlanmış olarak yaşayan klonlardır. Ve yaşatılma amaçları, klonları oldukları insanların yedek parçaları olarak varolmaktır. Günün birinde sağlığı bozulacak olan gerçek sahiplerine organ sağlamaktan başka varoluş amaçları yoktur. Hasat zamanının yaklaştığını ve eninde sonunda sıranın kendisine de geleceğini bilen Lincoln, yaşadığı yerden kaçmaya ve yaratıcılarıyla yüzleşmeye karar verir.
Director:
Michael Bay
Writers:
Alex Kurtzman, Roberto Orci, Caspian Tredwell-Owen.
Ewan McGregor Lincoln Six Echo / Tom Lincoln |
|
Scarlett Johansson Jordan Two Delta / Sarah Jordan |
|
Djimon Hounsou Albert Laurent |
|
Sean Bean Dr. Bernard Merrick |
|
Steve Buscemi James 'Mac' McCord |
|
Michael Clarke Duncan Starkweather Two Delta / Jamal Starkweather |
|
Ethan Phillips Jones Three Echo |
|
Brian Stepanek Gandu Three Echo |
|
Noa Tishby Community Announcer |
|
Siobhan Flynn Lima One Alpha |
|
Troy Blendell Laurent Team Member |
|
Jamie McBride Laurent Team Member |
|
Kevin McCorkle Laurent Team Member |
|
Gary Nickens Laurent Team Member |
|
Kathleen Rose Perkins Laurent Team Member |
|
Katy Boyer Harvest Surgeon |
|
Wendy Haines Harvest Nurse |
|
Glenn Morshower Medical Courier |
|
Shawnee Smith Suzie |
|
Max Baker Chief of Incubation |
|
Phil Abrams Obgyn |
|
Svetlana Efremova Midwife |
|
Randy Oglesby Harvest Surgeon |
|
Yvette Nicole Brown Harvest Nurse |
|
Taylor Gilbert Harvest Nurse |
|
Tim Halligan Institute Coroner |
|
Michael Canavan Extraction Room Doctor |
|
Jimmy Smagula Extraction Room Technician |
|
Ben Tolpin Extraction Room Technician |
|
Rich Hutchman Dept. of Operations Supervisor |
|
Gonzalo Menendez Dept. of Operations Technician |
|
Olivia Tracey Dept. of Operations Agnate |
|
Ray Xifo Elevator Agnate |
|
Mary Pat Gleason Nutrition Clerk |
|
Whitney Dylan Client Services Operator |
|
Mitzi Martin Atrium Tour Guide |
|
Shelby Leverington Tour Group Woman |
|
Don Creech God-Like Man |
|
Richard V. Licata Board Member |
|
Chris Ellis Aces & Spades Barman |
|
Eric Stonestreet Ed the Trucker |
|
Kenneth Hughes Censor |
|
Richard Whiten Laurent Team Member |
|
Robert Sherman Agnate in Pod |
|
Ashley Yegan Stim Bar Bartender |
|
Lewis Dauber Tour Group Man |
|
Eamon Behrens Censor |
|
Alex Carter Censor |
|
Kevin Daniels Censor |
|
Grant Garrison Censor |
|
Brian Leckner Censor |
|
Dakota Mitchell Censor |
|
Martin Papazian Censor |
|
Phil Somerville Censor |
|
Ryan Tasz Censor |
|
Kirk Ward Censor |
|
Kelvin Han Yee Censor |
|
Don Michael Paul Bar Guy |
|
James Granoff Sarah's Son |
|
James Hart LAPD Officer |
|
Trent Ford Calvin Klein Model |
|
Thomas Ely Sage Girl at Beach |
|
Jake Soldera Little Boy in Line |
|
Mark Christopher Lawrence Construction Worker |
|
Matt McColm Cop (uncredited) |
|
Kim Coates Charles Whitman (uncredited) |
|
Richard John Walters Agnate (uncredited) |
Sound | Hans Zimmer | Music Score Producer |
Production | Denise Chamian | Casting |
Editing | Paul Rubell | Editor |
Directing | Michael Bay | Director |
Production | Michael Bay | Producer |
Sound | Michael Payne | Sound Effects Editor |
Production | Walter F. Parkes | Producer |
Editing | Christian Wagner | Editor |
Crew | John Frazier | Special Effects Coordinator |
Production | Ian Bryce | Producer |
Production | Josh McLaglen | Associate Producer |
Directing | Josh McLaglen | First Assistant Director |
Production | Laurie MacDonald | Executive Producer |
Costume & Make-Up | Deborah Lynn Scott | Costume Design |
Visual Effects | Al Bailey | Digital Compositors |
Crew | David Kilde | Stunts |
Crew | Matt McColm | Stunts |
