Batı Yakası Hikayesi (1961)
Jets'in üyesi Tony'nin (Richard Beymer) Sharks'ın liderinin kız kardeşi Maria'ya (Natalie) aşık olmasıyla iki grup arasında bir şiddet patlaması olur ve filmin kalpleri kıran finalinde pek çok masum kan dökülür.
Directors:
Robert Wise, Jerome Robbins.
Writer:
Ernest Lehman
Natalie Wood Maria |
|
Richard Beymer Tony |
|
Russ Tamblyn Riff |
|
Rita Moreno Anita |
|
George Chakiris Bernardo |
|
Simon Oakland Lieutenant Schrank |
|
Ned Glass Doc |
|
William Bramley Officer Krupke |
|
Tucker Smith Ice |
|
Tony Mordente Action |
|
David Winters A-Rab |
|
Eliot Feld Baby John |
|
Bert Michaels Snowboy |
|
David Bean Tiger |
|
Robert Banas Joyboy |
|
Scooter Teague Big Deal |
|
Harvey Evans Mouthpiece |
|
Tommy Abbott Gee-Tar |
|
Susan Oakes Anybodys |
|
Gina Trikonis Graziella |
|
Carole D'Andrea Velma |
|
Jose De Vega Chino |
|
Jay Norman Pepe |
|
Gus Trikonis Indio |
|
Eddie Verso Juano |
|
Jaime Rogers Loco |
|
Larry Roquemore Rocco |
|
Robert E. Thompson Luis |
|
Nick Navarro Toro (as Nick Covacevich) |
|
Rudy Del Campo Del Campo |
|
Andre Tayir Chile |
|
Yvonne Wilder Consuelo (as Yvonne Othon) |
|
Suzie Kaye Rosalia |
|
Nobuko Miyamoto Francisca (as Joanne Miya) |
|
Martin Abrahams Kid on Bicycle (uncredited) |
|
John Angelo Dancer (uncredited) |
|
John Astin Glad Hand (uncredited) |
|
Francesca Bellini Debb, Snowboy's Girlfriend (uncredited) |
|
Jacqulin Cole Dancer (uncredited) |
|
Roy Goldman Guest at Dance in the the Gym (uncredited) |
|
Elaine Joyce Hotsie, Tiger's Girlfriend (uncredited) |
|
Priscilla Lopez Child (uncredited) |
|
Lou Ruggiero Police Officer (uncredited) |
|
Penny Santon Madam Lucia (uncredited) |
|
Pat Tribble Minnie, Baby John's Girlfriend (uncredited) |
|
Gary Troy Dancer (uncredited) |
|
Marni Nixon Maria (Singing Voice) (uncredited) |
|
Roxanne Tunis Dancer (uncredited) |
Directing | Robert Wise | Director |
Production | Robert Wise | Producer |
Art | Boris Leven | Production Design |
Sound | Richard Carruth | Music Editor |
Production | Lynn Stalmaster | Casting |
Writing | Ernest Lehman | Screenplay |
Sound | Murray Spivack | Sound |
Production | Allen K. Wood | Production Manager |
Costume & Make-Up | Irene Sharaff | Costume Design |
Camera | Daniel L. Fapp | Director of Photography |
Writing | William Shakespeare | Original Story |
Sound | Leonard Bernstein | Original Music Composer |
Sound | Leonard Bernstein | Songs |
Directing | Robert E. Relyea | Assistant Director |
Costume & Make-Up | Emile LaVigne | Makeup Artist |
Production | Walter Mirisch | Executive Producer |
Art | Victor A. Gangelin | Set Decoration |
Writing | Arthur Laurents | Musical |
Directing | Jerome Robbins | Director |
Crew | Jerome Robbins | Choreographer |
Writing | Jerome Robbins | Theatre Play |
Crew | Saul Bass | Other |
Art | Saul Bass | Title Designer |
Sound | Fred Lau | Sound |
Production | Saul Chaplin | Associate Producer |
Sound | Saul Chaplin | Music Supervisor |
Editing | Thomas Stanford | Editor |
Editing | Marshall M. Borden | Assistant Editor |
Sound | Irwin Kostal | Orchestrator |
Sound | Irwin Kostal | Music Supervisor |
Writing | Stephen Sondheim | Lyricist |
Art | Sam Gordon | Property Master |
Crew | Tony Mordente | Other |
Sound | Johnny Green | Music Supervisor |
Sound | Johnny Green | Conductor |
Crew | Howard Jeffrey | Other |
Visual Effects | Linwood G. Dunn | Visual Effects |
Crew | Maurice Zuberano | Production Artist |
Sound | Sid Ramin | Orchestrator |
Sound | Sid Ramin | Music Supervisor |
Sound | Vinton Vernon | Sound |
Costume & Make-Up | Bert Henrikson | Wardrobe Supervisor |
Costume & Make-Up | Alice Monte | Hairdresser |
Sound | Gilbert D. Marchant | Sound Editor |
Crew | Tommy Abbott | Other |
Crew | Margaret Banks | Other |
Sound | Betty Walberg | Other |
Sound | Bobby Tucker | Vocal Coach |
Directing | Stanley K. Scheuer | Script Supervisor |
Directing | Jerome M. Siegel | Second Assistant Director |