Dünya Ticaret Merkezi (2006)
John McLoughlin ve William J. Jimeno, Dünya Ticaret Merkezi yıkıntıları arasında kurtarma çalışmalarını yürütürken enkazın altında mahsur kalan iki liman koruma polisidir. Enkaz altında kaldıkları zaman dilimi içerisinde yaşadıklarını ve onları çıkarabilmek için mücadele veren kurtarma görevlilerinin başlarından geçen gerçek öyküyü anlatan bir film.
Director: Oliver Stone
Nicolas Cage John McLoughlin |
|
Maria Bello Donna McLoughlin |
|
Maggie Gyllenhaal Allison Jimeno |
|
Danny Nucci Officer Giraldi |
|
Stephen Dorff Scott Strauss |
|
Michael Peña Will Jimeno |
|
Jay Hernandez Dominick Pezzulo |
|
Michael Shannon Dave Karnes |
|
Dorothy Lyman Allison's Mother |
|
Peter McRobbie Allison's Father |
|
Wass Stevens Pat McLoughlin |
|
Frank Whaley Chuck Sereika |
|
Stoney Westmoreland Paddy McGee |
|
Viola Davis Mother in Hospital with Donna |
|
Lola Cook Olivia Jimeno |
|
Connor Paolo Steven McLoughlin |
|
Anthony Piccininni JJ McLoughlin |
|
Alexa Gerasimovich Erin McLoughlin |
|
Morgan Flynn Caitlin McLoughlin |
|
Armando Riesco Antonio Rodrigues |
|
Jon Bernthal Christopher Amoroso |
|
Jude Ciccolella Inspector Fields |
|
Julie Adams Allison's Grandmother |
|
Joe Starr Subway Rider |
|
William Jimeno Port Authority Officer |
|
Nick Damici Lieutenant Kassimatis |
|
Martin Pfefferkorn Homeless Addict #1 |
|
Razame de la Crackers Homeless Addict #2 |
|
Nelson Peña Street Hood #1 |
|
Marcos Palma Street Hood #2 |
|
Andre Ward Port Authority Hustler |
|
Lisa Yuen Port Authority Tourist |
|
Cliff Bemis Desk Cop |
|
Harmonica Sunbeam 9th Avenue Hooker |
|
Ned Eisenberg Officer Polnicki |
|
Nicholas Turturro Officer Colovito |
|
Tyree Michael Simpson Officer Washington |
|
Kevin Feely Plain Clothes Officer |
|
Mark Elliot Wilson Street Businessman |
|
Tawny Cypress Bleeding Woman |
|
Robert Blanche WTC Desk Officer |
|
Tom Wright Officer Reynolds |
|
Terry Quinn Fire Fighter in Concourse |
|
Ed Jewett Wisconsin Cop |
|
Maria Helan Allison's Co-Worker |
|
Brad William Henke Allison's Brother |
|
Patti D'Arbanville Donna's Neighbor |
|
Donna Murphy Judy Jonas |
|
Nicky Katt Volunteer Fireman |
|
Lucia Brawley Will's Sister |
|
Kimberly Scott Sergeant King |
|
Dara Coleman Officer Boel |
|
Tiffany Romano Bianca Jimeno |
|
Gregory Jbara Accountant in Karnes Office |
|
Jordan Lage Karnes' Pastor |
|
Tony Genaro Will's Father |
|
Aixa Maldonado Will's Mother |
|
Jay Acovone Donna's Male Neighbor |
|
Howard Samuelsohn Downtown Resident |
|
David H. Ahl National Guard Officer at Barricade |
|
Arthur J. Nascarella Fire Chief at Ground Zero |
|
Thom Prin Jr. Fireman at Ground Zero |
|
Steve Chappell Figure of Jesus |
|
William Mapother Marine Sergeant Thomas |
|
Thomas F. Duffy NYC Command Centre Operator |
|
Tommy Asher Fireman in Hole |
|
Charles A. Gargano Port Authority Commander |
|
Thomas McHale Port Authority Sergeant |
|
Lalanya Masters Allison's Nurse |
|
Greg Collins Will's Rescue Fireman |
|
Scott Fox Firefighter #1 John's Rescue |
|
Louis Raimondi Firefighter #2 John's Rescue |
|
Victor Spadaro Firefighter #3 John's Rescue |
|
John Kiernan Firefighter #4 John's Rescue |
|
Liz A. Randall Will's Arrival Nurse |
|
Roger Cross Will's Doctor |
|
Jossara Jinaro Will's Operation Nurse |
|
Joseph Esposito Fireman Joe |
|
Gary Stretch John's Paramedic |
|
Kurt Caceres John's Rescue Fireman |
|
John C. McGinley Fireman (uncredited) |
Production | Suzanne Smith Crowley | Casting |
Sound | Harry Cohen | Sound Designer |
Directing | Oliver Stone | Director |
Crew | Todd Bryant | Stunts |
Production | Debra Hill | Producer |
Production | Mary Vernieu | Casting |
Production | Billy Hopkins | Casting |
Camera | Seamus McGarvey | Director of Photography |
Costume & Make-Up | Reese Spensley | Set Costumer |