Art | Sean Haworth | Art Direction |
Visual Effects | Eric Brevig | Visual Effects Supervisor |
Sound | Maurizio Argentieri | Sound Mixer |
Crew | Gilbert B. Combs | Stunts |
Art | Nigel Phelps | Production Design |
Art | Julian Ashby | Assistant Art Director |
Art | Jon Billington | Art Direction |
Crew | Kenny Bates | Stunt Coordinator |
Production | Kenny Bates | Associate Producer |
Directing | Kenny Bates | Second Unit Director |
Editing | Roger Barton | Additional Editing |
Production | Steven P. Saeta | Unit Production Manager |
Production | Steven P. Saeta | Associate Producer |
Sound | Dino DiMuro | Sound Effects Editor |
Sound | Bob Bowman | Assistant Sound Editor |
Art | Rosemary Brandenburg | Set Decoration |
Sound | Christopher Assells | Sound Effects Editor |
Sound | Per Hallberg | Supervising Sound Editor |
Writing | Alex Kurtzman | Screenplay |
Writing | Roberto Orci | Screenplay |
Sound | Greg P. Russell | Sound Re-Recording Mixer |
Costume & Make-Up | Marjorie McCown | Assistant Costume Designer |
Writing | Caspian Tredwell-Owen | Screenplay |
Writing | Caspian Tredwell-Owen | Story |
Sound | Steve Jablonsky | Original Music Composer |
Sound | Steve Jablonsky | Music Score Producer |
Camera | Mauro Fiore | Director of Photography |
Camera | Mitchell Amundsen | Second Unit Director of Photography |
Editing | Tom Muldoon | Additional Editor |
Sound | Lee Scott | Music Editor |
Crew | Henry Kingi | Stunts |
Crew | Gábor Piroch | Utility Stunts |
Crew | Ryeland Allison | Additional Music |
Sound | Ryeland Allison | Music Arranger |
Crew | Ramin Djawadi | Additional Music |
Sound | Ramin Djawadi | Music Arranger |
Costume & Make-Up | Daniel J. Lester | Costume Supervisor |
Art | David Sandefur | Supervising Art Director |
Crew | Joe Bucaro III | Stunts |
Crew | Blake Neely | Additional Music |
Sound | Blake Neely | Conductor |
Art | Martin Whist | Art Direction |
Sound | Peter Gleaves | ADR Mixer |
Crew | Bill Young | Stunts |
Crew | Trevor Morris | Additional Music |
Crew | Ben Hernandez Bray | Stunts |
Crew | Nick Orefice | Stunts |
Lighting | James Lawrence Spencer | Gaffer |
Production | Matthew Cohan | Associate Producer |
Editing | Stefan Sonnenfeld | Colorist |
Production | Lisa Fields | Additional Casting |
Crew | Dorian Kingi | Stunts |
Editing | Todd E. Miller | Associate Editor |
Crew | Karl J. Martin | Prop Maker |
Crew | Michael Owen | Stunts |
Crew | Clark Tucker | Stunts |
Costume & Make-Up | Kathe Swanson | Key Hair Stylist |
Crew | Spice Williams-Crosby | Stunts |
Visual Effects | Michael Deak | Special Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Bridget Bergman | Makeup Artist |
Crew | Mark Graziano | Post Production Supervisor |
Sound | Rick Canelli | ADR Recordist |
Sound | Rick Giovinazzo | Orchestrator |
Art | Todd Rex | Sculptor |
Crew | Steve Kelso | Stunts |
Crew | Rob Mars | Stunt Double |
Crew | Carla Meyer | Dialect Coach |
Art | Scott Maginnis | Property Master |
Crew | Doug Coleman | Stunts |
Crew | Simon Crane | Stunts |
Crew | Bob Brown | Stunts |
Crew | Corey Michael Eubanks | Stunts |
Crew | Denney Pierce | Stunts |
Crew | Merritt Yohnka | Stunts |
Crew | Carl Paoli | Stunts |
Crew | Kurt Bryant | Stunt Coordinator |
Crew | Brian Simpson | Utility Stunts |
Crew | Gene Hartline | Stunts |
Crew | David Lea | Fight Choreographer |
Crew | Mark Kubr | Stunts |
Crew | Nick Hermz | Utility Stunts |
Crew | John Cenatiempo | Stunts |
Sound | Kimaree Long | Dialogue Editor |
Sound | David A. Whittaker | Dialogue Editor |
Sound | Greg Zimmerman | ADR Recordist |
