Son Üç Gün (2014)
Bu aksiyon filminde, Kevin Costner seçkin bir hükümet suikastçisini canlandırıyor. Ancak ölümcül bir hastalığa yakalandığını öğrenince, bu zorlu işinden ayrılıp kendisinden uzaklaşmış olan karısı ve kızıyla yakınlaşmaya karar verir. Ancak ajansı son bir görev karşılığında deneysel ve muhtemelen hayat kurtaran bir ilaç teklif eder. Bu reddedemeyeceği bir tekliftir. Görev ise çok zordur: dünyanın en acımasız teröristini yakalamak. Bu sırada karısı şehir dışındayken kızıyla da ilgilenmek zorundadır...
Director:
McG
Writers:
Luc Besson, Adi Hasak.
Kevin Costner Ethan Renner |
|
Amber Heard Vivi Delay |
|
Hailee Steinfeld Zooey Renner |
|
Connie Nielsen Christine Renner |
|
Tómas Lemarquis The Albino |
|
Richard Sammel The Wolf |
|
Marc Andréoni Mitat Yilmaz |
|
Bruno Ricci Guido |
|
Jonas Bloquet Hugh |
|
Ériq Ebouaney Jules |
|
Joakhim Sigue Abbate |
|
Alison Valence Sumia |
|
Big John Louis |
|
Michaël Vander-Meiren Jacques |
|
Paolo Calia JPG Salesman |
|
Éric Naggar Attorney |
|
Alexis Jacquin Young Man |
|
Frederick Malahieude Tied Up Man |
|
Patty Hannock School Principal |
|
Marie Guillard Mitat's Wife |
|
Alizee Delaruelle Twin Girl #1 |
|
Ilyana Delaruelle Twin Girl #2 |
|
Laurent Richard Sergeant |
|
Xavier Lemaître Handsome Banker |
|
Romane Ferreira Young Zooey |
|
Philippe Reyno Young Agent Vivi |
|
Axel Keravec Kid on the Bus |
|
Laure Gouget Mother of Kid on the Bus |
|
Rupert Wynne-James Hugh's Father |
|
Clement Boegler Waiter |
|
Shane Woodward Agent Axel |
|
Peter J. Chaffey Agent 1 |
|
Milutin Milošević Techie |
|
Lamont Thompson Techie |
|
Maï Anh Le Yasmin (as Maï Anh Lê) |
|
David Coburn Suit in Budapest |
|
James Owen Hungarian Doctor |
|
Miodrag Stevanović Kiosk Owner (as Misko Stevanovic) |
|
Omid Zader Sergei |
|
Raymond J. Barry CIA Employee |
|
Rob Roy Fitzgerald CIA Employee |
|
Scott Burn The Butcher |
|
Dragana Atlija Tennis Woman (uncredited) |
|
Darrell Lee Hall Boy Outside Principal's Office (uncredited) |
|
Katherine Harold Student Passerby (uncredited) |
|
Radoje Jelić Albino Guard #3 (uncredited) |
|
Simona Jovic Subway passenger |
|
Lexie Kendrick Yasmin (voice) (uncredited) |
|
Anaïs Parello Zooey's doppleganger (uncredited) |
|
Angie Russo Party Girl (uncredited) |
|
Aleksander Sacha Tattoo Artist |
|
Eric Supply Invité |
|
Fabian Wolfrom Party's Student (uncredited) |
Writing | Luc Besson | Screenplay |
Production | Luc Besson | Producer |
Writing | Luc Besson | Story |
Camera | Thierry Arbogast | Director of Photography |
Crew | Tim Gilbert | Stunt Double |
Production | Justine Arteta | Casting |
Directing | McG | Director |
Costume & Make-Up | Olivier Bériot | Costume Design |
Production | Swan Pham | Casting |
Costume & Make-Up | Mario Michisanti | Makeup Department Head |
Sound | Didier Lozahic | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Virginie Besson-Silla | Producer |
Production | Ryan Kavanaugh | Producer |
Production | Marc Libert | Producer |
Writing | Adi Hasak | Screenplay |
Production | Adi Hasak | Producer |
Art | Sébastien Inizan | Production Design |
Sound | Frédéric Dubois | Supervising Sound Editor |
Crew | Dominique Fouassier | Stunt Coordinator |
Production | Kim Davis-Wagner | Casting |
Costume & Make-Up | Momirka Bailović | Costume Supervisor |
Sound | Guillaume Roussel | Original Music Composer |
Editing | Audrey Simonaud | Editor |
Art | Jeremy Cassells | Production Design |
Art | Natalie Weinmann | Art Direction |
Crew | Muhamed M'Barek | Special Effects Coordinator |
Production | Aleksandar Adžić | Casting |
Sound | Matthieu Dallaporta | Sound Re-Recording Mixer |
Visual Effects | Simon Descamps | Visual Effects Producer |
Sound | Samuel Potin | Music Editor |
Sound | Lionel Dousset | Boom Operator |
Lighting | Gregory Fromentin | Gaffer |
Art | Ryan Garton | Set Designer |
Art | Joe Del Monte | Construction Coordinator |
Art | Stephanie Laurent Delarue | Assistant Art Director |
Crew | Tristan Girault | Property Master |
Crew | Eddie Grisco | Property Master |
Editing | Damien Aubry | Dialogue Editor |
Editing | Guillaume Battistelli | Dialogue Editor |
Sound | Daniel Gries | Foley |
Visual Effects | Christophe Ferrier | Visual Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Stéphanie Watrigant | Set Costumer |
Crew | Eliana Bantchev | Transportation Coordinator |
Crew | Hector M. Gonzalez | Transportation Coordinator |
Crew | Bozidar Marinkovic | Transportation Captain |
Sound | Mike Flicker | Music Editor |
Sound | Matt Friedman | Music Editor |
Crew | Letitia Hoaas | Studio Teachers |
Production | Marija Markovic | Location Manager |
Crew | Virginie Arnaud | Stunt Driver |
Crew | Alain Villain | Stunt Driver |