Brittany Daniel Samantha |
|
Clifton Collins Jr. Kenneth |
|
Lake Bell Jillian |
|
Mike Hagerty Smith |
|
Tom Wright Bryant |
|
Bret Roberts Jack |
|
Eddie Jemison Kantor |
|
Tomas Arana Angelo |
|
Joleigh Fioravanti Tanya |
|
Joseph McKelheer Joe |
|
Vanessa Nigro Sally |
|
Channon Roe Dave |
|
Valerie Stodghill Melanie |
|
Rhino Michaels Watch Commander |
|
Stephen R. Hudis Swat Captain |
|
Mikal Kartvedt Swat Officer |
|
Michelle Borth Nicole |
|
Paul Tavianini Medical Examiner |
|
Tess Parker Brandy |
|
David Betancourt Officer Hernandez |
Production | Clifton Collins Jr. | Co-Producer |
Production | Anne McCarthy | Casting Director |
Art | Chris Davis | Set Decoration |
Production | Ash R. Shah | Producer |
Art | Leslie Keel | Production Design |
Editing | Annette Davey | Editor |
Sound | Christopher Sheldon | Supervising Sound Editor |
Production | Jay Scully | Casting Director |
Sound | Ryan Beveridge | Original Music Composer |
Production | David Hillary | Co-Executive Producer |
Directing | Chris Fisher | Director |
Production | Chris Fisher | Producer |
Writing | Chris Fisher | Writer |
Production | Timothy Wayne Peternel | Co-Executive Producer |
Costume & Make-Up | Johnny Wujek | Costume Designer |
Production | Todd King | Executive Producer |
Production | Brigitte Mueller | Unit Production Manager |
Writing | Aaron Pope | Writer |
Crew | Stephen R. Hudis | Stunt Coordinator |
Camera | Eliot Rockett | Director of Photography |
Sound | Christopher Eakins | Sound Effects Editor |
Editing | Daniel R. Padgett | Editor |
Sound | Wayne Heitman | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | John Marquis | Supervising Sound Editor |
Costume & Make-Up | Annette Lorant | First Assistant Makeup Artist |
Camera | Ryan McCoy | Camera Loader |
Sound | Matthew Nicolay | Sound Mixer |
Sound | Yolanda Markopoulou | Assistant Foley Artist |
Lighting | Sean Haeseler | Electrician |
Directing | Judy Rachel | Script Supervisor |
Sound | Mary Jo Devenney | Sound Mixer |
Directing | David Harari | Second Second Assistant Director |
Production | William Clark Coit III | Location Manager |
Camera | James 'Slim Jim' Ballard | Key Grip |
Lighting | Rex Kenney | Electrician |
Art | Leia Dunlap | Set Dresser |
Sound | Monroe Cummings | Boom Operator |
Costume & Make-Up | Lesley Poling | Key Hair Stylist |
Costume & Make-Up | Robin Glaser | Key Makeup Artist |
Directing | Nicholas Lee | First Assistant Director |
Camera | Peter DePhilippis | Second Assistant Camera |
Camera | Joe Solari | First Assistant Camera |
Lighting | Wadsworth Peters | Best Boy Electric |
Sound | Marco Dennett | Boom Operator |
Camera | Florencia Perez Cardenal | Camera Loader |
Art | Genevieve Liebowitz | Property Master |
Sound | Robert Morton | Music Supervisor |
Directing | Kyle Andrezski | Second Assistant Director |
Camera | Paul Parkus | Still Photographer |
Lighting | Bill Reilly | Gaffer |
Lighting | Albert Winbush | Electrician |
Camera | William Hall | Best Boy Grip |
Camera | Mike Steffen | Grip |
Camera | Fingerz | Grip |
Art | Gino Azurmendi | Set Dresser |
Art | David Ebarle | Set Dresser |
Art | Eric Katz | Set Dresser |
Art | Eok Ngo | Set Dresser |
Art | Esther Scannell | Set Dresser |
Production | Colleen Wassel | Production Coordinator |
Production | Michele Rosenblum | Assistant Production Coordinator |
Costume & Make-Up | Jewels Steger | Costume Designer |
Costume & Make-Up | Alex Finkel | Wardrobe Assistant |
Production | Freddy Freelove | Casting Associate |
Sound | Pablo Solorzano | ADR Recordist |
Sound | Pablo Solorzano | Foley Recordist |
Sound | Monica Ruiz | Foley Editor |
Sound | Ryan Nuber | Assistant Foley Artist |
Sound | Mikhail Davies | Sound Assistant |
Art | Jamila Saaed | Title Designer |