Crew | Carrick O'Quinn | Stunts |
Crew | Billy D. Lucas | Stunts |
Costume & Make-Up | Greg Funk | Makeup Artist |
Crew | David J. Barker | Special Effects Technician |
Crew | Zach Hudson | Stunt Double |
Crew | Shelagh Conley | Set Production Assistant |
Sound | Bruce Fowler | Orchestrator |
Crew | Steve Riley | Special Effects |
Art | Al Hobbs | Set Designer |
Crew | Chris Howell | Stunts |
Editing | Ken Blackwell | First Assistant Editor |
Production | Scout Masterson | Casting Associate |
Crew | Thomas Zellen | Set Production Assistant |
Production | Mimi Moss | Production Assistant |
Crew | Michael Forte | Driver |
Crew | Nina Kaczorowski | Stunts |
Visual Effects | Fon Davis | Modeling |
Production | Angela Demo | Casting Assistant |
Sound | George Doering | Musician |
Sound | Del Spiva | Music Editor |
Production | David Michael Fordham | Production Assistant |
Crew | J.D. Schwalm | Special Effects |
Crew | Alan D. Purwin | Aerial Coordinator |
Directing | Edoardo Petti | Second Assistant Director |
Lighting | Michael Tolochko | Electrician |
Camera | Merrick Morton | Still Photographer |
Art | David E. Scott | Production Design |
Art | David E. Scott | Graphic Designer |
Costume & Make-Up | Scott Patton | Special Effects Makeup Artist |
Crew | Bridgett Riley | Stunts |
Directing | Rich Sickler | Second Unit First Assistant Director |
Crew | Gary Price | Stunts |
Crew | Ozzy Alvarez | Makeup Effects |
Costume & Make-Up | Rebecca Wachtel | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Anthony J. Scarano | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Betsy Glick | Costumer |
Costume & Make-Up | Edouard F. Henriques | Makeup Department Head |
Costume & Make-Up | Mitchell Ray Kenney | Costume Supervisor |
Art | Tom Frohling | Set Designer |
Art | Tom Frohling | Assistant Art Director |
Crew | Rick LeFevour | Stunts |
Visual Effects | Benjamin Edelberg | Modeling |
Costume & Make-Up | Kim M. Holly | Key Costumer |
Crew | Brian Christensen | Stunts |
Crew | Sam Restivo | Post Production Assistant |
Art | George Hull | Concept Artist |
Crew | Dottie Starling | CGI Supervisor |
Visual Effects | Nathan McGuinness | Senior Visual Effects Supervisor |
Production | Meagan Lewis | Casting Assistant |
Sound | Dan O'Connell | Foley Artist |
Sound | Nancy Nugent | Dialogue Editor |
Sound | Frederick H. Stahly | Dialogue Editor |
Camera | Mark Colicci | Assistant Camera |
Art | Lori A. Balton | Location Scout |
Art | A. Todd Holland | Set Designer |
Art | Cuitlahuac Morales Velazquez | Sculptor |
Art | Aric Cheng | Set Designer |
Crew | Jordan Brendan Finnegan | Set Production Assistant |
Sound | John T. Cucci | Foley Artist |
Crew | Troy Robinson | Stunts |
Crew | Stacey Carino | Stunts |
Art | C. Scott Baker | Set Designer |
Sound | Karen Vassar Triest | Sound Effects Editor |
Sound | Kevin O'Connell | Sound Re-Recording Mixer |
Camera | Maurice K. McGuire | Camera Operator |
Crew | Randy Peters | Transportation Coordinator |
Art | Steven Melton | Property Master |
Crew | Eric Frazier | Special Effects Technician |
Art | Dawn Brown | Set Designer |
Visual Effects | Edward Hirsh | Additional Visual Effects |
Art | Jeff Markwith | Set Designer |
Visual Effects | Greg Maloney | Digital Compositor |
Costume & Make-Up | Jeanie Baker | Key Costumer |
Camera | Frank Buono | Camera Operator |
Production | Andrew L. Ullman | Location Manager |
Costume & Make-Up | Heba Thorisdottir | Makeup Artist |
Crew | Wayne Burnes | Special Effects Technician |
Crew | Oakley Lehman | Stunts |
Art | Gary A. Krakoff | Construction Coordinator |