Production | Kerry Barden | Casting |
Production | Michael Shamberg | Producer |
Production | Stacey Sher | Producer |
Editing | David Brenner | Editor |
Sound | Craig Armstrong | Original Music Composer |
Sound | Craig Armstrong | Orchestrator |
Art | Richard L. Johnson | Art Direction |
Crew | Gary D'Amico | Special Effects Coordinator |
Crew | Chantal Feghali | Post Production Supervisor |
Visual Effects | Chantal Feghali | Visual Effects Producer |
Production | Chantal Feghali | Co-Producer |
Art | Beth A. Rubino | Set Decoration |
Costume & Make-Up | Ilona Herman | Hairstylist |
Camera | Scott Rathner | First Assistant "A" Camera |
Production | Norman Golightly | Executive Producer |
Production | Paul Schnee | Casting |
Art | Jan Roelfs | Production Design |
Production | Moritz Borman | Producer |
Costume & Make-Up | Mary L. Mastro | Hair Department Head |
Costume & Make-Up | Michael Dennison | Costume Design |
Editing | Julie Monroe | Editor |
Art | Hinju Kim | Art Direction |
Crew | Rick Avery | Stunts |
Sound | Budd Carr | Music Supervisor |
Crew | Al Cerullo | Pilot |
Production | Jan Foster | Unit Production Manager |
Art | Ron Petagna | Construction Coordinator |
Crew | Ron Petagna | Carpenter |
Art | Ron Petagna | Head Carpenter |
Costume & Make-Up | Jeffrey Rollins | On Set Dresser |
Camera | Kyle Rudolph | Second Unit Director of Photography |
Crew | Jeremy Fitzgerald | Stunt Double |
Editing | Michael Eaves | Digital Intermediate Colorist |
Crew | Doug Coleman | Stunt Coordinator |
Sound | Michael Keller | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | John Cenatiempo | Stunts |
Production | Donald J. Lee Jr. | Executive Producer |
Sound | Nerses Gezalyan | Sound Mixer |
Sound | Jeffrey Wilhoit | Foley |
Sound | Greg Zimmerman | ADR Recordist |
Camera | Christopher Duskin | Camera Operator |
Crew | Roy T. Anderson | Stunt Driver |
Writing | Andrea Berloff | Writer |
Production | J.C. Cantu | Casting Associate |
Production | Lindsay Graham Ahanonu | Casting Assistant |
Production | Robert S. Wilson | Associate Producer |
Crew | Mickey Giacomazzi | Stunts |
Art | Gregory S. Hooper | Set Designer |
Camera | François Duhamel | Still Photographer |
Camera | Michael Pinkey | Camera Operator |
Crew | Stephanie Finochio | Stunts |
Sound | Robin Harlan | Foley Artist |
Sound | Randy Singer | Foley Mixer |
Visual Effects | Chris Hampton | Special Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Mindy Hall | Makeup Designer |
Costume & Make-Up | Jonny Pray | Costume Supervisor |
Sound | David M. Roberts | Boom Operator |
Costume & Make-Up | David Page | Key Set Costumer |
Sound | Scott Millan | Sound Re-Recording Mixer |
Editing | D.R. Farquharson | Digital Intermediate Producer |
Sound | Michael Hertlein | Dialogue Editor |
Sound | Wylie Stateman | Supervising Sound Editor |
Directing | Trisha Burton | Script Supervisor |
Sound | Sarah Monat | Foley |
Art | Randall D. Wilkins | Set Designer |
Camera | Stephen S. Campanelli | Additional Camera |
Sound | Ann Scibelli | Sound Designer |
Sound | Joe E. Rand | Music Editor |
Crew | Jeff Brink | Special Effects Coordinator |
Visual Effects | Edwina Hayes | Visual Effects Producer |
Editing | Samuel Craven | First Assistant Editor |
Crew | Samuel Craven | Visual Effects Editor |
Crew | Howard Samuelsohn | Dialect Coach |
Lighting | Bill Almeida | Rigging Gaffer |
Visual Effects | John Scheele | Visual Effects Supervisor |
Sound | Linda Lew | Foley Editor |
Production | Rachel Aberly | Publicist |
Sound | Barbara McDermott | Music Editor |
Production | Matthew Spiegel | Production Supervisor |
Camera | Peter Rosenfeld | Steadicam Operator |
Camera | Peter Rosenfeld | "A" Camera Operator |
Crew | Ryan Cook | CG Supervisor |
Camera | David Norris | Aerial Director of Photography |
