Yıldız Savaşları: Bölüm III - Sith'in İntikamı (2005)
Star Wars: Bölüm III - Sith'in İntikamı'nda karanlık tarafın gücünü ilk defa dijital ortamda keşfedin. Klon Savaşlarının başlangıcından yıllar sonra, soylu Jedi Şövalyeleri, Ayrılıkçılara karşı verilen galaksiler arası savaşta, büyük bir klon ordusunu yönetmektedir. Karanlık Sith'lerin bin yıllık galaksiye hükmetme komplosu açığa çıkarken, Cumhuriyet düşer ve küllerinden Galaktik İmparatorluk doğar. Jedi savaşçısı Anakin Skywalker'ı gücün karanlık tarafı aldatır, böylece İmparator'un yeni öğrencisi olur: Darth Vader. Çoğu Jedi katledilirken, Obi-Wan Kenobi ve Usta Yoda, saklanmak zorunda kalır.
Director:
George Lucas
Writer:
George Lucas
https://www.starwars.com/films/star-wars-episode-iii-revenge-of-the-sith
Hayden Christensen Anakin Skywalker / Darth Vader |
|
Ewan McGregor Obi-Wan Kenobi |
|
Natalie Portman Padmé Amidala |
|
Ian McDiarmid Chancellor Palpatine / Darth Sidious |
|
Samuel L. Jackson Mace Windu |
|
Jimmy Smits Senator Bail Organa |
|
Frank Oz Yoda (voice) |
|
Anthony Daniels C-3PO |
|
Christopher Lee Count Dooku |
|
Keisha Castle-Hughes Queen of Naboo |
|
Silas Carson Nute Gunray / Ki-Adi Mundi |
|
Jay Laga'aia Captain Typho |
|
Bruce Spence Tion Medon |
|
Wayne Pygram Governor Tarkin |
|
Temuera Morrison Commander Cody |
|
David Bowers Mas Amedda |
|
Oliver Ford Davies Sio Bibble |
|
Ahmed Best Jar Jar Binks |
|
Rohan Nichol Captain Antilles |
|
Jeremy Bulloch Captain Colton |
|
Amanda Lucas Terr Taneel |
|
Kenny Baker R2-D2 |
|
Peter Mayhew Chewbacca |
|
Rebecca Jackson Mendoza Queen of Alderaan |
|
Joel Edgerton Owen Lars |
|
Bonnie Piesse Beru Lars |
|
Jett Lucas Zett Jukassa |
|
Tux Akindoyeni Agen Kolar |
|
Matt Rowan Senator Orn Free Taa |
|
Kenji Oates Saesee Tiin |
|
Amy Allen Aayla Secura |
|
Bodie Taylor Clone Trooper |
|
Graeme Blundell Ruwee Naberrie |
|
Trisha Noble Jobal Naberrie |
|
Claudia Karvan Sola Naberrie |
|
Keira Wingate Ryoo Naberrie |
|
Hayley Mooy Pooja Naberrie |
|
Sandi Finlay Sly Moore |
|
Katie Lucas Chi Eekway |
|
Genevieve O'Reilly Mon Mothma |
|
Warren Owens Fang Zar |
|
Kee Chan Malé-Dee |
|
Rena Owen Nee Alavar |
|
Christopher Kirby Giddean Danu |
|
Matthew Wood General Grievous (voice) |
|
Kristy Wright Moteé |
|
Coinneach Alexander Whie |
|
Mousy McCallum Bene |
|
Michael Kingma Wookiee |
|
Axel Dench Wookiee |
|
Steven Foy Wookiee |
|
Julian Khazzouh Wookiee |
|
James Rowland Wookiee |
|
David Stiff Wookiee |
|
Robert Cope Wookiee |
|
George Lucas Baron Papanoida (uncredited) |
|
Nick Gillard Cin Drallig (uncredited) |
|
Aidan Barton Luke Skywalker / Leia Organa (uncredited) |
|
James Earl Jones Darth Vader (voice - uncredited) |
|
Ben Cooke Kit Fisto (uncredited) |
|
David Acord GH-7 Medical Droid (voice) (uncredited) |
|
Paul Bateman Meena TIlls (uncredited) |
|
Ross Beadman Sors Bandeam (uncredited) |
|
Jerome St. John Blake Mas Amedda (uncredited) |
|
Robert M. Bouffard Clone Trooper (uncredited) |
|
Jill Brooks Opera House Patron (uncredited) |
|
Gene Bryant Darth Vader (uncredited) |
|
Josh Canning Jedi Knight (uncredited) |
|
Dominique Chionchio Jedi Knight (uncredited) |
|
Rob Coleman Opera House Patron (uncredited) |
|
Fay David Luminara Unduli (uncredited) |
|
Caroline de Souza Correa Bail Organa's Aide #1 (uncredited) |
|
Eliana Dona Hand Maiden (uncredited) |
|
Malcolm Eager Naboo Officer (uncredited) |
|
Nina Fallon Stass Allie (uncredited) |
|
Tim Gibbons Aqualish Senator (uncredited) |
|
Roger Guyett Opera House Patron (uncredited) |
|
Chantal Harrison Elle (uncredited) |
|
Philip Harvey Female Nikto (uncredited) |
|
Pablo Hidalgo Janu Godalhi (uncredited) |
|
Ali Keshavji Fire Speeder Pilot (uncredited) |
|
Shaun R.L. King Naboo Guard (uncredited) |
|
Goran D. Kleut Lampay Fay (uncredited) |
|
John Knoll Fire Ship Pilot (uncredited) |
|
Gervais Koffi Jedi Knight (uncredited) |
|
John M. Levin Jedi Knight (uncredited) |
|
Janet Lewin Opera House Patron (uncredited) |
|