Crew | Brian Machleit | Stunts |
Art | Masako Masuda | Set Designer |
Sound | Patrick J. Foley | Dialogue Editor |
Sound | David Werntz | Sound Editor |
Editing | Christine Carr | Digital Intermediate Producer |
Sound | Greg Orloff | Additional Sound Re-Recording Mixer |
Art | Theodore Sharps | Set Designer |
Art | J. Bryan Holloway | Sculptor |
Crew | Gary Powell | Stunts |
Camera | David Emmerichs | Steadicam Operator |
Camera | Pete Romano | Underwater Director of Photography |
Camera | Philippe Carr-Forster | Camera Operator |
Visual Effects | Vanessa Cheung | Matte Painter |
Crew | Scott Workman | Utility Stunts |
Costume & Make-Up | Teri Wertman | Seamstress |
Production | Luca Fortunato Asquini | Unit Production Manager |
Sound | Daniel Pinder | Supervising Music Editor |
Directing | Karen Golden | Script Supervisor |
Costume & Make-Up | Yolanda Toussieng | Hair Department Head |
Sound | Gary C. Bourgeois | Additional Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Frank Torres | Utility Stunts |
Sound | Michelle Pazer | ADR Editor |
Visual Effects | Lorelei David | Visual Effects Assistant Editor |
Visual Effects | Kathleen Lynch | Visual Effects Coordinator |
Art | Alex Jaeger | Conceptual Design |
Crew | Alex Jaeger | Visual Effects Art Director |
Production | David Rumble | Assistant Location Manager |
Visual Effects | Marc Varisco | Visual Effects Supervisor |
Camera | Łukasz Bielan | Additional Camera |
Camera | David B. Nowell | Aerial Director of Photography |
Art | Brett C. Smith | Leadman |
Art | Edward J. Protiva | Set Dresser |
Sound | Karen Baker Landers | Supervising Sound Editor |
Sound | Peter Staubli | Sound Effects Editor |
Sound | Greg Steele | ADR Mixer |
Sound | Chris Hogan | Sound Effects Editor |
Sound | Bruce Tanis | Sound Effects Editor |
Sound | Dan Hegeman | Sound Effects Editor |
Sound | Chris Jargo | Supervising ADR Editor |
Editing | Nicholas Hasson | Digital Intermediate Editor |
Camera | Douglas S. Holgate | Aerial Director of Photography |
Sound | Laura Graham | ADR Editor |
Visual Effects | Will Robbins | Visual Effects Supervisor |
Crew | Alex L. Worman | Unit Publicist |
Sound | Khama Matiti | ADR Mixer |
Editing | Des Carey | Digital Intermediate Producer |
Editing | Missy Papageorge | Digital Intermediate Producer |
Editing | Nina Lucia | Associate Editor |
Production | Andrea Alunni | Location Manager |
Visual Effects | Kim Marks | VFX Director of Photography |
Production | Trent Broin | Production Assistant |
Crew | Nicolas Anastassiou | Visual Effects Editor |
Sound | Carolyn Tapp | ADR Recordist |
Camera | William Eichler | Additional First Assistant Camera |
Art | Dewaldt Hicks | Sculptor |
Editing | John Murray | Additional Editor |
Editing | Dale E. Grahn | Color Timer |
Crew | Hubie Kerns Jr. | Stunts |
Costume & Make-Up | Jill Korengold | Set Costumer |
Lighting | Michael Bauman | Gaffer |
Crew | Jim Schwalm | Special Effects Coordinator |
Sound | Dave McMoyler | Sound Effects Editor |
Crew | Michael T. Kennedy | Sequence Supervisor |
Crew | Newton Wimer | Stunts |
Production | John Burton West | Assistant Production Coordinator |
Camera | Brooks P. Guyer | Camera Operator |
Visual Effects | Gregory Salter | Digital Compositor |
Crew | Eddie Braun | Stunts |
Visual Effects | Mark Powers | Animation |
Production | Barbara Szeman | Production Assistant |
Crew | David W. Dale | Actor's Assistant |
Visual Effects | David Shirk | Animation |
Production | Ty Warren | Production Supervisor |
Art | Robert Consing | Storyboard Artist |
Art | Ben Woodworth | Painter |