Production | Diane L. Sabatini | Production Executive |
Art | Mike Villarino | Construction Coordinator |
Crew | Craig Fehrman | Transportation Coordinator |
Visual Effects | Andy Brown | Visual Effects Supervisor |
Lighting | John G. Velez | Gaffer |
Sound | Greg Steele | ADR Mixer |
Sound | Laura Harris Atkinson | Dialogue Editor |
Visual Effects | Michael Bruce Ellis | Visual Effects Supervisor |
Sound | Hector C. Gika | Sound Effects Editor |
Sound | Drew Webster | Sound Mix Technician |
Costume & Make-Up | Suzy Mazzarese-Allison | Key Hair Stylist |
Crew | Peter Bebb | CG Supervisor |
Visual Effects | Andy Taylor | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Kristopher Wright | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Alexander Vegh | Pre-Visualization Supervisor |
Art | Charles Kern | Standby Painter |
Sound | Scott Wolf | Sound Effects Editor |
Camera | Sebastián Almeida | Assistant Camera |
Sound | Renée Tondelli | Supervising ADR Editor |
Sound | Renée Tondelli | Supervising Dialogue Editor |
Costume & Make-Up | James Sarzotti | Makeup Artist |
Art | Erik Knight | Art Department Coordinator |
Crew | Richard Diver | Visual Effects Editor |
Crew | Anthony Simonaitis | Pyrotechnician |
Art | Angela Stauffer | Art Department Coordinator |
Visual Effects | Brett Margules | 3D Artist |
Editing | Kenny Becker | Color Timer |
Art | Robert Clark | Sculptor |
Visual Effects | Michael Bomagat | Animation |
Visual Effects | Richard McBride | Visual Effects Supervisor |
Art | Robert Consing | Storyboard Artist |
Crew | Eliza Coleman | Stunts |
Art | Daniel Boxer | Property Master |
Art | Kathleen Rosen | Set Decoration Buyer |
Costume & Make-Up | Michael Sharpe | Assistant Costume Designer |
Costume & Make-Up | Natalie Arango | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Lucia Lettini | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Kimberly Felix | Key Makeup Artist |
Art | Frank Didio | Construction Coordinator |
Sound | John Pritchett | Production Sound Mixer |
Camera | Harry Zimmerman | First Assistant "B" Camera |
Sound | Pete Anthony | Conductor |
Production | Len Murach | Location Manager |
Sound | Kevin Patrick Burns | Additional Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Brian Avery | Utility Stunts |
Camera | Jim Duggan | Dolly Grip |
Crew | Jennifer Lamb | Stunts |
Visual Effects | Suzanne Evans-Booth | Visual Effects Coordinator |
Lighting | Luis Moreno | Best Boy Electric |
Visual Effects | Matt Magnolia | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Lindsay Adams | Digital Compositor |
Art | Brian Feola | Construction Foreman |
Crew | Bruce Callahan | Driver |
Sound | Daniel R. Kerr | Sound Editor |
Lighting | Jeff Brinker | Rigging Grip |
Production | Danielle Blumstein | Assistant Production Coordinator |
Lighting | Greg Gladstone | Lighting Supervisor |
Art | Jeffrey D. McDonald | Assistant Art Director |
Art | Graham Ratliff | Art Department Assistant |
Lighting | Dhamarata Dhiensuwana | Key Rigging Grip |
Crew | David Zbriger | Visual Effects Editor |
Lighting | Ron Alexus | Electrician |
Camera | Art Bartels | Key Grip |
Sound | Ronnie Morgan | Assistant Sound Editor |
Costume & Make-Up | Marcy Craig | Costumer |
Directing | Simon Warnock | First Assistant Director |
Directing | Darin Rivetti | First Assistant Director |
Sound | Kevin Connolly | Musician |
Camera | George Patsos | Key Grip |
Costume & Make-Up | Marc Boyle | Hairstylist |
Camera | Larissa Supplitt | Second Assistant "B" Camera |
Crew | Stephen Caldwell | Scenic Artist |
Production | Irvin Gourgue | Extras Casting Assistant |
Visual Effects | Vaughn Arnup | Roto Supervisor |
Crew | Gary Hildebrand | Generator Operator |
Camera | Jack Glenn | Dolly Grip |
Production | Robert S. Costanzo | Co-Producer |