Bai Ling Senator Bana Breemu (uncredited) |
|
Dean Mitchell Cellheim Anujo (uncredited) |
|
Paul James Nicholson Senator Po Nudo (uncredited) |
|
Blake Nickle Senator Calek Kelbin (uncredited) |
|
Denise Ream Opera House Patron (uncredited) |
|
Anthony Reyna Opera Guest (uncredited) |
|
Christopher Rodriguez Gilgamour (uncredited) |
|
Hamish Roxburgh Naboo Guard (uncredited) |
|
Mike Savva Clone Jedi Knight (uncredited) |
|
Jacqui Louez Schoorl Senator (uncredited) |
|
Lisa Shaunessy Senator (uncredited) |
|
Orli Shoshan Shaak Ti (uncredited) |
|
John Sigurdson Runway Worker (uncredited) |
|
Christian Simpson BD-3000 Luxury Droid (movements) (uncredited) |
|
Paul Spence Senator Ask Aak (uncredited) |
|
Suzie Steen Hand Maiden 3 (uncredited) |
|
Richard Stride Poggle the Lesser (uncredited) |
|
Marty Wetherill Magistrate Passel Argente (uncredited) |
|
Aaliyah Williams Jedi Knight (uncredited) |
|
Masa Yamaguchi Senator (uncredited) |
|
Matt Sloan Plo Koon |
|
Paul Davies Meena Tills, Mon Calamari Senator (uncredited) |
|
Marton Csokas Poggle the Lesser (voice) (uncredited) |
|
Lawrence Foster Blue Senate Guard (uncredited) |
Writing | George Lucas | Screenplay |
Directing | George Lucas | Director |
Production | George Lucas | Executive Producer |
Production | Rick McCallum | Producer |
Sound | John Williams | Original Music Composer |
Editing | Ben Burtt | Editor |
Sound | Ben Burtt | Sound Designer |
Sound | Ben Burtt | Supervising Sound Editor |
Camera | David Tattersall | Director of Photography |
Crew | Nick Gillard | Stunt Coordinator |
Art | Peter Russell | Art Direction |
Art | Peter Russell | Supervising Art Director |
Sound | Dennie Thorpe | Foley Artist |
Sound | Jana Vance | Foley Artist |
Sound | Juan Peralta | Sound Mix Technician |
Art | Richard Roberts | Set Decoration |
Production | Brian Donovan | Production Manager |
Sound | Ellen Heuer | Foley Artist |
Crew | Ben Cooke | Stunt Double |
Editing | Roger Barton | Editor |
Sound | Robert Farr | ADR Mixer |
Production | Christine King | Casting |
Sound | Teresa Eckton | Sound Effects Editor |
Sound | Tom Myers | Sound Re-Recording Mixer |
Visual Effects | Nina Fallon | Visual Effects Coordinator |
Art | Gavin Bocquet | Production Design |
Costume & Make-Up | Trisha Biggar | Costume Design |
Art | Phil Harvey | Art Direction |
Art | Ian Gracie | Art Direction |
Sound | Ramiro Belgardt | Music Editor |
Camera | David Franco | Additional Director of Photography |
Sound | Conrad Pope | Orchestrator |
Editing | Jason Ballantine | Assistant Editor |
Sound | Kenneth Wannberg | Supervising Music Editor |
Camera | Ron Fricke | Additional Director of Photography |
Sound | Matthew Wood | Supervising Sound Editor |
Crew | Nash Edgerton | Stunt Double |
Sound | Tony Sereno | Sound Mix Technician |
Art | Derek Thompson | Concept Artist |
Art | Derek Thompson | Storyboard Artist |
Production | Maura Fay | Extras Casting |
Art | Damien Drew | Assistant Art Director |
Production | Jean-Marie Gindraux | Location Manager |
Art | Karen Murphy | Assistant Art Director |
Production | Stephen Jones | Unit Production Manager |
Production | Guido Cerasuolo | Production Supervisor |
Directing | Colin Fletcher | First Assistant Director |
Sound | David Acord | Assistant Sound Editor |
Costume & Make-Up | Michael Mooney | Assistant Costume Designer |
Costume & Make-Up | Gillian Libbert | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Nicole Young | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Kerry Thompson | Wardrobe Supervisor |
Art | Ty Teiger | Property Master |
Visual Effects | Roger Guyett | Visual Effects Supervisor |
Directing | Jayne-Ann Tenggren | Script Supervisor |
Sound | Brandon Proctor | Sound Mix Technician |
Editing | Cheryl Nardi | Assistant Editor |
Directing | Adam Jenkins | Third Assistant Director |
Lighting | Eddie Knight | Gaffer |
Art | Jacinta Leong | Assistant Art Director |
Sound | Chris Scarabosio | Sound Re-Recording Mixer |