Crew | Lawrence Decker | Special Effects Technician |
Directing | John M. Levin | Layout |
Crew | Paul Sharpe | Sequence Supervisor |
Crew | Dean Bailey | Stunts |
Lighting | Dana Baker | Rigging Grip |
Lighting | Rick Harris | Key Rigging Grip |
Camera | Les T. Tomita | Key Grip |
Production | Heidi Fugeman | Associate Producer |
Production | Susan Paley Abramson | Casting Associate |
Production | Steven R. Molen | Production Executive |
Visual Effects | Paul Kavanagh | Lead Animator |
Sound | Philip D. Morrill | Assistant Sound Editor |
Crew | Chris Carnel | Stunts |
Crew | Michael Trisler | Stunts |
Crew | Alex Chansky | Stunts |
Crew | Henry Kingi Jr. | Stunt Driver |
Costume & Make-Up | Roberta Bilé | Costumer |
Visual Effects | Kimberly Covate | Visual Effects Producer |
Production | Susana Inés Fattorini | First Assistant Accountant |
Visual Effects | Scott Benza | Animation Supervisor |
Visual Effects | Shari Hanson | Visual Effects Producer |
Production | Alison E. McBryde | Additional Casting |
Visual Effects | Susan Greenhow | Visual Effects Production Manager |
Editing | Paul Parsons | Assistant Editor |
Sound | Tateum Kohut | Additional Sound Re-Recording Mixer |
Lighting | Glen Magers | Electrician |
Production | Geoff Ernst | Production Assistant |
Crew | Jimmy Hart | Stunts |
Lighting | Bernie Hagadorn | Rigging Grip |
Sound | Alastair King | Conductor |
Camera | Shane Brott | Grip |
Camera | Harry Zimmerman | Additional First Assistant Camera |
Crew | Bruce Richter | Carpenter |
Crew | Bruce Comtois | Stunts |
Crew | Linda Barnes | Driver |
Visual Effects | Jean-Denis Haas | Animation |
Crew | Polly Ing | Sequence Supervisor |
Crew | Tom Struthers | Stunts |
Crew | Cesar Angobaldo | Transportation Captain |
Sound | Peter J. Devlin | Sound Mixer |
Crew | Harry Humphries | Technical Advisor |
Sound | Tony Negrete | Assistant Sound Editor |
Crew | Wade Eastwood | Stunts |
Camera | Brad Baker | Additional Second Assistant Camera |
Sound | Kevin Cerchiai | Boom Operator |
Lighting | Thomas Wostak | Lighting Technician |
Sound | James Ashwill | Foley Mixer |
Camera | Brad Peterman | First Assistant "B" Camera |
Crew | Justin Sundquist | Stunts |
Art | Gary Clark | Painter |
Crew | Vincent Joseph Flaherty | Armorer |
Costume & Make-Up | Lois DeArmond | Assistant Costume Designer |
Lighting | Alfred E. Smithey | Rigging Grip |
Crew | Jay Krueger | Stunts |
Crew | Jon Alexander | Sequence Supervisor |
Production | Joli Eberhart | Executive Assistant |
Crew | Rich E. Cordobes | Special Effects Technician |
Visual Effects | Laura Denicke | Visual Effects Coordinator |
Sound | Elizabeth Finch | Orchestrator |
Lighting | Luis Moreno | Electrician |
Art | Helen Kozora | Set Decoration Buyer |
Crew | David Marsh | Sequence Supervisor |
Crew | Ryan Kautzman | Software Engineer |
Production | Lisbeth Wynn-Owen | Production Coordinator |
Crew | Michael Powels | Carpenter |
Art | Tim Scheu | Set Dresser |
Art | David Ladish | Set Dresser |
Crew | Jack Jay Reece | Driver |
Sound | Stephen Lotwis | Music Editor |
Lighting | Kevin Brown | Lighting Technician |
Production | Denise Morgan McGrath | Production Accountant |
Art | James Carson | Production Illustrator |
Visual Effects | Steve Braggs | Visual Effects Technical Director |
Crew | Fred Apolito | Propmaker |
Lighting | Donald D. Davidson | Electrician |
Crew | Peter McKernan | Pilot |
Production | Robert West | Production Coordinator |
Crew | Allan Padelford | Stunts |
Lighting | Thomas M. Dangcil | Electrician |
Lighting | Scott Barnes | Lighting Programmer |