Visual Effects | Marco Nero | Matte Painter |
Camera | Bruce Chimerofsky | Best Boy Grip |
Art | Danielle Giovanniello | Assistant Property Master |
Art | Bruce C. Knight II | Assistant Property Master |
Art | Jonathan Tessler | Property Master |
Crew | Noah Bishop | Techno Crane Operator |
Lighting | Alejandro J. Castillo | Lighting Technician |
Visual Effects | Bhakar James | 3D Artist |
Visual Effects | Andrew Lodge | 3D Artist |
Visual Effects | Tristan North | 3D Artist |
Visual Effects | Tim Quarry | 3D Artist |
Visual Effects | Sandy Sutherland | 3D Artist |
Visual Effects | Phil Wittmer | 3D Artist |
Visual Effects | Bradley Wong | 3D Artist |
Visual Effects | Robert Gardiner | 3D Modeller |
Visual Effects | Jamee Houk | Animation Supervisor |
Visual Effects | Tom O'Flaherty | Animation |
Visual Effects | Dori Arazi | Animation |
Visual Effects | Nowell Valeri | Matchmove Supervisor |
Visual Effects | Georgia Scheele | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Carol Corwin | Visual Effects Producer |
Visual Effects | August Meredith | Visual Effects Technical Director |
Visual Effects | Toshiyasu Otsuka | Visual Effects Technical Director |
Visual Effects | Enrique Vila | Visual Effects Technical Director |
Editing | Bob Fernley | Digital Intermediate |
Sound | Jeremy Pitts | Foley Editor |
Directing | Kathryn-Ann Oaks Shertzer | First Assistant Director |
Sound | Joe White | Utility Sound |
Crew | Meegan E. Godfrey | Utility Stunts |
Art | Nicole Zaks | Set Decorating Coordinator |
Camera | Lance Mayer | Libra Head Technician |
Crew | Garnet Baril | Special Effects Technician |
Camera | Eric Amundsen | Second Assistant "A" Camera |
Visual Effects | Jason Porter | Compositing Supervisor |
Camera | Paul Farley | Grip |
Production | Sasha Adkinson | Extras Casting |
Art | George Hess | Swing |
Production | Michael Riolo | Art Department Production Assistant |
Visual Effects | Laura LeFaivre | Visual Effects Production Manager |
Lighting | Chris Bennett | Lighting Programmer |
Production | Joshua Loiko | Second Assistant Accountant |
Directing | Maggie Murphy | Second Assistant Director |
Directing | Bradley Morris | Second Second Assistant Director |
Art | Vincent Guarriello | Key Construction Grip |
Production | Heather P. Woods | Post Production Coordinator |
Art | Kim Lincoln | Graphic Designer |
Production | Rafael Lima | Location Assistant |
Costume & Make-Up | James P. Cullen | Key Costumer |
Crew | Jason Dock Harrell | Propmaker |
Production | Mark D. Houston | Assistant Accountant |
Production | Peter I. Sabat | Production Coordinator |
Art | Clovis Chamberet | Leadman |
Art | Richard Ewan | Painter |
Art | Chad B. Daring | Set Dresser |
Costume & Make-Up | Steven Shellooe | Ager/Dyer |
Editing | David Sooc | Editorial Production Assistant |
Art | Lauren Fritz | Location Scout |
Crew | David Urich | Transportation Captain |
Art | Paul Baker | Props |
Crew | Michael A. Becker | Craft Service |
Crew | Cate Eckenrode | Set Production Assistant |
Crew | Mic Tomasi | Stand In |
Camera | Cameron Duncan | Camera Loader |
Crew | Darren Ryan | Video Assist Operator |
Costume & Make-Up | Justine Chevalier | Wardrobe Assistant |
Visual Effects | Matt Kennedy | Visual Effects Production Assistant |
Editing | Scott Bebe | Negative Cutter |
Production | Christine Leaman | Assistant Location Manager |
Production | Kyle Villegas | Location Coordinator |
Production | Michael A. Rizzo | Key Production Assistant |
Production | Larissa Grudt | Key Set Production Assistant |
Production | Hernando Bansuelo | Production Assistant |
Production | Kathryn Moïse | Production Secretary |
Crew | Liz A. Randall | Technical Advisor |
Production | Jennifer DeLia | Travel Coordinator |
Writing | John McLoughlin | Story |