Art | Colette Birrell | Art Department Coordinator |
Visual Effects | John Knoll | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Kathleen Lynch | Visual Effects Coordinator |
Camera | Calum McFarlane | Camera Operator |
Sound | Paul 'Salty' Brincat | Sound Recordist |
Crew | Anthony Pitone | Visual Effects Editor |
Art | Shanthi Nadaraja | Construction Coordinator |
Editing | Joseph Jett Sally | Additional Editing |
Visual Effects | Dave Elsey | Creature Technical Director |
Visual Effects | Rob Coleman | Animation Director |
Costume & Make-Up | Nikki Gooley | Makeup Supervisor |
Costume & Make-Up | Nadine Wilkie | Assistant Makeup Artist |
Camera | Simon Harding | Camera Operator |
Camera | Simon Harding | Steadicam Operator |
Sound | Mark Appleby | ADR Recordist |
Visual Effects | Shawn Kelly | Animation |
Art | Lon Lucini | Assistant Property Master |
Crew | Dawn Higginbotham | Post Production Supervisor |
Sound | Edward Karam | Orchestrator |
Visual Effects | David M. Gray | Visual Effects Coordinator |
Sound | Steve Slanec | Dialogue Editor |
Sound | Steve Slanec | ADR Editor |
Sound | Frank Rinella | Foley Mixer |
Costume & Make-Up | Shane Thomas | Makeup Artist |
Camera | David Nichols | Key Grip |
Camera | James Hopwood | Best Boy Grip |
Sound | Rod Conder | Boom Operator |
Sound | Jurgen Scharpf | Sound Mix Technician |
Art | Iain McCaig | Concept Artist |
Visual Effects | Steve Braggs | Visual Effects Technical Director |
Directing | Ali Keshavji | Assistant Director |
Art | Greg Hajdu | Construction Manager |
Art | Feng Zhu | Concept Artist |
Crew | Rodney Burke | Special Effects Coordinator |
Art | Clive Memmott | Assistant Art Director |
Sound | Jeremy Molod | ADR Editor |
Costume & Make-Up | Tracy Reeby | Hairdresser |
Directing | Rob Burgess | Third Assistant Director |
Camera | Stuart Bell | Grip |
Crew | Jamie Forester | Post Production Supervisor |
Sound | Kevin Sellers | Foley Editor |
Visual Effects | David Young | Special Effects Supervisor |
Camera | Michael Vivian | Dolly Grip |
Art | Chris Tomkins | Set Decoration Buyer |
Lighting | Iain Mathieson | Rigging Gaffer |
Lighting | Stewart Monteith | Best Boy Electric |
Costume & Make-Up | Vivienne MacGillicuddy | Makeup Artist |
Visual Effects | Bill Tlusty | Visual Effects Coordinator |
Camera | Brett McDowell | Dolly Grip |
Directing | Samantha Smith McGrady | Third Assistant Director |
Directing | Paul Sullivan | Second Second Assistant Director |
Sound | George Peterson Jr. | Foley Recordist |
Art | Warren Fu | Concept Artist |
Visual Effects | John Walker | VFX Artist |
Directing | Moez Kamoun | First Assistant Director |
Camera | Jason McPhee | Best Boy Grip |
Directing | Fraser Fennell-Ball | Third Assistant Director |
Art | Stian Dahlslett | Concept Artist |
Editing | Kent Pritchett | Digital Color Timer |
Visual Effects | Leigh Ann Fan | Visual Effects Coordinator |
Production | Patrick Plummer | First Assistant Accountant |
Directing | Iain Lawrence | Third Assistant Director |
Art | Beverley Dunn | Assistant Set Decoration |
Camera | Sue Wood | Additional Director of Photography |
Directing | Deborah Antoniou | Second Assistant Director |
Costume & Make-Up | Annette Miles | Key Hairdresser |
Production | Belinda Cahill | Payroll Accountant |
Crew | Reece Ewing | Post Production Supervisor |
Production | Tic Carroll | Unit Manager |
Crew | Debra K. Chinn | Post Production Assistant |
Art | Richard Mueck | Sculptor |
Lighting | Moses Fotofili | Best Boy Electric |
Directing | Eddie Thorne | Third Assistant Director |
Production | Man-Yiu Lee | Production Manager |
Directing | Nick Simmonds | Third Assistant Director |
Production | Trish McAskill | Casting Assistant |
Production | Maurizio Licciardello | Location Manager |
Art | Christopher Tangney | Art Department Assistant |
Crew | Bob Bowles | Stunt Double |
Art | Gert Stevens | Concept Artist |
Sound | London Symphony Orchestra | Musician |
Visual Effects | Hiroshi Mori | Visual Effects |