Lighting | Randy Fitzgerald | Rigging Grip |
Lighting | Michael J. Schwartz | Electrician |
Crew | Chuck Martinez | Driver |
Camera | Larry Nielsen | First Assistant Camera |
Directing | Douglas Dean III | Second Unit First Assistant Director |
Crew | Melissa Barker | Stunts |
Crew | Heather Wusterbarth | Set Production Assistant |
Crew | David Paris | Pilot |
Crew | Darrell Dubovsky | Driver |
Art | Travis Craven | Sculptor |
Sound | Lou Kleinman | Foley Editor |
Editing | Adam Kimmerlin | Assistant Editor |
Lighting | Chris Pavlu | Electrician |
Art | Aric Lasher | Set Designer |
Costume & Make-Up | Nancy Collini | Key Costumer |
Crew | Hayden Landis | Supervising Technical Director |
Costume & Make-Up | Matthew Jerome | Set Costumer |
Sound | Ladd McIntosh | Orchestrator |
Editing | Gary Burritt | Negative Cutter |
Crew | Brycen Counts | Utility Stunts |
Crew | Frédéric North | Pilot |
Art | Simon Cassels | Title Designer |
Production | Anthea Strangis | Second Assistant Accountant |
Sound | James Thatcher | Musician |
Crew | Todd Avery | Loader |
Art | Dutch Merrick | Props |
Directing | Jason Roberts | Additional Second Assistant Director |
Production | Sue Smith | Assistant Production Coordinator |
Lighting | Craig Scagnetti | Lighting Technician |
Crew | Richard Epper | Stunts |
Visual Effects | Jeff Sutherland | Digital Compositor |
Visual Effects | Tim Gibbons | Digital Compositor |
Camera | Audie Aragon | Grip |
Art | Rocco Francesco Paolone | Painter |
Crew | Gil Amaral | Transportation Coordinator |
Crew | Karin Silvestri | Stunts |
Production | Christine Globke Saric | Casting |
Camera | Tony Olivieri | Additional First Assistant Camera |
Production | Kevin Berlandi | Production Assistant |
Visual Effects | George Stevens | Visual Effects |
Sound | Michael Piotrowski | Utility Sound |
Crew | Clay Duncan | Additional Music |
Sound | Clay Duncan | Music Arranger |
Crew | Christopher Weippert | Driver |
Camera | Don Selsor | Grip |
Art | David James | Sculptor |
Visual Effects | Jae Cheol Hong | Creature Technical Director |
Lighting | Jonathan Leary | Rigging Grip |
Crew | Peggy Pere | Aerial Coordinator |
Crew | Travis Huffman | Propmaker |
Production | Wendy Kutzner | Second Assistant Accountant |
Crew | Mike Wever | Special Effects Technician |
Visual Effects | Stephen Kennedy | Digital Compositor |
Editing | Carrie Holecek | Digital Intermediate |
Art | Scott Bauer | Assistant Property Master |
Visual Effects | Kevin Scott | Animation |
Costume & Make-Up | Dena Fayne | Hairstylist |
Sound | Eric Gotthelf | ADR Mixer |
Camera | Michael T. Travers | Best Boy Grip |
Visual Effects | Paul Luna | Animation |
Crew | Bob Marrocco | Utility Stunts |
Crew | Tyler Vogt | Stunt Double |
Camera | Jason Selsor | Grip |
Art | Joseph Magazenni | Art Department Assistant |
Art | Pedram Pezeshkan | Greensman |
Camera | Doug Hyun | Still Photographer |
Costume & Make-Up | Michael Casey | Set Dressing Artist |
Crew | Michael Randolph | Craft Service |
Crew | Shane Nolan | Stand In |
Crew | Candace Wells | Transportation Captain |
Crew | John Placencia | Video Assist Operator |
Production | Beverly Barritt | Researcher |
Visual Effects | Les Bernstien | Visual Effects |
Sound | Dan Sharp | Sound Recordist |
Art | Chandler Vinar | Swing |
Sound | Rachel Bolt | Musician |
Sound | Thomas J. O'Connell | ADR Mixer |
Crew | Michael B. Johnson | Stunts |
Sound | Yvonne S. Moriarty | Orchestrator |
Sound | Heather Cairncross | Playback Singer |
Crew | Jesse Noel | Special Effects Technician |
Sound | Scott Hosfeld | Musician |
Costume & Make-Up | Maureen O'Heron | Costumer |
Camera | Michael Nie | Camera Production Assistant |
Crew | Sarah Goller | Set Production Assistant |
Visual Effects | Bill Eyler | Digital Compositor |
Visual Effects | Tony Bohorquez | Modeling |
Lighting | Jeremy Selsor | Rigging Grip |
Crew | Charles Grisham | Stunts |
Lighting | Mike Bonnaud | Assistant Chief Lighting Technician |
Production | John Steckert | Travel Coordinator |
Art | Steven Ladish | Set Dresser |
Sound | Von Varga | Boom Operator |
Crew | Kevin Derr | Stunts |
Camera | Paolo Tiberti | Key Grip |
Crew | Mark Harper | Stunts |
Crew | H. Barclay Aaris | Special Effects |
Visual Effects | Andy Wong | Animation |
Visual Effects | Brian Connor | Digital Compositor |
Crew | Chris Jones | Special Effects Technician |
Crew | Christopher A. Suarez | Special Effects Technician |
Camera | Glen Purdy | Grip |
Crew | Brian Hite | Stunts |
Crew | Eric Frazier | Stunts |
Costume & Make-Up | Akihito Ikeda | Special Effects Makeup Artist |
Directing | Maria Battle Campbell | Second Assistant Director |
Camera | Michael Dzialowski | Second Assistant Camera |
Costume & Make-Up | Kimberley Kirkpatrick | Makeup Artist |
Crew | David Calvert-Jones | Pilot |
Production | Coleen Aiello | First Assistant Accountant |
Crew | Eric Matuschek | Stunts |
Visual Effects | Seung-Hun Lee | Creature Technical Director |
Visual Effects | Pascale Ville | Digital Compositor |
Visual Effects | David Gottlieb | Digital Compositor |
Visual Effects | Jay Rennie | Animation |
Visual Effects | John Zdankiewicz | Animation |
Visual Effects | Derrick Carlin | Animation |
Visual Effects | Brent Heyning | Modeling |
Visual Effects | Brian Gernand | Modelling Supervisor |
Visual Effects | Carol Bauman | Modeling |
Crew | Sara Docksey | Set Production Assistant |
Visual Effects | Wesley Mandell | Animation |
Lighting | Brad Irvin | Electrician |
Production | David Krudis | Payroll Accountant |
Crew | Bob McGovern | Stunt Double |
Lighting | Rachel Wells | Lighting Technician |
Lighting | Rachel Wells | Electrician |
Production | Kenneth Pratt | Production Assistant |
Visual Effects | Jessica Laszlo | Digital Compositor |
Visual Effects | Don Crawford | Digital Compositor |
Visual Effects | Ken Sjogren | Digital Compositor |
Visual Effects | Heather Hoyland | Digital Compositor |
Camera | Robert Baek | Additional Second Assistant Camera |
Camera | Adrian Jebef | Assistant Camera |
Production | Tyler Elliott | Assistant Location Manager |
Art | Jim Landis | Assistant Property Master |
Art | Glenn Forbes | Assistant Property Master |
Art | Chela Fiorini | Assistant Property Master |
Crew | Bea S. Rembeczky | Actor's Assistant |
Crew | John Hinterlong | Craft Service |
Crew | Michael Coady | Driver |
Crew | Jim Oge Jr. | Driver |
Crew | Alex Strand | Driver |
Crew | Doug Wright | Driver |
Lighting | Ryan Huston | Electrician |
Production | Meghan Kelly | Extras Casting |
Production | Mariann H.W. Lee | Extras Casting |
Editing | Marilyn Sommer | Digital Intermediate |
Camera | Luciano Teolis | First Assistant Camera |
Art | Jane Fitts | Graphic Designer |
Camera | James Brownlee | Grip |
Camera | Daisuke Dice Miyake | Grip |
Production | Dave Daniels | Location Assistant |
Costume & Make-Up | Sandi Rowden | Makeup Artist |
Sound | Jai Meghan | Music Arranger |
Editing | Dylan Carter | Online Editor |
Crew | Kevin Stermer | Post Production Assistant |
Production | Susan Alcott | Production Assistant |
Production | David Artushin | Production Assistant |
Production | Alex Fields | Production Assistant |
Production | Graham Geraghty | Production Assistant |
Production | Amy Glenn | Production Assistant |
Production | Robert Hampton | Production Assistant |
Production | Jason E. Hatfield | Production Assistant |
Production | Jay Herrion | Production Assistant |
Production | Benjamin Jackendoff | Production Assistant |
Production | Gary A. Martin | Production Assistant |
Production | Corey Mayne | Production Assistant |
Production | Jonah Rafal | Production Assistant |
Production | Jeff Schultz | Production Assistant |
Production | Nasrollah Sekandari | Production Assistant |
Production | Dennis Meyer | Production Assistant |
Production | Jim Nabti | Production Assistant |
Production | Mario Passera | Production Assistant |
Production | Lauren Suarez | Production Secretary |
Crew | Joseph McGovern | Propmaker |
Crew | Chris 'Shorty' Short | Propmaker |
Lighting | Jim Chizmar | Rigging Grip |
Lighting | Mike Morales | Rigging Grip |
Lighting | Chuck Turner | Rigging Grip |
Production | Jennifer Salada | Second Assistant Accountant |
Camera | Richard Masino | Second Assistant "A" Camera |
Directing | Paul Domick | Second Second Assistant Director |
Art | Xavier Corby | Set Dresser |
Art | George Hess | Set Dresser |
Art | Tyler Kettenburg | Set Dresser |
Art | Kimberley Rosenberg | Set Dressing Buyer |
Crew | Chad Saxton | Set Production Assistant |
Crew | Oorala Yamada | Set Production Assistant |
Crew | Pierre Maurer | Special Effects |
Visual Effects | Pierre Maurer | Modeling |
Crew | Richard Schwalm | Special Effects |
Crew | Ted Allen | Special Effects Technician |
Crew | Ryan Amborn | Special Effects Technician |
Crew | Joseph Livolsi | Special Effects Technician |
Crew | Ken Mieding | Special Effects Technician |
Crew | Casey D. Noel | Special Effects Technician |
Crew | Ray L. Wilkerson | Special Effects Technician |
Costume & Make-Up | Ginger Anglin-Cervantes | Special Effects Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Caleb Schneider | Special Effects Makeup Artist |
Crew | Ivan Bates | Stunts |
Crew | Tom Erickson | Stunts |
Crew | Barbara Anne Klein | Stunts |
Crew | Tony Lazzara | Stunts |
Crew | Brock Little | Stunts |
Crew | Fred Usher | Stunts |
Crew | Jovanna Vitiello | Stunts |
Crew | Shelly Ward | Stunts |
Crew | Astrid Walti | Stunts |
Crew | Ty Williams | Stunts |
Crew | Kurtis Epper | Stunts |
Crew | Tom Mohan | Driver |
Crew | Bill Neckrock | Driver |
Visual Effects | Michael Lori | 3D Tracking Layout |
Editing | Derek Milner | Color Timer |
Visual Effects | Dorne Huebler | Compositing Supervisor |
Crew | Mark Alan Loso | Compositor |
Visual Effects | Karin Derlich | Creature Technical Director |
Visual Effects | Grantland Gears | Digital Compositor |
Visual Effects | Pamela Hobbs | Matte Painter |
Visual Effects | Todd Fellows | Modeling |
Visual Effects | Dave Fogler | Modeling |
Production | Kendra Boardman | Production Assistant |
Production | Nathan Fleming | Production Assistant |
Production | Shane O'Connor | Production Assistant |
Crew | Doug Sutton | Sequence Supervisor |
Visual Effects | Ryan Mayeda | Visual Effects Coordinator |
Crew | Emma McGuinness | Executive Visual Effects Producer |
Crew | Tom Harper | Stunts |
Directing | Steve Battaglia | Second Assistant Director |
Editing | Christopher Reichel | Digital Intermediate Assistant |
Costume & Make-Up | Robyn Goldman | Assistant Makeup Artist |
Art | Choel Evans | Swing |
Editing | Jimmy Tom | Additional Colorist |
Sound | George Flores | Sound Mixer |
Crew | Rick Miller | Stunts |